معرفی و دانلود کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

عکس جلد کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

رابرت کیوساکی در کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول (میکروکتاب)، به شرح زندگی خود و رسیدن به موفقیت چشم‌گیر مالی در شرایطی که این موفقیت سخت و نشدنی به نظر می‌رسید، سخن می‌گوید.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) شش قدم از زندگی خود را که با همسرش از بی‌خانمانی تا استقلال مالی سپری کرده‌ است را بیان می‌کند. این که چگونه از یک کارمند یا خویش‌فرما به یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار تبدیل شویم. چگونه در این راه دارایی‌های واقعی خود را افزایش بدهیم و از بدهی‌های خود بکاهیم. هم‌چنین او مدل چهار وجهی گردش پول خود را به طور کامل و جامع معرفی و آموزش می‌دهد تا با واقعیت‌های کسب درآمد آشنا شوید. اگر دانش استقلال مالی را بیاموزید، درمی‌یابید که چقدر سریع جهان شما دگرگون می‌شود، پس با ترس‌ها و تردید‌های خود روبرو شوید و مطمئن باشید با شنیدن میکروکتاب استقلال مالی (Rich dad's cashflow quadrant) درهای جهان‌های جدیدی به روی شما باز خواهد شد. فراموش نکنید وقتی کارمند هستید وظیفه شما به جای ثروتمند کردن خودتان، ثروتمند کردن دیگران است.

منابع درآمدی اشخاص در جامعه به 4 دسته تقسیم شده است. کارمندانی که در پی حقوق ماهیانه هستند و کسانی که کسب و کار خود را دارند مانند پزشکان و وکلا. اما 2 دسته دیگر هستند که جامعه ثروتمند دنیا را می‌سازند. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران.

پدر فقیر من همیشه توصیه‌هایی عکس سیستم چهار وجهی را به من آموزش می‌داد، او می‌گفت به مدرسه برو، درست درس بخوان و شغل خوب پیدا کن. خود او در پایان رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی شد. اما پدر پولدار من تحصیل کرده نبود و می‌گفت به مدرسه برو، درس بخوان و کسب و کار خودت را بساز و یک سرمایه‌گذار موفق باش.

دوران کودکی رابرت کیوساکی پر از هیجان و شگفتی بود، او دو پدر داشت که از تجربه‌های هر دو استفاده می‌کرد، او هر دو پدر را با یکدیگر مقایسه می‌کرد و سپس تصمیمات مهم زندگی‌اش را می‌گرفت، یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت از او در کتاب‌هایش پدر فقیر یاد می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش که بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود. بسیاری از مردم امروزه براساس ایده‌های مالی که تاریخ انقضایشان گذشته است، دست به عمل می‌زنند و از قوانین قدیمی استفاده می‌کنند؛ قوانینی مثل سخت کار کردن، پول پس‌انداز کردن، قبض پرداخت کردن و کم خرج کردن که امروزه جواب نمی‌دهد و بدین طریق افراد روز به روز فقیرتر می‌شوند. چیزی که افراد ثروتمند را ثروتمندتر می‌کند تمرکز روی دارایی‌ها است. ثروتمندان در راستای دستیابی به دارایی کار انجام می‌دهند و به وسیله دارایی جریان نقدی پول ایجاد می‌کنند. جریان‌های مالی بهترین راه برای کسب درآمد است.

رابرت کیوساکی اقتصاددان برجسته و صاحب تئوری‌های نوآورانه‌ و درخشان اقتصادی در دنیاست. نخستین و معروف‌ترین کتاب وی پدر پولدار پدر فقیر است که به نظرهای این دو پدر و دوران بچگی‌اش می‌پردازد اما او در ادامه سری کتاب‌هایش به طور تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به پول می‌پردازد. او علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی استقلال مالی می‌شنویم:

الزاما آن‌هایی که سخت کار می‌کنند پولدار نمی‌شوند و برای کسب ثروت باید درست «فکر» کرد و نباید دنباله روی دیگران بود. صرف خرید سهام و صندوق‌های بورسی مثل افراد موفق شما را ثروتمند نمی‌کند. افراد فکر می‌کنند اگر سخت کار کنند و پول بیشتری دربیاورند و مثل ثروتمندان خانه بزرگ و لوازم لوکس داشته باشند، پولدار می‌شوند اما ثروتمندان واقعا اینطوری نیستند. آن‌ها از دانش و فکر خود برای کسب ثروت بیشتر استفاده می‌کنند. پدر پولدار من در دورانی که داشت امپراتوری خود را می‌ساخت یک وانت معمولی داشت و لباس‌های معمولی می‌پوشید اما روزی که یکی از املاک بسیار گران هاوایی را خرید، مردم متوجه شدند او کیست و اسمش در روزنامه‌ها درج شد.

خویش‌فرما‌هایی که در سمت چپ چهاروجهی قرار دارند دوست دارند که همه کارها را خودشان انجام داده یا کنترل کنند. برای قسمت خویش‌فرمایی این ایده‌آل است اما برای سمت راست چهاروجهی به هیچ وجه!

هوش مالی 90 درصد از احساسات و 10 درصد از دانش فنی و مالی تشکیل شده است. خود ما کلی خاطره داریم از اینکه در موقع عصبانیت چیزی گفتیم که بعدا پشیمان شده‌ایم به همین خاطر در ساختار احساسی ما، ترس همیشه بخشی از تفکرات‌مان بوده است. همیشه در گوش ما خواندند که «درس بخوان، نمره خوب بگیر و شغلی مناسب با امنیت شغلی پیدا کن» اما باید بپذیریم که ماندن در سمت چپ چهار وجهی در دنیای امروز ریسک است و هیچ تضمینی برای برجا ماندن شغل شما وجود ندارد. به استارتاپ‌ها نگاه کنید ببینید چطور شغل‌های سنتی را نابود می‌کنند! اگر شما به سمت راست چهاروجهی نروید دچار ریسک هستید و از این باید بترسید.

اگر کتاب پدر پولدار، پدر فقیر من را خوانده باشید، می‌دانید که همیشه بین افراد تحصیل کرده و ثروتمندان بحث و جدل بوده و حتما داستان‌هایی شنیدید که فلانی دبیرستان را رها کرد و الان یک ملاک بزرگ است. متاسفانه در دانشگاه‌ها و مدارس روش کسب ثروت آموزش داده نمی‌شود و این مشکلات اقتصادی جهان را بدتر می‌کند.

زمانی که از شرکت زیراکس استعفا دادم همه می‌گفتند که من بر می‌گردم و در مسیر خودم موفق نمی‌شوم. من در مسیرم بارها شکست خوردم اما یادمان باشد شکست قسمتی از موفقیت است. مثل دوچرخه سواری ابتدا کلی زمین می‌خوریم اما وقتی یاد بگیریم دیگر در ضمیر ناخداگاه ما قرار می‌گیرد.

من افرادی را در بورس می‌بینم که سهامی را 2 هزار تومان خریدند و وقتی به 3 هزار تومان می‌رسد زود می‌فروشند وقتی می‌بینند که شد 10 هزار تومان باز می‌خرند! یا وقتی همان سهام به جای رشد، کاهش قیمت پیدا می‌کنند و به 300 تومان می‌رسند آن را نمی‌فروشند و تا 20 سال هم که شده نگه می‌دارند! این افراد از شکست می‌ترسند و همین ترس آن‌ها را بازنده می‌کند. این نوع تفکر را در همه قسمت‌های زندگی می‌توان دید. روابطی که بدون عشق ادامه دارد اما کسی آن را متوقف نمی‌کند یا وسایل بیهوده و قدیمی که می‌خواهیم تا ابد نگه داریم و...

افرادی می‌توانند به هوش مالی دست پیدا کنند که احساسات خود را تحت کنترل بگیرند. تایگر وودز بارها شکست خورد اما ادامه داد، دونالد ترامپ برشکست شد اما دوباره شروع کرد و هزاران داستان از افراد موفق که شکست را تجربه کردند اما ادامه دادند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۲ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۵ دقیقه
مقدمه
۴۷ دقیقه
فصل اول: چهاروجهی گردش مالی
۱۰ دقیقه
فصل دوم: کشف نسخه بهتری از خودتان
۱۲ دقیقه
فصل سوم: چطور سرمایه‌گذار و کارآفرین موفق شویم؟
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

Amir Minaie
۱۳۹۸/۶/۲۴
در ارتباط با میکرو کتاب باید بگم من خوشم اومد از این سبک، خیلی چکیده و مفید به بیان مسائل می‌پردازه که خب همین امر دقت شما رو بالا میبره تا مطلبی رو از دست ندین. در ارتباط با این کتاب باید بگم بیشتر از مطالب پدر پولدار پدر بی‌پول استفاده شده بود و منی که اون کتاب رو چند روز پیش خونده بودم شاید خیلی مطالب جدیدی به گوشم نخورد؛ فقط در انتهای هر فصل چند نکته رو به صورت خلاصه و جمع و جور بیان میکرد که باعث شد ارزش اون هزینه کمی رو که برا این میکروکتاب کردم داشته باشه. در مجموع بنظرم کتاب خوبی بود، به صرف هزینه و وقتش میارزه، مطالب مرتبط و توصیه‌های پدر پولدار و بی‌پول رو هم تو این یک ساعت مرور میکنه.
rasoul youshifar
۱۳۹۸/۶/۲۳
این کتاب بیشتر روان شناسی سرمایه گذاری هست نه استقلال مالی. شخصی که پول نداره باید کار کنه و پول در بیاره و بعد سراغ سرمایه گذاری بره وگرنه همه میدونیم که پول برامون کار کنه دنیامون جور دیگه‌ای میشه. به قول معروف میگن اگه کف دست ما مو داشت تو بِکَن.
امیرحسین افتخاری
۱۳۹۸/۵/۸
یکی از بهترین میکروکتابهایی است که با اینکه در این مدل کتاب صوتی اطلاعات چکیده ایی ارائه میشود ولی بسیار مفید است
ناصر مدیر
۱۳۹۸/۸/۴
خوب بود. کوتاه مختصر و مفید. بانظر آقا رسول هم موافقم.
Hassan Kooshkaki
۱۴۰۰/۳/۲۵
واقعا کتاب خوبی بود. دیدتون نسبت به مسائل مالی باز میشه.
حتما گوش کنید.
داود بختیاری
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
برای همه نیست و مثل کتاب پدر پولدار و... نیست ولی کلا خوب است
حمید حقی
۱۳۹۸/۱۰/۲
به شکل خلاصه، به ما دید اقتصادی میده
A Arani
۱۳۹۸/۷/۲۶
دیدگاههاش زیبا و جالب بود
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

برای دریافت کتاب صوتی استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.