معرفی و دانلود کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور

عکس جلد کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور

کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور نوشته یوکو اوگاوا، رمانی عاشقانه و معروف است که رویدادهای آن در کشور ژاپن رخ می‌دهد و سرشار از نشانه‌های پر تعدادی از اعداد، معادلات و ریاضیات است.

این کتاب روایتگر داستان زندگی یک پروفسور است که به شرایط عجیب و حادثه عجیب‌تری دچار شده است. او که یک نابغه ریاضی و استاد دانشگاه است، 17 سال پیش بعد از یک تصادف، حافظه کوتاه مدت خود را از دست می‌دهد و شرایط روحی و روانی عجیبی پیدا می‌کند. استاد با اینکه تمامی خاطرات و اطلاعات قبل از این تصادف را کاملاً به یاد می‌آورد اما بعد از آن حافظه‌اش تنها 80 دقیقه گذشته را به ذهن می‌سپارد.

یک خدمتکار که برای کمک به او آمده سعی می‌کند با استاد مدارا و همراهی کند. در طی این معاشرت پروفسور او را با دنیای جالب ریاضیات آشنا می‌کند. استاد که به وسیله حل معماهای ریاضی برای چاپ در نشریات، روزگار خود را سپری می‌کند، به قدری عاشق زیبایی و دنیای وسیع ریاضیات است که حتی خدمتکار خود را نیز مجاب به درگیر شدن با اعداد و ریاضیات می‌کند.

راوی کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور (The housekeeper and the professor) زنی باهوش و زیرک با تحصیلات ابتدایی و خانه‌دار است که یک پسر نوجوان 10 ساله نیز دارد. حضور پسر خدمتکار در کنار مادرش، رابطه‌ای عاطفی، عجیب و پر از راز و رمز را رقم می‌زند. هر روز صبح، استاد و خدمتکار گویی که به تازگی همدیگر را ملاقات می‌کنند، به هم معرفی می‌شوند و این اتفاق باعث پدید آمدن رابطه‌ای زیبا بین این دو می‌شود.

شاید در ابتدا یک استاد ریاضی آدم خشک و کسل کننده‌ای به نظر برسد. مردی 64 ساله که عاشق اعداد و متخصص نظریه اعداد و ریاضیات محض است اما یوکو اوگاوا (Yoko Ogawa) با هوشمندی زیاد او را به آدمی جذاب با ویژگی‌های منحصر به فرد تبدیل می‌کند.

این کتاب صوتی بسیار عاطفی و روان و جذاب نوشته شده است و زندگی کردن در لحظه و اکنون را به شما یادآور می‌شود. یوکو اوگاوا از طریق برداشت‌های روان‌شناختی خود، تصاویری زنده و فوق‌العاده انسانی را همراه با پیچیدگی‌های زندگی سه فرد کاملاً متفاوت نشان می‌دهد.

در این کتاب رمانس و واقع‌گرایی با یکدیگر درآمیخته است. شرایط اقتصادی خدمتکار، تاریخ بیس‌بال ژاپن و توصیف محل زندگی پروفسور و حتی شرح بازی بیس‌بال به واقعیت شباهت بسیاری دارد و با توصیف شرایط ویژه استاد که موضوع اصلی داستان است، رمانس شکل می‌گیرد.

یکی از هیجان‌انگیزترین و تأثیرگذارترین لحظات داستان، آن بخشی است که پروفسور به همراه خدمتکار و پسرش به تماشای مسابقه بیس‌بال می‌نشیند. با شرح حاشیه‌های مسابقه و واکنش‌هایی که استاد به مسابقه و محیط شلوغ اطرافش دارد یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های داستان رخ می‌دهد.

با یوکو اوگاوا بیشتر آشنا شویم:

یوکو اوگاوا نویسنده و ریاضیدان ژاپنی در سال 1962 متولد شد. تاکنون بیش از 30 رمان از او منتشر شده است. رمان خدمتکار و پروفسور که نام اصلی‌اش معادله محبوب پروفسور است در سال 2004 به چاپ رسید و به سرعت به پرفروش‌ترین کتاب سال ژاپن تبدیل شد. او جایزه ادبی یومیوری و جایزه شیرلی را برای همین رمان دریافت کرد. فیلم معادله محبوب پروفسور به کارگردانی تاکاشی کویزومی با اقتباس از رمان خدمتکار و پروفسور در سال 2006 ساخته و همچنین یک فیلم داستانی و یک برنامه رادیویی براساس این رمان تهیه شد.

اوگاوا در سال 2006 کتاب مقدمه‌ای بر ریاضیدانان زیبا را به همراه ماساهیکو فوجیوارا که یک ریاضیدان است به رشته تحریر درآورد که به زیبایی بی‌حد و حصر اعداد می‌پردازد. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به انتقام و رژه پیروزی در بندر آرتور اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور می‌شنویم:

هر وقت یک عدد اول می‌دیدم یاد پروفسور می‌افتادم. از قرار معلوم هر جا را که نگاه می‌کردم، پر بود از عددهای اول. برچسب‌های قیمت توی سوپرمارکت‌ها، پلاک خانه‌ها، برنامه اتوبوس‌ها، تاریخ مصرف روی بسته گوشت، نمره امتحانی رادیکال، همه چیز.

در ظاهر امر این اعداد وفادارانه نقش رسمی‌شان را ایفا می‌کردند. اما به صورت پنهانی اینها اعداد اول بودند و من می‌دانستم چه چیزی به آن‌ها معنای خاصی می‌دهد. البته همیشه هم این طور نبود که بلافاصله بتوانم اول بودن عددی را تعیین کنم. به لطف پروفسور فقط اعداد اول کمتر از صد را به صورت حسی تشخیص می‌دادم. اما وقتی به عدد بزرگی می‌رسیدم که به آن شک داشتم باید تقسیم می‌کردم تا مطمئن شوم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
16 دقیقه
فصل اول - بخش اول
14 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
15 دقیقه
فصل اول - بخش سوم
15 دقیقه
فصل دوم - بخش اول
8 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
13 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
17 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
19 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
10 دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
13 دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
12 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
10 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
9 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
12 دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
9 دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
10 دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم
14 دقیقه
فصل ششم - بخش اول
8 دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
13 دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
10 دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
10 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش چهارم
9 دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
17 دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل هشتم - بخش سوم
12 دقیقه
فصل نهم - بخش اول
15 دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
16 دقیقه
فصل نهم - بخش سوم
10 دقیقه
فصل دهم - بخش اول
7 دقیقه
فصل دهم - بخش دوم
9 دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
9 دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خدمتکار و پروفسور
نویسنده
مترجمشقایق نظرزاده
گویندهشهره روحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب نشر نیکا
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور

Hosein Akhlaghinia
۱۴۰۰/۱/۱۴
کتاب خوبی ست و خوب هم خوانده شده است. البته اشتباهاتی در خواندن دارد در فصل دوم " دَم قیچی " را " دُم قیچی " میخواند.
دَم قیچی تکه پارچه‌هایی ست که اضافه میآیند
در فصل سوم مقسوم عَلیه را مقسوم عِلیه میخواند
درفصل هفتم قضیه فیثاغورث اشتباه بیان میشود: مربع وتر برابراست با مربع مجموع دوضلع دیگر که نادرست است و باید گفته شود مربع وتر برابراست مجموع مربعهای دو ضلع دیگر
Sevda Ghanbari
۱۴۰۰/۴/۶
کتاب بسیار دلنشینی بود و حتما پس از خواندن این کتاب به ریاضیات علاقه پیدا میکنید من که کلا به ریاضی علاقه‌ای نداشتم بعد از خوندن این کتاب نظرم عوض شد پیشنهادش میکنم و اینکه توی خود کتاب علاوه بر نوشته‌هایی درباره‌ی ریاضی نکاتی در مورد زندگی هم به ما میگه که خیلی از ما‌ها رعایت نمیکنیم
و صدای گوینده خیلی زیبا بود مرسی از کتابراه‌.
حسین احمدی
۱۴۰۰/۱/۱۹
معلم‌های ریاضی حتماً این داستان را بشنوند. داستان بسیار لطیفی است.
اما متأسفانه، مترجم در مورد اصطلاحات ریاضی کم‌فروشی کرده‌ است. مثلاً به جای مقسوم علیه‌های ۲۸۴، نوشته شده مضرب‌های ۲۸۴!! و حتی درباره نام ریاضیدانان؛ به‌جای «فرِما» و «وایْلز» نوشته شده «فِرمَت» و «ویلز»!
Faranak Javaheri
۱۴۰۱/۶/۱۴
صدای گوینده بسیار دلنشین است و همین شنیدن کتاب را لذت بخش کرده است. خط روایی داستان پر هیجان و تلاطم نیست اما کشش‌ دارد و شما را تا اخر با خود می‌برد. موضوع داستان، متفاوت است و می‌تواند شما را از دنیای حال بیرون بیاورد.
Morteza Salimi
۱۴۰۰/۱/۳۱
صدای گوینده خانوم روحی خیلی عالی بود, با توجه به اصطلاحات ریاضی نباید زیاد سخت بگیریم,
کتاب بسیار لطیف بود و زیبا, اما بنظرم کتاب نبود یه مجله یا به روزنامه بود, چون انتهای کتاب هیچی به شما اضافه نکرد و نویسنده هیچ حرفی نداشت بنظرم!
محمد سعیدی
۱۳۹۹/۳/۱۸
واقعا ممنونم بابت قرار دادن کتابهای مورد علاقه‌ام همه چیزهایی که میخام رو میتونم اینجا پیدا کنم صدای گوینده این کتاب و مضمون ان را بسیار دوست داشتم
فاطمه کوشکی
۱۳۹۹/۱/۷
در ابتدا از کتابراه متشکرم. چون با هزینه کم، کار بزرگی انجام میده، کاری که باعث میشه جامعه‌ای رشد و پیشرفت کنه. این کتاب بسیار جذابه. حتما بخونیدش.
زهرا یقطین
۱۴۰۱/۴/۲۵
داستان باوجودی که بیشتر به ریاضیات و بیسبال مرتبط بود، به گوش من خوش نشست و این قطعا به خاطر خوانش بی نظیر کتاب بوده. ممنون از خانم روحی عزیز.
پروین جاودانی
۱۴۰۱/۲/۱
من از کتابراه چند سال پیش کتاب متنیش رو دریافت کردم و خوندم امروزم کتاب صوتیش رو دانلود کردم که دوباره تو ماشین گوش کنم چون برام جذاب بود
فرزانه قطعی
۱۴۰۰/۶/۱۴
کتاب جالبی بود. اما از وسطهای داستان برام حوصله سربر و خسته کننده بود. بیشتر داستان درباره محاسبات ریاضی بود
فاطمه غواص نژاد
۱۴۰۰/۱/۲۶
خیلی دوست داشتنی بود و شخصیت پردازیهای قوی داشت من کاملا با شخصیتا ارتباط گرفتم و احساسم درگیر بود با کتاب
Melika Mansoorian
۱۳۹۹/۱۲/۵
خیلی لطیف و زیبا بود خیلی دوسش داشتم بصورت داستانی قشنگ مسائل ریاضی رو بیان میکرد
الهام سلیمی
۱۴۰۰/۵/۹
خود داستان متاسفانه اصلا با سلیقه من همخوانی نداشت اما خانم گوینده صدای بسیار خوبی داشتن
زینب زمانی
۱۴۰۰/۲/۱۴
من چون عاشق ریاضی هستم... کلی حال کردم داستانی بر اساس مفاهیم ریاضی نوشته شده👍👍👍
زهرا اسماعیلی
۱۴۰۰/۳/۱۱
عشق بین ادمها حد ومرز نمیشناسی ومیتونه در عمق وجود انسان اثر کنه
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور

برای دریافت کتاب صوتی خدمتکار و پروفسور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.