معرفی و دانلود کتاب قلعه حیوانات

عکس جلد کتاب قلعه حیوانات
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قلعه حیوانات

کتاب قلعه حیوانات نوشته‌ی جورج اورول رمانی کوتاه است که ماجرای گروهی از جانوران اهلی یک مزرعه را روایت می‌کند. این حیوانات دست به شورش می‌زنند و اختیار مزرعه را از صاحبش می‌گیرند.

رمان کوتاه قلعه‌ی حیوانات (Animal Farm) یک اثر تمثیلی است و هنوز هم به عنوان یک کتاب داستانی و سیاسی ارزش و جایگاه بسیار بالایی دارد. کتاب با رویای میجر پیر آغاز می‌شود. او در رویای خود می‌بیند که همه‌ی حیوانات بدون انسان‌ها و زورگویی‌های آن‌ها با خوشحالی ندگی می‌کنند. میجر پیر این رویا را در جمع حیوانات دیگر هم مطرح می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند که برای رسیدن به این رویا تلاش کنند. صحبت‌های میجر در سایر حیوانات تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد اما او سه شب پس از گفتن صحبت‌ها می‌میرد.

حیوانات مزرعه شورش گسترده‌ای به راه می‌اندازند و مالک اصلی مزرعه را از آن‌جا بیرون می‌کنند. رهبری این حیوانات شورشی برعهده‌ی خوک‌های جوان است که در میان آن‌ها هم یکی از خوک‌ها به نام ناپلئون رهبر اصلی محسوب می‌شود. ناپلئون هم پس از مدتی رویه‌ی صاحب مزرعه را دنبال می‌کند و به ظلم و بی‌عدالتی روی می‌آورد و تمام مخالفان خود را سرکوب می‌کند.

این شاهکار در سال 1945 میلادی انتشار یافت. جورج اورول (George Orwell) که یکی از مخالفان جمهوری شوروی بود، در این اثر به یاد ماندنی خود با استفاده از نماد و تمثیل به انتقاد از حاکمان این سیستم حکومتی پرداخت.

کتابی که در پیش روی شما است یکی از پرمخاطب‌ترین آثار جورج اورول محسوب می‌شود که بازتاب محتوای اثر او به تمامی دیکتاتورهای جهان باز می‌گردد و به نوعی نگاهی تیزبین به شرایط سیاسی و اجتماعی دارد.

جورج اورول را بیشتر بشناسیم

جورج اورول نویسنده هندوستانی بخش اعظم دوران زندگی‌اش را همراه با خانواده در انگلستان سپری نمود. او شاهد جنگ‌های متعددی چون جنگ جهانی اول، جنگ‌های اسپانیا بود. جورج آثار ماندگاری از خود به یادگار گذاشت که از فضای سیاسی و اجتماعی زمان خود دور نیست. آثاری چون 1984، روزهای برمه، بزرگداشت کاتالونیا، نگه داشتن برگ در حال پرواز، جاده‌ای به سوی ویگان پی یر، قلعه حیوانات، دختر کشیش، هوای تازه و غیره. اغلب آثار او نگاهی به شرایط سیاسی زمان و کشور محل اقامتش بوده است.

جملات برگزیده‌ی قلعه‌ی حیوانات:

- هر موجودی که بر روی دو پا راه می‌رود دشمن ماست.
- همه حیوانات با هم مساوی هستند ولی بعضی از حیوانات مساوی‌ترند.

در بخشی از کتاب قلعه حیوانات می‌خوانیم:

اکثر حیوانات خوک‌ها را باهوش می‌دانستند و تصمیمات را بر عهده آن‌ها گذاشته بودند. البته تصمیمات گرفته شده توسط خوک‌ها باید برای اجرایی شدن به تصویب اکثریت آراء می‌رسید. در صورتی که اسنوبال و ناپلئون با هم هماهنگ بودند کارها به خوبی اجراء می‌شد. اما هر موقع مسئله‌ای پیش می‌آمد آن‌ها با هم دعوا و بحث را شروع می‌کردند. اگر پیشنهاد کاشتن جو داده می‌شد آن یکی مخالفت می‌کرد و اگر یکی از آن‌ها می‌گفت که زمان کاشت کلم است آن یکی مخالفت می‌کرد و می‌گفت فقط باید یونجه یا چغندر کاشته شود و عده‌ای طرفدار اسنوبال و عده‌ای طرفدار ناپلئون بودند. به همین دلیل همیشه بحث و جدل وجود داشت ولی همیشه اسنوبال رأی بیشتری می‌آورد چون در نطق کردن بسیار مهارت داشت و ناپلئون هم بیکار نمی‌ماند و همیشه شعار «چهار پا خوب دو پا بد» را عنوان می‌کرد تا نظرها را به طرف خود جلب کند.

مخصوصاً هنگام صحبت و نطق اسنوبال که جلسات را با بع بع کردن، بهم می‌ریختند. اسنوبال یک مجله قدیمی پیدا کرده بود که در آن در مورد مزرعه‌داران و دامداران راه حل‌های خوبی و در مورد کود شیمیایی و زهکشی زمین‌های مزرعه نشان می‌داد و برای اینکه وقت کمتری ببرد یک نقشه جالب و هیجان‌انگیز را ارائه داد که بر اساس آن حیوانات می‌توانند مدفوع خودشان را در جای معینی از مزرعه بریزند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قلعه حیوانات
نویسنده
مترجمآوینا ترنم
ناشر چاپیانتشارات ماهابه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-600-5205-45-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قلعه حیوانات

khazra kian
۱۳۹۹/۱/۲۰
این کتاب بی‌نظیر هست. شرایط یک جامعه رو و یک کشور رو به خوبی شرح میده جوامعی که سعی در پیشرفت دارند اما به بیراه میرند
arezoo
۱۴۰۱/۱۰/۳
عالی بود پایان یک خیانت و جنایت
حیواناتی که اسیر طمع می‌شوند و دودمان خود را به باد می‌دهند
javad kh
۱۳۹۹/۱/۲۵
بسیار زیبا ارزش خوندن داره👍👍
مهرنوش کریمی
۱۳۹۹/۱/۲۰
تاریخ انسان رو در غالب زندگی حیوانات تعریف میکنه
ایمان چوبی
۱۴۰۰/۲/۹
کتابی خیلی خوب مشابه دیکتاتور‌های امروزی
رویا رضوانی
۱۳۹۹/۲/۷
ارزش خوندنش رو داره.
sahar ahmady
۱۳۹۹/۱/۱۴
چقدر این داستان اشناست😌
کاربر Ali
۱۳۹۹/۱/۱۰
این کتاب لذت بخش و عالی بوده
reza zandi
۱۴۰۱/۱۲/۷
کتابی ماندگار و جالب و اموزنده
زهرا خادمی
۱۴۰۱/۸/۱۰
جالب بود و رضایت مند هستم
Hesam
۱۴۰۱/۸/۲۷
خیلی آموزنده بود
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب قلعه حیوانات

برای دریافت کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.