معرفی و دانلود کتاب قلعه حیوانات

عکس جلد کتاب قلعه حیوانات
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قلعه حیوانات

کتاب قلعه حیوانات اثر معروف جورج اورول، داستانی تمثیلی است و به انقلاب گروهی از حیوانات اهلی می‌پردازد. این حیوانات طی یک عملیات انقلابی و آرمان‌گرایانه، مزرعه را تصاحب می‌کنند و قدرت را دست می‌گیرند. هدف این حیوانات برقراری عدالت، رفاه و برابری میان تمامی اهالی مزرعه است.

رهبری این جنبش را تعدادی از خوک‌ها بر عهده گرفته‌اند اما بعد از مدتی این گروه با سردستگی خوکی به نام ناپلئون به گروهی مستبد تبدیل می‌شوند و به سوءاستفاده از سایر حیوانات روی می‌آورند و مخالفان خود را سرکوب می‌کنند.

رمان قلعه حیوانات (Animal Farm) وضعیت سیاسی شوروی دوران ژوزف استالین را با ادبیات و قلمی قدرتمند مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. این کتاب نقدی آشکار نسبت به تغییر رفتار و دیدگاه استالین در طول سال‌های حکومتش است و از این منظر داستانی شجاعانه محسوب می‌شود.

جورج اورول (George Orwell)، در رمان مزرعه حیوانات، انقلاب 1917 روسیه و چرایی انحراف آن را به تصویر می‌کشد. در کتاب قلعه حیوانات که در ایران با نام مزرعه حیوانات نیز شناخته می‌شود، هر کدام از شخصیت‌ها به منظور خاصی حضور دارند و نماد قشر خاصی از جامعه هستند.

نکوداشت‌های کتاب قلعه حیوانات:

- افسانه‌ای خردمندانه، پرشور و روشن‌گرانه در عصر حاضر. (New York Times)
- بسیار وسیع، فکر شده و با نثری دلپذیر. (San Francisco Chronicle)
- به درخشش و برندگی یک کریستال شیشه. (Atlantic Monthly)

جورج اورول را بیشتر بشناسیم:

نام اصلی این نویسنده «اریک آرتور بلیر» است. او در هند به دنیا آمد اما پیش از تولد یک سالگی‌اش به همراه مادر و خواهرش به انگلستان مهاجرت کرد. وی نام جورج اورول را برای فعالیت‌های هنری خود برگزید تا نامش برای مردم انگلستان آشنا باشد. جورج اورول در برهه‌ای از زندگی فقیرانه‌ای داشت و در هتل کار می‌کرد. وی داستان‌های کتاب «آس و پاس‌ها در پاریس و لندن» را با الهام از خاطرات این دوره از زندگی‌اش نوشت. اورول برخلاف زندگی بسیاری از نویسندگان، زندگی پرماجرایی داشت و حتی در جنگ داخلی اسپانیا نیز شرکت کرد و به شدت زخمی شد تا این‌که در سال 1950 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب قلعه حیوانات می‌خوانیم:

وضع خوک‌ها براى خنثى کردن اثر دروغ‌هاى موزز، زاغ اهلى، از این هم مشکل‌تر بود. موزز که دست‌پرورده مخصوص آقاى جونز بود، هم جاسوس بود و هم خبرچین، در ضمن حراف زبردستى هم بود. داعیه داشت که از وجود سرزمین عجیبى آگاه است به‌ نام شیر و عسل که همه حیوانات پس از مرگ به‌آن جا مى‌روند. موزز مى‌گفت این سرزمین در آسمان کمى بالاتر از ابرهاست، در سرزمین شیر و عسل هر هفت روز هفته یکشنبه است، در آن جا تمام سال شبدر موجود است و بر درختها نبات مى‌روید. حیوانات از موزز نفرت داشتند چون سخن‌چینى مى‌کرد و کار نمى‌کرد، ولى بعضى از آن‌ها به‌سرزمین شیر و عسل اعتقاد پیدا کرده بودند و براى اینکه خوک‌ها آن‌ها را متقاعد کنند که چنین محلى وجود ندارد ناگزیر از بحث و استدلال بودند.

سرسپرده‌ترین مرید خوک‌ها باکسر و کلوور، دو اسب ارابه، بودند. براى این دو حل مسائل مشکل بود، اما وقتى خوکان را به‌عنوان استاد پذیرفتند، تمام تعلیمات را جذب مى‌کردند و همه را با لحنى ساده به‌دیگران مى‌رساندند. هیچگاه از حضور در جلسات سرّى غفلت نمى‌کردند، و سرود «حیوانات انگلیس» را که جلسات همیشه با خواندن آن ختم مى‌شد، هدایت مى‌کردند.

برحسب اتفاق، قیام خیلى زودتر و بسیار ساده‌تر از آنچه انتظار مى‌رفت به‌ثمر رسید. درست است که آقاى جونز ارباب بى‌مروّتى بود ولى در سال‌هاى پیش، زارع کارآمدى به‌شمار مى‌آمد. ولى اخیراً به‌روز بدى افتاده بود. بعد از آنکه در یک دعواى قضایى محکوم شد و خسارت مالى به‌ او وارد آمد دلسرد شده بود و به‌حد افراط مشروب مى‌خورد. گاهى سراسر روز را در آشپزخانه روى صندلى چوبى دسته‌دارى مى‌لمید و روزنامه مى‌خواند و شراب مى‌خورد و گاه‌به‌گاه تکه‌هاى نان را در آب جو خیس مى‌کرد و به‌موزز مى‌خوراند. کارگرهایش نادرست و تنبل بودند، مزرعه پر از علف هرزه بود، خانه نیاز به‌تعمیر داشت، در حفظ پرچین‌ها غفلت مى‌شد، و حیوانات نیمه‌گرسنه بودند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قلعه حیوانات
نویسنده
مترجمامیر امیرشاهی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-964-5620-54-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قلعه حیوانات

محسن رمضانی
۱۳۹۹/۳/۲۵
بعد از یکبار خواندن این کتاب:
*داستان شما را با خودش همراه می‌کنه پس مهم‌ترین ویژگی یه داستان خوب رو داره، چون تو هر قسمت میخوای بدونی بعدش چی میشه.
* داستان جدیدی دارد که خودش باعث جذابیتش می‌شود.
* حجم کتاب زیاد نیست لذا اگر کم حوصله هستید برای رسیدن به پایان داستان، کتاب شما را کلافه نمی‌کند.

* با توجه به اینکه داستان در مورد همه‌ی انقلاب‌هایی است که در طول تاریخ شکل گرفته، ممکن است در ذهنتان با انقلاب ایران هم مقایسه کنید که اگر این کار را کردید حتما با بررسی جوانب و ریز بینانه باشد تا مرتکب اشتباه در مقایسه نشوید.
* در جایی از کتاب بعضی از اعتقادات به سخره گرفته میشود مثل داستان شیر و عسل که البته از یک نویسنده غیر مسلمان انتظار دیگری هم نمی‌رود.
* جذابیت داستان و کتاب از منظر ادبی عالیست ولی نمی‌شود آن را به همه انقلاب‌ها تعمیم داد لذا زود نتیجه گیری نکنید.
Sara Falahati
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
کتاب بامفهومی ست، سیاست یک حکومت و دولت را در قالب داستان و به صورت غیر مستقیم به تصویر می‌کشد و نشان میدهد که تمام حکومت‌ها و رهبران برای منافع خود روی کار می‌آیند و به هیچ کدام از وعده وعید‌ها عمل نمی‌کنند و حتی قوانین را هم به نفع خود تغییر می‌دهند. حتی اگر انقلابی پس از انقلاب دیگر شکل بگیرد باز هم به همین ترتیب است و هیچ انقلابی نمی‌تواند تغییری در زندگی افراد عادی جامعه ایجاد کند.
Zahra Akbari
۱۴۰۰/۱۱/۴
جورج اورول. یک شاهکار.. تصویر ساز عالی، هماهنگی اونچه تخیل نویسنده هست با واقعیت بیرونی و حقیقی دنیا درجه یک، پایانی حقیقی، ممکنه موقع خوندن کتاب حرصتون دربیاد که کاملا حق دارید و نشونه عالی بودن این اثر هست، میتونید نقدش رو هم در نت سرچ کنید. درک کاملی از واقیع یک انقلاب، کودتا و فروپاشی درونی یک جامعه رو بهتون میبخشه.
Parisa Segalesh
۱۳۹۹/۵/۲۰
خیلی کتاب خوبی هست. انگار نویسنده قدرت پیش گویی داشته. ادم خیلی هم زاد پنداری میکنه و احساس میکنه دقیقا داره داستان زمان خودش رو میخونه ولی خوب بعد از خوندنش یکم افسرده و ناامید شدم.
هانا هانا
۱۴۰۰/۵/۱۱
بنظرم خوندن این کتاب تمام اتفاقای انقلاب خودمون رو مثل یک نمایش انتزاعی از جلوی چشماتون میگذرونه، و انگار جورج اورول تو همین برهه از تارخی که هستیم حیوانات رو دقیقاااااا سر جای اصلی هر کدوم از شخصیت‌های دنیای سیاسی کنونی نشونده.
اسما برقی
۱۳۹۹/۷/۱۴
شاید خیلی جاها به عامه پسند بودن متهم بشه ولی به نظر من اسمش محبوبیته نه عامه پسندی. کتابی که با زبان ساده حقیقت انقلاب‌ها رو نشون میده و به راحتی میشه باهاش همزادپنداری کرد و نمونه‌هایی واقعی برای هر شخصیت به خاطر اورد
حانیه اسکویی
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
زبان روان داستان و اینکه انقلاب و جنبش‌های بشری رو در کالبد حیوانات و با زبان اونها به تصویر کشیده بسیار زیبا و اثر بخشه. سیاست و کثیفی اون در کالبد خوک‌ها نمایش داده شده که بسیار قابل تامل.
محمدحسین عاطفت
۱۴۰۰/۳/۲۰
دوستان وقتی خوندن این کتاب لذت بخش میشه که شخصیتهای داستان رپ به یک مابه ازای بیرونی مرتبط کنید.
به نظر شما مابه ازای بیرونی باکستر، ناپلئون، سیموئل و... کیه؟
مهدیه عباسپور
۱۳۹۹/۷/۱۵
این کتاب عالیه. پیشنهاد میشه حتما خونده شه. یه کتاب که کاملا متناسب با شرایط سیاسی و اجتماعی حال حاضر جهانه. به خصوص ایران که همه‌ی این حوادث رو از نزدیک دیدیم و حس کردیم. خلاصه خیلی عالیه
amir rg
۱۳۹۹/۵/۱۴
بهترین کتابی که در مورد سیاست میخونید و همزاد پنداری جالبی‌ام میکنید با کشور خودمون
معین صادقی
۱۴۰۱/۲/۹
واقعا مطالعه‌ی این کتاب برای هر فردی چه سیاسی چه غیر سیاسی لازم و ضروریست
کتابی بی نظبر با قلم زیبای جورج اورول نویسنده‌ای که در تمجید آثارش هرچه بگوییم کم است
اکرم آقاجانی
۱۴۰۰/۶/۲۲
کتاب خوبی بود اما اسامی زیاد حیوانات وشخصیت‌ها کمی گیج کننده بود اما به‌طرز جالبی شخصیت انسانها به حیوان تشبیه کرده بود و گویا جامعه کنونی ماست
علی غریبی
۱۴۰۰/۴/۱۴
فوق العادس، مسلما از بهترین کارهای جورج اورول و کتابی همسطح و به کیفیت ۱۹۸۴. کتابی که سالها پیش نوشته شده ولی دقیقا داره رفتار حکومت‌های دیکتاتوری امروزه رو واضح به رخ میکشه
کیا حبیبی
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
این کتاب رو اولین بار یازده سال پیش، وقتی که هفت سالم بود خوندم. اون موقع چیز زیادی نمیفهمیدم ولی الان که دوباره این کتابو میخونم واقعا عاشقش شدم. مثل همه کتابای جرج اورول بینظیره
Zahra Mirzaee
۱۴۰۰/۵/۱۹
خیلی کتاب خوبیه و من بخوبی با این کتاب ارتباط برقرار کردم... اگر به تازگی کتاب خوندن رو شروع کردید پیشنهاد میکنم این کتاب رو در لیستتون قرار بدین👌
مشاهده همه نظرات ۶۹

راهنمای مطالعه کتاب قلعه حیوانات

برای دریافت کتاب قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.