معرفی و دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

عکس جلد کتاب صوتی کیمیاگر
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار ادبی جهان در سالیان اخیر به شمار می‌رود. پائولو کوئیلو در این اثر قصه‌‌ی چوپانی به نام سانتیاگو را تعریف می‌کند، که برای یافتن گنج عازم سفری دور و دراز می‌شود، و در این مسیر به کشف و شهودهایی ارزشمند درباره‌ی خود و جهان نائل می‌گردد. گفتنی است که رمان کیمیاگر علاوه بر فروش بسیار بالا، تاکنون جوایز گوناگونی را نیز از آن خود نموده است.

درباره کتاب صوتی کیمیاگر:

نام پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده‌ی محبوب و پرطرفدار برزیلی، نخستین بار با کتاب کیمیاگر (The Alchemist) بر سر زبان‌ها افتاد. این اثر که اولین بار در سال 1988 و در شمارگان اندک به چاپ رسید، خیلی زود به یکی از پرآوازه‌ترین رمان‌های جهان بدل شد و مخاطبین بسیاری را از چهارگوشه‌ی جهان شیفته‌ی ادبیات برزیل کرد.

در رمان کیمیاگر به داستان چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو گوش خواهید سپرد، که به وسیله‌ی رویایی که خود آن را صادقه و صحتش را بی‌چون‌وچرا می‌پندارد، از وجود گنجی عظیم در حوالی اهرام مصر آگاه می‌شود. سانتیاگو در پی این رویا وطن خود (آندلس) را به قصد سرزمین باستانی مصر ترک می‌گوید، و اینگونه جستجوی شگرفش برای دستیابی به گنج عظیمی که منبعی ناشناخته وعده‌اش را در خواب به وی داده آغاز می‌گردد.

این گنج عظیم اما چیست؟ طلا و جواهرات است؟ سکه‌های باستانی‌ست؟ شیء ارزشمندی است که از دوران‌های بس دور به جا مانده؟ یا اساساً چیزی از نوعی دیگر است؟ به نظر می‌رسد که پاسخی قطعی برای این سوال وجود ندارد. ز یرا هر مخاطبی پس از اتمام کتاب می‌تواند دریافت شخصی خود را از مضمون داستان داشته باشد. با این حال می‌توان گفت که سفر سانتیاگو از اسپاننیا به مصر، تمثیلی از سفر درونی‌ای است که هر انسانی برای دستیابی به گنج عظیمی که در ژرفای خود دارد، باید به آغاز آن مبادرت ورزد. چنین گنجی طبعاً سخت‌یاب است. اما پس از آنکه به دست آمد، هرگز از کف نخواهد یافت.

درباره‌ی کتاب کیمیاگر گفتنی‌ چنان فراوان است که پرداختن به تمام آنها در این مجال اندک ممکن نیست. با این حال، چند نکته‌ی مختصر دیگر را درباره‌ی این اثر می‌گوییم تا حتی‌المقدور حق مطلب را درباره‌ی آن ادا کرده باشیم:

کیمیاگر تاکنون به بیش از 50 زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده، و در بیش از 150 کشور مختلف به چاپ رسیده است. این اثر با فروشی بالغ بر حدود 60 میلیون نسخه، یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. درباره‌ی اینکه پائولو کوئیلو ریشه‌ی داستان خود را از چه منبعی اخذ کرده نیز بیاناتی وجود دارد. برخی آن را برگرفته از حکایتی در مثنوی معنوی می‌دانند، حال آنکه خود وی قائل به این است که ترجمه‌ای از هزار و یک شب بوده که داستان کیمیاگر را به ذهنش الهام نموده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کیمیاگر:

- نامزد دریافت جایزه NBDB
- برنده جایزه Grand Prix des lectrices de Elle
- برنده جایزه Premio Grinzane Cavour
- برنده جایزه Corine Internationaler Buchpreis
- قرار گرفتن در فهرستِ کتاب‌هایی با بیشترین ترجمه و فروش
و ...

نکوداشت‌های کتاب صوتی کیمیاگر:

- کتابی که بر زندگی میلیون‌ها انسان تأثیر گذاشته است. (London Times)
- یک داستان زیبا با پیامی شایسته برای تمام مخاطبین. (oseph Girzone)
- اثری جادویی. (San Francisco Chronicle)
- قصه‌ای الهام‌بخش. (Indianapolis Star)

اقتباس‌های سینمایی از کتاب صوتی کیمیاگر:

تاکنون چند اثر سینمایی گوناگون با اقتباس از رمان کیمیاگر ساخته شده، که هیچ‌کدام در شهرت و محبوبیت به پای کتاب نرسیده‌اند. با این حال فیلمی با همین عنوان به کارگردانی Kevin Scott Frakes وجود دارد که به عقیده‌ی برخی توانسته پاره‌ای از جذابیت‌های رمان را بازتاب دهد؛ اگرچه توصیه‌ی ما بیشتر مطالعه‌ی خود کتاب است تا تماشای نسخه‌های سینمایی آن.

کتاب صوتی کیمیاگر مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به داستان‌های فلسفی دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب مشهور و پرفروش کیمیاگر باشند.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی مشهور به سال 1947، در ریودوژانیروی برزیل به دنیا آمده است. کودکی و نوجوانی‌اش را در حالتی سودایی پشت سر گذاشت، چنانچه چند باری کارش به بستری شدن در بیمارستان‌های روانی نیز کشید. او تجاربش از این دوران از زندگی خود را به بهترین شکل در کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد منعکس نموده است.

مشهورترین اثر او، همانطور که می‌دانید، کتاب کیمیاگر است: داستانی که افتخارات فراوانی را برای کوئیلو به ارمغان آورد و جایگاه وی را به عنوان نویسنده‌ای برجسته و جهانی تثبیت نمود.

به طور کلی، آنچه در بیشتر کتاب‌های پائولو کوئیلو مشهود است، تقلای وی برای جستجوی حقیقت راستین است. در این مسیر او از هیچ منبع معرفتی‌ای، از فلسفه و حکمت گرفته تا دین و آیین، رویگردان نیست. همین است که مطالعه‌ی کتاب‌های این نویسنده‌ی پرتغالی‌زبان به سیری لذتبخش در جهان پرسش‌ها و پاسخ‌های اساسی می‌ماند.

او عضو آکادمی ادبیات برزیل است و بیش از 115 جایزه و افتخار ملی و بین المللی از جمله جایزه هانس کریستین اندرسن و نشان ملی کشورش را دریافت کرده و همچنین در سال 2007 نیز به عنوان پیام آور صلح سازمان ملل متحد انتخاب شد.

آنچه در ادامه می‌آید، عناوین برخی از مهم‌ترین کتاب‌های پائولو کوئیلو است: «شیطان و دوشیزه پریم، عشق ورای ایمان، هیپی، ساحره‌ی پورتوبلو، 10 قانون موفقیت.»

برخی از جملات ماندگار کتاب صوتی کیمیاگر:

- به خاطر داشته باش که دلت هرجا باشد، گنجت را همان جا خواهی یافت.

- وقتی زبان عشق را یاد بگیری، کسی را که منتظرت است، به آسانی خواهی شناخت؛ چه در دل کویر باشد، چه وسط شهری بزرگ.

- من زنده‌ام. وقتی چیزی می‌خورم فقط به خوردن فکر می‌کنم، اگر راه بروم همه‌ی حواسم را بر روی گام‌هایم متمرکز می‌کنم. اگر ناگزیر از جنگیدن باشم، آن روز، روز خوبی برای مردنم خواهد بود. چون در گذشته یا آینده‌ام زندگی نمی‌کنم. من فقط حال را در می‌یابم.

در بخشی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

لحظه‌ای بعد ادامه داد: «می‌تواند برعکس هم باشد. منم که خود را به وقت و حال گله‌ام عادت داده‌ام.»

چند میش هنوز روی زمین ولو بودند. در حالی که آنها را با نامشان صدا می‌زد، با چوبدستی‌اش بلندشان کرد تا آماده‌ی حرکت باشند. توهمی ناشناخته در ضمیرش نشسته بود. اینکه «گوسفندها حرف‌هایش را می‌فهمند.» هر از گاهی قسمت‌هایی از کتابی را که در دست داشت برایشان می‌خواند، یا از تنهایی و شادی زندگی شبانی خود در صحرا با آنها حرف می‌زد.

زمانی هم از تازه‌ترین دیده‌ها و شنیده‌هایش در شهرها، از محل‌ها و کوچه‌هایی که پشت سر گذاشته بود، برایشان می‌گفت. ولی از روز قبل یاد آن دخترکی بود که در شهر زندگی می‌کرد. و او باید چهار روز تمام، راه درازی می‌پیمود تا به آنجا برسد. بنابراین فکری به جز فکر او و حرفی به جز حرف او نداشت.

دخترک فرزند بازرگانی بود که در شهر پارچه‌فروشی داشت. سانتیاگو سال قبل، به توصیه یکی از دوستانش فقط یک بار به آنجا رفته بود. بازرگان عادت داشت پشم گوسفند در حضورش چیده شود تا فریبی در ترکیب و تحویل جنس روی ندهد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
پیشگفتار
۳۰ دقیقه
قسمت اول
۱۹ دقیقه
قسمت دوم
۱۷ دقیقه
قسمت سوم
۳۱ دقیقه
قسمت چهارم
۲۵ دقیقه
قسمت پنجم
۲۲ دقیقه
قسمت ششم
۳۰ دقیقه
قسمت هفتم
۱۴ دقیقه
قسمت هشتم
۳۰ دقیقه
قسمت نهم
۲۴ دقیقه
قسمت دهم
۲۰ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۴ دقیقه
قسمت سیزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۲ دقیقه
قسمت پانزدهم
۸ دقیقه
قسمت شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کیمیاگر
نویسنده
مترجمحسین نعیمی
گویندهامید نعمتی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

mohamadali saedizade
۱۴۰۱/۳/۱۲
عالی بود حس آرامش میده.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کیمیاگر

برای دریافت کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.