معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی

کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی مجموعه‌ای متنوع از یادداشت‌ها و خاطره‌نگاری‌ها با موضوع مطبوعات است که به قلم نویسندگان و روزنامه‌نگاران گوناگون به رشته‌ی تحریر درآمده است. گردآوری این نوشته‌ها و انتشارشان در قالب کتابی واحد، بر عهده‌ی سید فرید قاسمی بوده است.

درباره کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی:

در ایران خاطره‌نگاری مطبوعاتی عمری درازتر از تاریخ مطبوعات دارد. میرزا محمد صالح شیرازی کلزرانی، به عنوان بنیانگذار مطبوعات ایران، طی سفر خود به انگلیس سفرنامه‌ای نوشت به نام مزخرف‌نامچه، که بخش قابل توجهی از آن را خاطرات و مشاهداتش در باب «کاغذ اخبارهای فرنگی» تشکیل داده است؛ و این همان چیزی است که از آن به عنوان خاطرات مطبوعاتی یاد می‌کنیم.

در دهه‌های اخیر خاطره‌نویسی بیش از گذشته باب شده است. در این میان، حجم قابل توجهی از خاطره‌‌های نگاشته شده، معطوف به حوزه‌ی مطبوعات و روزنامه‌نگاری‌اند. اهمیت این دسته از خاطرات در این است که علاوه بر پرتو افکندن بر فضای مه‌آلود مطبوعات ایران، درباره‌ی گوشه‌ و کنار تاریخ معاصر کشورمان نیز اطلاعاتی بکر و جالب توجه به ما می‌دهند. زیرا مطبوعاتی‌ها به واسطه‌ی ماهیت کار خود همواره در جوار سیاسیون بوده و ارتباطات گسترده‌ای با ایشان داشته‌اند. پس مرور خاطرات ایشان، مرور پاره‌هایی از آنچه بر این سرزمین و چهره‌های سرشناسش گذشته نیز هست.

در کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی ده‌ها خاطره‌ی ریز و درشت از ده‌ها چهره‌ی برجسته‌ی مطبوعاتی و ادبیِ کشور گرد آمده است. برخی از این چهره‌ها عبارتند از: علی‌اکبر دهخدا، باستانی‌پاریزی، ابوالقاسم حالت، عبدالحسین زرین‌کوب، پرویز ناتل‌خانلری، عمران صلاحی، کیومرث صابری، محمدتقی بهار و ...

گردآوری و تنظیم این خاطرات، چنانچه گفته شد، بر عهده‌ی سید فرید قاسمی (Farīd Qāsimī)، چهره‌ی نام‌آشنای عرصه‌ی مطبوعات ایران بوده است.

کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران به طور عام و علاقه‌مندان به تاریخ مطبوعات ایران به طور خاص، مخاطبین اصلی این کتاب گویا هستند.

با سید فرید قاسمی بیشتر آشنا شویم:

او را «حافظه مطبوعات ایرانی» لقب داده‌اند. در ویکی پدیای فارسی درباره‌ی او چنین می‌خوانیم: «سید فرید قاسمی متولد 1343در خرم‌آباد، نویسنده، و پژوهشگر و دارای لیسانس کتابداری است. از او به عنوان "آبروی حرفه روزنامه‌نگاری" یاد می‌شود. نخستین نشانِ سرای روزنامه‌نگاران ایران، به فرید قاسمی اهدا شده است.»

از آثار اوست: «پیشینه ارتباطات و تاریخ، سرگذشت مطبوعات ایران، تاریخ روزنامه‌نگاری ایران.»

در بخشی از کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی می‌شنویم:

یک روز مسابقه‌ی ورزشی روزنامه‌ی مرد امروز، بین شناگران در استخر شنای امجدیه انجام می‌گرفت. در همان ایام هم مانند همیشه، مسعود از طرف مأموران حکومت نظامی، به دستور دولت وقت تحت تعقیب بود. از آنجا که مأموران حکومت نظامی از طریق انتشار آگهی مسابقه‌ی شنای مرد امروز دریافتند در استخر شنای امجدیه، مسابقه‌ی شنای روزنامه مرد امروز انجام می‌گیرد، مطمئناً محمد مسعود در آنجا حضور خواهد داشت. به همین مناسبت، بلافاصله مأموران حکومت نظامی، به میدان امجدیه ریختند. مسعود با وجود روشی که در اختفای خود داشت، به خاطر تشویق جوانان ورزشکار، با جسارت تام در این مسابقه حضور یافت.

از سوی دیگر، این فرض هم محتمل بود: شخصی که از طرف حکومت نظامی شدیداً تحت تعقیب است، امکان ندارد اینگونه در ملأ عام حاضر شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
مقدمه
1 دقیقه
قسمت اول
1 دقیقه
قسمت دوم
1 دقیقه
قسمت سوم
14 دقیقه
قسمت چهارم
1 دقیقه
قسمت پنجم
3 دقیقه
قسمت ششم
3 دقیقه
قسمت هفتم
2 دقیقه
قسمت هشتم
6 دقیقه
قسمت نهم
5 دقیقه
قسمت دهم
5 دقیقه
قسمت یازدهم
3 دقیقه
قسمت دوازدهم
18 دقیقه
قسمت سیزدهم
3 دقیقه
قسمت چهاردهم
4 دقیقه
قسمت پانزدهم
6 دقیقه
قسمت شانزدهم
10 دقیقه
قسمت هفدهم
12 دقیقه
قسمت هجدهم
7 دقیقه
قسمت نوزدهم
5 دقیقه
قسمت بیستم
3 دقیقه
قسمت بیست و یکم
17 دقیقه
قسمت بیست و دوم
5 دقیقه
قسمت بیست و سوم
10 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
4 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
3 دقیقه
قسمت بیست و ششم
3 دقیقه
قسمت بیست و هفتم
4 دقیقه
قسمت بیست و هشتم
4 دقیقه
قسمت بیست و نهم
7 دقیقه
قسمت سی‌ام
6 دقیقه
قسمت سی و یکم
6 دقیقه
قسمت سی و دوم
5 دقیقه
قسمت سی و سوم
22 دقیقه
قسمت سی و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی
نویسنده
گویندهکاظم طباطبایی
ناشر چاپینشر آبی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات مطبوعاتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.