معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگذشت دختران

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت دختران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت دختران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگذشت دختران

کتاب صوتی سرگذشت دختران از مجموعه داستان‌های برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری، شامل داستان‌های برگزیده سال 2013 است.

حضور یک اثر داستانی در برخی رویدادهای بین‌المللی ادبی و تأیید شدن توسط آن، به سان یک نشان استاندارد و قابل اعتنا بودن اثر از منظر محتوا و ساختار و یا لااقل یکی از این دو را برای مخاطب اثر داستانی تضمین می‌کند. در میان جوایز ادبی دنیا که چنین کارکردی دارند، جایزه ادبی بنیاد ا. هنری که در قالب جایزه‌ای با همین عنوان اهدا می‌شود، نشان استاندارد سلامت روانی اثر داستانی است. سلامت روانی داستان چیزی نیست جز محتوای انسانی و اخلاقی یک روایت داستانی به نحوی که مخاطب از خوانش آن آزرده و یا افسرده نباشد و در عین حال حس سرخوشی ناشی از آن اثر و نیز تعمق در ناخودآگاه ذهنی ایجاد شده توسط داستان به او این امکان را بدهد که حس خود در شنیدن داستان را با سایر مخاطبان احتمالی آن به اشتراک بگذارد.

مجموعه داستان‌های برگزیده جایزه ا. هنری که پس از انتخاب داستان‌های برگزیده این جشنواره هر ساله در قالب یک کتاب منتشر می‌شوند، دارای چنین قابلیتی هستند و در میان تمامی منتقدان و داستان‌نویسان به داشتن حس متفاوت و نیز روایت انسانی در عین دارا بودن تکنیک ناب و تجربه‌های بدیع داستانی مشهور هستند.

ویژگی اصلی این آثار را باید در شیوه منحصر به فرد انتخاب و حضور آن‌ها در این مجموعه جستجو کرد، شیوه‌ای که در آن تمامی داستان‌ها در یک الگو و اشل معین به دست داوران رسیده و آن‌ها تنها بر پایه حس خود از خوانش این آثار و نیز رعایت نکات تکنیکی در ساخت فضای داستانی، دست به انتخاب برگزیدگان و حاضران در این کتاب می‌پردازند.

خویشتن‌داری و دوری نویسندگان از ذکر جزئیات در ترسیم جغرافیای داستان، نیز نمایشی دقیق و بی‌واسطه و مستند و در عین حال باورپذیر از انسان معاصر و زیست او در ساختار زندگی شهری، نمایش لایه‌های عمیق و متفاوت از احساسات انسانی تنها بخشی از محتوایی است که در میان داستان‌های این کتاب می‌توان از آن سراغ گرفت. این محتوا نه تنها از منظر تکنیک داستانی، بلکه از منظر زاویه دید انسان معاصر در دهه دوم از قرن 21 به لایه‌های معنوی زیرین زندگی نیز قابل اعتناست.

انتشارات کتاب نیستان در نظر دارد در قالب مجموعه‌ای 90 جلدی که شامل بهترین‌های داستان کوتاه ادبیات آمریکا در هر سال هستند، داستان‌های منتخب در این جایزه را به فارسی زبانان اهدا کند.

این داستان‌ها از نظر شناخت تحول و سیر فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی نویسندگان بین‌المللی با ویژگی مشترک تألیف به زبان اگلیسی؛ و شناخت فرم‌ها و زبان‌های داستانی 100 سال اخیر، آثاری در خور توجه و قابل اعتنا به شمار می‌رود.

کلی لینک (Kelly Link) برنده‌ی جایزه‌‌ی هوگو و نبیولای سال 2005 برای بهترین داستان نیمه‌کوتاه کیف دستی پریان شده است. کلی لینک از جمله نویسندگان خارجی است که با ادبیات ایران آشنایی دارد.

آلیس مونرو (Alice Munro) چهره برجسته ادبیات کانادا است. این نویسنده که به عنوان استاد داستان کوتاه شهرتی جهانی دارد 14 مجموعه داستان کوتاه منتشر کرده و برای نوشتن آن‌ها جایزه ادبی نوبل را دریافت کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی سرگذشت دختران می‌شنویم:

زن با موهای تیره و بلند خوابیده. شانه‌هایش بعد یک روز ماهیگیری تیر می‌کشد. می‌نشیند و کابین را برای آسپیرین زیر و رو می‌کند. قوطی را پیدا نمی‌کند و نمی‌خواهد بقیه را بیدار کند، اما دخترش بیدار می‌شود و پیراهنش را می‌کشد. زن دست دخترک را می‌گیرد و نوک پا از کابین بیرون می‌آیند. دختر یادش می‌رود و در به هم کوبیده و بسته می‌شود. هر دو از جا می‌پرند و منتظرند بقیه از خواب بیدار شوند، اما هیچ خبری نمی‌شود. به طرف دست‌شویی می‌روند، اول دختر می‌رود و مادر بیرون می‌ایستد. صدای خش‌خش می‌آید و ناله‌‌ای آرام. و بعد دیگر هیچ. زن اطرافش را نگاه می‌کند. دختر طولش می‌دهد، مادر به در می‌کوبد‌‌ «زود بیا بیرون!» صدای خش‌­خش نزدیک‌‌تر می‌شود. موجودی بزرگ و سیاه را در جنگل می‌بیند. و بعد دیگر هیچ...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
مقدمه
22 دقیقه
اردک تو، اردک منه - بخش اول
21 دقیقه
اردک تو، اردک منه - بخش دوم
23 دقیقه
اردک تو، اردک منه - بخش سوم
21 دقیقه
نیشکر - بخش اول
19 دقیقه
نیشکر - بخش دوم
20 دقیقه
نیشکر - بخش سوم
22 دقیقه
مسافران تابستان - بخش اول
23 دقیقه
مسافران تابستان - بخش دوم
20 دقیقه
مسافران تابستان - بخش سوم
20 دقیقه
ترک میورلی - بخش اول
27 دقیقه
ترک میورلی - بخش دوم
29 دقیقه
سرم را بر بالین بگذار
17 دقیقه
او می‌دانست - بخش اول
30 دقیقه
او می‌دانست - بخش دوم
14 دقیقه
مهمان - بخش اول
21 دقیقه
مهمان - بخش دوم
16 دقیقه
دو عقیده - بخش اول
21 دقیقه
دو عقیده - بخش دوم
21 دقیقه
دو عقیده - بخش سوم
18 دقیقه
دو عقیده - بخش چهارم
25 دقیقه
آن‌ها غریق را می‌یابند
17 دقیقه
مکزیکی
15 دقیقه
ببر - بخش اول
19 دقیقه
ببر - بخش دوم
22 دقیقه
ببر - بخش سوم
15 دقیقه
ببر - بخش چهارم

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرگذشت دختران

نوید عمادی
۱۴۰۱/۱۲/۳
شنیدن یک داستان با دو روایت مختلف علاوه بر آشکار شدن توانایی نویسنده. به نقاط قوت و ضعف نوبسندگان هم پی خواهد برد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرگذشت دختران

برای دریافت کتاب صوتی سرگذشت دختران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.