معرفی و دانلود کتاب صوتی واپسین انسان

عکس جلد کتاب صوتی واپسین انسان
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی واپسین انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی واپسین انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی واپسین انسان

موریس بلانشو در کتاب صوتی واپسین انسان تلاش می‌کند تا اندیشه‌های فلسفی خود را با داستانی منحصر به‌فرد درباره‌ی مردی تنها بیان کند. نام این اثر وامدار عبارتی است که نیچه خلق کرد و برای تحقیر اشخاصی به کار می‌برد که از دیگران حقیرتر و پست‌تر هستند.

درباره‌ی کتاب صوتی واپسین انسان:

شخصیت اصلی این رمان فلسفی مرد تنهایی است که نام ندارد و با ضمیر «او» توسط دیگران خطاب می‌شود. «او» در کسوت راوی ماجرای آشنایی خود با زن جوانی را روایت می‌کند که دوست پسری حسود دارد و ... .

موریس بلانشو (Maurice Blanchot) در واپسین انسان (The Last Man) به مضامینی می‌پردازد که نیچه نیز تلاش کرد تا در کتاب چنین گفت زرتشت با دیگران در میان بگذارد و آن تحقیر اشخاصی است که حتی از انسان‌ها نیز پست‌تر و فرومایه‌تر هستند. در این رمان فلسفی، بلانشو داستان خود را از زاویه دید اول شخص روایت می‌کند. در کتاب صوتی واپسین انسان نیز مانند دیگر رمان‌های این نویسنده، شخصیت‌ها اسمی ندارند و تنها با ضمیر از آن‌ها یاد می‌شود. راوی در این کتاب جذاب و شنیدنی از ضمایری مانند او، من و ... استفاده می‌کند و به بیان احساساتی مانند عشق، شادی، ترس، رنج‌ و ... می‌پردازد تا این‌که مانند بسیاری از داستان‌ها و زندگی‌ها، مرگ بر همه‌چیز تسلط می‌یابد.

موریس بلانشو را بیشتر بشناسیم:

او فیلسوف، منتقد و نویسنده‌ی مرموز فرانسوی است که هیچ‌وقت حاضر نشد با مطبوعات مصاحبه‌ای داشته باشد. این موضوع عجیب است؛ چرا که خودش هم در دوره‌ا‌ی از زندگی در مطبوعات فعالیت می‌کرد. به رغم چنین خصوصیاتی نویسنده‌ی محبوبی به شمارمی‌آمد و به عنوان هیولای ادبی از او یاد می‌شد. بلانشو در سال 1907 درخانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد، فلسفه خواند و به نوشتن پرداخت. این فیلسوف فرانسوی 800 کتاب و مقاله از خود به یادگار گذاشته است. بلانشو بر فیلسوفان بزرگی مانند میشل فوکو و دریدا تأثیر بسیاری داشته است و از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند عقل ساد، کلمات اخلال‌گر و ... اشاره کرد.

کتاب صوتی واپسین انسان مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های فلسفی و خاص علاقه دارید، این کتاب برای شما تجربه‌ی جالبی خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی واپسین انسان می‌شنویم:

گاهی فکر می‌کردم که او به خاطر امنیتی که زن قادر بود برایش تضمین کند جذبش شده بود. آن نقطه‌ی مشخصی که اودوست داشت زن را ببیند گوشه‌ی دنجی نزدیک پیانو بود فقط یک عکسخانه و یک سرزمین خاطرات نبود بلکه در واقع جزیره‌ی پابرجا و کوچکی بود، سلولی فقط به اندازه‌ی آن‌ها. قویاً محسور جهت اجتناب از فشارهای دهشت‌بار جهانی تهی و زمان متوقف. این گونه بود که دیدارهاشان برای من عذاب‌آور بود و رازوارتر از کسان دیگر. انگار که خودشان را در لحظه‌ای مقدس مسحور کرده بودند لحظه‌ای صرفاً متعلق به آن‌ها نوعی تابوت ایستاده را تداعی می‌کرد که جداره‌ی فوقانی‌اش حیات زن بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
فصل اول - قسمت اول
32 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
32 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
25 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
36 دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
27 دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
30 دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
25 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
26 دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
14 دقیقه
پی‌گفتار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی واپسین انسان
نویسنده
مترجمشهرام رستمی
گویندهفریاد موسویان
ناشر چاپیانتشارات مولی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی واپسین انسان

Farnoush
۱۴۰۲/۱/۲۵
کتابی با اشارات فراوان به نیچه و ابرانسان او نوشته شده؛ اگر با چنین گفت زرتشت آشنا نباشید، از خواندن و شنیدن این داستان سردرگم خواهید شد.
aras mastan
۱۴۰۰/۱/۱۱
ممنون از تهییه‌ی این کتاب صوتی ارزشمند
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی واپسین انسان

برای دریافت کتاب صوتی واپسین انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.