معرفی و دانلود کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

عکس جلد کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید اثر ژاگ ریگارد، برای افرادی است که از کنترل شدن از جانب دیگران، از بیش از حد خوب و مهربان بودن، از بدبخت بودن و اینکه نمی‌توانند اختیار زندگی و کار خودشان را در دست داشته باشند، خسته شده‌اند.

در یک کلام کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید (Manipulation ne vons laissez plus faire) برای همه کسانی است که از کنترل شدن به ستوه آمده‌اند و دیگر اینکه می‌خواهند برای کسانی که تحت فشار قرار دارند و به نوعی تحت کنترل دیگران هستند راهکاری ارائه دهد.

هیچ راننده عاقلی اجازه نمی‌دهد یکی از مسافرانش به جای او فرمان اتومبیل را به دست بگیرد و او را هر جا دلش خواست ببرد. با این حال، ما هر بار که کنترل می‌شویم یا تحت فشار قرار می‌گیریم این اتفاق روی می‌دهد. مثلاً شخصی با توسل به خشونت یا نیرنگ ما را وادار می‌کند آن طور که او می‌خواهد یا زندگی می‌کند یا دوست دارد عمل کنیم. کنترل کننده با استفاده از روش‌های فلج کننده و گمراه کننده از واکنش‌ها جلوگیری می‌کند و سهم کم و بیش مهمی از زندگی ما را به تاراج می‌برد. کنترل شدن از جانب دیگران مشیت الهی نیست. هیچ کس مجبور نیست تمام زندگی‌اش را به گوش دادن به حرف دیگران و زیر بار اراده آن‌ها رفتن بگذراند.

ژاگ ریگارد (Jacques Regard) در این کتاب صوتی به شما می‌آموزد که قوی‌تر باشید، تصور دنیای ایده‌آل و انسان‌های ایده‌آل را کنار بگذارید، با واقعیت زندگی روبه‌رو شوید و برای خوشبختی و آزادی‌تان بجنگید و پیروز شوید.

خداوند همه انسان‌ها را آزاد آفریده و هیچ‌کس حق ندارد به هر طریق، چه برای سود شخصی‌اش و چه از سر بدخواهی‌اش، آن‌ها را به بند بکشد و از آن‌ها سوء استفاده کند. پس باید بدانیم که بسیاری از مشکلات زندگی‌مان به خاطر خواست خدا و سرنوشت نیست، بلکه به این علت است که ما یا منشأ بدبختی‌هایمان را نمی‌شناسیم، یا نمی‌خواهیم بشناسیم یا قدرت مقابله با آن‌ها را نداریم. ولی خوشبختانه هدف این کتاب این نیست که شما را نصیحت کند یا فقط با دادن اطلاعات شما را در دریایی از ناراحتی ناشی از درک مشکلات‌تان تنها بگذارد، بلکه این کتاب قصد دارد راه‌حل‌هایی به شما پیشنهاد کند که تا به حال این‌قدر ملموس و منسجم در هیچ کتابی نیافته‌اید.

در بخشی از کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید می‌شنویم:

«اغلب افرادی که نه گفتن برایشان مشکل است یک نقطه مشترک دارند: آن ها همه را دشمن خود می‌دانند و دلشان می‌خواهد بدون این که مجبور باشند مدام از خودشان دفاع کنند، بتوانند در آرامش زندگی کنند.

مایه تاسف است که دنیا پر از آدم‌های فریبکار، خودخواه و انواع کنترل کننده‌هاست. می‌توانیم افسوس بخوریم که نمی‌توانیم به کسی اعتماد کنیم. اما با این اعتراضات اصل ماجرا تغییری نمی‌کند. فایده‌ای ندارد که مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم و به دلیل این که همه بد و بدجنس‌اند تاسف بخوریم. ناله و زاری برای سختی زندگی (یا در رویای دنیایی بهتر بودن) مانع دیدن واقعیت پیش رویمان و در نتیجه انجام دادن کارهایی موثر می‌شود. به مرور زمان که در رویای دنیایی محال به سر می‌بریم، دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم برایمان به محیطی نامساعد و غیردوستانه تبدیل می‌شود و توانایی کمتری برای تغییر آن در خود احساس می‌کنیم.

برای این که جرئت نه گفتن پیدا کنیم، ابتدا باید بپذیریم که دنیا را آنطور که هست ببینیم. افرادی هستند که خودخواه‌اند و دیگرانی که تشنه قدرت‌اند. کنترل کننده‌ها، متقلب‌ها و دروغگوها و… مدت مدیدی است که وجود دارند. ناله و زاری بی‌فایده است، دنیا اینطوری ساخته شده است. چشم‌هایمان را باز کنیم و واقعیت‌ها را بپذیریم»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۸ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
بخش اول: منظور از کنترل چیست
۱۶ دقیقه
کنترل بدخواهانه نوع سوم
۲۵ دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
شناسایی کنترل‌ کننده‌ها
۲۰ دقیقه
او بذر هرج و مرج و تفرقه می‌کارد
۲۴ دقیقه
کنترل‌ کننده در برگردان اوضاع به نفع خودش مهار می‌کند
۲۱ دقیقه
آزمون اطمینان
۱۸ دقیقه
چهار نوع مختلف کنترل‌ کننده
۱۴ دقیقه
کنترل‌کننده قابل احترام
۱۷ دقیقه
بخش دوم: کنترل خودمحورانه
۲۹ دقیقه
چرا مقاومت در برابر کنترل‌ کننده نوع دوم انقدر مشکل است؟
۱۷ دقیقه
چرا جرات نه گفتن را نداریم
۲۰ دقیقه
چگونه جرات نه گفتن بیابیم
۲۱ دقیقه
احساس گناه و مشروعیت
۲۹ دقیقه
درس اول
۳۶ دقیقه
ابزارهایی برای نه گفتن
۳۶ دقیقه
بخش سوم: کنترل بدخواهانه - نوع سوم
۲۳ دقیقه
نبرد با کنترل‌ کننده نابودگر
۲۵ دقیقه
ساماندهی دفاع و حمله متقابل
۲۹ دقیقه
رسوا کردن کنترل‌ کننده نابودگر
۱۱ دقیقه
از این کتاب صوتی چه دریافتیم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید
نویسنده
مترجمپیمان حسینی
گویندهایمان ساکی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

Sh Kv
۱۴۰۰/۱/۲۲
این کتاب به شما می‌آموزد چگونه در درجه‌ی اول، انسان‌های کنترل‌کننده‌ی اطراف‌تان را شناسایی کنید و در درجه‌ی دوم، روش‌هایی برای مقابله با انواع کنترل‌کننده‌ها ارائه می‌کند.
درنتیجه، چه افرادی که روی شما نفوذ دارند و شما از این موضوع اطلاع دارید و چه افرادی که از نفوذ آن‌ها بی‌اطلاع هستید را و را و
شناسایی می‌کنید آن‌ها ازلحاظ نوع کنترل‌کنندگی دسته‌بندی می‌کنید، سپس، فرامی‌گیرید چگونه با آن‌ها برحسب نوع روش نفوذشان مقابله کنید و خود را از گزند آن‌ها دور بدارید.
درمجموع به‌شدت توصیه می‌کنم این کتاب صوتی را گوش کنید.
سيد اكول
۱۳۹۹/۱/۲۳
خیلی وقت بود دنبال چنین کتابی میگشتم ولی خب نکته اینجا بود ک کلمه Manipulation را نمیشه راحت به فارسی ترجمه کرد و خلاصه نمیدونستم با چه اسمی سرج کنم. فکر میکنم جز اون کتاب‌هایی هست ک تو ایران ناشناخته هست و باید همه بخونن اگر میخواهیم برده دیگران نباشیم.
سینا
۱۴۰۱/۵/۲۲
من دنبال کتابی میگشتم که بتونه در عمل کمکی بهم بکنه که این کتاب برای من کار کرد دوستان، و پیشنهاد میکنم اگر حس میکنید در برخورد با بعضی افراد به دلایل نامعلوم رفتارتون با فکرتون مغایرت داره این کتاب رو مطالعه کنید.
Samira Azadi
۱۳۹۸/۷/۲۳
این کتاب واقعا باعث میشه خیلی نسبت به آدمها خوش بین نباشیم.
البته بیشتر مناسب افرادی هست که زیادی مهربون هستن و همین باعث میشه طعمه‌ی افراد سودجو بشن. توی زندگیه روزمره واقعا کاربرد خوبی داره.
امیر ارسلان مهدوی
۱۴۰۱/۱۰/۵
این کتاب به صورت کامل آدم‌های کنترل کننده رو توضیح میده و سپس راهکار میده که چطور با همچین ادم‌هایی باید چه رفتاری رو انجام داد
amir Ash
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
این کتاب منو نجات داد، مناسب برای کسانی که احساس میکنن ازشون سو استفاده میشه و قدرت نه گفتن ندارند
pegah dehghani
۱۴۰۱/۶/۱۳
کتاب بسیار عالیه
صدای گوینده روان و دلنشینه
و محتوا کتاب عالی هست
و نیازه هرکس حداقل یکبار ب این کتاب گوش بده
زهرا عرفانی
۱۳۹۸/۱/۱۱
خیلی ممنون از لطف شما.
صدا واقعا دلنشین هست و برای کتابهای روانشناسی عالی است و همچنین قصه گویی.
متشکرم.
مرجان کشاورز
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
عاااالی، قابل ستایش، به نظرم هر کسی چه در خانواده و چه در اجتماع و محل کار بش نیاز داره.
آریسا محمدی
۱۳۹۸/۹/۱۳
به نظرم برای همه یکبار گوش دادن و یا خواندش لازم و ضروری هست
کسری یارلو
۱۴۰۰/۳/۴
ما مسئول همه‌ی اتفاقاتی هستیم که برایمان پیش می‌اید گردن اطرافیان نندازیم
che z
۱۳۹۹/۱۱/۵
واقعا همچین کتابی نایاب هست. کامل و جامع در مورد افراد بد ذات و سؤاستفاده کننده
شمس شمس
۱۳۹۸/۹/۱۷
بنظرم همه باید بخونن
اطراف ما پر از کنترل گر هست
بهبود براتیان جشن آبادی
۱۴۰۰/۸/۶
کتاب بسیار آموزنده‌ای هست.
کاش زودتر میخوندمش
ساناز عروجی
۱۴۰۰/۱/۳۰
کتاب خوبیه اما موضوعات رو خیلی تکرار میکنه
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

برای دریافت کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.