معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش

بیست و پنج سال از آخرین باری که کسی را کشتم می‌گذرد یا بیست و شش سال؟! کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش نوشته‌ی کیم یونگ ها نویسنده تحسین‌شده کره جنوبی، داستان قاتلی بازنشسته را به تصویر می‌کشد که پس از سال‌ها بار دیگر به خاطر دخترش می‌خواهد فردی را به قتل برساند اما آیا حافظه‌ی ضعیفش او را یاری می‌کند؟

درباره کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش:

داستان این رمان جذاب و تاثیرگذار درباره یک قاتل سریالی‌ست که سال‌ها آدم‌های مختلف را با اهداف گوناگون به قتل رسانده و حالا به خاطر از دست دادن حافظه‌اش، هیچ‌چیز را به خوبی به یاد نمی‌آورد و حتی هر چه به گذشته فکر می‌کند، آخرین قتلش را به دست فراموشی سپرده است.

او گمان می‌کند که عقلش زایل شده اما بروز یک اتفاق شوک‌آور همه چیز را برایش تغییر می‌دهد و بار دیگر به گذشته و کار قدیمی‌اش یعنی آدمکشی فکر می‌کند. او به خوبی می‌داند مردی که با دخترش رابطه دارد، همچون خودش یک قاتل زنجیره‌ایست و به طور مداوم در شهر دخترانی را انتخاب کرده و جان‌شان را می‌گیرد. او نمی‌داند که چه کاری از دستش برمی‌آید و آیا باید پس از سال‌ها باز هم دست به قتل بزند و خون کسی را بریزد که تهدیدی برای عزیزترین فرد زندگی‌اش است.

کیم یونگ ها در کتاب خاطرات یک آدمکش (Diary of a Murderer)، به خوبی توانسته مرزهای باریک و حساس میان مرگ و زندگی و خوب و بد بودن را نشان دهد و درونیات پیچیده و تلخ شخصیت‌هایش را بازتاب دهد.

از سوی دیگر شخصیت اصلی داستان، ترسی عمیق در درون خود احساس می‌کند؛ اینکه آیا نکند به خاطر ضعیف شدن حافظه‌اش، کشتن و تمام زیر و بم‌هایش را از یاد برده باشد؟ نکند دیگر نتواند با استادی تمام و لذتی وافر جان کسی را بستاند؟

نکوداشت‌های کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش:

- یکی از بهترین نویسندگان کره جنوبی! کتاب خاطرات یک آدم‌کش بسیار پرقدرت و نشاط بخش است. (NPR)
- کیم در یافتن انسانیت درون دیگری، کمدی درون تراژدی و مسائل پیچیده درون چیزهای ساده و عادی متخصص است. (CrimeReads)
- با این کتاب به سادگی می‌توان فهمید که چرا کیم به عنوان بهترین نویسنده نسل خود شناخته می‌شود. (مجله Nylon)
- همچون نفسی در هوای تازه. (Amazon Book Review)
- این کتاب تاریک و ابتکاری از کیم مملو از طرح‌های تلخ و راویان غیرقابل اعتماد است. (Publishers Weekly)
- کیم با ظرفات مباحث فلسفی درمورد ماهیت خوشبختی و اخلاقیات را در روایت‌های درونی شخصیت‌هایش نشان می‌دهد. کتابی تکان دهنده با فضایی بی‌نظیر. (Booklist)

کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ادبیات شرق آسیا به خصوص کره جنوبی برایتان جذابیت دارد و می‌خواهید تریلری روانشناختی با فضایی سیاه و تلخ بشنوید، این کتاب تحسین شده به شما پیشنهاد می‌شود.

کیم یونگ ها را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای کره‌ایست که تاکنون هفت رمان و پنج مجموعه داستان نوشته و به خاطر نگارش آن‌ها جوایز و افتخارات ادبی فراوانی را به دست آورده است. کیم یونگ ها (Kim Young-ha) در دانشگاه یونسی رشته مدیریت بازرگانی را خواند اما هیچ‌وقت علاقه‌ای به آن نداشت. پس از فارغ‌التحصیلی بر روی نوشتن داستان تمرکز کرد و از سال 1995 نویسندگی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد اما در سال 2008 شغل خود را کنار گذاشت و تمام وقتش را به نوشتن اختصاص داد.

کیم یونگ ها هم‌اکنون در دانشگاه یونسی کره جنوبی به تدریس رشته نویسندگی و ادبیات خلاق مشغول است و داستان‌ها و مقاله‌ها و ترجمه‌های ادبی‌اش در رسانه‌های مشهوری چون Granta ،Kenyon Review ،Narrative ،San Francisco Chronicle و Guardian منتشر می‌شود.

جوایز و افتخارات کیم یونگ ها:

- برنده جایزه بزرگ ادبیات کره‌ای
- برنده جایزه Rome
- برنده جایزه Story Prize Spotlight
- فینالیست جایزه بین‌المللی داستان بی بی سی
- دریافت عنوان افتخار ادبیات داستانی بزرگسالان از انجمن کتابخانه‌های آسیایی - اقیانوسیه آمریکا

در بخشی از کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش می‌شنویم:

من و اون‌هی بعد از مدت‌ها رفتیم مرکز شهر، به یک رستوران چینی. جوجه ترش و بشقاب مخلوط گوشت و غذای دریایی سفارش دادیم. اما از مزه‌هایشان هیچ تصوری نداشتم. یعنی دارم حافظه چشایی‌ام را از دست می‌دهم؟ از اون‌هی درباره کار و بارش پرسیدم اما او مثل همیشه صرفا به سوالم گوش داد، بدون آنکه در جواب بگوید خوب است یا بد یا هر جواب روشن دیگری.

اون‌هی طوری حرف می‌زد و رفتار می‌کرد که انگار ککش هم از هیچ چیز این دنیا نمی‌گزد. انگار داشت می‌گفت بله من آنجا زندگی می‌کنم و درست مثل هر جای دیگری، آنجا هم آدم‌هایی هستند و بالاخره هر روز اتفاقاتی می‌افتد. اما هیچ کدامشان ربطی به من ندارند و از هیچ کدام ککم نمی‌گزد.

من و اون‌هی حرف زیادی نداریم که باهم بزنیم. من خیلی از زندگی‌اش نمی‌دانم و او هم نمی‌داند که من دقیقا کی‌ام. با این حال امروز یک مسئله مشترک داریم؛ آلزایمر من. اون‌هی از آن می‌ترسد و چون می‌ترسد مدام حرفش را پیش می‌کشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
21 دقیقه
فصل اول
19 دقیقه
فصل دوم
14 دقیقه
فصل سوم
19 دقیقه
فصل چهارم
18 دقیقه
فصل پنجم
23 دقیقه
فصل ششم
20 دقیقه
فصل هفتم
20 دقیقه
فصل هشتم
12 دقیقه
فصل نهم
21 دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات یک آدمکش
نویسنده
مترجمخاطره کردکریمی
گویندهنیما منصوریان
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش

sarah shmhmdi
۱۴۰۱/۲/۲۵
خاطرات یک آدمکش» داستان مردی‌ ست که سال‌ها آدم کشته است و حالا که خودش را در دوران بازنشستگی می‌بیند، باز هم همه چیز دست به دست هم داده تا او به پیشه‌ی آدمکشی بازگردد. مردی که فکر می‌کند دچار فراموشی شده و نه آخرین قتلش و نه حتی سگش را به یاد نمی‌آورد. احساس می‌کند همه چیزش ازجمله عقلش را ازدست در داده است. این میان اما یک شوک، یک واقعه، او را به وضعیتی دیگر می‌برد و او در تردید بازگشت به کار همیشگی‌اش یعنی آدمکشی فرومی برد. مردی که می‌داند دخترش عاشق کسی شده که یک قاتل زنجیره ایست چه کار باید بکند؟ چه کاری از دستش برمی آید؟ او باید جان دخترش را نجات دهد، آن هم از دست قاتلی که بی وقفه آدم می‌کشد، قاتلی که دختران شهر را نشانه گرفته و یکی یکی خونشان را می‌ریزد. رمان «خاطرات یک آدمکش» نوشته‌ی «کیم یونگ ها» ی کره ای، قصه‌ی آدمکشی حرفه ایست که کارش را به خوبی بلد است و با لذت و استادی تمام و در ستایش زیبایی، سال‌ها آدم کشته است و حال پس از گذر سالیان از آخرین قتلش، مجبور است دست به قتلی دیگر بزند و بزرگترین ترسش این است که نکند کشتن را از یاد برده باشد!
الهه عباسی
۱۴۰۲/۹/۱۰
کتاب خاطرات یک آدم کش رمانی مرموز و نفس گیر از یک بیمار روانی، قاتلی سریالی، پیرمردی بازنشسته که دچار فراموشی شده و می‌خواهد برای اخرین قتل خود نقشه بکشد.
داستانی با درون مایه روانشناسانه، جنایی وحتی فلسفی تاریخی از مردی که ترس به قتل رسیدین دخترش را دارد مردی که کشتن را با قتل پدرش آغاز کرده و در روز‌های پایانی عمرش بزرگترین ترس او نگرانی برای این است که مبادا کشتن را از یاد برده باشد!
hossein moghadam
۱۴۰۲/۱/۲۳
داستان جالب با موضوع خیلی جالبی بود با اینکه کتاب‌های جنایی از این دست فراوان هستند ولی نوع نگرش این داستان و زاویه دیدش از منظر قاتلی که فراموشی گرفته برام تازگی و جذابیت فوق العاده‌ای داشت اولین کتابی بود که از این نویسنده کره‌ای مطالعه کردم فکر کنم باید یه سری به بقیه کارهاش هم بزنم.
Mahsjan
۱۴۰۱/۲/۸
کتاب خوبی بود و جالب... جدا از معمایی بودنش، دید خوبی درمورد آلزایمر هم می‌دهد.. فیلم کتاب هم ساخته شده
حامد هوشمند
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
کتاب جذابی بود. به شخصه دوست داشتم این کتاب رو. برای کسانی که رمان‌های پلیسی جنایی هم دوست دارند میتونه جذاب باشه
اعظم شمس
۱۴۰۲/۶/۱۴
عالی ست. دوستش داشتم جزئیات بسیار خوب بیان شده. با اینکه از قاتل حرف می‌زنه اما دوستش دارم.
Negin Ahmadvandi
۱۴۰۲/۱/۲۶
کتاب نسبتا بدی نبود به علاقه مندان جنایی توصیه میشه. با تشکر از کتابراه عزیز
آهو رها
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
جذاب بود و جالب.. گوینده هم خوب بود
الهام ایزدی
۱۴۰۱/۱/۱۷
خوب بود با راوی عالی
پریسا جلیلیان
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
داستان خوبی بود خصوصا آخرش جالب بود
نیکا اعتمادی
۱۴۰۰/۹/۲۵
عالی بسیارروان و زیبا و داستان گیرا
دنیز سلیمانیفز
۱۴۰۰/۶/۲۲
خوب بود و بیشتر مفهومی بود
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات یک آدمکش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.