معرفی و دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا

عکس جلد کتاب صوتی پیرمرد و دریا
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا آخرین اثر مهم داستانی ارنست همینگوی، نویسنده مشهور آمریکایی است که توانست جایزه ادبی نوبل و جایزه پولتیزر را برای او به ارمغان بیاورد. این داستان روایتگر تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی به نام سانتیاگو است که در دل دریاهای دور، برای به دام انداختن یک نیزه‌ ماهی بسیار بزرگ، با آن وارد مبارزه‌ی مرگ و زندگی می‌‌شود.

سانتیاگو با وجود تمام خستگی‌ها هر روز امیدوارتر از قبل به دریا می‌رود اما نه به جایی که بقیه ماهیگیرها می‌روند، زیرا او به دنبال چیز دیگریست. سانتیاگو شاگردی به نام مانولین دارد. والدین مانولین از اینکه او به سانتیاگو کمک می‌کند راضی نیستند اما هر شب زمانیکه پیرمرد از ماهیگیری برمی‌گردد، مانولین برایش غذا می‌آورد و وسایل ماهیگیری‌اش را تمیز و مرتب می‌کند.

یک روز که ماهیگیر در آب‌های عمیق خلیج منتظر است، ناگهان یک نیزه ماهی بزرگ طعمه را می‌بلعد اما پیرمرد توانایی بالا کشیدن این ماهی بزرگ را ندارد. پس صبر می‌کند تا نیزه ماهی خسته شده و از حرکت باز ایستد. اما پس از دو روز فشار طناب ماهیگیری پیرمرد را خسته و زخمی می‌کند. اما در روز سوم بالاخره نیزه ماهی خسته می‌شود و با اینکه پیرمرد بسیار خسته و بی‌رمق است، به سختی و با فرو کردن نیزه‌ای در بدن نیزه ماهی او را می‌کشد.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) در کتاب پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) قصد دارد از ماهیگیری ساده، انسانی والا بسازد، شخصیتی که به دنبال دگرگونی است تا نشان دهد با وجود سن زیاد هنوز هم تواناست. در همین راستا جدال دیرپای انسان و طبیعت را به تصویر کشیده. جدالی که در نهایت پیروز آن، انسان است.

همینگوی فاصله میان جنگ‌ها و نگارش کتاب‌هایش را به سفر می‌گذراند و در کنار آن به شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر می‌پرداخت. ورزش گاوبازی از جمله ورزش‌هایی بود که بسیار مورد توجه او قرار گرفته بود و همین علاقه به داستان «مرگ در بعد از ظهر» انجامید. سفر اکتشافی او در 1934 به آفریقا، مضمون داستان‌های «برف‌های کلیمانجارو» و «تپه‌های سبز آفریقا» را فراهم ساخت. سبک ویژه‌ی او در نوشتن، او را نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال 1925 نخستین رشته داستان‌های کوتاهش، منتشر شد که به خوبی گویای سبک خاص او بود.

این کتاب از جمله مهم‌ترین رمان‌های همینگوی محسوب می‌شود که با آفرینش قهرمان این کتاب به نام سانتیاگو به مرتبه تازه‌ای از آگاهی می‌رسد. پیش از این او از ضعف و زخم‌پذیری آدم‌های سرسخت سخن می‌گفت اما حال از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید.

این کتاب برای نخستین بار به صورت کامل در شماره یکم مجله لایف (Life) منتشر شد و طی مدت 2 روز بیش از 5 میلیون نسخه از این مجله به فروش رفت.

در قسمتی از کتاب صوتی پیرمرد و دریا می‌شنویم:

پس از روشن شدن هوا با خود گفت: «من روی این طعمه‌ی چهل پایی کار می‌کنم. اونو می‌برم و به طناب‌های ذخیره‌‌ام اضافه‌اش می‌کنم. دویست متر طناب و دام و قلاب و طعمه رو از دست خواهم داد. اونو میشه جایگزین کرد اما اگه من چند تا ماهی بگیرم و ماهی بزرگ خودشو خلاص کنه کی میتونه جایگزینش کنه؟ نمی‌دونم این ماهی که همین الان قلابو گرفت چیه! میتونه یه نیزه ماهی، لاک پشت بزرگ یا کوسه باشه. تا حالا حسش نکردم. باید هر چه زودتر از شرش خلاص بشم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
38 دقیقه
بخش اول
43 دقیقه
بخش دوم
48 دقیقه
بخش سوم
47 دقیقه
بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیرمرد و دریا
نویسنده
مترجمنازی عظیما
گویندهشاهین علایی نژاد
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیرمرد و دریا

ali mohseni
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
سلام به همگی
تا وسطای کتاب به نظرم سطحی بود، ولی وقتی از دور نگاه کردم:
دیدم چقدر زندگی بعضیا نفرت انگیزه، طمع هاشون، شیوه تفکرشون،،، بعد که بیشتر فکر کردم دیدم که گاهی وقتی خودمو از دور نگاه میکنم هم همین طوره...، بعضی روزا چقدر افتضاحیم...
فهمیدم تلاش کردن لزوما هم منجر به نتیجه آنی نمیشه، و
حتی اگه هیچ وقت منجر به نتیجه نشه هم به نشستن و حسرت خوردن ترجیح داره
و دیدم که حتی در صو تی که نتیجه منفی باشه، چطور با فکر مثبت، آدم یه نفسی میکشه و دوباره برمیگرده دنبال آرزوهاش...
در کل جالب بود
ولی به نظرم برای بعضی آدمها به خصوص خانم‌های عاطفی مناسب نیست، چون ماهیگیری است و قلاب و نیزه و...
به نظرم در حین خواندن کتاب موزیک کم پخش می‌شد، ولی چی بگم از موسیقی پایان کار که فوق العاده بود، کاش اسم آثار موسیقی که استفاده میشه رو هم عنوان کنین
امیدوارم گوینده هم مقداری روی اجراشون بیشتر کار کنن...
در کل از همه چی ممنون
سپاسگزارم و امیدوارم آثار بیشتری رو ارائه بفرمایید
محمدعلی بلبلی
۱۳۹۹/۱/۲۵
این کتاب از جمله داستان‌های توصیفی و گفتگو محوره و کتابیست که مخصوصا اگر اهل ماهیگیری یا نزدیک دریا باشید همواره به یادتان می‌آید و انگار جزیی از تجربه شخصی ما میشود، به شخص حس و حال این کتاب به دل من نشست اما افرادی که تعلقی به دریا دارند یا اهل دریانوردی هستند خیلی سریعتر همزاد پنداری می‌کنند و و با متن ارتباط برقرار میکنندبه شخصه با صدای راوی به مرور ارتباط برقرار کردم اما در مجموع دلنشین بود با توجه به اینکه راوی یک نفر است با تغییر جزیی در صدا سعی در فهم بهتر مکالمات میان پیرمرد و پسر توسط مخاطب را دارد. البته متنی که از روی آن خوانده میشود نیاز به ویراست داری اساسی داره و تکرار فعل به ویژه فعل‌های تکراری در کلام گوینده زیاده و از طرفی برخی قسمت‌ها اگر کلا از کلمات ادبی شیواتری استفاده می‌شد مطلب را دلنشین تر می‌کرد
نرجس میرزامحمدی
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
با اینکه داستان تقریبا محدود به یک شخصیته و‌ یک مکان ثابت موجب رقم خوردن داستان میشه اما تمام اینها باعث نمیشه کتاب خسته کننده باشه و‌ نویسنده به چه دقت و زیبایی همه چیز رو‌ توصیف میکنه و به راحتی به خواننده قدرت تخیل میبخشه.
مینا مصلایی
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
خیلی خیلی زیبا بود. درمورد این کتاب خوانده‌ام که همینگوی هنگام نوشتن این کتاب با اینکه فرسنگها از دریا فاصله داشته عوارض دریازدگی دراو بروز میکند. این هنر واقعی است
بهروز شاوردی
۱۳۹۹/۷/۱
واقعا عالی بود ازهرلحاظ حتما بخونیدکتابو
جداازکتاب چقدراین برنامه خوبه واقعا دمشون گرم ادم لذت میبره ازاین برنامه امیدوارم روزبه روز پیشرفت کنید وبهتربشید
maryam hedayat
۱۳۹۹/۴/۵
داستان زیبایی بود و عجب نثری داشت
گوینده به خوبی حق مطلب را ادا میکرد
هیچ فکر نمی‌کردم که یه داستان با یک شخصیت اینقدر جذاب و گیرا باشد
javad Mohammadtaqi Nejad
۱۳۹۹/۱/۱۳
پیرمرد نماد امید، سرسختی و تلاش، و چه زیبا با وجود تمام سختی‌ها با هر آنچه که میبیند حرف میزند و زندگی میکند.
زینب سپهری
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
عالی بود، پیرمرد با امیدی که در دل داشت توانست خود را به دیگران ثابت کند، واقعا کتاب زیبایی ست.
مجید محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب خیلی خوبی بود و شخصیت دوست داشتنی پیرمرد و تلاشش را تحسین کردم و از گویندگی کتاب هم لذت بردم.
Shahab Shokoohi
۱۴۰۰/۳/۳۰
یکی از زیباترین کتاب‌هایی که خوندم.
حتما بخونید و نتایج تلاش و کوشش و صبر را ببینید
امیرحسین کهزادی
۱۴۰۲/۱/۵
من از این نوع کتاب شنیدنی علاقه زیادی دارم چون داره از روی کتاب روخوانی میکنه.
نیلوفر معصومی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
این کتاب خیلی جالب بود خیلی مفهومی بوپ. اما من دوست داشتم کتابش رو میخوندم.
Farhad Farhadi
۱۳۹۹/۸/۲۰
عالیه این کتاب و باید خوندش صداپیشه هم تمام تلاششو کرده
فاطمه یوسفی
۱۳۹۹/۶/۲۹
ویلیام فاکنر: زمان ممکن است نشان دهد پیرمرد و دریا بهترین نوشته همه ماست
صبا .
۱۳۹۹/۱/۱۱
من دوست داشتم پیشنهاد میکنم بخونید😊
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیرمرد و دریا

برای دریافت کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.