معرفی و دانلود کتاب صوتی دستمزد

عکس جلد کتاب صوتی دستمزد
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دستمزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دستمزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دستمزد

کتاب صوتی دستمزد، داستانی کوتاه در ژانر علمی و تخیلی است که به قلم فیلیپ کی. دیک، نویسنده‌ی فقید آمریکایی به رشته‌ی تحریر درآمده است. ماجرای این داستان درباره مهندس الکترونیکی به نام جنینگز است که مطابق یک قرارداد، باید روی پروژه‌ای محرمانه و سرّی کار کند. شایان ذکر است که این اثر نخستین بار ذیل مجموعه داستان گزارش اقلیت به انتشار رسیده است.

درباره کتاب صوتی دستمزد:

داستان‌های علمی - تخیلی همواره دنبال‌کنندگانی خاص خود را در سراسر دنیا داشته‌اند؛ این ژانر سرگرم‌کننده‌ی ادبی به علت برخورداری از پتانسیل‌های روایی فراوان، همواره زمینه‌ای برای قلم‌آزمایی نویسندگانی با تخیل نیرومند بوده است. مضاف بر این، از آنجا که غالباً موضوع این قبیل داستان‌ها درباره‌ی آینده‌ی بشر و تأثیر تکنولوژی بر فرهنگ و تمدن است، متفکرانِ حوزه‌های گوناگون علوم انسانی نیز، گاه علاقه‌ای خاص به کنکاش در محتوای این دسته از آثار نشان می‌دهند.

با این حال، این ژانر ادبی چنان که باید و شاید مورد توجه نویسنده‌های ایرانی نبوده است؛ اما خب، این مسئله برای طرفداران داستان‌های علمی و تخیلی، جای دریغ ندارد، زیرا مترجم‌هایمان به خوبی جور کم‌توجهی نویسندگان‌مان به این ژانر را کشیده و آثاری خوب و قابل توجه از نویسندگان خارجی‌زبان را به فارسی برگردانده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

یکی از این نویسندگان فیلیپ کی. دیک (Philip K. Dick)، و یکی از این آثار کتاب گزارش اقلیت (The Minority Report) نام دارد: مجموعه‌ای جذاب که نسخه‌ی کامل آن از چندین و چند داستان‌ علمی - تخیلی کوتاه، و بعضاً بلند جذاب تشکیل شده است. کتاب صوتی دستمزد که هم‌اینک در دست شماست، ترجمه‌ی یکی از داستان‌های نیمه‌بلند این مجموعه است.

موضوع داستان دستمزد، درباره یک مهندس کامپیوتر به نام جنینگز است که قرار است بنا بر قراردادی که با فردی به نام ریتریک بسته، مسئولیت یک پروژه‌ی دشوار و محرمانه را بر عهده بگیرد و پس از به اتمام رساندن آن و دریافت دستمزد خود، حافظه‌اش را از جزییات مربوط به این پروژه پاک کند. در این میان اما مشکلاتی به وجود می‌آید که نشأت‌گرفته از عدم وجود اعتماد میان دو طرف قرارداد و ماهیت پروژه‌‌ی در دست انجام است.

کتاب صوتی دستمزد مناسب چه کسانی است؟

اگر طرفدار داستان‌های علمی - تخیلی باشید، بی‌تردید از گوش سپردن به این اثر پشیمان نمی‌شوید.

با فیلیپ کی. دیک بیشتر آشنا شوید:

فیلیپ کی. دیک (1982 - 1928) نویسنده‌ای آمریکایی بود و از بزرگان ژانر علمی - تخیلی به شمار می‌رفت؛ او در طول دوران حیات خود حدود چهل رمان و نزدیک به صدوبیست داستان کوتاه نوشت. غالب آثار او ریتمی تند و نفسگیر داشته و از فرجام‌هایی غیرقابلِ پیش‌بینی برخوردارند. از کتاب‌های ترجمه‌شده از او می‌توان این عناوین را برشمرد: «بلیدرانر، ابدی‌ها، گزارش اقلیت، ما یادآوری کامل را برای شما ممکن می‌سازیم، از لنز تیره».

گفتنی است که فیلیپ کی. دیک جوایز معتبری از جمله جایزه «Nebula» و «Hugo» را نیز در کارنامه دارد. همچنین، برخی از آثار او دستمایه‌ی اقتباس‌هایی در سینما نیز گشته‌اند: از جمله دو داستان بلیدرانر و گزارش اقلیت.

در بخشی از کتاب صوتی دستمزد می‌شنویم:

نگاهی به رسید تحویل بسته انداخت. آن را بالا گرفت تا در نور بهتر بتواند بببیندش. ناگهان عضلات شکمش منقبض شد. ضربان قلبش سریع‌تر شد. حق با او بود. به کار آمدن آن تکه سیم و ژتون اتوبوس تصادفی نبوده است. هنوز دو روز به مهلت تحویل بسته باقی مانده بود. آن بسته، هر چه بود، حتی هنوز تحویل داده نشده بود. هنوز چهل و هشت ساعت باقی مانده بود. به اشیاء دیگر نگاهی انداخت. دسته‌ی ته بلیط؛ آن ته بلیط‌ها به چه درد می‌خورد؟ کاملاً چروک خورده بودند. مشخص بود که بارها و بارها تا خورده‌اند. با آن ته بلیط‌ها نمی‌توانست جایی برود. با ته بلیط که نمی‌شد جایی رفت. با خواندن آن فقط می‌شد فهمید که صاحب آن دسته بلیط، قبلاً به کجا رفته است. به کجاها رفته است! خم شد و به ته بلیط‌ها دقت کرد. سعی کرد چروک‌ها را صاف کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۰ دقیقه
قسمت اول
۳۲ دقیقه
قسمت دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سوم
۲۷ دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دستمزد
نویسنده
مترجمعلیرضا یارپرور
گویندهمحمد نوبهار
ناشر چاپیانتشارات پریان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دستمزد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دستمزد

برای دریافت کتاب صوتی دستمزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.