معرفی و دانلود کتاب جنبش آهستگی: به چالش کشیدن سرعت در دنیای امروز

عکس جلد کتاب جنبش آهستگی: به چالش کشیدن سرعت در دنیای امروز
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جنبش آهستگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جنبش آهستگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنبش آهستگی: به چالش کشیدن سرعت در دنیای امروز

مهم‌ترین نگرانی شما درمورد چیست؟ احتمالا زمان. کارل انوره یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان، در کتاب جنبش آهستگی نشان می‌دهد که نگرانی درمورد زمان و سرعت سرسام‌آور همه چیز، چگونه دنیای ما را تحت سلطه‌ی خود دارد و به زندگی‌مان سر و شکل می‌دهد. این کتاب نوآورانه، به یکی از کتاب‌های پرفروش در تمام جهان تبدیل شده است.

درباره‌ی کتاب جنبش آهستگی

دیگر از دورانی که کسی چون بودلر، شاعر پرآوازه‌ی فرانسوی، مجبور بود برای فرار از ملال به مستی پناه برده و در خیابان‌ها پرسه بزند سال‌ها گذشته است. دنیای امروز دنیای سرعت است؛ سرعتی که گاهی اوقات حتی به بی‌نهایت می‌رسد.

کتاب جنبش آهستگی (In Praise of Slowness: Challenging the Cult of Speed)، کتابی درمورد دنیای ماست؛ دنیایی که زمان با ما مسابقه می‌دهد و تا به خود بجنبیم کیلومترها جلو افتاده است. اما تکلیف چیست؟ ما نیز باید در این مسابقه شرکت کنیم؟ باید به دنبال زمان بدویم تا شاید برای یک لحظه به آن برسیم؟ باید چه کنیم تا زمان بر ما فرمانروایی نکند؟

کارل انوره، نویسنده‌ی حاذق و پرتجربه در کتاب جنبش آهستگی به ما می‌آموزد که در جهان فعلی، سرعت نه‌تنها راه حل نیست، بلکه می‌تواند ما را دچار مشکلات گوناگون کند. در این شرایط، آهستگی کلیدی است که می‌تواند برای ما زندگی آرام و موفقی به بار آورد. سرعت آن خصیصه‌ای است که جهان ما را از لذت خالی می‌کند: سرعت در پختن غذا، سرعت در رسیدن به مقصد، سرعت در دیدار دوستان و خانواده؛ زندگی ما از لحظاتی پر شده است که بسیار سریع و بسیار بی‌کیفیت‌اند.

این کتاب به ما یادآوری می‌کند که سرعت، همه‌ چیز نیست؛ بلکه عوامل زیادی وجود دارند که در زندگی ما نقش مهمی بازی می‌کنند. جمله‌ی «آهسته زیباست» زمان زیادی است که از یاد ما رفته؛ در حالی که راه نجات ما از این وضعیت بغرنج، همین جمله‌ی ساده و کوتاه است.

نکوداشت‌های کتاب جنبش آهستگی

- راهنمایی دوستانه و مفید برای افرادی که قصد تغییر و کم کردن سرعت زندگی خود را دارند. (Economist)

- کتابی متقاعدکننده برای کسانی که زندگیشان، بی‌دلیل، پر از سرعت است. (Los Angeles Times Book Review)

- نقدی درخشان بر فرهنگ سرعت. انوره که از طرفداران جنبش آهستگی است، طمأنینه را در تمام ابعاد زندگی، از آشپزی تا مدیریت و از رانندگی تا صحبت کردن، تشویق می‌کند. (The Oprah Magazine)

کتاب جنبش آهستگی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای تمام کسانی که هر لحظه نگران زمان و سرعت زندگی هستند جذاب خواهد بود.

با کارل اونوره بیشتر آشنا شویم

کارل اونوره (Carl Honore) نویسنده و سخنران برجسته‌ و یکی از طرفداران جنبش آهستگی است. این جنبش که با اعتراض به افتتاح مک‌دونالد در رم به وجود آمد، معتقد است که سرعت زندگی مدرن، زندگی ما را دچار تباهی کرده و راه نجات از این وضعیت، پیش گرفتن فرهنگ آهستگی در تمام امور روزمره است.

اونوره موفق شده است به یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌ها در جهان تبدیل شود. اثر معروف دیگر او، تحت فشار نام دارد. او همچنین به عنوان ژورنالیست، نوشته‌های خود را در مجلات معتبر گوناگونی از جمله اکونومیست، آبزرور، نشنال پست و امریکن‌وی به چاپ رسانده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب جنبش آهستگی

- برای تسکین سریع استرس، سرعتتان را کاهش دهید. (لیلی تاملین، کمدین و بازیگر امریکایی)
- زمانْ یک شفادهنده‌ی بزرگ است. (ضرب‌المثل انگلیسی، قرن چهاردهم میلادی)
- توانایی هوشمندانه‌ی پر کردن اوقات فراغتْ آخرین محصول تمدن است. (برتراند راسل)
- موثرترین نوع آموزش این است که کودک باید در میان چیزهای دوست‌داشتنی بازی کند. (افلاطون (427-347 پیش‌ازمیلاد))
- مردم در میان چنان هیاهوی آشفته‌ای به دنیا می‌آیند، ازدواج می‌کنند، می‌زیند و می‌میرند که فکر می‌کنید دیوانه‌شان خواهد کرد. (ویلیام دین هاولز، 1907)

در بخشی از کتاب جنبش آهستگی می‌خوانیم

ما بیشتر زمان صحبت کلاس را صرف تفسیر عکس‌ صحنه‌هایی از جاده‌های استاندارد و بیرون کشیدن سرنخ‌های تصاویری می‌کنیم که به ما می‌گویند سرعتمان را کم کنیم. بادکنک‌های بسته‌شده به ورودی یک خانه؟ کودکی ممکن است از یک مهمانی تولد بیرون بدود و بپرد وسط جاده‌. ردِ چرخ‌های گل‌آلود در جاده؟ ممکن است یک وسیله‌ی نقلیه‌ی سنگین ساختمانی در جهت عکس ما وارد مسیرمان شده باشد. کافه‌ی کنار جاده؟ راننده‌ی مقابلمان ممکن است ناگهان برای خرید تنقلات بزند کنار و پارک کند. گریمشاو می‌گوید هیچ‌یک از اینها سخت و غیرقابل ‌فهم نیستند، اما هر چه با سرعت بیشتر رانندگی کنیم کمتر متوجه این سرنخ‌ها می‌شویم.

بعد از ناهار، برای آموزش‌های داخل ماشین بیرون می‌رویم. مربی من جوزف کامِرفورد، مردی حدوداً چهل ساله باریک‌اندام، ریشو و نسبتاً پرشور و حرارت بود. ما سوار تویوتا یاریس کوچکی می‌شویم. اول او رانندگی می‌کند، در حومه‌ی شهر می‌گردیم، پیوسته با سرعت مجاز. برای خوره‌ی سرعتی مثل من، حرکت با این سرعت طوری بود که انگار داریم می‌خزیم. وقتی به پهنه‌ی باز بزرگراه می‌رسیم، احساس می‌کنم پای راستم به خارش افتاده است که بزند روی‌ پدال گاز.

کامرفورد به‌آرامی گاز می‌دهد تا به سرعت مجاز بزرگراه برسد و سپس با سرعت ثابتی به حرکت ادامه می‌دهد. همان‌طور که با آرامش و سرعت ثابت مسیر را می‌پیماید، بی‌وقفه تفسیرهایی ارائه می‌دهد از آنچه یک راننده باید مراقبشان باشد: زمین‌های ورزشی، ایستگاه‌های اتوبوس، گذرگاه‌های عابر پیاده، تغییر در رنگ روسازی جاده، فرورفتگی جدول، زمین‌های بازی، ویترین فروشگاه‌ها. او مثل یک دلال حراجی تند و بی‌وقفه درباره‌ی چیزهایی حرف می‌زد که یک راننده باید به آنها توجه کند. سرم به دَوَران افتاد. چیزهای زیادی هستند که باید بپذیرم‌‌.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار: عصرِ جنون
فصل اول: همه‌ی کارها را سریع‌تر انجام بده
فصل دوم: آهسته زیباست
فصل سه: خوراک: سرعت حرف اول را می‌زند
فصل چهارم: شهرها: در هم آمیختن کهنه و نو
فصل پنج: ذهن/بدن: ذهن سالم در بدن سالم است
فصل ششم: پزشکی: پزشکان و بیماران
فصل هفت: کار: مزایای سخت کار نکردن
فصل هشت: فراغت: اهمیت استراحت
فصل نه: پرورش یک کودک با طمأنینه
نتیجه: یافتن ضرب‌آهنگ درست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جنبش آهستگی: به چالش کشیدن سرعت در دنیای امروز
نویسنده
مترجممارال فرخى
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۸
زبانفارسی
شابک978-622-7758-45-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جنبش آهستگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جنبش آهستگی

برای دریافت کتاب جنبش آهستگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.