معرفی و دانلود کتاب صوتی درمان شوپنهاور

عکس جلد کتاب صوتی درمان شوپنهاور
قیمت:
۵۱۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درمان شوپنهاور

مواجهه با مرگ قصه اصلی کتاب صوتی درمان شوپنهاور را می‌سازد و این بار اروین د. یالوم به سراغ فیلسوفی رفته و در میان داستان خود، نگاه او به هستی و انسان را شرح می‌دهد؛ کتابی که نویسنده اگزیستانسیالیست آن، مفاهیم فلسفی، علمی و رواشناختی عمیقی را در دل کلمات گنجانده و روایت داستانی و جذابی به آن بخشیده است.

درباره کتاب صوتی درمان شوپنهاور:

شما در این کتاب با ذهن آشفته و روان‌پریش جولیوس یک روان درمان‌گر مشهور و فیلیپ یک مرد گوشه گیر و طرفدار فلسفه شوپنهاور آشنا خواهید شد. در کتاب صوتی درمان شوپنهاور (The Schopenhauer cure) مفاهیم عمیق انسانی همچون مرگ، مواجهه‌ انسان با خود و اجتماع، انزوا و تنهایی به تصویر درآمده است.

در این کتاب، جولیوس به سرطان مبتلا شده و هر لحظه ممکن است مرگ به سراغ او بیاید، از آن سمت فیلیپ مردی بدبین، مردم گریز و تنهاست که آموزه‌های فیلسوف نامدار آلمانی را به خوبی می‌داند و مانند شوپنهاور معتقد است: «مردی که بتواند یک دفعه برای همیشه از رابطه با تعداد زیادی از آدمیان اجتناب کند، مرد خوشبختی‌ست.»

نقطه آشنایی این دو، جلسات درمانی جولیوس است و بیماری‌اش باعث شده تا نگاه جدیدی به مقوله زندگی پیدا کند. آن‌ها درباره دغدغه‌هایی همچون معنا و تجربه زندگی، آگاهی به رنج و مشکلات انسان و تلاش برای بهبود آن‌ها در حوزه شخصی و اجتماعی صحبت می‌کنند و درواقع شما با جواب‌ها و رویکردهای متفاوت شخصیت‌های داستان درگیر می‌شوید.

خود اروین یالوم در مورد نوشتن کتابش می‌گوید: «می خواستم نه تنها قهرمان داستان من با مرگ خویش کنار بیاید، بلکه به مراجعان خود نیز کمک کند تا با مرگ مواجه شوند. دلیل انتخاب و معرفی موضوع مرگ در فرایند روان درمانی به سال‌هایی باز می‌گردد که با بیماران سرطانی درمان ناپذیر کار می‌کردم. بیماران زیادی را دیدم که در مواجهه با مرگ پژمرده نشدند بلکه برعکس دچار تغییراتی اساسی شدند که تنها می‌توان ان را رشد شخصیت، پختگی یا پیشرفت خردمندی نامید.»

اروین د. یالوم را بهتر بشناسیم:

بسیاری از ایرانی‌ها اروین دیوید یالوم (Irvin D. Yalom) را با کتاب وقتی نیچه گریست می‌شناسند. او روانپزشک هستی‌گرا، نویسنده و استاد روان‌پزشکی دانشگاه استنفورد محسوب می‌شود که آثار داستانی و غیرداستانی ارزشمندی را در حوزه روان شناسی و فلسفه را برجای گذاشته است.

در نوشته‌های یالوم تاثیر دو فیلسوف بزرگ تاریخ یعنی اسپینوزا و شوپنهاور به خوبی دیده می‌شود و در کار روان‌درمانی خود نیز به روش درمان انسان گرا معتقد است. روشی که کارل راجرز آن را پدید آورده و درواقع به این معناست که سلطه افراطی درمان‌گر روی بیمار را به چالش می‌کشد و درمان کردن به صورت گفت‌وگوی اشتراکی را مفیدتر می‌دانست.

اروین یالوم موفق شد در سال 2002 جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را دریافت کند و در سال 2007 فیلمی به کارگردانی پنچاس پری ساخته شد که از کتاب وقتی نیچه گریست اقتباس شده بود. همچنین اگر دوست دارید که یالوم را بهتر بشناسید، فیلم مستندی از زندگی و آثار او در سال 2014 با نام درمان یالوم ساخته شده است.

کتاب صوتی درمان شوپنهاور به چه کسانی توصیه می‌شود؟

این کتاب ویژگی‌های خاص خود را دارد. هم رمانی داستانی است که شما را با خود همراه می‌کند و هم با داشتن نگاه فلسفی، روانشناسی به انسان و زندگی، شما را به شکل‌های متفاوت جذب می‌نماید. پس اگر از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و موضوعات فلسفی و روان شناسی هستید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی درمان شوپنهاور را می‌شنویم:

همیشه خودکشى، آثارى همچون ضربه ناگهانى، احساس خشم، و احساس گناه بر بازماندگان مى‌گذارد. آرتور نیز همه این آثار را مى‌دید. مى‌توان احساسات ناخوشآیند فرزند را در آن هنگام، درک کرد. عشق به پدر، تبدیل به اندوه ناشى از فقدان تبدیل شد و رنجشى که از هاینریش داشت، برایش نوعى پشیمانى ابدى همراه آورد. از سوى دیگر، آرتور همواره مى‌اندیشید که پدرش به دلیل سنگدلى فراوان، راه او را براى دستیابى به مقام بزرگ فیلسوفان، بسته است. در این مواقع هرکسى به یاد دو فیلسوف بزرگ اخلاق و دو مرد آزاداندیش، یعنى نیچه و سارتر مى‌افتد که خیلى زود پدر از دست دادند. البته پدر نیچه به عنوان کشیش لوترى، در دوران کودکى فردریش از دنیا نرفت. بنابراین آیا نیچه مى‌توانست تبدیل به دجال شود؟ سارتر نیز در زندگینامه خود مى‌نویسد از اینکه سنگینى بار مسؤولیت تأمین رضایت پدر را بر عهده ندارد. احساس سبکى و رهایى مى‌کند. در عین حال، بخت و اقبال، یار افراد دیگرى همچون کرکگور و کافکا نبود، زیرا آن‌ها همه مدت عمر، زیر سلطه پدر بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
بخش اول- قسمت اول
۳۲ دقیقه
بخش اول- قسمت دوم
۱۵ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم- بخش پنجم- بخش ششم
۳۶ دقیقه
بخش هفتم
۴۲ دقیقه
بخش هشتم- بخش نهم
۷ دقیقه
بخش دهم
۴۲ دقیقه
بخش یازدهم
۱۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۸ دقیقه
بخش سیزدهم- قسمت اول
۳۳ دقیقه
بخش سیزدهم- قسمت دوم
۱۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۳ دقیقه
بخش هجدهم- قسمت اول
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم- قسمت دوم
۴۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۲ دقیقه
بخش بیستم
۲۷ دقیقه
بخش بیست ‌و یکم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۵ دقیقه
بخش بیست ‌و سوم
۲۳ دقیقه
بخش بیست‌ و چهارم- بخش بیست ‌و پنجم
۳۵ دقیقه
بخش بیست‌ و ششم
۲۸ دقیقه
بخش بیست ‌و هفتم- بخش بیست و هشتم
۳۵ دقیقه
بخش بیست ‌و نهم
۲۸ دقیقه
بخش سی‌ام- بخش سی ‌‌و یکم
۵۰ دقیقه
بخش سی‌‌ و دوم
۱۳ دقیقه
بخش سی‌‌ و سوم
۳۱ دقیقه
بخش سی‌‌ و چهارم- قسمت اول
۱۳ دقیقه
بخش سی ‌‌و چهارم- قسمت دوم
۳۳ دقیقه
بخش سی ‌‌و پنجم- بخش سی ‌‌و ششم
۳۹ دقیقه
بخش سی‌‌ و هفتم- بخش سی‌‌ و هشتم
۱۵ دقیقه
بخش سی‌‌ و نهم
۳۵ دقیقه
بخش چهلم
۲۴ دقیقه
بخش چهل ‌و یکم- بخش چهل ‌و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درمان شوپنهاور
نویسنده
مترجمکیومرث پارسای
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات مصدق
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۱۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درمان شوپنهاور

محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب مانند دروغگویی روی مبل شخصیت‌های زیادی داردوهرکدام داستان مربوط به خود را دارند ودرهربخش با قسمتی از داستان هر فرد آشنا می‌شویم ولی موضوع اصلی کتاب درمورد فیلیپ است. فیلیپ سه سال توسط جولیوس مرحله‌های درمان را دنبال می‌کند اما نتیجه‌ای نمی‌گیردوبعد از آشنایی با آثار شوپنهاور خود درمانی
می کند
ودرمان می‌شود وقصد دارد توسط اندیشه‌ها وتفکرات شوپنهاور به درمان بپردازد اماهمانطور که در رواندرمانگری پم به او می‌گوید دلیلی وجود ندارد چون خودش توسط شوپنهاور درمان شده است بتواند بقیه را هم درمان کند ومن هم موافقم، مسئله بعدی که در داستان هست وجود یک داستان موازی با داستان فیلیپ وجود دارد وآن داستان زندگی شوپنهاور قبل از تولد تا مرگ است و باز همانطور که به فیلیپ در داستان گفته می‌شود خود فیلیپ تجسم واقعی وزنده تفکرات شوپنهاور است و به نظر من درست است ودر آخر من لذتی که از کتاب دروغگویی روی مبل بردم رو از این کتاب ببرم رو نبردم اما در کل کتاب جذابی بود و راوی یعنی آقای فتوحی خیلی خوب اجرا کرد
Rahman Naseri
۱۴۰۰/۶/۱۹
جزو کتاب‌هایی که حتما باید مطالعه شود. به شخصه عاشق شوپنهاور هستم و ایشان محبوب‌ترین فیلسوف زندگیم هستند. یالوم باز هم با هنر خود اثری فوق العاده خلق کرد، هر چند که دوست داشتم قدرت آن چیزی در حد و اندازه‌های وقتی نیچه گریست باشد و کاش می‌شد شخص خود شوپنهاور حضور داشته باشد. اما به هر حال تجربه و که شنیدن دوباره زندگینامه شوپنهاور سخنانش بسیار دلنشین بود.
گفتن این نکته حائز اهمیته یالوم در درمان شوپنهاور، روان‌درمانی گروهی را به ما هدیه کرد و در وقتی نیچه گریست، روان درمانی فردی رو. پس تا می‌تونید با گوش کردن و تحلیل این دو کتاب به خودتون جلسات روان درمانی هدیه کنید.
ممنون از زحمات گوینده و مترجم و در کل همه دوستانی که زحمت کشیدن.
همچنین کتابراه عزیز.
الهام امیری
۱۴۰۰/۳/۱۱
بسیار خوب بود ادم رو از دنیا دور می‌کند هنگام گوش دادن واقعا ارزو می‌کردم کاشکی در ایران همچنین جمع‌هایی با وجود یه روانکاو خوب و کاربلد و صبور مثل جولیوس وجود داشت و انسان‌ها درد‌ها و ارزوها و... خود رو به اشتراک می‌گذاشتند. برای تمام اقشار جامعه ممکن بود که شرکت کنند و بارهای روانی خود رو با وجود یه روان درمانگر خوب اشتراک و حل کنند... چه قدر این چنین جمع‌هایی در جامعه ما که به شدت به دلایل مشکلات عدیده که خودتون بهتر می‌دونید مردم باهاش دست و پنجه نرم می‌کنند لازم و ضروریه برای تمام مردم کشورم در همه نقاط ایران
محمد محبی
۱۴۰۰/۲/۲۲
دوستان این کتاب بسیار زیبا آشنایی با فلسفه شوپنهاور رو در داستانی نرم به گوش ما می فرستد. کم نظیر است. فقط به نظر من اول این کتاب رو باید بخونید بعد کتاب (وقتی نیچه گریست) به این ترتیب درک از اون کتاب و اندیشه نیچه بسیار لذت بخش تر و قابل درک تر میشه. حیف که من اول با اندیشه نیچه و فروید آشنا شدم بعد شوپنهاور. البته در کل مشکلی ایجاد نمیشه فقط به این ترتیب لذتی ژرف تر داشت.
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۲/۲۴
کتابهای یالوم خیلی ظریف و لطیف نگارش شده و نویسنده علاوه بر اینکه پزشکه به نکارش هم مسلط بوده. خیلی قشنگ تمام نقاط قوت و ضعف اعضا بیان میشد و افراد اکثرا بالغانه برخورد میکردن حتی تنش بینشون هم خوب مدیریت میشد.
به عقیده من اگر ما ایرانیها تو این گروه حضور داشتیم قطعا کار به کتک کاری میرسید😆
این کتاب باید حداقل دوبار خونده بشه، یه جاهایی نیاز به دوباره خانی و دوباره شنیدن داره برای من.
مریم مهدی زاده
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
اخه مگه میشه کتابی انقدر تاثیرگذار باشه‌. من شب و روز این کتاب و گوش دادم. خیلیییی دوست داشتم لذت بردم. یه گروه درمانی ویژه، فوق العاده بود. احساس میکردم خودم تو جلسات گروه درمانی حضور دارم. نویسنده منو باخودش به جلسات مشاوره میبرد. این قلم لایق ستودنه. کتابی که خط به خطتش پراز معنا وپربار. دوست دارم بقیه آثار این نویسنده برجسته روهم بخونم
سروه بادروج
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
خیلی خوب بود واقعا کتاب جالبیه من بعد از وقتی نیچه گریست این کتاب رو انتخاب کردم و جزو کتابهایی بود که دوست نداشتم تموم کنم
یاد سریال ۹ غریبه کامل... بنظر میرسه خودم یکی ازین این ارومکده‌ها رو بزنم 😁 جایگاهی برای آرامش به مدت ده روز.... 😁😍 خیلی وقت بود کتاب گیرا نخونده بودم....
حتما کتابهای دیگه از اروین رو خواهم خواند👍
مینا ناجیان
۱۴۰۰/۴/۳۰
خیلی کتاب عالی‌ای بود، من عاشق جلسات گروه درمانی شدم، ابراز حس واقعی به شکلی درست در برابر جمعی که دوستانه‌اند و تورو نقد میکنن و باعث میشن فکر کنی ایده جالبیه، حس شناختن خود رو میده و در کنارش فلسفه شوپنهاور که نه همه اما خیلی از صحبت هاشو درک کردم و دوست داشتم، درواقع حس کردم درک شدم. در کل در زمینه روابط بین انسانی کتاب آموزنده‌ای بود
سیدوحید موسوی پناه
۱۴۰۱/۱/۱۴
به نظرم در نهایت مشخص نیست که آیا فلسفه دوریگزینانه از آدمهای شوپنهاور راه حل خوبی است یانویسنده در پرده آخر و با گریه فیلیپ قصد دارد تا حدی آنرا تعدیل کند و فرم کامل آنرا تا حدودی به ناملایمات و کمبود محبت‌های دوران کودکی معطوف سازد. دوست دارم عزیزان در این مورد نظر خود را بفرمایند
Leila Arya
۱۴۰۰/۹/۲
درباره نویسنده یا شوپنهاور یا راجع به فلسفه و روان شناسی نمیگویم. وقتی کتاب صوتی را انتخاب کردم, فکر نمیکردم انقدر لذت ببرم. تغییر لحن و صدای آقای فتوحی برای نقش‌های مختلف بسیار جذاب بود و گوش دادن را از خواندن کتاب لذت بخش تر کرده بود. ممنون از همه دست اندرکاران.
reihane samany
۱۳۹۹/۹/۲۸
از نظر محتوی عالیه. مثل کتاب دروغگویی روی مبل. راوی عااالی. اما با ترجمه خیلی حال نکردم. خیلی لغات نا مانوس به کار برده مثل "مستغرق" یا "اهتمام ورزید" که اصلا نمیتونستم ارتباط برقرار کنم باهاشون.
البته راوی انقدر خوب بود که خیلی جاها مشکل ترجمه رو پوشش داده بود
منصوره مشایخی
۱۳۹۹/۷/۱۵
کتاب بسیار اموزنده برای دانشجویان مشاوره و روانشناسی هستش. کتابی برای استفاده از تجربه یه فرد حرفه ایی در این زمینه است تجربه ایی که فرد سالیان سال بدست اورده ما با یه کتاب بدست میاریم با کلمات روان و عالی. باقی کتابهای یالوم هم بهترینه
Pejman Mohammadi
۱۴۰۱/۲/۱۸
این کتاب دو داستان همزمان زندگی نامه شوپنهاور و تشریح گروه درمانی را پیش می‌برد
برای بنده که به مطالب روانشناسی علاقمند هستم جالب بود
همچنین باید عرض کنم کتاب مقداری تخصصی هست و برای افرادی مناسب است که با روانشناسی آشنایی قبلی دارند.
کامران اقبال پور
۱۴۰۰/۱۲/۲
من که به کتاب‌های فلسفی خیلی علاقه دارم و از اندیشه شوپنهاور خوشم میاد از این کتاب لذت بردم یکم مباحث کتاب پیچیدس محور کتاب حول چند روانشناس میچرخه ک برای درمان گرد هم اومدن و تک تک شون داستان‌ها و شخصیت‌های متفاوتی دارن
یوسف گودرزی
۱۴۰۰/۱۲/۶
شوپنهاور از به نام‌ترین و برترین فیلسوفان تاریخ آلمان می‌باشد و در این قضیه هیچ شکی نیست ودر کنار این موضوع قلم توانا و هنرمندانه دکتر یالوم یک شاهکار از این فیلسوف ساخته است، درود بر مترجم و راوی محترم، خسته نباشید.
مشاهده همه نظرات ۱۳۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درمان شوپنهاور

برای دریافت کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.