معرفی و دانلود کتاب صوتی درمان شوپنهاور

عکس جلد کتاب صوتی درمان شوپنهاور
قیمت:
100000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درمان شوپنهاور

مواجهه با مرگ قصه اصلی کتاب صوتی درمان شوپنهاور را می‌سازد و این بار اروین د. یالوم به سراغ فیلسوفی رفته و در میان داستان خود، نگاه او به هستی و انسان را شرح می‌دهد؛ کتابی که نویسنده اگزیستانسیالیست آن، مفاهیم فلسفی، علمی و رواشناختی عمیقی را در دل کلمات گنجانده و روایت داستانی و جذابی به آن بخشیده است.

درباره کتاب صوتی درمان شوپنهاور:

شما در این کتاب با ذهن آشفته و روان‌پریش جولیوس یک روان درمان‌گر مشهور و فیلیپ یک مرد گوشه گیر و طرفدار فلسفه شوپنهاور آشنا خواهید شد. در کتاب صوتی درمان شوپنهاور (The Schopenhauer cure) مفاهیم عمیق انسانی همچون مرگ، مواجهه‌ انسان با خود و اجتماع، انزوا و تنهایی به تصویر درآمده است.

در این کتاب، جولیوس به سرطان مبتلا شده و هر لحظه ممکن است مرگ به سراغ او بیاید، از آن سمت فیلیپ مردی بدبین، مردم گریز و تنهاست که آموزه‌های فیلسوف نامدار آلمانی را به خوبی می‌داند و مانند شوپنهاور معتقد است: «مردی که بتواند یک دفعه برای همیشه از رابطه با تعداد زیادی از آدمیان اجتناب کند، مرد خوشبختی‌ست.»

نقطه آشنایی این دو، جلسات درمانی جولیوس است و بیماری‌اش باعث شده تا نگاه جدیدی به مقوله زندگی پیدا کند. آن‌ها درباره دغدغه‌هایی همچون معنا و تجربه زندگی، آگاهی به رنج و مشکلات انسان و تلاش برای بهبود آن‌ها در حوزه شخصی و اجتماعی صحبت می‌کنند و درواقع شما با جواب‌ها و رویکردهای متفاوت شخصیت‌های داستان درگیر می‌شوید.

خود اروین یالوم در مورد نوشتن کتابش می‌گوید: «می خواستم نه تنها قهرمان داستان من با مرگ خویش کنار بیاید، بلکه به مراجعان خود نیز کمک کند تا با مرگ مواجه شوند. دلیل انتخاب و معرفی موضوع مرگ در فرایند روان درمانی به سال‌هایی باز می‌گردد که با بیماران سرطانی درمان ناپذیر کار می‌کردم. بیماران زیادی را دیدم که در مواجهه با مرگ پژمرده نشدند بلکه برعکس دچار تغییراتی اساسی شدند که تنها می‌توان ان را رشد شخصیت، پختگی یا پیشرفت خردمندی نامید.»

اروین د. یالوم را بهتر بشناسیم:

بسیاری از ایرانی‌ها اروین دیوید یالوم (Irvin D. Yalom) را با کتاب وقتی نیچه گریست می‌شناسند. او روانپزشک هستی‌گرا، نویسنده و استاد روان‌پزشکی دانشگاه استنفورد محسوب می‌شود که آثار داستانی و غیرداستانی ارزشمندی را در حوزه روان شناسی و فلسفه را برجای گذاشته است.

در نوشته‌های یالوم تاثیر دو فیلسوف بزرگ تاریخ یعنی اسپینوزا و شوپنهاور به خوبی دیده می‌شود و در کار روان‌درمانی خود نیز به روش درمان انسان گرا معتقد است. روشی که کارل راجرز آن را پدید آورده و درواقع به این معناست که سلطه افراطی درمان‌گر روی بیمار را به چالش می‌کشد و درمان کردن به صورت گفت‌وگوی اشتراکی را مفیدتر می‌دانست.

اروین یالوم موفق شد در سال 2002 جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را دریافت کند و در سال 2007 فیلمی به کارگردانی پنچاس پری ساخته شد که از کتاب وقتی نیچه گریست اقتباس شده بود. همچنین اگر دوست دارید که یالوم را بهتر بشناسید، فیلم مستندی از زندگی و آثار او در سال 2014 با نام درمان یالوم ساخته شده است.

کتاب صوتی درمان شوپنهاور به چه کسانی توصیه می‌شود؟

این کتاب ویژگی‌های خاص خود را دارد. هم رمانی داستانی است که شما را با خود همراه می‌کند و هم با داشتن نگاه فلسفی، روانشناسی به انسان و زندگی، شما را به شکل‌های متفاوت جذب می‌نماید. پس اگر از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و موضوعات فلسفی و روان شناسی هستید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی درمان شوپنهاور را می‌شنویم:

همیشه خودکشى، آثارى همچون ضربه ناگهانى، احساس خشم، و احساس گناه بر بازماندگان مى‌گذارد. آرتور نیز همه این آثار را مى‌دید. مى‌توان احساسات ناخوشآیند فرزند را در آن هنگام، درک کرد. عشق به پدر، تبدیل به اندوه ناشى از فقدان تبدیل شد و رنجشى که از هاینریش داشت، برایش نوعى پشیمانى ابدى همراه آورد. از سوى دیگر، آرتور همواره مى‌اندیشید که پدرش به دلیل سنگدلى فراوان، راه او را براى دستیابى به مقام بزرگ فیلسوفان، بسته است. در این مواقع هرکسى به یاد دو فیلسوف بزرگ اخلاق و دو مرد آزاداندیش، یعنى نیچه و سارتر مى‌افتد که خیلى زود پدر از دست دادند. البته پدر نیچه به عنوان کشیش لوترى، در دوران کودکى فردریش از دنیا نرفت. بنابراین آیا نیچه مى‌توانست تبدیل به دجال شود؟ سارتر نیز در زندگینامه خود مى‌نویسد از اینکه سنگینى بار مسؤولیت تأمین رضایت پدر را بر عهده ندارد. احساس سبکى و رهایى مى‌کند. در عین حال، بخت و اقبال، یار افراد دیگرى همچون کرکگور و کافکا نبود، زیرا آن‌ها همه مدت عمر، زیر سلطه پدر بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
بخش اول- قسمت اول
32 دقیقه
بخش اول- قسمت دوم
15 دقیقه
بخش دوم
29 دقیقه
بخش سوم
34 دقیقه
بخش چهارم- بخش پنجم- بخش ششم
36 دقیقه
بخش هفتم
42 دقیقه
بخش هشتم- بخش نهم
7 دقیقه
بخش دهم
42 دقیقه
بخش یازدهم
14 دقیقه
بخش دوازدهم
18 دقیقه
بخش سیزدهم- قسمت اول
33 دقیقه
بخش سیزدهم- قسمت دوم
17 دقیقه
بخش چهاردهم
26 دقیقه
بخش پانزدهم
21 دقیقه
بخش شانزدهم
38 دقیقه
بخش هفدهم
23 دقیقه
بخش هجدهم- قسمت اول
28 دقیقه
بخش هجدهم- قسمت دوم
47 دقیقه
بخش نوزدهم
12 دقیقه
بخش بیستم
27 دقیقه
بخش بیست ‌و یکم
15 دقیقه
بخش بیست و دوم
35 دقیقه
بخش بیست ‌و سوم
23 دقیقه
بخش بیست‌ و چهارم- بخش بیست ‌و پنجم
35 دقیقه
بخش بیست‌ و ششم
28 دقیقه
بخش بیست ‌و هفتم- بخش بیست و هشتم
35 دقیقه
بخش بیست ‌و نهم
28 دقیقه
بخش سی‌ام- بخش سی ‌‌و یکم
50 دقیقه
بخش سی‌‌ و دوم
13 دقیقه
بخش سی‌‌ و سوم
31 دقیقه
بخش سی‌‌ و چهارم- قسمت اول
13 دقیقه
بخش سی ‌‌و چهارم- قسمت دوم
33 دقیقه
بخش سی ‌‌و پنجم- بخش سی ‌‌و ششم
39 دقیقه
بخش سی‌‌ و هفتم- بخش سی‌‌ و هشتم
15 دقیقه
بخش سی‌‌ و نهم
35 دقیقه
بخش چهلم
24 دقیقه
بخش چهل ‌و یکم- بخش چهل ‌و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درمان شوپنهاور
نویسنده
مترجمکیومرث پارسای
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات مصدق
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
100000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درمان شوپنهاور

مریم مهدی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
درمان شوپنهاور، اروین دی یالوم اولین کتابی که از آقای دی یالوم خوندم کتاب معروف "وقتی نیچه گریست" بود، انقدر از این کتاب عمیق و پر محتوا خوشم اومد که بلافاصله لیست کلیه کتابهای ایشون را به نشان شده هام اضافه کردم و توی نوبت مطالعه قرار دادم. بعدش مساله اسپینوزا و دروغگویی روی مبل را خوندم و بعد هم درمان شوپنهاور. به سلیقه‌ی من دروغگویی روی مبل، جذاب‌ترین کتاب دی یالوم هست هر چند که " وقتی نیچه گریست " شهرت جهانی بیشتری داره. در مورد درمان شوپنهاور هم باید بگم که اسم شوپنهاور به عنوان یه فیلسوف و خردمند بزرگ جهان همیشه به گوشم خورده بود ولی از آنججایی که مطالعه کتب صرف فلسفی برایم سنگین است، هیچ وقت تمایلی به شناخت یا خواندن آثارش نداشتم. توی این کتاب با سرفصل‌های کلی شوپنهاوور آشنا می‌شیم. این که کلا یک فیلسوف منفی نگر و منزوی بوده و به زندگی اجتماعی و تفکر مثبت و این حرفها علاقه‌ای نداشته. اصلی‌ترین حرفش را می‌شه اینجوری خلاصه کرد که معتقد است کل زندگی مثل یک آونگ است که از میل به سمت ملال در حرکت است، زمانی که انسان نسبت به خواسته‌ای میل داره و به اون می‌رسه، این آونگ کم کم به حرکت می‌افته و به سمت ملال پیش میره. دوباره بعد از ملال، میل جدیدی در انسان زاده میشه و این سیکل همچنان تا لحظه مرگ ادامه داره. به هر حال من دی یالوم را دوست دارم و بقیه کتابهایش را هم خواهم خوند. گویندگی و صدا پردازی هم به نظر من عالی بود.
مجید حاجی پور
۱۴۰۱/۵/۱۹
سوال بزرگی که این کتاب به ذهن می‌اورد این است که آیا ما دچار سندرم مادر شوپنهاوریسم در جامه هستیم و فجایع ارتباطی میان شوپنهاور و مادرش در میان زنان جامعه و فرزندانشان رخ می‌دهد یا خیر؟
و آیا بسیاری از روابط موازی فعلی ناشی در جامعه از تلاش ناخودآگاه برای یافتن آغوش مادر هست یا خیر؟
دوران کودکی
فاقد عشق اثری ژرف بر زندگی بزرگسالی خواهد گذاشت‌. 《اعتمادی که نخستین ضرورت عشق به سایر افراد و باورکردن عشق آن‌ها به خویشتن یا به زندگی است در کودکان محروم از عشق مادر ایجاد نمی‌شود‌》. آن‌ها در بزرگسالی از ترس همگان به درون می‌گریزند و مابقی عمر به روابط خصمانه می‌اندیشند‌.
[عشق مادر به فرزند نیز در گروه محبت و عشقی است که خود از همسر خویش دریافت می‌کند.
فردی که در خردسالی از عشق مادرانه محروم بوده است و در آغوش مادر محبت و تقابل عاطفی را تجربه نکرده است در بزرگسالی به طور حریصانه‌ای این عشق را در آغوش زنان دیگر جستجو می‌کند اما چون آن را نمی‌یابد، به زن دیگری پناه می‌برد و اینگونه در فرصت کوتاهی، اگر نگاه عمیقی به خویشتن افکند، بیماری جنسی را می‌یابد که هزاران رابطه کوتاه را تجربه کرده اما هنوز به آرامش واقعی نرسیده است
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب مانند دروغگویی روی مبل شخصیت‌های زیادی داردوهرکدام داستان مربوط به خود را دارند ودرهربخش با قسمتی از داستان هر فرد آشنا می‌شویم ولی موضوع اصلی کتاب درمورد فیلیپ است. فیلیپ سه سال توسط جولیوس مرحله‌های درمان را دنبال می‌کند اما نتیجه‌ای نمی‌گیردوبعد از آشنایی با آثار شوپنهاور خود درمانی
می کند
ودرمان می‌شود وقصد دارد توسط اندیشه‌ها وتفکرات شوپنهاور به درمان بپردازد اماهمانطور که در رواندرمانگری پم به او می‌گوید دلیلی وجود ندارد چون خودش توسط شوپنهاور درمان شده است بتواند بقیه را هم درمان کند ومن هم موافقم، مسئله بعدی که در داستان هست وجود یک داستان موازی با داستان فیلیپ وجود دارد وآن داستان زندگی شوپنهاور قبل از تولد تا مرگ است و باز همانطور که به فیلیپ در داستان گفته می‌شود خود فیلیپ تجسم واقعی وزنده تفکرات شوپنهاور است و به نظر من درست است ودر آخر من لذتی که از کتاب دروغگویی روی مبل بردم رو از این کتاب ببرم رو نبردم اما در کل کتاب جذابی بود و راوی یعنی آقای فتوحی خیلی خوب اجرا کرد
بهنام جلیلوند
۱۴۰۲/۲/۳۰
با درود خدمت دوستان
بنده با توجه به نظرات دوستان کتاب‌ها را انتخاب می‌کنم.
دوست دارم نظری در شان این کتاب بنویسم.
بنده چند کتاب از جناب اروین مطالعه کردم، و به عقیده بنده با توجه به اینکه هر کتابی مسائل آموزنده و بار علمی خود را همراه دارد، ولی این کتاب مباحث عمیق تر و کاربردی تری از کتابهای و
اشاره شده توسط دوستان دارد.
شخصیت جولیوس بسیار فراتر از شوپنهاور بسیاری از فلاسفه دیگر دوست داشتنی بود.
زندگی را تا جرعه آخر زندگی کرد و در مقابل مرگ هم تا واپسین نفس‌ها تلاش را متوقف نکرد.
عاشق شد و از دست داد.
مثل همه انسانها اشتباه و خطا کرد ولی اصلاح کرد.
و به زیبایی در اجتماع زندگی کرد و دنبال دیده شدن و شهرت هم نبود.
معنی جمله (گل برای دیده شدن شکفته نمی‌شود) را زندگی کرد.
امید آنکه هر فردی مسیر شادی و هیجانات و لذتهای زندگی را در آغوش آرامش پیدا کند و زندگی را فدای یافتن آرامش نکند.
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۵/۸
با درود فراوان خدمت دوستان کتابخوان و گرامی. کتابی که مطالعه کردم واقعا در اینجا نظر دادن برایش مقدور نیست. ولی نویسنده با قلمی متفکرانه و اندیشه‌های خاص طوری فلسفه‌ی شوپنهاور را در قالب داستان جذاب به تصویر کشیده که خودش ۵ ستاره را گرفته. کتاب در مورد شخصی هست که بیماری سرطان داره و برای درمان این وارد داستان و فلسفه میشه و به اینگونه کتاب با جذابیت پیش می‌ره. متن فوق العاده و تقریبا روان البته اگه علاقه به مسائل فلسفی داشته باشید از نکات مثبت این اثر عالیست. به نظرم هر کسی برداشت متفاوتی می‌تونه داشته باشه ولی همین که نشان دهنده‌ی استفاده از زمان اکنون و زندگی کردن به معنای واقعی کلمه هست می‌تونه خودش هدف از نگارش این کتاب باشه. ترجمه و خوانش فوق العاده جذابیت این کتاب خوب را دوچندان کرده‌. سپاس از تیم خوب کتابراه برای این کتاب عالی.
Sama Mozafari
۱۴۰۱/۵/۸
کتاب را دوست داشتم موضوع کتاب روان درمانگری گروهی بود که برام جالب بود و همزمان داستان زندگی شوپنهاور هم بصورت موازی با داستان جلو میرفت و نگاهی از شروع تا پایان عقاید شوپنهاور بود و فلسفه او رانشان میداد
وداستان جولیوس که روان درمانگر بود و به سرطان مبتلا بود و شخصیت قوی داشت و فلیپ که در گذشته
بیمارش بود و داستان زندگی بقیه اعضای گروه رانشان میداد
از نظر من برای کسانی که علاقه به فلسفه دارند خیلی جالبه ولی کتاب دروغ گویی روی مبل در مقایسه با این کتاب روانتر و قابل فهم تر برای همه هست و درکتاب وقتی نیچه گریست صلابت و قدرت بیشتر نویسنده به چشم می‌آید
درکل من از تمام آثار دیالوم لذت میبرم
وهمین طور. از راویان داستان خیلی عالی صحنه‌ها و صحبت‌ها را بیان میکنند و تا مدت‌ها در ذهن میمانند
امیدوارم کتاب را بخوانید و لذت ببرید
Rahman Naseri
۱۴۰۰/۶/۱۹
جزو کتاب‌هایی که حتما باید مطالعه شود. به شخصه عاشق شوپنهاور هستم و ایشان محبوب‌ترین فیلسوف زندگیم هستند. یالوم باز هم با هنر خود اثری فوق العاده خلق کرد، هر چند که دوست داشتم قدرت آن چیزی در حد و اندازه‌های وقتی نیچه گریست باشد و کاش می‌شد شخص خود شوپنهاور حضور داشته باشد. اما به هر حال تجربه و که شنیدن دوباره زندگینامه شوپنهاور سخنانش بسیار دلنشین بود.
گفتن این نکته حائز اهمیته یالوم در درمان شوپنهاور، روان‌درمانی گروهی را به ما هدیه کرد و در وقتی نیچه گریست، روان درمانی فردی رو. پس تا می‌تونید با گوش کردن و تحلیل این دو کتاب به خودتون جلسات روان درمانی هدیه کنید.
ممنون از زحمات گوینده و مترجم و در کل همه دوستانی که زحمت کشیدن.
همچنین کتابراه عزیز.
الهام امیری
۱۴۰۰/۳/۱۱
بسیار خوب بود ادم رو از دنیا دور می‌کند هنگام گوش دادن واقعا ارزو می‌کردم کاشکی در ایران همچنین جمع‌هایی با وجود یه روانکاو خوب و کاربلد و صبور مثل جولیوس وجود داشت و انسان‌ها درد‌ها و ارزوها و... خود رو به اشتراک می‌گذاشتند. برای تمام اقشار جامعه ممکن بود که شرکت کنند و بارهای روانی خود رو با وجود یه روان درمانگر خوب اشتراک و حل کنند... چه قدر این چنین جمع‌هایی در جامعه ما که به شدت به دلایل مشکلات عدیده که خودتون بهتر می‌دونید مردم باهاش دست و پنجه نرم می‌کنند لازم و ضروریه برای تمام مردم کشورم در همه نقاط ایران
فاطمه عبداله زاده
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب‌های دیالوم همیشه کتاب‌های خوبی هستند
ممکن است در اواسط این کتاب بخاطر وجود‌شخصیت‌های متفاوت گیج بشید همچنین اواسط کتاب خسته کننده ست و مثل سایر کتاب‌های اروین دیالوم نکته کتاب در ۲۰صفحه اخر نوشته شده است
کتاب راجب زندگی شوپنهاور و عدم ارتباط اجتماعی او با سایرین هست که فلیپ هم همین نوع را و
زندگی دارد بخاطره همزاد پنداری با شوپنهاور زندگی او را در پیش میگیرد و در مساعل جنسی مانند او فکر میکند
در کتاب فلیپ ترجیح میدهد بدون دخالت و همدلی و فقط با منطق بیماران را معالجه کند اما طی جلسات گروه درمانی خویش یاد میگیرد که مراجعه کننده‌ها مشکلات ارتباطی دارند و برای درمان انها لازم است که با انها همسو شد و همدلی کرد
سوده امینی
۱۴۰۲/۷/۱۹
بهترین کتابی بود که در چندسال اخیر خوندم (یعنی گوش دادم!) در خلال بحث و گفتگوی اتاق درمان دکتر هرتسفلد، خیلی مطالب ارزشمندی بیان شد و برای بسیاری از سوالاتی که همیشه در ذهن داشتم، پاسخ پیدا کردم. زندگینامه و خلاصه سخنان و تفکرات شوپنهاور هم که به موازات داستان اصلی بیان شد واقعا برام جالب و شنیدنی بود. انگار ساالها بود منتظر شنیدنشون بودم. و حالا با اتمام این کتاب، تشویق شدم که کتابهای خود شوپنهاورو بخونم و کنجکاویم برای پیدا کردن جوابهای بیشتر، تحریک شده! خوشحالم که این کتابو انتخاب کردم و نحوه خوانش اون هم فوق العاده بود و به درک بهتر و لذت بردن از مطالب کتاب، بسیاااار کمک کرد. با سپاس
مهسا .ر
۱۴۰۱/۴/۱۴
وقتی یک همچین کتاب‌هایی رو گوش میکنم با این محتوای بی نظیر و تاثیر گذار و کیفیت عالی روایت داستان، متوجه میشم سرسری و تفریحانه گوش کردن یک سری کتاب هاچه دلیلی داره! در حالیکه من تمام واژگان این کتاب رو کامل گوش دادم. همچین کتابهایی ادم رو با خودش و احساساتش و بسیاری از ترس‌ها و دل نگرانی‌ها مواجه و میکنه به انسان نحوه‌ی برخورد با مشکلات رو اموزش میده، از یک نویسنده چه چیزی بهتر از این میشه انتطار داشت، از همه عوامل که دخیل بودند تا این کتاب با این روایت زیبا برای ما اماده‌ی شنیدن باشه سپاسگزارم. و به کسانی که دنبال کتاب ارزشمند میگردن این کتاب رو بشدت توصیه میکنم
محمد محبی
۱۴۰۰/۲/۲۲
دوستان این کتاب بسیار زیبا آشنایی با فلسفه شوپنهاور رو در داستانی نرم به گوش ما می فرستد. کم نظیر است. فقط به نظر من اول این کتاب رو باید بخونید بعد کتاب (وقتی نیچه گریست) به این ترتیب درک از اون کتاب و اندیشه نیچه بسیار لذت بخش تر و قابل درک تر میشه. حیف که من اول با اندیشه نیچه و فروید آشنا شدم بعد شوپنهاور. البته در کل مشکلی ایجاد نمیشه فقط به این ترتیب لذتی ژرف تر داشت.
سحر ثابت
۱۴۰۲/۱/۴
ترجمه و خواندن متن گوینده فاجعه هست. تر جمه پر از واژه‌های ثقیل و روایت متن بسیار بی احساس و شدیدا کتابی. 😡😖
من تعجب می‌کنم از کسایی که گفتن خوبه. هر کسی چند کتاب صوتی خوب گوش کرده باشه این گوینده براش زجر آور میشه.
الان که وسط کتابم چند بار خواستم دیگه گوش ندم، در صورتی که کتاب‌های خود یالوم بسیار شگفت انگیزن. کاش این کتاب رو هم مثل وقتی نیچه گریست جناب آقای سلطان زاده روایت می‌کردن
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۲/۲۴
کتابهای یالوم خیلی ظریف و لطیف نگارش شده و نویسنده علاوه بر اینکه پزشکه به نکارش هم مسلط بوده. خیلی قشنگ تمام نقاط قوت و ضعف اعضا بیان میشد و افراد اکثرا بالغانه برخورد میکردن حتی تنش بینشون هم خوب مدیریت میشد.
به عقیده من اگر ما ایرانیها تو این گروه حضور داشتیم قطعا کار به کتک کاری میرسید😆
این کتاب باید حداقل دوبار خونده بشه، یه جاهایی نیاز به دوباره خانی و دوباره شنیدن داره برای من.
مریم مهدی زاده
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
اخه مگه میشه کتابی انقدر تاثیرگذار باشه‌. من شب و روز این کتاب و گوش دادم. خیلیییی دوست داشتم لذت بردم. یه گروه درمانی ویژه، فوق العاده بود. احساس میکردم خودم تو جلسات گروه درمانی حضور دارم. نویسنده منو باخودش به جلسات مشاوره میبرد. این قلم لایق ستودنه. کتابی که خط به خطتش پراز معنا وپربار. دوست دارم بقیه آثار این نویسنده برجسته روهم بخونم
مشاهده همه نظرات 232

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درمان شوپنهاور

برای دریافت کتاب صوتی درمان شوپنهاور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.