معرفی و دانلود کتاب صوتی تدفین مادربزرگ

عکس جلد کتاب صوتی تدفین مادربزرگ
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تدفین مادربزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تدفین مادربزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تدفین مادربزرگ

کتاب صوتی تدفین مادربزرگ اثر دیگری است از گابریل گارسیا مارکز که در ژانر رئالیسم جادویی به نگارش درآمده و قرار است روایتگر آخرین روزهای زندگی یک مادربزرگ باشد؛ البته، نه مادربزرگی عادی! طنز ظریف و نگاه تیزبین نویسنده در این اثر، از یک رخداد عادی طبیعت، یک شاهکار ادبی خلق کرده است. کتاب حاضر را می‌توان داستانی نمادین و البته فانتزی دانست.

درباره‌ی کتاب صوتی تدفین مادربزرگ

اگر تابه‌حال رمان‌های «صد سال تنهایی»، «عشق سال‌های وبا» یا «پاییز پدرسالار» را خوانده و یا شنیده باشید، حتما می‌دانید که در کتاب صوتی تدفین مادربزرگ (Big Mamas Funeral) نیز قرار است با سبک شگفت‌انگیزی روبه‌رو شوید که تنها خود گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) توانسته به بهترین شکل آن را به کار ببرد. سبکی که با پیوند تخیل و واقعیت به وجود آمده و با آشنایی‌زدایی‌های خاص نویسنده درآمیخته است.

14 روز تا مرگ مادربزرگ باقی مانده و گابریل گارسیا مارکز قرار است این لحظات پایانی را برایتان ترسیم کند. این مادربزرگ که تمثیلی برای دیکتاتورهای بزرگ سیاسی و اجتماعی است، از بزرگان روستای خود به شمار می‌رود و توانسته با استفاده از سادگی مردم، برای خودش امپراطوری کوچکی دست‌و‌پا کند. او که بخش‌های بسیاری از این روستا را در تملک خود دارد، آن‌چنان بین مردم محترم و ارزشمند است که کسی باور نمی‌کند بالاخره این بانوی پیر هم روزی می‌میرد. مرگ مادربزرگ عجیب‌ترین اتفاقی است که این روستای دورافتاده شاهد آن بوده و ارزش آن را دارد که گابریل گارسیا مارکز، این نابغه‌ی نویسنده، آن را با جزئیات تمام برایمان روایت کند.

علاوه‌بر مرگ مادربزرگ که البته برای کسی باورپذیر نیست، اتفاقات عجیب دیگری هم در همین روزها رخ می‌دهند تا آخرین لحاظ حیات مادربزرگ را بیش از پیش شگفت‌انگیز کنند. کشیش صدساله‌ی روستا ادعا می‌کند که شیطان را به چشم خود دیده، پرندگان به سمت خانه‌ی مادربزرگ هجوم می‌آورند تا در کنار او بمیرند؛ دزدی که در این هیاهو گوی‌های بیلیارد را می‌دزدد تا اهالی روستا از تنها سرگرمی خود نیز محروم شوند، پاپ که به‌سرعت خود را به روستای «ماکوندو» می‌رساند تا از مراسم خاکسپاری مادربزرگ جا نماند و عزای ملی که به سبب مرگ مادربزرگ اعلام می‌شود، از وقایع عجیبی هستند که وقتی با لحن طنز نویسنده همراه می‌شوند این نکته را به ذهن متبادر می‌کنند که در حقیقت گابریل گارسیا مارکز قصد طعنه به برخی بزرگان سیاسی و اجتماعی تاریخ را دارد.

بعید است شنونده‌ی کتاب صوتی تدفین مادربزرگ به پایان داستان چشم بدوزد. از همان نخستین جمله‌های کتاب درمی‌یابید که ماجرا در نهایت به مرگ مادربزرگ ختم می‌شود، اما با این‌ وجود، چه چیزی شما را تا آخرین جمله‌ی کتاب میخکوب می‌کند؟ رفتار طبیعی شخصیت‌ها در غیرطبیعی‌ترین لحظات، اتفاقات کاملاً خیالی که اتفاقاً برای مخاطب قابل‌قبول و ملموس به نظر می‌رسند، ضرباهنگ تند وقایع و بررسی کردن یک رخداد واحد از زوایای مختلف، این اثر را نیز مانند کتاب‌های دیگر گابریل گارسیا مارکز به داستانی شنیدنی تبدیل کرده که هم شما را مجذوب خود می‌کند و هم برای همیشه در خاطرتان خواهد ماند.

کتاب حاضر را قاسم صنعوی به فارسی برگردانده و انتشارات پارسه به مرحله‌ی چاپ رسانده است. کتاب صوتی تدفین مادربزرگ را با خوانش متین بختی از سوی نشر صوتی ماه آوا می‌شنوید.

کتاب صوتی تدفین مادربزرگ مناسب چه کسانی است؟

برای هر کسی که به ژانر رئالیسم جادویی با رگه‌هایی از طنز و تخیل علاقمند است، شنیدن کتاب صوتی تدفین مادربزرگ سرگرم‌کننده و لذت‌بخش خواهد بود.

با گابریل گارسیا مارکز بیشتر آشنا شویم

گابریل گارسیا مارکز بدون تردید مهم‌ترین نویسنده‌ی کشور کلمبیا محسوب می‌شود و مردم این کشور از روی محبت به او لقب «گابو» را داده‌اند. مارکز در سال 1928 به دنیا آمد و کودکی خود را در دهکده‌ای به نام آراکاتاکا نزد مادربزرگش سپری کرد. او در دنیا صرفاً به عنوان یک نویسنده شناخته نمی‌شود بلکه در کسوت روزنامه‌نگار و فعال سیاسی نیز جایگاه بالایی دارد. این نویسنده در سال 1982 توانست برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات شود و از میان دیگر آثار او می‌توان به «سرگذشت یک غریق»، «عشق در زمان وبا» و... اشاره کرد. گابریل گارسیا مارکز سرانجام در 17 آوریل 2014 در مکزیکو سیتی فوت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تدفین مادربزرگ می‌شنویم

آن دوشنبه‌ی ملایم و بی‌باران زاده شد. دون آئوره لیواسکوبار، دندان‌پزشک تجربی و مرد سحرخیز، در ساعت شش صبح دفتر کارش را باز کرد. یک جفت دندان مصنوعی که هنوز در قالب گچی‌اش بود از ویترین بیرون آورد و یک مشت ابزار روی میز گذاشت و آن‌ها را، به ترتیب قد، مثل اینکه بخواهد نمایشگاهی ترتیب دهد، چید. یک پیراهن بی‌یقه‌ی راه‌راه که در بالا با یک تکمه‌ی طلایی بسته می‌شد و یک شلوار که بند شلواری نگهش می‌داشت به تن کرده بود. مردی خشک و استخوانی بود و نگاهش مانند آدم‌های کر، به‌ندرت با شرایط تطبیق می‌کرد.

همین ابزار را روی میز گذاشت، چرخ را تا صندلی راحتی مکانیک جلو برد و خودش روی صندلی نشست تا دندان مصنوعی را صاف کند. ظاهرش نشان می‌داد که بدون تفکر کار می‌کند، اما کارش را با سماجت اجام می‌داد و چرخ را حتی موقعی هم که مورد استفاده قرار نمی‌داد، از حرکت بازنمی‌داشت. پس از هشت ساعت مکثی کرد و از پنجره نگاهی به آسمان انداخت. در روی پشت‌بام خانه‌ی مجاور، دو لاشخور را دید که غرق در تفکر، در آفتاب خشک می‌شدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
خواب نیمروز سه‌شنبه
8 دقیقه
روزى چون روزهاى دیگر
62 دقیقه
در این دهکده دزدى وجود ندارد
20 دقیقه
بعدازظهر شگفت بالتاثار
18 دقیقه
بیوه‌ی مونتی‌یل
62 دقیقه
یک روز بعد از شنبه
14 دقیقه
گل‌هاى مصنوعى
50 دقیقه
تدفین مادربزرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تدفین مادربزرگ
نویسنده
مترجمقاسم صنعوی
گویندهمتین بختی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تدفین مادربزرگ

Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
مارکز
این دومین کتاب است از این نویسنده بزرگ که من شنیدم، صد سال تنهایی را سالها قبل مطالعه کردم منتهی احساس می‌کنم با تمام کتاب‌های ایشان نمی‌توانم رابطه برقرار کنم
ممنون از کتابراه
marjan eslami
۱۴۰۲/۱/۱
این کتاب مخصوصا اولین داستان من رو پرتاب کرد به کتاب صد سال تنهایی...
باقی داستان‌ها دلپذیر بودند و شنیدنش رو توصیه میکنم.
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
کتاب جذاب و خوبی بود از گوش کردن لذت بردم
Iman Sharifi
۱۴۰۱/۱۱/۲
اثر تیپیک مارکز..
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تدفین مادربزرگ

برای دریافت کتاب صوتی تدفین مادربزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.