معرفی و دانلود کتاب صوتی ایران پرتلاطم

عکس جلد کتاب صوتی ایران پرتلاطم
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایران پرتلاطم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایران پرتلاطم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایران پرتلاطم

الدون گریفیث به عنوان یک وزیر و نماینده‌ی پارلمان سابق در انگلستان، همواره علاقه‌ی زیادی به کشور ایران و سیاست‌های حاکم بر آن داشته است. او در کتاب صوتی ایران پرتلاطم، با بهره گرفتن از تجارب و مشاهدات شخصی خود، و همچنین، با استفاده از آموخته‌ها و خوانده‌های فراوانش، گزارشی اجمالی اما معتبر از مهم‌ترین تحولات سیاسی - اجتماعی در ایران معاصر به دست داده است.

درباره کتاب صوتی ایران پرتلاطم:

ایران معاصر بستر تحولات تاریخی خطیر و حائز اهمیتی بوده است. هنوز از انقلاب مشروطه کمتر از صد و بیست سال نگذشته؛ زمانی نه چندان طولانی از چشم‌انداز تاریخی. با این حال در همین یک قرن و اندی، ایران دو انقلاب بزرگ، یک جنگ هشت ساله‌ی تمام‌عیار، شمار قابل توجهی از ناآرامی‌های سیاسی گسترده، و مسائل حساس گوناگون دیگری نظیر اینها را تجربه کرده و پشت سر گذاشته است. تمام این مسائل باعث شده فهم دقیق آنچه در ایران می‌گذرد، برای علاقه‌مندان به سیاست جهانی بسیار جذاب و وسوسه‌برانگیز باشد.

سر الدون گریفیث (Eldon Griffiths) در کتاب صوتی ایران پرتلاطم (Turbulent Iran)، کوشیده تا به اساسی‌ترین پرسش‌های موجود درباره‌ی تاریخ ایران معاصر پاسخ دهد. او کتاب خود را با شرحِ ماجرایی آغاز می‌کند که سبب علاقه‌مندی‌اش به سرزمین ایران شد. سپس، بعد از نگاه بسیار مختصری به موقعیت جغرافیایی و گذشته‌های دورِ ایران‌ زمین، کوشش خود را معطوف به ارائه‌ی گزارشی جامع از مهم‌ترین تحولات رخ‌داده در ایران معاصر می‌کند. گوش سپردن به تحلیل‌ها و گزارش‌های او، خصوصاً زمانی جالب‌تر به نظر می‌رسند که بدانیم وی، به عنوان سیاستمداری بریتانیایی، نقشی فعال در برخی از معادلات موجود میان ایران و جهان غرب داشته است، و اطلاعاتش درباره‌ی بسیاری از مسائل، نه برآمده از تحقیق و مطالعه، بلکه نتیجه‌ی مشاهدات مستقیم خود اوست.

در ابتدای کتاب ایران پرتلاطم، این نکته تصریح شده که مردم عادی در غرب، نگاه چندان واقع‌بینانه‌ای به ایران ندارند. البته آنها به خوبی از مشکلاتی نظیر رشد کند توسعه‌یافتگی در ایران، درگیری این سرزمین با حاکمان مستبد و مشکلات زیست‌محیطی فراوان آن آگاهند، اما آنچه نمی‌دانند پتانسیل‌های بالقوه موجود در فرهنگ غنیِ ایرانی است. سر الدون گریفیث کتاب خود را برای این دسته از مخاطبین نوشته است؛ با این حال، فارسی‌زبانانِ ایرانی نیز، چنانچه قصد آشنایی بیشتر با تاریخ سرزمین مادری خود را داشته باشند، می‌توانند از مطالب سودمندِ مطرح‌شده در این کتاب، بهره‌های فراوانی بگیرند.

کتاب صوتی ایران پرتلاطم مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به تاریخ و سیاست ایران مخاطبین اصلی این کتابند.

در بخشی از کتاب صوتی ایران پرتلاطم می‌شنویم:

پیش از آنکه از مجلس عوام انگلستان بازنشسته شوم، ملاقاتی با مردی جوان داشتم: ولیعهد ایران، که من زمانی بیهود امیدوار بودم که در تبدیل رژیم شاه به سلطنت مشروطه نقشی ایفا کند. پیش از آنکه سقف بر سر شاه فرود آید. رضا پهلوی به تازگی دوره‌ی آموزشی خود را در زمینه‌ی خلبان جنگی آمریکایی به پایان رسانیده است. من او را زمانی ملاقات کردم که در حال تفکر درباره‌ی آینده‌اش می‌بود. در ویلایی باشکوه که اطرافش را درختان نخل و سایر درختان استوایی فرا گرفته بود؛ مشرف به دریا در جنوب کازابلانکا در مراکش.

اکنون از آن زمانی که من عکس او را در دفتر شاه دیده بودم، سال‌ها می‌گذشت. او بچه‌ی کوچکی بود در آغوش فرح دیبا. اکنون رضا سنش نزدیک به سی سال می‌رسید؛ لاغراندام و خوش‌قیافه. لباس خوش‌دوخت و شیکی بر تن داشت، در پاسیوی منزلش به من مشروب تعارف می‌کرد پس از صرف ناهار...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۸ دقیقه
پیشگفتار
۱۵ دقیقه
دیباچه
۱۳ دقیقه
بخش اول - کشف ایران در دوران تحصیلی
۱۲ دقیقه
انگلیسی‌ها و ایرانی‌ها
۱۵ دقیقه
مصدق لباس خواب یا پتوی خود را کنار می‌نهد
۲۲ دقیقه
پای آمریکاییان به ایران باز می‌شود
۱۸ دقیقه
رویاها و تخیلات واهی شاه
۲۱ دقیقه
سفیر فوق‌العاده
۱۵ دقیقه
عشق ورزیدن به ایران
۲۰ دقیقه
بی پی و با مایو در پلاژ
۱۴ دقیقه
یک بانوی مو قرمز و یک بانوی نجیب‌زاده‌ی آبی رنگ
۱۵ دقیقه
ضیافت در تخت جمشید
۱۹ دقیقه
رادار و تریلر
۱۷ دقیقه
بزرگ‌دلال‌های ایران
۱۲ دقیقه
بازگشت آمریکا در جهت مخالف
۲۱ دقیقه
یک سفیرکبیر مسموم، و یک نخست وزیر قربانی می‌شود
۱۱ دقیقه
جمعه‌ی سیاه
۱۵ دقیقه
آیا امکان نجات سلطنت وجود داشت؟
۱۰ دقیقه
درو کردن طوفان
۲۴ دقیقه
هلندی سرگردان
۲۵ دقیقه
فرار از پاناما
۱۰ دقیقه
اجسادی از برنامه پنجه عقاب
۱۰ دقیقه
نجات گروگان‌ها از سفارت ایران در لندن
۱۷ دقیقه
موشک و سلاح‌های شیمیایی
۱۸ دقیقه
اولیور نورث، مورد تمسخر ایرانیان
۱۷ دقیقه
تحریم‌ها شکست خورده‌اند
۹ دقیقه
رضا پهلوی
۱۴ دقیقه
آنها دست خالی نیامدند
۱۹ دقیقه
آورنج کانتی به گفتگو می‌پردازد
۱۹ دقیقه
واقعه‌ی تاریخی در مسجد طلایی
۱۳ دقیقه
اصلاح‌طلبی که چراغش خاموش شد
۱۳ دقیقه
محمود احمدی نژاد
۶ دقیقه
چکیده‌ای از یک نامه‌ی ایرانی
۳۴ دقیقه
بخش دوم - طغیان هسته‌ای ایران
۳۷ دقیقه
مناطق مخفی
۲۶ دقیقه
بخش سوم - زمان مذاکره
۱۶ دقیقه
کنار آمدن با ایران
۲۳ دقیقه
پیشنهاداتی برای صلح

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایران پرتلاطم
نویسنده
مترجمفرید جواهرکلام
گویندهکاظم طباطبایی
ناشر چاپینشر آبی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه صوتی
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایران پرتلاطم

بابک زمانیان
۱۴۰۱/۱۰/۴
بخشی اول از کتاب مورد جدیدی در آن یافت نمی‌شود هرچند در مورد شبکه‌ای از جاسوسان برای اولین بار صحبت می‌کند که قبلا در جریان کودتای ۲۸ مرداد من در ایچ کتابی نخوانده بودم. در بخش دیگر مربوط به کودتای نوژه نسبی اطلاعات جدیدی داشت.
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۹/۲۱
اجرا و صدای گرم گوینده فوق العاده بود... متن روان و پر محتوایی داشت و نگاه نویسنده به هر شخصیت و رویداد تاریخی که مطرح میشد تازگی‌ای داشت که قابل تامل و توجه بود.
امیرحسین قارونی
۱۴۰۰/۵/۲۷
ایرانی پر تلاطم در حین جنگ جهانی دوم و روابط امور خارجی آن زمان در این کتاب به تصویر کشیده شده که آموزش سیاست انگلیسی رو ارائه داده.
حسین عباسی
۱۴۰۱/۵/۲۱
این کتاب تماما تجربیات شخصی نویسنده هست و بدون جانبداری واقعیت را گفته حتما پیشنهاد میشه ضمنا صدای گرم راوی هم عالی هست
محمدمهدی افسری
۱۴۰۱/۵/۲۳
کتابی دلنشین و مفید برای انانی که علاقمند تاریخ قرن بیست و خاورمیانه و ایرانند
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایران پرتلاطم

برای دریافت کتاب صوتی ایران پرتلاطم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.