معرفی و دانلود کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها

عکس جلد کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها
قیمت:
۲۰۰۰۰ 14000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها

روبرتو لیمانتو براساس داستان مشهور و پرفروش آنتوان دو سنت اگزوپری‌، کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها را نوشته و با بهره گیری از تفکرات کارل گوستاو یونگ و مفاهیم روانشناسانه و اسطوره‌ای این داستان جذاب را به نگارش درآورده است.

درباره کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها:

کمتر کسی را پیدا می‌کنید که نام داستان شازده کوچولو (The Little Prince) را نشنیده باشد؛ اثری محبوب و به یادماندنی از نویسنده مشهور فرانسوی آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine de Saint-Exupéry) که در سال 1943 منتشر شده است. کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها (The Little Prince for Grownups) نیز به نوعی ادامه دهنده این داستان به شمار می‌رود که نویسنده براساس تفکرات کارل یونگ، برداشتی روانشناسانه از متن اصلی داشته است.

در نسخه اصلی شازده کوچولو ماجرا از جایی آغاز می‌شد که خلبانی بی‌نام به طور تصادفی در صحرایی فرود می‌آید و در آنجا با پسرکی عجیب آشنا می‌شود اما در کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها این بار خود آنتوان دو سنت اگزوپری قهرمان اصلی قصه می‌شود و همراه با شازده و پیرمردی خردمند قدم در راهی عجیب می‌گذارند و سفر خودشناسی‌شان را شروع می‌کنند.

روبرتو لیمانتو کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها را براساس مفاهیم اسطوره‌شناسی و روانشناسی یونگ تحلیل کرده و داستان‌هایی از کتاب مقدس و متون عرفانی و اسطوره‌ای یونان را نیز اضافه کرده است.

در این داستان مفهوم خداوند بارها مطرح می‌شود که نویسنده آن را براساس نظریه‌های یونگ به خویشتن درون و ناخودآگاه تفسیر می‌کند و با خدایی که در ادیان مختلف می‌شناسید، تفاوت دارد. درواقع بر اساس نظریات این رواشناس همه انسان‌ها در ضمیر ناخودآگاه خود یک نیروی راهنما به نام «دایمون» دارند که اگر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند، پاسخ بسیاری از پرسش‌هایشان را می‌یابند.

در کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها نیز راوی یا همان اگزوپری به دنبال دایمون می‌گردد و شازده کوچولو هم نمادی از خویشتن یا دایمون و سرشار از خلاقیت است و می‌تواند مسائل را به خوبی حل کند.

کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب صوتی به تمامی دوستداران کتاب شازده کوچولو و طرفداران نظریات کارل گوستاو یونگ پیشنهاد می‌شود؛ چرا که متن کتاب ساده و ملموس است و برای فهم آن به دانش روانشناسی نیازی نیست.

کارل یونگ که بود؟

بد نیست پیش از شنیدن کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها، با زندگی کارل گوستاو یونگ (Carl Jung) آشنا شوید. او یک روانپزشک و روانکاو سوئیسی بود که روانشناسی تحلیلی را بنیان نهاد. اما پیش از آنکه راه خود را جدا کند، در کنار زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاوی فعالیت می‌کرد.

او برخی از شناخته شده‌ترین مفاهیم روانشناختی همچون: همزمانی، پدیده‌های کهن الگویی، ناخودآگاه جمعی، عقده روانشناختی و برون‌گرایی و درون‌گرایی را ایجاد کرده است. همچنین فعالیت‌های یونگ سبب تاثیرات فراوانی در زمینه‌های روانپزشکی، مردم شناسی، باستان شناسی، ادبیات، فلسفه و مطالعات دینی شد.

این روانشناس مشهور در سال 1875 در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. در دوران کودکی به بیماری صرع مبتلا بود اما کم کم نشانه‌های بیماری او از بین رفت و بهبود یافت. در دروران جوانی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی از دانشگاه بازل شد با وجود این که علاقه‌ای به این رشته نداشت، به دلیل شرایط نابه‌‌سامان مالی این بورسیه را پذیرفت و وارد رشته پزشکی شد با اینکه تمایل اصلی او رشته روانپزشکی بود.

یونگ مدت 9 سال در بیمارستان بورگهولتزلی فعالیت کرد و در سال 1905 پزشک ارشد بیمارستان و مدرس دانشگاه پزشکی زوریخ شد. دوستی او با فروید در سال 1906 آغاز شد و تا سال 1913 ادامه یافت و پس از آن به دلیل اختلاف نظرهایی که داشتند، مسیرشان از هم جدا شد. سرانجام کارل گوستاو یونگ در سال 1961 دار فانی را وداع گفت.

با روبرتو لیمانتو بیشتر آشنا شویم:

نویسنده کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها بیشتر از آنکه به عنوان یک داستان‌نویس شناخته شود، یک مدیرعامل، سیاست‌مدار و مذاکره کننده‌ای حرفه‌ایست که به تفکرات کارل یونگ علاقه زیادی زیاد دارد و مطالبش را براساس یافته‌های این روانشناس سوئیسی می‌نویسد.

روبرتو پروکوپیو د لیما نتو (Roberto Procópio de Lima Netto) از دانشگاه استنفورد مدرک دکتری خود را در رشته برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی دریافت کرده و در بسیاری از دوره‌ها و سیمنارهای کارل گوستاو یونگ شرکت کرده است.

جملات برگزیده کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها:

- انسان در طول عمرش بحران‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارد. اول، بحران‌های تولد و کودکی که زخم‌هایی کاری بر ناخودآگاه ما می‌گذارند و با این‌که تازه می‌مانند، در ذهن عقلانی‌مان ادراک نمی‌شوند. بحران نوجوانی متفاوت است و ذهن عقلانی ما آن را تشخیص می‌دهد، هرچند باز با کمی سردرگمی.

- اگر همیشه نزدیک خویشتن باشی نمی‌توانی عاقل بمانی. زندگی مثل رودخانه، همیشه جاری است. همان‌طور که نمی‌توانی آب را از حرکت بازداری، جلوی حرکت زندگی را نیز نمی‌توانی بگیری. اگر چنین کاری کنی حسابی به دردسر می‌افتی.

- در جهان امروز، بسیاری از ما ناچاریم به افرادی منحصربه‌فرد تبدیل شویم. انسان مدرن دچار بحران شده است. همه یا دست‌کم، پدر و مادرها خوب می‌دانند که سال‌های نوجوانی بحرانی است، اما شاید خیلی‌ها آن‌قدرها ندانند که دوران میانسالی نیز به همان اندازه حساس است. این همان دوران بحرانی بیابان است.

- ما فقط می‌توانیم و باید مسیرهای ارتباطمان را باز نگه داریم و بکوشیم به ندای درونمان که از خویشتن می‌آید، گوش دهیم. توصیه‌های آن را خوب بشنویم و به هر آنچه می‌توانیم در ظرف خود بگنجانیم، دقت کنیم. با وجود این، ما هرگز به دانش کاملی درباره این الوهیت دست نخواهیم یافت.

- اگر انسان‌ها بتوانند بین نفس و خویشتن که قسمت مقدس آن‌هاست گفت‌وگویی برقرار کنند، گام بلندی به سوی رشد آگاهی برداشته‌اند. کسانی مثل قدیس یوهان صلیبی یا یونس مصداق این احتمال‌اند. آنان پس از تجربه‌هایی که داشتند، افراد آگاه‌تری شدند، صیقل خوردند و کامل‌تر شدند.

در بخشی از کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها می‌شنویم:

بعد از خداحافظی و رفتن دکتر یونگ، پیرمرد دانا گفت: «مراقبه آموزه‌ی بزرگی‌ست که از مشرق زمین به ما رسیده است. در مراقبه عمیق نفس ما در تماس با خویشتن یعنی بخش ملکوتی وجودمان قرار می‌گیرد. جالب اینجاست این روش که امروز از مشرق می‌آوریم، زمانی کلیسا هم استفاده می‌کرده است.»

گفتم: «شنیده‌ام که کشیش‌ها در بیابان از مراقبه برای آرام کردن ذهن‌شان استفاده می‌کردند، درست است؟» شازده کوچولو با لبخند گفت: «گویا خیلی چیزها درباره‌ی بیابان بلدی.» گفتم: «خب من چطور می‌توانم مراقبه کنم؟» پیرمرد گفت: «هم آسان است و هم دشوار.» گفتم: «بله؟ شوخی می‌کنید؟» پیرمرد گفت: «خودت خواهی دید. من دستورالعمل‌های ساده‌ای به تو می‌گویم؛ مهم آن است که اختیار توجهت دست خودت باشد. باید در ذهنت و بدون هیچ صدایی، ذکری را تکرار کنی و هربار توجهت منحرف شد، کار را از سر بگیری. چون باید سال‌ها تمرین کنی تا موفق شوی همه‌ی توجهت را فقط روی ذکر متمرکز کنی.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
فصل اول: بزرگ‌ترها درست درک نمی‌کنند
7 دقیقه
فصل دوم: ملاقات در بیابان
18 دقیقه
فصل سوم: پیرمرد دانا
7 دقیقه
فصل چهارم: از کتاب مقدس
11 دقیقه
فصل پنجم: چطور مانند کودکی باشیم
15 دقیقه
فصل ششم: پرومته قهرمان
13 دقیقه
فصل هفتم: ایکاروس، شیفته خورشید
14 دقیقه
فصل هشتم: گفت‌وگو با دکتر یونگ
8 دقیقه
فصل نهم: درس‌های بیابان
8 دقیقه
فصل دهم: درس‌های ازیادرفته
17 دقیقه
فصل یازدهم: باید رشد کنیم
11 دقیقه
فصل دوازدهم: یک زندگی پوچ
11 دقیقه
فصل سیزدهم: مسیر دانته
12 دقیقه
فصل چهاردهم: شب تاریک روح
9 دقیقه
فصل پانزدهم: داستان خضر
14 دقیقه
فصل شانزدهم: ملاقات با الوهیت
6 دقیقه
فصل هفدهم: از بائوباب‌ها غافل نشو
9 دقیقه
فصل هجدهم: لطفاً بزرگ‌ترها وارد نشوند!
13 دقیقه
فصل نوزدهم: دلتنگی برای گُل
9 دقیقه
فصل بیستم: او به سیاره‌اش برمی‌گردد
24 دقیقه
فصل بیست و یکم: پارسیفال در جست‌وجو
9 دقیقه
فصل بیست و دوم: زندگی، دوری هم دارد
9 دقیقه
فصل بیست و سوم: وقتی رویا فرو می‌پاشد
12 دقیقه
فصل بیست و چهارم: و زندگی جاری است

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها
نویسنده
مترجمفروغ کیان زاده
گویندهبهاره افشاری
ناشر صوتینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ 14000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها

م.عارفیان
۱۴۰۱/۱۲/۱
وقتی داستان شروع شد فکر کردم همون داستان شازده کوچولوی خودمون هست اما یکم که رفت جلو متوجه شدم یک معنای کاملا فلسفی با نام شازده کوچولوی بزرگترها ارائه شده
کاش نویسنده ابتکار بیشتری بخرج میداد و بجای استفاده از نام شازده کوچولو و یا نوشتن داستانی با پوسته شازده کوچولوی زیبا و صمیمی موضوع و نوشته و
دیگری رو ارائه میداد
کسایی که شازده کوچولو براشون یک دنیای دوست داشتنی با خواندن این کتاب در تناقضی دوست نداشتی میمونند
موضوعی فلسفی در قالب داستانی آشنا مطرح میشه جذابیت داستان‌های یونانی قدیم که دربین داستان مطرح شده بار اطلاعاتی که بشکل داده میشه پیام‌های عرفانی و اخلاقی و فلسفی که بصورت بسیار زیبا و لطیف گوش زد میشه و.... داستان رو هر لحظه برای شما زیباتر و جذاب تر خواهد کرد
خواندن کتاب رو پیشنهاد میدم اثر روبه روی شما محصولی ارزشمند هست که ادغام راوی خوب ترجمه عالی صدا گذاری زیبا انتخاب موسیقی متن بجا هست
وحید ناصری
۱۴۰۱/۹/۲۲
این کتاب نظریه تکامل یونگ رو میگه. خب باید طالب روح یا تکامل بود. خب یونگ بیدار بود و متوجه بود که هر سوالی براش پیش میاد جواب سوالشو روح بهش در طول روز میرسونه. و وقتی خویشتن رو تونست ملاقات کنه فهمید این تکامل هر انسان و به زندگی اومده که به معنای آن پی ببرد و این با تفرد امکان پذیره. اگه نظر منو خوندی بنظرم برو یونگ رو جدی دنبال کن
Ryra. Zand
۱۴۰۰/۱/۷
واقعا این کتاب ارزشمند و قویه. اگر کسی با خودش خلوت کنه و کمی به شناخت خودش اهمیت بده این کتاب راهنمای فوق العادیه براش. لذت بردم و گاهی برمیگردم و برای چندمین بار بهش گوش میدم متوجه میشم چقدر به دور از زبان و فرهنگ و هرمرزبندی دیگه ادم‌ها شبیه به هم هستن و دغدغه ذاتی مشترک دارن
داود کاوسی
۱۴۰۲/۱/۱۸
کسانی که با تفکر یونگ آشنا هستند این کتاب خیلی خوبی برایشان می‌باشد در میان لنزهای متفاوت دیدن، این نیز نوعی نگاه به واقعیت هاست، صدای گوینده جذابیت خاصی به کتاب می‌دهد لازم است ازشون تشکر کنم و همچنین ممنونم از کتاب راه. اگر می‌شود کتاب مرد مرد را هم به صورت صوتی قرار دهید.
پویا یزدانی
۱۴۰۱/۹/۲۰
کتاب فوق العاده ایه و ارزش چند بار خوندن و گوش دادن رو داره
داستان بسیار قوی و عمیقه
صدای گوینده و داستان گوییش بی نقص نیست ولی انقدری که توی نظرات گفتن بد نیست و قابل قبوله
از دستش ندین
Fatima Dehghan
۱۴۰۱/۱/۲۲
توضیحی برای کتاب شازده کوچولو هست تا هدف و فلسفه اون کتاب رو بهتر درک کنیم. ‌ به مسائل اعتقادی مسیحیت مثل قدیسها و اسطوره‌ها اشاره زیادی شده. صدای خواننده خوب هست اما لحن حرفه‌ای نیست.
Damoon
۱۴۰۰/۱۲/۳
دلیل اینکه کتاب رو میدید یه آدم غیر حرفه‌ای و شل و ول و کسل کننده بخونه چیه؟ مهم‌ترین دلیلی که یکنفر میتونه کتاب صوتی بخره گوشنواز بودن و زیبایی گوینده اون اثر صوتی هست، با اینکار در حق مخاطب اجحاف میشه، نکنید اینکارو
شهناز زمانی
۱۴۰۰/۱/۲۴
صدای گوینده عالیه
و مطالب گم گشته من در یک عمر زندگی بودند. بنظرم همه باید این کتاب رو گوش کنند، برخی فصلها رو چند بار گوش کردم ک به تعداد زیادی از دوستانم معرفی کردم
محمد یاسین فرجی
۱۴۰۰/۷/۱۷
روای منو در فصل سه نا امید کرد
و از ادامه دادن منصرف شدم
احساسات به کنار
حتی عوض شدن شخصیت هارو نمی‌فهمیدم!
با نسخه پی دی اف ادامه میدم
Sara shahmoradi
۱۴۰۲/۵/۳۱
کتاب واقعا مفهومی و عمیقی بود، بعضی قسمت هارو چندین بار گوش دادمصدای خانوم افشاری هم آرامش و لذت خاصی اضافه میکرد به داستان، عالی بود
علی مویدی
۱۴۰۲/۲/۱۸
اینطور که معلوم هس بسیار کتاب خوبیه چون معلم فلسفه‌ام هم گفت کتابو حتما بخونین و واقعا جذابه
Shahram Rakhsha
۱۴۰۰/۲/۱۶
عالیه من که از صدای خانم افشاری راضی بودم
غزاله بیات
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
با نهایت احترام اجرای خانم گوینده برای من خوشایند نبود اما موضوع کتاب خوب و جالب بود
بهار تربت نیا
۱۳۹۹/۱۲/۴
بسیار ناشی خوانش میکنه این کتاب رو با صدای اقای سلطان زاده تهیه کنید
هلیا استاد اسداله
۱۴۰۱/۸/۲۵
مختصر اما بسیار پرمعنا بود و واقعا از شنیدن این کتاب لذت بردم.
مشاهده همه نظرات 40

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها

برای دریافت کتاب صوتی شازده کوچولو برای بزرگترها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.