معرفی و دانلود کتاب صوتی شازده کوچولو

عکس جلد کتاب صوتی شازده کوچولو
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شازده کوچولو

کتاب صوتی شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری، بعد از قرآن و انجیل، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب در طول تاریخ است که با روایتی طولانی و پرمایه، کودکان را تشویق به جذب مفاهیم فلسفی داستان می‌کند.

کتاب صوتی شازده کوچولو (The Little Prince) با خاطرات دوران کودکی خلبانی دوست داشتنی شروع می‌شود. هنگامی که او 6 ساله بود، در کتابی راجع به جنگل و حیوانات تصویر زیبایی از یک مار بوآ که حیوان درنده‌ای را بلعیده بود، دید. در کتاب نوشته شده بود که مارهای بوآ شکار خود را بی‌آنکه بجوند درسته قورت می‌دهند. بنابراین کودک شش ساله تصمیم می‌گیرد یک نقاشی از مار بوآ که حیوانی را قورت داده است بکشد. پس از کشیدن نقاشی، وقتی او شاهکار خود را به آدم‌بزرگ‌ها نشان می‌داد کسی متوجه موضوع نمی‌شد و او سرشکسته می‌شود و نقاشی را کنار می‌گذارد. در ادامه نیز آنتوان از تجربه‌های شخصی خودش که زمانی در بیابانی گم شده بود، در این داستان استفاده کرده است، که ساختار اثر را باورپذیر و بی‌همتا می‌کند.

کتاب شازده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) عنوان «کتاب قرن» را به خود اختصاص داده است، این اثر در قرن 20، یکی از پر فروش‌ترین و درخشان‌ترین کتاب‌ها بوده است و تاکنون 7 میلیون نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است. به تعبیری، هر سال 100 نسخه از این کتاب منتشر می‌شود. طبق آمارهایی که در سال 2013 منتشر شده است، گفته می‌شود این رمان به 160 زبان ترجمه و بیش از 500 بار تجدید چاپ شده است.

آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine Saint-Exupery) در شازده کوچولو فقط حقایق را شرح می‌دهد، حقایقی که به عقیده‌ی او به فراموشی سپرده شده‌اند. او در تلاش است با این اثر حقایق فراموش شده را یادآوری کند و عقیده دارد همه‌ی انسان‌ها در درون خود شازده کوچولویی دارند که باید به دنبال پیدا کردن آن باشند. او در این کتاب دوست داشتن، مهربانی و عشق را به ساده‌ترین و در عین حال تأثیرگذارترین حالت ممکن، به نحوی کنایه آمیز از زبان کودکی که از سیاره‌ای دیگر آمده روایت می‌کند.

شازده کوچولو را نمی‌توان کتابی کودکانه به حساب آورد زیرا اگزوپری اصولاً نویسنده‌‌ی کتاب‌های کودک نیست. او در این رمان با زبانی کودکانه خستگی و دلزدگی‌اش از جهان بزرگترها را شرح می‌دهد.

آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine de Saint-Exupery) نویسنده، خبرنگار و خلبان اهل فرانسه بود، او شخصیتی ماجراجو داشت. همین ماجراجویی و توانایی‌اش در داستان‌نویسی و خلبانی باعث شد پرواز به مولفه اصلی داستان‌هایش مبدل شود. اگزوپری مردی متفکر بود و آثارش حاکی از تجربه‌های شخصی اوست، آثار او حاوی تخیل‌های نویسنده‌ای انسان دوست است که در دنیای وجدان و اخلاق به سر می‌برد و فلسفه‌اش را از عالم عینی و واقعی بیرون می‌کشد. وی در سال 1944 در حال پرواز ناپدید شد. او آثار درخشانی به یادگار گذاشت و مانند شخصیت‌های داستانی‌اش محبوب ماند. شخصیت پرجاذبه سنت اگزوپری که نمونه واقعی بلندی طبع و شهامت اخلاقی بود، پس از مرگش ارزش افسانه‌ای یافت و آثارش در شمار پرخواننده‌ترین آثار قرار گرفت.

جملات برگزیده کتاب صوتی شازده کوچولو:

- خودپسندان بجز وصف خود هرگز چیزی نمی‌شنوند.
- مفهوم دنیا برای پادشاهان خیلی ساده است: همه مردم رعیت هستند.
- آخه می‌دونی چیه، وقتی خیلی دلت بگیره، دوست داری غروب آفتاب رو تماشا کنی.
- شازده کوچولو پرسید: از کجا بفهمم وابسته شدم؟ روباه جواب داد: تا وقتی هست نمی‌فهمی!
- ﺷﺎﺯﺩﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﻏم‌ﺍﻧﮕﯿﺰﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﯿﺎﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﻧﺸﻪ ﭼﯿﻪ؟ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﺑﺮﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﻪ...!
- خیلی در بین آدم‌بزرگ‌ها زندگی کرده‌ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آن‌ها عوض شود.
- آدم‌ها این حقیقت رو فراموش کردن. اما تو نباید فراموش کنی. تو همیشه مسئول اون چیزی هستی که اهلیش کردی. تو مسئول گلت هستی...

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی شازده کوچولو می‌شنویم:

«روباه گفت: تو هنوز برای من پسربچه‌ای بیش نیستی مثل صدها هزار پسربچه دیگر و من نیازی به تو ندارم.
تو هم نیازی به من نداری. من برای تو روباهی هستم شبیه به صدها هزار روباه دیگر.
ولی تو اگر مرا اهلی کنی هر دو به هم نیازمند خواهیم شد.
تو برای من در عالم همتا نخواهی داشت و من برای تو در دنیا یگانه خواهم بود.
شازده کوچولو گفت: کم کم دارد دستگیرم می‌شود.
یک گلی هست که گمانم مرا اهلی کرده باشد.»

«آدم‌بزرگ‌ها ارقام را دوست دارند. وقتی با ایشان از دوست تازه‌ای صحبت می‌کنید هیچ‌وقت از شما راجع به آنچه اصل است نمی‌پرسند. هیچ‌وقت به شما نمی‌گویند که مثلا آهنگ صدای او چطور است؟ چه بازی‌هایی را بیشتر دوست دارد؟ آیا پروانه جمع می‌کند؟ بلکه از شما می‌پرسند: «چند سال دارد؟ چند برادر دارد؟ وزنش چقدر است؟ پدرش چقدر درآمد دارد؟» و تنها در آن وقت است که خیال می‌کنند او را می‌شناسند. اگر شما به آدم‌بزرگ‌ها بگویید: «من خانه زیبایی دیدم پشت‌بامش کبوتران…»، نمی‌توانند آن خانه را در نظر مجسم کنند. باید به ایشان گفت: «یک خانه صدهزار فرانکی دیدم!» آن وقت به بانگ بلند خواهند گفت: به به! چه خانه قشنگی!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۵ دقیقه
بخش اول
۱۵ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۱۵ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
بخش پنجم
۱۵ دقیقه
بخش ششم
۱۵ دقیقه
بخش هفتم
۱۵ دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شازده کوچولو
نویسنده
مترجممیثم رحمتی
گویندهشهرزاد عسگری
ناشر صوتیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شازده کوچولو

sara zanganeh
۱۳۹۹/۱/۱
اگزوپری با جملاتی ساده و زبانی کودکانه چهره‌ی جهانی پر از ناملایمت را با تمامی دشواری هایش در اذهان خوانندگانش به نمایش دراورده است اما در میان این دنیای خوف ناک شازده کوچولوی ما نماد ادم‌هایی ست که خودشان را در میان هیاهوی محیطی که در ان میزیند گم نکرده‌اند وآنگونه که میخواهند می‌اندیشند به چیزهایی که قابل شنیدن نیست گوش فرا می‌دهند و آنچه را که دیدنی نیست با چشم دل میبینند
Rose Karami
۱۳۹۸/۹/۳
واقعا به هتون میگم این کتاب رو دانلود کنین واسه هر سنی خوبه من خودم الان ۱۰ سالمه و خیلی کتاب خوبیه و چیز‌های خوبی به ادم یاد میده این کتاب واقعا قوی است و صدای گوینده واقعا عالی بود ولی قسمت اخرش خیلی ناراحت کننده بود
Iman Mazlomi
۱۳۹۸/۷/۲۸
با درود فراوان من از کتاب و کتاب خریدن و خواندن واقعا بدور بودم و وقتش را نداشتم ولی خدایی از این برنامه و خرید آنلاین و تخفیفات کتاب‌ها و گوش دادن به کتاب‌ها و نوع ملودی و گوش دادن در موقع استراحتم واقعا خوشم امد و تشکر ویژه دارم به دست اندکاران این برنامه مرسی بیست بود 🌹 من که 5 ستاره دادم
سحر بخشی
۱۳۹۹/۹/۲۵
برای اینکه بیشتر از وقتم استفاده مفیدی داشته باشم
و کمتر وقتم رو بزارم برای مسائلی که چندان مفید نیست
و عادتهای بدم رو ترک کنم، از جمله چرخیدن در فضای مجازی و خیال پردازی راجب چیزهای که اصلا وجود ندارن
تصمیم به گوش دادن کتاب صوتی گرفتم و شازده کوچولو اولین کتاب صوتی بود که گوش دادم و لذت بخش بود برام🤗💗🌻
کاربر محمد
۱۳۹۹/۶/۱۱
سلام من چند بار شازده کوچولو رو خوندم وهر بار هم خیلی هم لذت میبرم. ولی اخر داستان وماجرای نیش زدن مار را نمیتونم برا خودم حلش کنم ومثل یه علامت سوال بزرگ تو ذهنم مونده. ایا واقعا به مطلب خاصی اشاره داره، یا مار نماد چیز خاصی هست؟ با اصلا چرا این قسمت داستان اینقدر متفاوط هست با بقیه داستان. اگه دوستی نظری داشته باشه وبگه ممنون میشم.
امیر ملازهی
۱۳۹۹/۸/۲۸
سلام, یه سری مراحل یا بهتره بگم قوانین موفقیت رو با زبان ساده بیان میکنه که از دید من این کتاب به معنای واقعی حرف نداره (چیزی هم ک من برداشت کردم سفر شازده کوچولو به خوشبختی بود و مهمترین گزینه شخصیت شازده کوچولو بود) و عنوان این کتاب رو هم در سمینار خوشبختی دکتر فرهنگ هلاکوئی شنیدم.
راوی هم واقعا کارش خوب بود. باآرزوی موفقیت.
Amir Shahi
۱۳۹۸/۶/۱۵
صوت گوینده و موسیقی به قشنگی کتاب اضافه کرده، خیلی قشنگه، اسم موسیقی چیه میخام دانلود کنم؟؟
مهری دهقادنی
۱۳۹۸/۶/۲۲
کتابی خوب و ساده که لحظاتتان را شیرین می‌کند و می‌تونید چندین بار اون را بخونید و ازش انرژی بگیرید و صدای روای هم بسیار خوب بود
مشاهده همه نظرات ۳۲۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شازده کوچولو

برای دریافت کتاب صوتی شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.