معرفی و دانلود کتاب صوتی خستگی ناپذیر: به روایت سید علی اکبر ابوترابی

عکس جلد کتاب صوتی خستگی ناپذیر: به روایت سید علی اکبر ابوترابی
قیمت:
۶۵۰۰۰ 45500 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خستگی ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خستگی ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خستگی ناپذیر: به روایت سید علی اکبر ابوترابی

کتاب صوتی خستگی ناپذیر نوشته‌ی عبدالمجید رحمانیان، روایت‌های شنیدنی و تامل برانگیز از سید علی اکبر ابوترابی است که خاطرات خود را در سال‌های سخت اسارت و مبارزه با نیروهای بعثی در جبهه‌های جنگ تعریف می‌کند.

درباره کتاب صوتی خستگی ناپذیر:

سید علی‌اکبر ابوترابی یکی از آزادگان و مجاهدان دوران هشت سال دفاع مقدس بود که بیشتر سال‌های جنگ را در اردوگاه اسارت گذراند و همراه با دیگر رزمندگان روزهای سخت و پرفشاری را تجربه کرد. کتاب خستگی ناپذیر نیز براساس روایت‌های حجت الاسلام ابوترابی نوشته شده و خاطرات ایشان از شهدای بزرگ جنگ و شجاعت‌ها و رنج‌های دوران اسارت به خوبی ثبت شده است.

این کتاب سه بخش اساسی دارد؛ قسمت نخستین آن درباره نوع رابطه سید آزادگان با شهید سید علی اندرزگوست. اینکه این دو شخص چه تجربیات مشترکی را با هم داشته‌اند و شهید اندرزگو در عین رشادت و شجاعت از چه ویژگی‌های معنوی برخوردار بودند.

قسمت دوم به شهید مصطفی چمران اختصاص دارد؛ مردی عارف مسلک که یکی از مهم‌ترین فرماندهان جنگ بود و دوستی جالبی با آقای ابوترابی داشت. قسمت پایانی کتاب خستگی ناپذیر نیز درباره خاطراتی‌ست که علی‌اکبر ابوترابی درباره عارفان و کرامات آن‌ها سخن می‌گوید.

سید علی‌اکبر ابوترابی که بود؟

همانطور که گفته شد او به خاطر سال‌های طولانی اسارت به سید آزادگان شهرت دارد. سید علی‌اکبر ابوترابی پیش از جنگ، از انقلابیون بود و سال‌ها در برابر رژیم مستبد شاهنشاهی مبارزه کرد. پس از آن پیروزی انقلاب او نماینده تهران در مجلس چهارم و پنجم شد و پس از بازگشت به وطن در سال 1369 جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی را به همراه جمعی دیگر تاسیس کرد.

حجت الاسلام ابوترابی در جنگ تحمیلی همراه با دکتر مصطفی چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم به سازماندهى نیروهاى مردمى پرداخت و پس از اسارت در سال 1359 نیز بارها تا چوبه دار رفت و تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت. این نیروی انقلابی و مجاهد در سال 1379 پس از سال‌های خدمت‌رسانی بر اثر سانحه رانندگی درگذشت.

کتاب صوتی خستگی ناپذیر برای چه کسانی مناسب است؟

سال‌های جنگ ایران و عراق برای تمام مردم ایران اهمیت فراوانی دارد و یاد و خاطره شهدا همواره در ذهن و قلب ایرانیان باقی می‌ماند. شنیدن روایت‌های واقعی و دلچسب از آن دوران سخت تاریخی می‌تواند همچنان تاثیرگذار باشد. پس اگر به خاطرات دفاع مقدس علاقه‌مند هستید، این کتاب شنیدنی به شما پیشنهاد می‌شود.

عبدالمجید رحمانیان را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان فعال در حوزه دفاع مقدس است که در سال 1341 در شهر جهرم به دنیا آمد. عبدالمجید رحمانیان در زمان جوانی و در اوایل دهه شصت به جبهه‌های جنگ رفت و پس از یک سال در عملیات بیت‌المقدس به اسارت ارتش بعثی درآمد.

رحمانیان هشت سال و چهار ماه در اردوگاه‌های اسارت زندانی بود و پس از آزادی تمرکز خود را بر روی حوزه‌های پژوهشی و ادبی دفاع مقدس گذاشت.

برخی از آثار او عبارتند از: «آن یار آسمانی، حماسه‌های ناگفته، مادر با سرفه‌هایش، قصه آزادگان، شهدای غریب، رهاورد غربت، هنرهای نمایشی در اسارت، صنایع دستی در اسارت و درهای همیشه باز»

در بخشی از کتاب صوتی خستگی ناپذیر می‌شنویم:

در بغداد بودم که بعد از مدتی، مردادماه 61 بود، درگیری به وجود اومد. درگیری به تیراندازی منجر شد و دو نفر از برادران عزیزمان مظلومانه به شهادت رسیدند. یکی شهید محمد سوری بود از اهالی محترم تویسرکان و دیگری برادر عزیزمان شهید امیر بامری زاده از اهالی محترم بوشهر. تعدادی هم مجروح شدند که تعداد مجروحین حدود دوازده نفر بود. البته زمان وقوع این درگیری بنده در اردوگاه نبودم چون چند روز قبل من رو به بغداد برده بودند.

وقتی درگیری شد، یک افسر بعثی ما رو تهدید کرد و گفت: ابوترابی! در اردوگاه موصل شما حزب تشکیل داده‌اند و بعد از اینکه شما آمدید بغداد، حزب، حزب تو شورش کرده و درگیری به وجود آمده. افرادی هم کشته و مجروح شدند اما تو را مقصر اصلی می‌شناسیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
57 دقیقه
کتاب اول - بخش یک
90 دقیقه
کتاب اول - بخش دو
80 دقیقه
کتاب دوم: حماسه‌های ناگفته - بخش یک
82 دقیقه
کتاب دوم: حماسه‌های ناگفته - بخش دو
77 دقیقه
کتاب سوم: مهاجران ملکوت - بخش یک
88 دقیقه
کتاب سوم: مهاجران ملکوت - بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خستگی ناپذیر: به روایت سید علی اکبر ابوترابی
نویسنده
گویندهمهدی طهماسبی
ناشر چاپیانتشارات پیام آزادگان
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۶۵۰۰۰ 45500 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خستگی ناپذیر

کاربر ح
۱۴۰۰/۸/۱۹
خدا رحمت کند شهید ابوترابی را
نویسنده با این نوع نگارش به ایشان ظلم کردند بقول معروف ایشان را سوزاند و شهید کرده است
کتاب بسیار ضعیف و دور از خاطرات و تلاشهای این بزرگوار در دوران اسارت است
کاش یاد بگیریم در آنچه ناتوانیم انجام ندهیم
نوشتار درباره این بزرگوار نیاز مند به تحقیق و جمع آوری خاطرات آزادگان همراه ایشان است.
جمشید مرادی
۱۴۰۱/۸/۷
حیف این سوژه مهم وبکر که با این کار سوخته شد.... کتاب صوتی از نظر فنی باید جایگزین کتاب اصلی شود... اما متاسفانه صدای بسیار ضعیف راوی انگیزه شنونده را ضایع وشوق شنیدن را از فرد میگیرد...
ج محمدپور
۱۴۰۰/۸/۷
سلام، متاسفانه صدای ضبط شده بسیار پایین است و خوب شنیده نمیشود
اصغر مهدیه مهدیه
۱۴۰۱/۵/۲۶
سلام بهتر ین کتاب تاثیر گذار بود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خستگی ناپذیر

برای دریافت کتاب صوتی خستگی ناپذیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.