معرفی و دانلود کتاب صوتی دلاور خردسال

عکس جلد کتاب صوتی دلاور خردسال
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دلاور خردسال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دلاور خردسال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دلاور خردسال

کتاب صوتی دلاور خردسال داستان کوتاهی شنیدنی از غول ادبیات روسیه، فئودور داستایوفسکی است. وقایع این قصه بر پایه‌ی یک عشق نامتعارف رخ داده و پیش می‌رود. ترجمه‌ی این داستان روانشناسانه و جذاب توسط استاد سروش حبیبی انجام گرفته است.

درباره کتاب صوتی دلاور خردسال:

فئودور میخائیلوویچ داستایوفسکی (Fyodor Mikhailovich Dostoyevsky) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن نوزدهم بود که با مجموعه آثار درخشانش تاثیری ژرف بر ادبیات روسیه و جهان گذاشت. او در رمان‌های بزرگ خود راوی دشواری‌های زندگی در جهانی‌ست که بنیان‌های اخلاقی‌ آن سست و لرزان شده است. شاید به همین سبب است که از وی، علاوه بر ادیبی درخشان، به عنوان فیلسوف و متفکری مهم نیز یاد می‌شود.

کتاب صوتی دلاور خردسال (A Little Hero) که اکنون پیش روی شماست، حاوی یک داستان کوتاه متفاوت از داستایوفسکی است. شخصیت اصلی این اثر پسری یازده ساله است که دل به زنی متأهل می‌بازد! شرح عشق سودایی این قهرمان کوچک و تبعات آن برای خود و اطرافیانش، بیشتر حجم روایت را به خود اختصاص داده است.

داستان دلاور خردسال بهترین اثر نویسنده نیست. با این حال، بی‌تردید ارزشمند و شنیدنی است. اولاً به این دلیل واضح که از زیر قلم نابغه‌ای بیرون تراویده که شاهکارهایی چون جنایت و مکافات، ابله و یادداشت‌های زیرزمینی را خلق کرده است؛ و در ثانی، از آنجا که از آثار اولیه‌ی داستایوفسکی است، مطالعه‌اش برای تحقیق و تأمل در سیر پیدایی، رشد و به کمال رسیدن نبوغ ادبی او، بی‌شک لازم است.

شایان ذکر است که نسخه‌ی متنی داستان دلاور خردسال در کتابی با عنوان عشق اول، به همراه دو داستان کوتاه از ایوان تورگنیف، به همین قلم ترجمه شده و به انتشار رسیده است.

اقتباس از کتاب صوتی دلاور خردسال:

بد نیست بدانید که داستان کوتاه دلاور خردسال از داستایوفسکی، در سال 2014 دستمایه‌ی ساخت یک فیلم کوتاه اقتباسی با همین عنوان قرار گرفته است. کارگردان اثر مذکور Travis Mills نام دارد.

کتاب صوتی دلاور خردسال مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک و دوست‌داران داستان‌های عاشقانه، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی این کتاب صوتی باشند.

با فئودور داستایوفسکی بیشتر آشنا شویم:

او به سال 1821 در خانواده‌ای اصیل اما نه چندان ثروتمند به دنیا آمد و شصت سال بعد، در تاریخ نه فوریه‌ی 1881، بر اثر مشکلات ریوی از دنیا رفت. در روز خاکسپاری‌اش از او به عنوان پیامبر روسیه یاد کردند؛ پیامبری که سعی داشت از پسِ روایت گناه و خون و جنون، به کشف گوهرِ پاک انسانی نائل آید.

از مهم‌ترین آثار این نویسنده‌ی بزرگ می‌توان به موارد پیش رو اشاره کرد: «همزاد، یادداشت‌های خانه‌ی اموات، یادداشت‌های زیرزمینی، قمارباز، ابله، شیاطین، جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، شوهرباشی.»

در بخشی از کتاب صوتی دلاور خردسال می‌شنویم:

نزدیک ساعت ده شوهر خانم میم آمد. تا آن ساعت من با توجه بسیار مراقب او بودم و نگاه از چهره‌ی مهتابی غمگینش برنمی‌داشتم. و دیدم با ورود آقای میم که او انتظارش را نداشت، چطور لرزید، و چهره‌ی پیش از آن هم پریده‌رنگش، مثل چلوار سفید شد. و این حال به قدری آشکار بود که از چشم دیگران نیز پنهان نماند. من از جملاتی که جسته و گریخته از گفت‌وگویی که در نزدیکی‌ام جریان داشت، دریافتم که خانم میم بینوا زندگی زاری دارد. می‌گفتند که شوهرش سخت حسود است. بدگمان‌تر از یک عرب، و حسادتش نه از شدت عشقش به او، بلکه از فرط خودپرستی‌ست. قبل از همه چیز مردی فرنگی‌مآب بود. آدمی بسیار امروزی. چیزکی از افکار جدید غربی به گوشش رسیده بود، و بابت آنها به خود می‌بالید و توقع احترام بسیار داشت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۹ دقیقه
قسمت اول
۲۸ دقیقه
قسمت دوم
۲۶ دقیقه
قسمت سوم
۲۵ دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دلاور خردسال
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهمحمد امرایی
ناشر چاپیانتشارات فرهنگ معاصر
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دلاور خردسال

مژگان درفشی
۱۴۰۱/۲/۱۵
نگاه داستایوفسکی، طرز تحلیل شخصیتها و همه ابعاد داستان بسیار استادانه و ظریف است. در این داستان میتوان بلوغ و طرز فکر بزرگ مردی کوچک را شاهد بود که به زیبایی در مقابل تمام چالشهایی که دارد به درستی برخورد میکند. تحلیل دیدگاه کودکانه‌اش بسیار زیباست و میتوان از نگاه داستایوفسکی به تمام، شخصیتها را و با هر سن سال درک کرد و فهمید. او به شخصه معرف خوبی است برای شخصیت ادمی. عالی بود. ممنونم از گوینده روان و زیبا و با بیانی شیوا🍀🙏
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
داستایفسکی عالی است واگر کتاب‌هایش رانخوانده اید پیشنهاد میکنم نسخه‌های صوتی جنایت ومکافات، برادران کارامازف وابله را که آرمان سلطان زاده روایت کرده است را گوش کنیدودرمورد این کتاب هم باید بگوییم مفهومی راکه نویسنده قصد بیان ‌انتقال آن به خواننده را نفهمیدم وداستان گنگ ونامفهوم بود واگر آقای سلطان زاده کتاب را روایت می‌کرد بهتر بود
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
با پوزش از اقای داستایوفسکی، این داستان کوتاه رو دوست نداشتم
سعید خراسانی
۱۴۰۰/۱۰/۱
نویسنده مثل بقیه کارهاش جزئیات را کامل ادا کرده، مترجم هم عالی است
Baset Gray
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
عالی بود
کلاسیک و بسیار نوصیف واقعی از نوجوانی
شیما شریفیان
۱۴۰۰/۹/۱۶
ترکیب این مترجم و نویسنده از بهشت نازل شده😍
محمدرضا شفیعی
۱۴۰۰/۱۱/۴
داستایوفسکیه افسانه ای
فروزان شریفی فر
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
متن زیبا، ترجمه فوق العاده، خوانش دلنشین
adel akhondbaba
۱۴۰۰/۸/۱۲
این آدم قلمش طلاست
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دلاور خردسال

برای دریافت کتاب صوتی دلاور خردسال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.