معرفی و دانلود کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست

عکس جلد کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست
قیمت:
92000 تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست

محمدامین چیت گران یکی از نویسندگان قابلِ نسل جدید است. او در کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست داستانی تاریخی با خرده‌روایت‌های فراوان را حکایت کرده که وقایع آن در دوران جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق رخ می‌دهند.

درباره کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست

محمدامین چیت گران را می‌توان صاحب صدایی تازه‌ و متفاوت در فضای ادبی ایران دانست؛ نویسنده‌ای خوش‌ذوق و مستعد که در داستان‌های خود، شمّ و خلاقیت هنری را با وفاداری به واقعیت بیرونی ترکیب می‌سازد و از این طریق، آمیزه‌ای جذاب و قابل بحث را در اختیار مخاطب می‌گذارد. کتاب نخست او، «روح سرگردان خیابان بهبودی»، توجه خوانندگان بسیاری را به خود جلب کرد. اگرچه چیت گران در آن نقطه که بود، باقی نماند و با اثر بعدی خویش، یعنی کتاب مرلین مونرو غمگین نیست، گامی بلند به پیش نهاد.

رمان مرلین مونرو غمگین نیست اثری تاریخی است که بسیاری از شخصیت‌ها و وقایع روایت‌شده در آن واقعی‌اند. با این حال این اثر را نمی‌توان رمانی مستند نامید؛ چرا که تخیل نویسنده در نظم دادن به رویدادها و نقل آن‌ها، درست همان اندازه نقش داشته که واقعیات تاریخی.

داستان مرلین مونرو غمگین نیست در دوران جنگ ایران و عراق می‌گذرد. البته راوی ماجراها گاه گریزهایی به وقایع قبلی (از جمله انقلاب اسلامی و تحولات پیش از آن) نیز می‌زند. با این حال نکته‌ای درباره‌ی این اثر وجود دارد که سبب تمایزش از سایر رمان‌های تاریخیِ مشابه در زبان فارسی می‌شود. محمدامین چیت گران در داستان خود، برخلاف روند رایج، به جای تلاش برای انعکاس دقیق و بی‌چون‌وچرای واقعیت‌ها، سعی در بازنمایی ادبی حوادث داشته. به نحوی که آنچه در اثر او باید اصل تلقی شود، همانا نفْسِ عمل روایت، یا به تعبیری کلی‌تر، ادبیات است.

وقایع کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست در بستری تاریخی جریان دارند؛ با این حال عناصر عاشقانه در خلال خرده‌روایت‌های داستان به وفور یافت می‌شود. از این جهت، این رمان را علاوه بر صفت تاریخی، می‌توان با صفت عاشقانه نیز توصیف کرد.

در پایان، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که خوانش نسخه‌ی صوتی کتاب مرلین مونرو غمگین نیست بر عهده‌ی سه گوینده‌ی توانای کشورمان، مهدی صفری، مریم پاک ذات و آرمان سلطان زاده بوده است.

کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های برخوردار از تم تاریخی - اجتماعی بیش از همه از شنیدن کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست لذت خواهند برد.

با محمدامین چیت گران بیشتر آشنا شویم

محمدامین چیت گران یکی از چهره‌های نوظهور در عرصه‌ی ادبیات داستانی ایران است. وی که در سال 1368 دیده به جهان گشوده، نخستین کتاب خود، «روح سرگردان خیابان بهبودی»، را در سال 1396 به انتشار رسانده است. کتاب «مرلین مونرو غمگین نیست» دومین و به زعم صاحب‌نظران، بهترین اثر منتشرشده از وی تا به امروز است.

در بخشی از کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست می‌شنویم

صدام از جای خود برمی‌خیزد و سعی می‌کند پشتش کامل به ساجده باشد. شاید نمی‌خواهد ساجده صورت او را در مواجهه با سمیرا ببیند. صدام دست‌های سمیرا را می‌بوسد و می‌گوید خوشحال است که امشب او را می‌بیند. دستور می‌دهد تا صندلی‌ای کنار او بگذارند و این اولین بار است که صدام در میان دو زن می‌نشیند. هیچ‌کدام از نزدیکان تا به حال ندیده بودند که صدام به غیر از ساجده در کنار زنی قدم بزند، صحبت کند، شام بخورد یا حتی لیوانی به نشانه‌ی سلامتی بلند کند.

افسون‌ها و جادوها تأثیر خود را گذاشته بودند. هیچ‌کس در آن شب متوجه نشد که ثانیه‌ها چطور از پی هم می‌گذشتند. صدام حسین به همراه ساجده و تمام نیروهای امنیتی‌اش، بعد از ساعتی آنجا را ترک کردند. اما سمیرا همچنین بر جای خود نشسته بود و نمی‌دانست اگر به کسی بگوید که او شبی را با صدام گذرانده است باور می‌کند یا نه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
19 دقیقه
شام در تهران
19 دقیقه
قلعه احمدآباد
19 دقیقه
ساحره بغداد
17 دقیقه
شال گردن
23 دقیقه
قطار
19 دقیقه
قرعه‌ی فال
20 دقیقه
بهزاد گور
31 دقیقه
ویران‌شهر
10 دقیقه
گیلاس پاریس
17 دقیقه
چای
14 دقیقه
مرلین مونرو غمگین نیست
33 دقیقه
نخل‌های بی‌سر
9 دقیقه
جیغ اسلحه
17 دقیقه
در انتظار بهار
23 دقیقه
ردیف چهارم، اتوبوس خط ۴
31 دقیقه
منم جهان فاتح خان
40 دقیقه
فریاد از زیر خاکستر
37 دقیقه
به جهنم سلام کردیم
33 دقیقه
عروس خون
30 دقیقه
مرز
41 دقیقه
در جست‌وجوی زمان از دست رفته
41 دقیقه
حسرت
36 دقیقه
سی‌سالگی
30 دقیقه
آمدن، برگشتن یا رفتن؟
34 دقیقه
چیزهایی هست که نمی‌خواهی بدانی
40 دقیقه
ما سه نفر بودیم
28 دقیقه
تاسیان
33 دقیقه
کاش سحر زودتر برمی‌گشت
42 دقیقه
مرگ کسی را صدا می‌زند
29 دقیقه
داغ حرمان، درد دل
53 دقیقه
کاش دل‌تنگی نام کوچکی می‌داشت
21 دقیقه
همه چیز برای جدایی
24 دقیقه
کلاغ به خانه‌اش نمی‌رسد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست
نویسنده
گویندهمهدی صفری، مریم پاک ذات، آرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات اسم
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
92000 ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست

Princess
۱۴۰۲/۸/۱۲
سلام، این کتاب خوب شروع شد، اما هرچی گوش میکنم بدتر گیج میشم 🥲پشیمون شدم از خریدم، اصلا متوجه نمیشم چی به چیه. فقط 5 دقیقه‌ی اولش رو متوجه شدم. بقیه ش رو هیچییی متوجه نشدم، الان هم 5 ساعتشو گوش دادم اما چیزی متوجه نشدم. نمیدونم ادامه بدم یا نه! کسی که این کتاب رو خونده، لطفا راهنماییم میکنید که چی به چیه؟ لطفا یک نفر، این کتاب رو برام اسپویل میکنه که راحت تر بتونم تصمیم بگیرم که ادامه بدم یا نه؟ ممنونم
شقایق شفیع پور
۱۴۰۲/۶/۲۲
کتاب عجیبی بود. خرده روایت‌های جذابی داشت. تلخ اما واقع گرایانه بود.
زهرا بوربور
۱۴۰۱/۸/۱۹
خیلی حیرت انگیز بود واقعا آدم موجود عجیبی است
علی رضا قطبی
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
کتاب خوبی بود با نوعی متفاوت
ایمان عسگری
۱۴۰۱/۱۱/۹
بسیار نا مفهوم و نامنظم
مونا منتها
۱۴۰۱/۷/۲۳
عجیب بود و عجیب و عجیب
وجیهه رمضانی
۱۴۰۱/۶/۲۴
خیلی خیلی جذاب و گیرا بود
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست

برای دریافت کتاب صوتی مرلین مونرو غمگین نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.