معرفی و دانلود کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر

عکس جلد کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر
قیمت:
۷۰۰۰۰ تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر

مجموعه‌ای از قصه‌های به‌یادماندنی، به قلم نویسنده‌ای بزرگ و فراموش‌نشدنی! در کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر به پنجاه و چهار داستانِ کوتاه از اسطوره‌ی ادبیات کودک و نوجوان، هانس کریستین آندرسن گوش خواهید سپرد. در صدر این آثار کوتاه، داستان دخترک کبریت فروش قرار دارد؛ قصه‌ای ماندگار درباره‌ی آخرین شبِ زندگی دختربچه‌ای معصوم و فقیر...

درباره کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر:

کمتر کسی هست که با هانس کریستین آندرسن (Hans Christian Andersen) و آثارش آشنا نباشد. این نویسنده‌ی محبوب و پرآوازه‌ی دانمارکی، خصوصاً در میان کودکان و نوجوانان نامی آشنا و چهره‌ای بسیار محبوب است. انبوهِ داستان‌های کوتاهِ به‌یادماندنی و قصه‌های افسانه‌ای او، حتی امروز که حدود صد و پنجاه سال از مرگ خالق‌شان می‌گذرد، هر ساله در قالب کتاب‌های متفاوت تجدید چاپ شده و در آثار نمایشی و سینماییِ گوناگون مورد اقتباس قرار می‌گیرند.

در کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر (The complete fairy tales and stories) به برخی از بهترین قصه‌های این نویسنده گوش خواهید سپرد. عنوان این مجموعه از یکی از بهترین و مشهورترین آثار هانس کریستین آندرسن گرفته شده است؛ داستان دخترک کبریت فروش (Little match girl)، که نخستین بار در سال 1845 به انتشار رسید و حال، مدت‌هاست که به عنوان اثری کلاسیک از ادبیات دانمارک شناخته می‌شود. حتی شرکت والت دیزنی از روی این قصه، انیمیشنی محبوب و مشهور در سال 2006 ساخت.

همچنین این اثر، یکی از کتاب‌های جموعه چهار جلدی قصه‌های پریان و داستان‌هاست که برای اولین بار به مناسبت دویستمین سالگرد تولدش به چاپ رسیده است.

و اما خلاصه‌ای از این شاهکارِ کوتاه: شب سرد سال نو است. دخترکی با لباس‌های مندرس و ظاهرِ نزار، با نگاه خود عبور مردمی را نظاره می‌کند که بی‌اعتنا به او و سرمایی که آزارش می‌دهد، در جامه‌های گرم خود از کنارش عبور می‌کنند. انگار امشب هم قرار نیست کسی از او کبریت بخرد. دخترک بینوا ناامیدانه از مردم گوشه می‌گیرد و برای در امان ماندن از سرمای استخوان‌سوز، کبریت‌هایش را یکی پس از دیگری روشن می‌کند. ناگهان از دل روشنایی شعله‌ی آتش، تصویری رویایی بر او ظاهر می‌گردد. گویی دخترک کبریت فروش بیش از این در چنگال رنج و غم باقی نخواهد ماند...

کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر مناسب چه کسانی است؟

هر مخاطبی، با هر سن و سالی می‌تواند از نوشته‌های هانس کریستین آندرسن لذت ببرد. با این حال کودکان هشت تا دوازده ساله به همراه نوجوانان دوازده تا پانزده ساله، مخاطبین اصلی داستان‌های او، و البته این کتاب صوتی‌اند.

با هانس کریستین آندرسن بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1805 و در خانواده‌ای سرشناس از اهالی دانمارک به دنیا آمد. یازده سال داشت که پدرش را از دست داد و علاوه تحمل فقدانی عاطفی، خیلی زود حتی پیش از آنکه روزگار کودکی‌اش به انتها برسد، برای امرار معاش، خود را ناچار از کار کردن دید.

هانس کریستین آندرسن که از همان سنین نوجوانی متوجه علاقه‌ی وافر خود به دنیای هنر شده بود، در چهارده سالگی به کپنهاگ عزیمت کرد و در یک سالن تئاتر مشغول به کار شد. در همین دوران بود که بنا به توصیه‌ی یاران و همکاران دنیادیده‌ای که داشت، نوشتن را به طور جدی آغاز کرد، و طی سالیانی که از پی آمد، آثاری را به رشته‌ی تحریر درآورد که امروزه بسیاری ادبیات دانمارک را به واسطه‌ی آنها می‌شناسند.

هانس کریستین آندرسن در سال 1875 از دنیا رفت. پیش از مرگش یکی از منتقدان ادبی به نام گئورگ براندس از او پرسید آیا روزی داستان زندگی خودش را هم می‌نویسد؟ اندرسن نیز پاسخ داد: من قبلاً آن را نوشته‌ام؛ نام آن جوجه اردک زشت است.

از آثار او می‌توان به این موارد اشاره کرد: «جوجه اردک زشت، ملکه برفی، زندگی من، دخترک کبریت فروش، بندانگشتی، پری دریایی کوچولو، لباس جدید پادشاه.»

در بخشی از کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر می‌شنویم:

اتاق بچه‌ها پر از اسباب بازی بود و بالای قفسه هم یک قلک خوکی شکل دیده می‌شد. خوک گلی خپلی بود، و پشتش یک شکاف داشت که با چاقو باز شده بود تا کرون‌های نقره از آن بگذرد. دو تا از آن سکه‌های سنگین در شکم قلک به سفر رفته بودند و کنار مشتی پول سیاه بودند. قلک به قدری پر شده بود که وقتی تکانش می‌دادی، تلق و تلوق نمی‌کرد، و هیچ قلکی امکان نداشت در جایی بالاتر از آن قرار بگیرد.

قلک بالای قفسه بود و از آن بالا به همه چیز در اتاق نگاه می‌کرد و می‌دانست با پولی که در شکم دارد می‌تواند همه آنها را بخرد. و خب، این احساس بسیار آرامش‌بخشی بود. با اینکه اسباب بازی‌های دیگر هم از این امر باخبر بودند، حرفی در این مورد نمی‌زدند. یکی از کشوهای گنجه باز بود و در آن عروسکی دراز کشیده بود. کهنه بود و یک بار گردنش را شکسته بود؛ اما مرمت شده بود. بلند شد، نشست و پیشنهاد کرد: «بیایید نقش آدم‌ها را بازی کنیم...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (یک)
نمونه (دو)
۳۱ دقیقه
مادر آقتی
۱۳ دقیقه
سوزن رفوگری
۱۹ دقیقه
ناقوس
۸ دقیقه
مادربزرگ
۲۴ دقیقه
تپه پریان
۲۱ دقیقه
کفش‌های قرمز
۷ دقیقه
مسابقه پرش
۱۶ دقیقه
دخترک چوپان و دودکش پاک‌کن
۱۵ دقیقه
هولگر دانمارکی
۹ دقیقه
دخترک کبریت فروش
۴ دقیقه
از برج و باروی دژ
۹ دقیقه
از پنجره‌ای در وارتوف
۲۵ دقیقه
کهنه‌چراغ خیابان
۳۱ دقیقه
همسایه‌ها
۱۴ دقیقه
تاک کوچولو
۴۰ دقیقه
سایه
۲۷ دقیقه
خانه‌ی قدیمی
۶ دقیقه
یک چکه آب
۱۲ دقیقه
خانواده‌ی شادکام
۱۹ دقیقه
قصه‌ی یک مادر
۱۰ دقیقه
یخه
۱۵ دقیقه
بته کتان
۷ دقیقه
مرغ ققنوس
۱۶ دقیقه
یک قصه
۸ دقیقه
آلبوم خاموش
۱۱ دقیقه
سنگ گور قدیمی
۱۴ دقیقه
فرقی هست
۹ دقیقه
زیباترین گل رز عالم
۳۱ دقیقه
قصه سال
۱۴ دقیقه
روز آخر
۹ دقیقه
راست راست راست!
۷ دقیقه
آشیانه‌ی غوها
۱۳ دقیقه
خوش خلق
۷ دقیقه
غصه
۲۷ دقیقه
هر چیز به جای خود نکوست
۱۴ دقیقه
جن و بقال
۹ دقیقه
هزاره
۴۸ دقیقه
زیر درخت بید
۱۲ دقیقه
پنج نخود از یک غلاف
۱۱ دقیقه
برگی از آسمان
۲۶ دقیقه
بیعار بود
۹ دقیقه
آخرین مروارید
۶ دقیقه
دو دختر
۷ دقیقه
دورترین نقطه دریا
۸ دقیقه
قلک
۳۵ دقیقه
ایب و کریستینای کوچولو
۱۴ دقیقه
هانس پخمه
۱۷ دقیقه
راه پر خار
۱۶ دقیقه
خدمتکار
۳۳ دقیقه
بطری
۳۰ دقیقه
کیمیا - قسمت اول
۳۰ دقیقه
کیمیا - قسمت دوم
۴۲ دقیقه
راه پختن سوپ رو قلاب سوسیس
۴۰ دقیقه
شب‌کلاه فلفل فروش
۲۳ دقیقه
چیزی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر
نویسنده
مترجمجمشید نوایی
گویندهمریم پاک ذات، آرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۷۰۰۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر

سهران امیرسالاری
۱۴۰۰/۵/۲۸
باسلام وتشکر از عوامل تهیه فایل صوتی
درسته این کتاب جهت گروه سنی کودکان است اما بقدری تن صدا و ولوم صدای مترجم کم وزیاد میشه که اون ارامش قبل خواب یا لذت پادکست صوتی که سبب ریلکس شدن میشه رو از دست داده. خانک پاک ذات بیشتر در زمینه درام و احساسی فعالیت نمایند موفق تر خواهدبود نتیجه کار
شانلی مهدویه
۱۴۰۰/۱۲/۳
با سلام
کتاب بسیار خوب و عالیه من بسیار لذت بردم
سپاس🙏🏻🙏🏻
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۵/۱۶
برای بچه است و بچه‌های امروز این داستان براشون جذاب نیست صدای عالی
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر

برای دریافت کتاب صوتی دخترک کبریت فروش و 53 داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.