معرفی و دانلود کتاب صوتی تمرین نیروی حال

عکس جلد کتاب صوتی تمرین نیروی حال
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تمرین نیروی حال

کتاب صوتی تمرین نیروی حال اثر اکهارت تله، با ارائه راهکارها و مراقبه‌هایی به خلاصی از دردها، رنج‌ها و تمامی الگوهای رفتاری کهن و منفی می‌پردازد.

کتاب صوتی تمرین نیروی حال (Practicing the power of now) شنونده را به زندگی در لحظه و درک و تجربه قلمروی وجود فرا می‌خواند. قلمرویی که جایگاهش آرامشی ژرف و بی‌انتهاست و نشاطی عظیم در بر دارد و درون آن نشاط عشق نهفته است.

این کتاب که حاوی تمریناتی برای تقویت نیروی حال و زندگی در لحظه است تاکنون به 15 زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده و زندگی بسیاری را متحول کرده است. رمز موفقیت این کتاب را باید از دل برآمدن و لاجرم بر دل نشستن آن دانست.

با گوش دادن به صدای درون سر خود شروع کنید؛ هر چقدر که می‌توانید به آن صدا گوش کنید. به همه‌ی الگوهای فکری تکراری توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ به صدای آن نوارهای صوتی قدیمی‌ای که شاید سال‌ها است در سر شما پخش می‌شوند. منظور از «تماشای فکر کننده» همین است. به عبارت دیگر: به صدای درون سر خود گوش کنید و به عنوان شاهدِ حاضر، آن جا باشید.

هنگامی که به آن صدا گوش می‌کنید، بی‌طرف باشید. به عبارتی داوری نکنید. آن‌چه را که می‌شنوید نه داوری کنید، نه محکوم. چرا که این کار بدان معنا است که همان صدا دوباره از در پشتی وارد شده است. طولی نمی‌کشد که متوجه می‌شوید: صدایی وجود دارد و من این‌جا به آن گوش می‌کنم. من آن را تماشا می‌کنم. این درکِ من هستم، همین حس حضور خود شما، یک فکر نیست. چیزی است که از جایی ورای ذهن برمی‌خیزد.

کتاب صوتی تمرین نیروی حال راهکارها و روش‌هایی برای زندگی روزمره ارائه می‌دهد که با به‌ کارگیری آن آرامش در زندگی فرد برقرار می‌گردد. استفاده از مفاهیم اصلی نیروی حال به انسان در درک شعور فراگیری که در جهان برقرار است یاری می‌رساند. آرامش حقیقی در درک آزادگی نهفته است و آزادی با پذیرش این نکته که فکر هر فرد در شعور عظیم جهان نقطه کوچکی است آغاز می‌گردد. ماورای ذهن انسان، در شعور جهانی که همه مفاهیم نیک مانند زیبایی و عشق در آن قرارگرفته است مرحله‌ای وجود دارد که انسان می‌تواند آرامش درونی را در آن دریابد.

درک زمان حال چیست؟ زندگی در لحظه یا بی‌زمانی منشا نوعی آگاهی است که روح موجود در انسان و اشیا را از بین نمی‌برد. آگاهی نهفته در بی‌زمانی روح مقدس زندگی را در بر دارد، همچنین دربرگیرنده عشق و احترام نیز هست. زندگی در لحظه و درک بی‌زمانی انسان را به راز زندگی نزدیک‌تر می‌کند.

اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال روش بیدار شدن از زندگی پررنج و تاریکی‌ها را آموزش می‌دهد. بسیاری از ما به زندگی در افکار تاریک و رنج بردن از آن عادت کرده‌ایم. آموزه‌های این کتاب راه رهایی از این درد را نشان داده و مسیر بیرون آمدن از زندان ذهن را روشن می‌کند. این کتاب بعد جدیدی از آگاهی را نمایش می‌دهد که فراتر از افکار وجود داشته و شعور مطلق نام‌ گرفته است. در برخی آموزه‌های معنوی این شعور فراتر از ذهن، مسیح درون یا ذات بودائی نامیده شده‌اند. اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال راه، رسیدن به این بعد از آگاهی که رهایی‌بخش است و انسان را از رنج به‌ سوی آرامش سوق می‌دهد را می‌آموزد.

اگرچه آثار جنون ذهن خود محور، هم‌چنان در همه‌جا دیده می‌شود؛ اما پدیدهٔ تازه‌ای در شرف شکل‌گیری است. هرگز پیش از این، تا این حد مردم آمادگی این را نداشتند تا الگوهای ذهنی جمعی را درهم بشکنند، که نوع بشر را از دیرباز دربند درد و رنج نگه داشته است. حالت جدیدی از آگاهی در حال شکل‌گیری است. به اندازهٔ کافی درد کشیده‌ایم! این آگاهی حتی همین حالا درون شما در حال تولد است؛ در همین لحظه که این کتاب را می‌شنوید از امکان تجربه یک زندگی رها و آزاد خبر می‌دهد؛ زندگی‌ای که دیگر در آن رنجی را به خود یا دیگران تحمیل نمی‌کنید.

هم‌چنین، در کتاب صوتی تمرین نیروی حال علاوه بر تمرین‌ها، بخش‌های کوتاه‌تری از کتاب اصلی هم ارائه شده است که ضمن یادآوری بعضی ایده‌ها و مفاهیم،‌ می‌تواند به عنوان مبنایی برای گنجاندن آن مفاهیم در برنامهٔ روزانه به‌ کار رود.

اکهارت تله (Eckhart Tolle) در این کتاب به شرح داستان و افسانه سرایی نپرداخته بلکه تجربهٔ عینی خود در کشف گوهر زندگی را در قالب پرسش و پاسخ‌های معنوی به رشتهٔ تحریر درآورده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
9 دقیقه
پیش‌گفتار
33 دقیقه
بخش نخست - دست‌یابی به نیروی حال - فصل اول - بودش و روشن‌بینی
15 دقیقه
فصل دوم - منشاء ترس
38 دقیقه
فصل سوم - ورود به حال
26 دقیقه
فصل چهارم - پایان دادن به ناخودآگاهی
39 دقیقه
فصل پنجم - زیبایی در سکون حضور پدیدار می‌شود
35 دقیقه
بخش دوم - رابطه به عنوان یک تمرین معنوی - فصل ششم - پایان بخشیدن به کالبد درد
37 دقیقه
فصل هفتم - از رابطه‌های اعتیادآور تا روشن‌بینانه
71 دقیقه
بخش سوم - پذیرش و تسلیم - فصل هشتم - پذیرش حال
40 دقیقه
فصل نهم - دگرگون کردن بیماری و رنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تمرین نیروی حال
نویسنده
مترجمفاطمه مشایخی
گویندهنیما رئیسی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تمرین نیروی حال

آوا غلامی
۱۳۹۸/۳/۴
این کتاب رو من بار اول که گوش کردم واقعا لذت بردم تصمیم گرفتم دوباره گوش کنم بعد از بار دوم دیدم واقعا تا چند روز که مطالب کتاب یادمه حالم خوبه بعد از اون تصمیم گرفتم بارها گوش کنم الان من حالم عالیه هیچ چیزی تو زندگی عوض نشده اما حال من عالیه و حس‌ام و دیدگاه و ذهنم در جایگاه درست قرار گرفتن هنوز هم من این کتاب رو گوش میدم مثل اکسیر شادی می‌مونه ممکن و سپاس از کتابراه از نویسنده و از گوینده با صدای زیبا رسا و دلنشین سپاس پروردگار به خاطر داشتن تمامی این خوبی‌ها 🙏🙏
کاربر کتابراه
۱۴۰۱/۱/۲۶
مطالبی که در کتاب گفته میشه کاملا قابل فهم و قابل اجراست. مفاهیم کتاب، اگر بتونیم بهشون عمل کنیم، واقعا باعث تحول و دستیابی به آرامش میشه. فقط به‌نظرم بهتره که این کتاب صوتی رو چندین بار گوش بدیم تا به مطالب مسلط بشیم. من بعد از دو سال، الان سومین بار هست که این کتاب رو گوش دادم و برای بار سوم، باز هم مثل بار اول، بهم آرامش داد.
موسیقی‌های انتخاب شده برای این کتاب صوتی رو دوست دارم. به من حس خیلی خوبی دادن. گویندگی راوی، آقای نیما رئیسی، واقعا زیبا و دلنشینه، و به‌نظر من باعث افزایش جذابیت متن شده. من واقعا صدا و لحن خوانش ایشون رو می‌پسندم. این کتاب، مخصوصا نسخه‌ی صوتی‌اش ارزش گوش دادن و وقت گذاشتن داره. این کتاب رو به همه‌ی دوستان پیشنهاد می‌کنم.
ای کاش نسخه‌ی صوتی دو کتاب "نیروی حال/ قدرت حال" و "طلوع زمینی نو" با صدای آقای نیما رئیسی هم منتشر بشه. واقعا خوانش ایشون دلنشینه.
حسین تراب نژاد
۱۳۹۸/۸/۲۹
دوستان
اولین بار که نیروی حال رو احساس کردم بعد از نهار تو جنگل بود که دراز کشیدم و چشم هامو بستم و با حضور تو حال اون نیرو رو درک کردم. آنقدر خوشحال بودم که اشک از چشام سرازیر شد و آرامش درون رو تجربه کردم.
هزار بار هم کتاب نیروی حال و این فایل صوتی رو گوش بدید کمه. من بعد از دو بار خوندن تونستم
درک کنم. ولی خیلی راحت تر از چیزی هست که به نظر میاد.
تا آخر عمرم برا کسایی که دوست دارم این کتاب رو هدیه خواهم داد.
تینامون
۱۴۰۱/۹/۱۱
من توی شرایط واقعا بدی این کتاب گوش دادم و مثل تشنه‌ای بودم که به دریای اب شیرین رسیده.
واقعا ترکیب گوینده و متن عمیق این کتاب برای کسیکه دنبال بهتر کردن حال و شرایطشه کم از معجزه نداره.
اولش فکر میکردم چرا انقد موسیقی متن طولانیه رفته رفته متوجه شدم که برای تامل و تفکر بیشتر و تمرین آنی کتابه،
گفته‌های که اتفاقا باید همون لحظه انجامش داد و تمرکز کرد.
گوش دادن چندباره این کتاب خالی از لطف نیست و ازونجایی که زندگی هممون دستخوش تغییرات بیرونیه با گوش دادن مکرر این کتاب میتونیم گفته هاشو تبدیل کنیم به بخشی از زندگیمون.
بهار راستین
۱۴۰۱/۹/۱
اول که کتاب رو خوندم برام خیلی سنگین بود، ولی میدونستم کتابی که چند زبان ترجمه شده و همه تعریفش میکنند حتما کتاب خوبی هست و پیش خودم گفتم کاش افراد صاحب نظر شرحی بر این کتاب نوشته بودند و مطالب رو ساده تر کرده بودند، از اونجایی که اگه طلب کنیم خداوند آدم رو به سمت درست هدایت میکنه با کانال استاد که علی مقدم آشنا شدم مطالب این کتاب رو خیلی ساده تر توضیح داده بود و رفع ابهام شده بود، کتابراه عزیز قصدم تبلیغ نبود چون برام خیلی مفیدو ارزنده بود اینجا معرفی کردم که دوستان دیگه هم که مثل من هستند از این دانش و آگاهی استفاده کنند یا حق
بابک عباس زاده مقدم
۱۳۹۸/۱۲/۶
سلام دوستان مهربان منمقدم هستم. در حال گوش دادن به بخش سوم هستم. به شدت زیبا و تاثیر گذار. با تشکر از نیما رئیسى بزرگوار و دوست داشتنى. هر بخش را بیست بار گوش میدم تا واقعا بفهمم چه اتفاقى میفتد. این کتاب را باید هر چندماه یکبار گوش کرد تا تاثیرش بیشتر باشد زیرا ذهن مدام دوست دارد ما را به حالت قبل بازگرداند و در این لحظه هست که میتوانیم ذهن را گیر بیندازیم. بابت زمانى که تخصیص میدهید سپاسگزارم...
Sepideh Ekhlas
۱۴۰۰/۵/۱
خدایاااا من عاشق صدای نیما رئیسی هستم هر وقت که به هم میریزم میام و قسمتی از این کتاب خوب با صدای ارامشبخش رئیسی زو گوش میدم. و آروم میشم.
به نظرم بهتر بود موسیقی‌ها کمی کوتاه تر میشد ولی از یک جهت هم موسیقی‌های متن فرصتی برای فکر کردن به مطالبی که شنیدیم هست.
اینکه میگن کتاب بهترین دوست آدمه و
توی این لحظات برام معنی میشه واقعا واقعا اخساس میکنم اون کتاب میخواد با حرفهاش آرومم میکنه ممنون از نیما رئیسی عزیز و اکهارت جانِ جانان
ریحانه حسینی
۱۴۰۱/۸/۸
صدای اقای نیما رئیسی چقدر دلنشین و زیبا و فرایی بود. لطفا قبلش حتما کتاب قدرت حال رو مطالعه کنید تا به این مرحله تمرینات لذت بخش نیروی حال برسید، وقتی با این تمرینات ملکه ذهن میشه و باعث میشه تا به گذشته میری و یا نگران آینده هستی برگردی به حال به جایی که الان هستی و کاری که میکنی
تو زمانی برای و
هدر دادن نداری که بخای به نگرانیهای گذشته یا آینده فکر کنی تو متعلق به زمان حال اکنون هستی پس تصمیم بگیر الان میخوای چیکار میکنی👊
khosrow safaei
۱۳۹۹/۹/۱۵
عالی فوق العاده بود این کتاب گوشه نا چیزی از عظمت هستی را نمایان نمود (خداوندی که گسترده حضورش را در درون یک اتم تا تمامی کائنات میتوان دید) راه صدساله را یک شبه به جهانیان نشان داد خصوصا بانهایی که سالها ریاضت کشیدند تا بتوانند گوشه‌ای از تجلی حضور را ببینند انسانهایی مانند اکهارت تولی نور معنویت از خود ساطع میکنند و با قدردانی از صدای ارامبخش جناب نیما رئیسی.
منیژه میرقلنج یکانی
۱۴۰۰/۱۱/۳
به جرات میتونم بگم که از بهترین کتاب‌هایی هست که تا حالا خوندم و گوش دادم.
واقعا لحظه حال چیزی هست که شاید در ابعادی ذهن ازش فرار کنه ولی بودن در لحظه حال و روبه رو شدن لذتی داره که قابل وصف نیست.  
این کتاب و تمرین‌ها و صحبت هاش دیدگاه تازه و عالی به آدم میده.
واقعا توضیه‌اش میکنم. من هر که
دفعه خوندم و بهش گوش دادم ازش نت برداری کردم که در مواقعی هم به نوشته‌های خودم رجوع کنم که به نوعی چکیده‌اش هست.
Oyan Zandi
۱۴۰۰/۲/۲۲
باید بگم خیلی هم راضی نبودم. هم از کتاب هم از فایل صوتیش. تو فایل صوتی موسیقی‌های بی کلام طولانی وجود داره! ما اومدیم کتاب گوش کنیم وگرنه اگه موسیقی بیکلام بخواییم میریم دانلود میکنیم خب. متن کتاب هم پر هست از جملات بوتیکی و تزئینی! نویسنده در ارایه تمرین‌های کاربردی و اینکه چگونه به قول خودش در که حال حضور داشته باشیم موفق نبود. واسه کسایی تازه با این مباحث آشنا میشن کتاب بدی نیست اما واسه کسایی که از قبل در این زمینه‌ها مطالعاتی داشتند خوب نبود. اشو در این زمینه خیلی بهتر توضیح میده.
حسین محمودزاده
۱۴۰۱/۱/۸
کتابی سخت، اما برای من دگرگون کننده بود. مفاهیم این کتاب و کتاب طلوعی زمینی نو، مفاهیمی جدید به روی من باز کرد. البته، صرفا گوش کردن به کتاب راهگشا نیست. مراقبه منظم برای دستیابی به مفاهیم کتاب مورد نیاز است. البته من هنوز خودم به مفاهیم کلیدی این کتاب مثل همین زندگی در زمان حال، پذیرش و تسلیم دست پیدا نکردم اما حداقل آشنایی باهاشون کمک می‌کنه که درکی از این قضیه بدست بیارم
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
لحن و نحوه بیان و انتخاب موسیقی بسیار مناسب و منطبق با محتوای کتاب بود.
شاید مطلب خاص و آنچنانی نداشته باشه، اما تمرین آرامش و سم زدایی از بدنه و بعدش واقعا حس خوبی به آدم دست میده.
البته این کتاب رو نمیشه وسط شلوغیهای روزانه گوش داد.
توصیه من اینه که حتما در فضایی خلوت مثل طبیعت، روی تراس یا کنجی دنج، با تمرکز روی عطر نوشیدنی یا نارنگی‌ای چیزی گوش کنید…
مینا دارابی
۱۴۰۱/۱۱/۱
کتابی هست که زندگی من رو به دو بخش قبل و بعد از خواندن این کتاب تقسیم کرده است. من آدم درون گرایی هستم که 6 دونگ هواسش خیالپردازی بود به طوری که هیچ کاری دیگه انجام نمی‌دادم اما الان خیلی راحت توی حال هستم و کارام رو انجام میدم. کتاب صوتی آهنگ‌های بیکلام رو خیلی کش داده که به نظر من یه آپشن هست برای اینکه بعد از هر مبحث قدری استراحت کنیم.
سعیده اوج
۱۴۰۰/۱/۲۱
بسیار پشیمون شدم از خرید این کتاب صوتی. صدای گوینده بیشتر شما رو به خلسه و خواب می‌بره تا توجه به متن کتاب و بخصوص موسیقی که به میزان زیاد بین متون استفاده شده. من کتابعا رو تو فاصله رفت و آمد به محل کارم گوش می‌کنم دو تافصل اول رو که گوش کردم احساس کردم الانه که پشت فرمون بخوابم. این کتاب بسیار وزین و با ارزشه و اصلا با صدا و موسیقی که استفاده شده همخوانی نداره
مشاهده همه نظرات 306

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تمرین نیروی حال

برای دریافت کتاب صوتی تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.