معرفی و دانلود کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

عکس جلد کتاب صوتی تئاتر یونان و روم
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تئاتر یونان و روم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تئاتر یونان و روم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

کتاب صوتی تئاتر یونان و روم اثری پژوهشی به قلم نویسنده و مورخ آمریکایی، دان ناردو است. این اثر که ذیل مجموعه‌ی آموزنده‌ی تاریخ جهان منتشر شده است، به طور اجمالی شما را با مهم‌ترین مطالب درباره‌ی سرگذشت پرفراز و نشیب هنر تئاتر، و چگونگی تولد و تکوین آن در سرزمین‌های باستانی یونان و روم آشنا می‌سازد.

درباره کتاب صوتی تئاتر یونان و روم:

به باور بیشتر محققین، دورترین ریشه‌های هنر تئاتر به مراسم‌های آیینی و خرافیِ اولین اجتماعات بشری بازمی‌گردد؛ با این حال، اگر بخواهیم درباره‌ی هنر تئاتر، در معنای امروزین آن صحبت کنیم، بهتر است که از یونان باستان شروع کنیم. زیرا هرآنچه امروزه برای ما تداعی‌گر تئاتر و هنر نمایش است، از دلِ فرهنگ مردمانِ این خطه زاده و به سایر نقاط جهان منتقل شده است.

در کتاب صوتی تئاتر یونان و روم (Greek and Roman Theater)، سفری به اعماقِ تاریخ خواهید داشت؛ دان ناردو (Don Nardo) در این سفر جذاب شما را با سیرِ پیدایش هنر دوران‌ساز تئاتر در جامعه‌ی باستانی یونان آشنا می‌کند؛ بعد، درباره‌ی مراحل رشد این هنر و پیدایی ژانرهای گوناگونِ آن از قبیل کمدی و تراژدی بحث کرده، و بالاخره، تغییر شکل و تکامل آن توسط رومیان عملگرا و خوش‌ذوق را بررسی می‌کند.

ناردو در این کتاب تاریخی به شما نشان می‌دهد که تئاتر در نظر پدیدآورندگان آن، صرفاً وسیله‌ای برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت نبود؛ بلکه شیوه‌ای خاص از نگریستن به جهان، بلکه حتی شکلی از بودن در جهان بود. علاوه بر این، او در بررسی تاریخی نه چندان پرطول‌وتفصیل اما به شدت غنی و آموزنده‌ی خود، به این پرسش که چرا تئاتر در سرزمین یونان زاده شد و نه جایی دیگر، پاسخی جالب توجه و تأمل‌برانگیز داده است.

کتاب صوتی تئاتر یونان و روم مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با ریشه‌های هنرهای نمایشی، از این کتاب مطالب فراوانی خواهند آموخت. دوست‌داران آشنایی با فرهنگ و تاریخ سرزمین‌های روم و یونان در عهد باستان نیز، در این کتاب به آموختنی‌های قابل توجهی برخواهند خورد.

درباره مجموعه تاریخ جهان:

عناوین این مجموعه‌ی جذاب توسط انتشارات ققنوس به چاپ می‌رسند. هدف کلی مجموعه آشنا ساختن مخاطبین نسبتاً مبتدی با مهم‌ترین تحولات تاریخی است. هر کدام از کتاب‌های مجموعه تاریخ جهان توسط یک پژوهشگرِ آشنا به حیطه‌های مربوط به موضوع کتاب نوشته شده‌ است. خوشبختانه تا امروز شمار زیادی از عناوین این مجموعه به چاپ رسیده و در بازار نشر موجود است.

دان ناردو را بیشتر بشناسیم:

وی نویسنده و آهنگساز آمریکایی، اهل ایالت میزوری، و متولد سال 1947 است. ناردو تاکنون ده‌ها کتاب تاریخی نوشته که مخاطب بیشتر آنان نوجوانان و جوانان بوه‌اند. او از سال 1980 شروع به نگارش کتاب‌های تاریخی کرده است. زبان ساده، روایت‌گری دلنشین و نگاه منصفانه‌‌ی او سبب شده که مطالعه‌‌ی آثارش برای غالب مخاطبین جذاب و آموزنده باشد.

عناوین برخی از این کتاب‌ها عبارت‌ است از: «پیدایش مسیحیت»، «عصر پریکلس»، «بین النهرین باستان»، «اعلامیه استقلال آمریکا»، «امپراطوری ایران»، «جمهوری روم»، «عصر استعمارگری»، «زنان یونان باستان».

در بخشی از کتاب صوتی تئاتر یونان و روم می‌شنویم:

همچنان که تئاترهای اولیه و نمایش‌های مهیج آنها تکوین می‌یافت، یونانیان بیشتر جنبه‌ها و قواعد کار بازیگری را تدوین می‌کردند که به معیار و محک همه‌ی دوران‌ها بدل شدند. می‌توان کاربرد صحنه‌پردازی، تغییر لباس و چهره‌ی هنرپیشگان، همخوانی، رقص و موسیقی، به علاوه‌ی سبک بازیگری و به خصوص جلوه‌های سمعی و بصری را از آن جمله برشمرد.

یونانیان نخستین تماشاخانه‌های دائمی را نیز بنا کردند، که برخی از آنها هنوز هم فعالند. همه‌ی تماشاخانه‌ها در جوامع غربی بعدی، از دوره‌ی روم باستان تا امروز، همان طرح‌های گوناگون ساختمانی را که یونانیان ابداع کرده بودند، به کار بردند. هرگز نخواهیم دانست که یونانیان به چه نحوی دقیقاً این ابداعات نمایشی را به کار می‌بردند و چگونه نمایش‌هایشان بر روی صحنه می‌آمد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
پیشگفتار: منظومه‌ی تضادهای انسانی
۲ دقیقه
ضمیمه‌ی پیشگفتار
۳۰ دقیقه
فصل اول - زایش روشنایی از ظلمت: خاستگاه‌های تئاتر
۵ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم - خدایان مصنوع: محصول نمایشی یونانی
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - سه غول تراژدی: عصر زرین درام یونانی
۸ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - ریشخند پوچی‌های زندگی: کمدی کهن
۴ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم - روزمرگی‌های ساده‌ی زندگی: کمدی نوین
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۰ دقیقه
فصل ششم - تنوع و عوام‌زدگی: تئاتر ابتدایی رومی
۴ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم - هیچ‌چیز در زیر این آسمان تازه نیست: تئاتر دوره‌ی متأخر جمهوری
۴ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۲۸ دقیقه
فصل هشتم - تئاتر در امپراتوری روم: هنر یا هرزگی؟
۵ دقیقه
ضمائم فصل هشتم
۳۰ دقیقه
فصل نهم - میراث تئاتر باستان: برای همه‌ی مردم در همه‌ی دوران‌ها
۳ دقیقه
ضمیمه‌ی فصل نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تئاتر یونان و روم
نویسنده
مترجممنوچهر پزشک
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های هنرهای نمایشی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

Amir Yarahmadi
۱۴۰۱/۵/۳۰
هم برای علاقه مندان به بازیگری و هم برای علاقه مندان به تاریخ بسیار عالیه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

برای دریافت کتاب صوتی تئاتر یونان و روم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.