معرفی و دانلود رایگان کتاب لطفا مورچه باشید!: راهکارهای ساده موفقیت

عکس جلد کتاب لطفا مورچه باشید!: راهکارهای ساده موفقیت
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب لطفا مورچه باشید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لطفا مورچه باشید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لطفا مورچه باشید!: راهکارهای ساده موفقیت

شیوه‌ی زندگی مورچه‌ها بیش از آنچه که تصورش را کنید، آموزنده است. کتاب لطفا مورچه باشید! به قلم سید محسن احمدپناه به ما نشان می‌دهد انسان‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند و برای رسیدن به رشد فردی باید بارها تلاش کرد و ناامید نشد. همانطور که یک‌ مورچه دانه‌ای را به دهان می‌گیرد و با وجود این که مدام از دهانش می‌افتد، باز با تلاش مضاعف آن را به دهان گرفته و به راهش ادامه می‌دهد.

درباره کتاب لطفا مورچه باشید!

صرف نظر از این که چند سال داشته باشید،‌ کجا زندگی کنید یا به چه شغلی مشغول باشید،‌ به احتمال زیاد هدف نهایی شما در زندگی دستیابی به موفقیت است. آنچه که ما موفقیت قلمداد می‌کنیم می‌تواند برای هر کس معنای شخصی خود را داشته باشد. چه دست‌یابی به ثروت باشد، چه پیروی از علایق و لذت بردن از لحظه‌ی حال.

در حالی که هیچ راز واحدی برای موفقیت وجود ندارد، افراد موفق ویژگی‌ها و عادات مشترک زیادی با یکدیگر دارند. رصد کردن زندگی و عادات اینگونه افراد به شما کمک می‌کند برای افزایش بهره‌وری بیشتر در زندگی خود به تامل بپردازید و در هر کاری که آن را دنبال می‌کنید، موفق شوید. سید محسن احمدپناه در کتاب شگفت‌انگیز لطفا مورچه باشید (Please be ant) به شما می‌آموزد تا با الهام از زندگی مورچه‌ها با تلاش و پشتکار به مسیر خود ادامه دهید، از پا نیفتید و به اهداف خود دست بیابید.

رسیدن به خوشبختی و موفقیت یقیناً ممکن است اما چیزی نیست که بدون تلاش برایتان اتفاق بیفتد. بنابراین باید سخت بکوشید و زحمت بکشید. همان‌طور که یک مورچه این کار را می‌کند! تنها تلاش است که می‌تواند احساس موفقیت و پاداش را در زندگی و کارتان برای شما به ارمغان بیاورد.

کتاب لطفا مورچه باشید به شما کمک می‌کند احساسات مثبت بیشتری را تجربه کنید، خود و دیگران را ببخشید و بیاموزید که چگونه می‌توان با خشم کنار آمد. با مطالعه‌ی این اثر شگفت‌آور می‌آموزیم که رسیدن به رویاها امری ناممکن نیست اما نیازمند تلاش زیاد و طولانی است. هدف اصلی نگارنده از تالیف کتاب حاضر این بوده که به شما کمک کند خودتان را بیابید. چرا که تنها از این طریق است که می‌توانید به اهدافتان در زندگی دست پیدا کنید و به لحاظ روانی در شرایطی مطلوب قرار بگیرید. به شیوه‌ای که کسی نتواند متوقفتان کند.

کتاب لطفا مورچه باشید! مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید با اصول موفقیت و پیشرفت فردی آشنا شوید، از مطالعه‌ی کتاب لطفا مورچه باشید غافل نشوید.

در بخشی از کتاب لطفا مورچه باشید! می‌خوانیم:

راه بخشیدن بسیار ساده است. هرگاه به آن شخص می‌اندیشید از قانون جایگزینی استفاده می‌کنید و می‌گویید: «خداوند او را ببخشاید. من او را می‌بخشم و برایش روزگار خوشی را از خداوند مسئلت دارم.» نمی توان کسی را بخشید، برای او آرزوی موفقیت کرد و در ضمن از او عصبانی بود. اندیشه مثبت اندیشه منفی را لغو می‌کند.

می‌توانید با قبول مسئولیت سهم خود در ماجرا بر سرعت آزادسازی شخص طرف دیگر بیفزایید. به ندرت اتفاق می‌افتد که حادثه‌ای در خلا انجام پذیرد. تقریباً بدون استثنا شما هم کاری کردید که به این اتفاق کمک کرد. بنابراین باید سهم خود را هم در نظر بگیرید.

می‌توانید بگویید: «من مسئول هستم. نباید خودم را درگیر آن حادثه می‌کردم. نباید آن کار را می‌کردم. من او را به طور کامل می‌بخشایم و از کاری که کرده صرف نظر می‌کنم.» ممکن است در شروع، بخشیدن برای شما دشوار باشد. گفتن این کلمات ممکن است برایتان دشوار باشد. بسیاری از مردم تمام زندگی‌شان حول این موضوع می‌گردد. نگران آنند اگر از کسی یا موضوعی شکایت نکنند، حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

وقتی دیگران را می‌بخشایید، احساس می‌کنید که سبک‌تر شده‌اید. وقتی اندیشه‌های خشم و رنجش از بین می‌روند، اندیشه‌های مثبت ذهن شمارا پر می‌کنند و انرژی و اشتیاق پیدا می‌کنید. احساس می‌کنید قوی‌تر شده‌اید و از اطمینان بیشتری برخوردارید. آینده به رویتان باز می‌شود.

وقتی تصمیم به بخشیدن می‌گیرید، به این فکر نکنید که دوستان و دیگران درباره‌تان چه می‌گویند. احتمالاً آن‌ها هم از شنیدن گله‌ها و شکایات شما خسته شده‌اند. در واقع، وقتی شروع به بخشودن می‌کنید، اغلب به این نتیجه می‌رسید که تنها پیوند و اتصال شما با بعضی‌ها همین جلسات گله‌گزاری است. وقتی تصمیم می‌گیرید دیگران را ببخشایید، ممکن است به این نتیجه برسید که آن‌ها اشخاص آن‌قدرها مناسبی نیستند که با آن‌ها صحبت کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: اندیشه‌ها
اندیشه مثبت
انتخاب اندیشه
احساسات منفی را کنترل کنید
منابع احساسات منفی
توجیه نکنید
دیگران را مقصر قلمداد نکنید
دوره‌های زندگی
دست بکشید و فراموش کنید
عقاید دیگران
معیارهای سطح بالا داشته باشید
سرزنش کردن
کسی مقصر نیست
قبول مسئولیت
دیدگاه مثبت در برابر دیدگاه منفی
تفاوت در نتیجه
انگیزه بخشیدن
راه بخشیدن
اشخاصی که باید آن‌ها را ببخشایید.
نامه
کنترل عواطف خود را به دست بگیرید
فصل دوم: هدف و انگیزه‌ها
تصویر آینده آرمانی خود را خلق کنید
فهرست رؤیاهای خود را خلق کنید
چگونه به هر هدفی دسترسی پیدا کنید
فصل سوم: تلاش و پشتکار
شما یک شاهکار هستید
می‌توانید توقف‌ناپذیر شوید
از زمان خود به درستی استفاده کنید
فصل چهارم: دعا و توکل
دعا انتقال حس
توکل چیست؟
روش به کارگیری توکل به خداوند متعال
پیامدهای توکل به خدا
فصل پنجم: ویژگی‌های انسان‌های موفق
خوش‌بینی
برخورداری از هدف، منظور و رویایی قطعی
اشتیاق کار
انضباط
یکپارچگی ذهنی
زیاد خواندن
قدرت خطر کردن
شناخت قدرت انتظار
تسلط
سادگی
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لطفا مورچه باشید!: راهکارهای ساده موفقیت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات اندیشه طلایی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-93798-0-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب لطفا مورچه باشید!

Negar Turkoghlu
۱۴۰۱/۲/۱۷
کی گفته ما اشرف مخلوقاتیم؟؟؟ چرا این شده کلیشه همه که ما اشرف مخلوقاتیم کمی تدبر کنید متوجه میشید انسان اگر مطمئن باشه اینجا آخرین دنیایی ک توش زندگی میکنه ازخودش بی رحم تر کثیف تر بدتر وجود نداره خیلی از خوب‌هایی که خودشونو خوب میدونن ازهرپلیدی پلیدترن ما اشرف مخلوقات نیستیم اینقد خودبرتربینی رواج توکتابهاتون ندید ماهیچی نیستیم اینم از اون حرفهایی متعصبانه مزخرفه باید با چنین جملاتی مقابله بشه وگرنه همیشه باید تو نکبت بمونیم
سیدمحسن احمدپناه
۱۴۰۱/۲/۱۲
با سلام و سپاس از همه خوانندگان محترم این کتاب. زمانی که نظرات خوانندگان را مشاهده کردم واقعا شگفت شده شدم از همه دوستان و فرهیختگان که وقت گذاشتند و مطالب کتاب را مطالعه کردند وبانظرات خود بنده را مفتخر ساختند، کمال تشکر را دارم. امیدوارم با حمایت‌های شما دوستان عزیز کارها آتی رابا کیفیت بهتر ومطالب ارزنده ترتقدیم شما نمایم. سید محسن احمدپناه
ژیلا شجاعی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کتاب خوبیه اونجا که نوشته مورچه‌ها قوی و ورزشکارن و چندین برابر وزن خودشون بار می‌برن خیلی جالب بود تجسم کردم مورچه‌های ورزشکار و که ماهیچه هاشون زده بیرون در اصل درسته چون انقدر فعالیت انجام می‌دن که واقعا ورزشکارن😊 کلا کتاب خوبیه و با زبان ساده مطالب مفیدی رو بیان کرده البته مطالب تکراری است اما من دوست داشتم.
انسان انسانیت
۱۴۰۰/۸/۲۹
کتاب فوق العاده سبک وزیبا وبامفهوم بود وجالب اینجا بود که جملات را سخت درک کرد امیدوارم بتونم ازش درست استفاده کنم.
ومساله دیگه این بود دور از ذهنیت وباورها واعتقادها قدم برنداشته بود ومستند کامل از کتاب‌های خارجی نبود که نشه به طور محسوس باهاش ارتباط برقرار کرد
mohammad javad Azadi
۱۴۰۰/۹/۶
تلاش نویسنده برای جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف قابل ستایش بود، در این کتاب نکته‌های هرچند کم ولی تاثیرگذار هم بود ولی بزرگترین ایراد این کتاب خطاهای نگارشی و تایپی بینهایت زیاد بود که باعث کند شدن سرعت مطالعه و در نتیجه عدم انتقال درست کاربردهای پیشنهادی به خواننده بود.
مهدی بهزادی
۱۴۰۱/۲/۲۱
بسیار ممنونم از نویسنده مطالب را خیلی خوب و گویا توضیح می‌دهند فقط یک ستاره کم کردم چون کتاب خشک است مثالی نیاورده و باعث شده با مطالب خیلی خوب اخت نگیرم و خیلی در ذهن باقی نمونه و باعث کم شدن یادگیری میشه
محمودعلی شعبانی
۱۴۰۱/۱/۲۲
سلام دوستان کتاب خیلی خوب است من مطالبی در این کتاب دیدم، که در کتاب‌های نویسندگان بزر گ دنیا دیده بودم و بر هم وطن عزیزم آقای احمد پناه افتخار می‌کنم که چنین کتاب خوبی نوشته اند، خسته نباشند
فرزانه شیخی
۱۴۰۱/۱/۱۲
کتاب خوبیه، سبک، متن قابل فهم، برای شروع مطالعه در زمینه‌ی کتابهای انگیزشی ورشد شخصی کتاب مفیدیه، درکل برای کسانی که این گونه کتاب‌ها رو میخونن بخش زیادی از کتاب تکراری هست ولی خوندنش خوبه
نرکس یادگار
۱۴۰۱/۱/۳۰
واقعا عالیه اگر در زندگی اجرا شود واقعا متحول میشویم و زندگی‌ مان پر از عشق شادی وکامروایی میشود.
لطفاً کتاب‌های در مورد نقاط قوت و ضعف مان را چگونه بشناسیم هم بگذارید
روح الله علی پور
۱۴۰۰/۸/۲۱
بقیش رو میدونستم فقط اونجایی که میگه (فکر منفی اومد تو ذهنت با فکر مثبت جایگزینش کن بعد یه مدت این عادتت میشه) مفید بود
فاطمه السادات مدرسی مدرس
۱۴۰۰/۱۲/۳
به نظر من خیلی خوب بود وباید آدم یادبگیر واستفاده کنه که فقط آنرا مطالعه بکنه ول کنه و ادم واقعا باید مانند یک مورچه عمل کنه
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۲/۱۲
سپاس از نویسنده
وقتی تا انتها می‌خوانید مطالب بهتری بدست میاورید👌
یک انسان مورچه نباشد، گوسفند نباشد، و... چه حیوان دیگه‌ای نباید باشد😉
مریم حیدری
۱۴۰۰/۹/۱۴
کتاب خوبیه و ارزش خواندن دارد،، الفبای موفقیت به زبان ساده بیان میکند،، بنظرم حجم کم آن نقطه قوت کتاب است...
Narges Jamalipak
۱۴۰۰/۹/۱۱
فقط میتونم بگم حتما بخونید و بهش عمل کنید من مورچه‌ها رو بخاطر سختکوشی شون دوست دارم
ali salati
۱۴۰۱/۲/۳۱
کتاب خوبی بود بنظرم
یجوری بود که راحت میتونستی بخونیش و‌ی چیزایی ازش یاد بگیری
در کل ازش خوشم اومد ممنونم از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۸۳

راهنمای مطالعه کتاب لطفا مورچه باشید!

برای دریافت کتاب لطفا مورچه باشید! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.