معرفی و دانلود کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

عکس جلد کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه نوشته‌ی دنیل جی سیگل و تینا پین برایسن، راهکارها و شیوه‌های مفیدی به کسانی که وظیفه‌ی خطیر بزرگ کردن، حمایت و تربیت کودکان را دارند، ارائه می‌کند.

دنیل جی سیگل (Daniel J. Siegel) و تینا پین برایسن (Tina Payne Bryson) نویسندگان کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه (The whole-brain child)، سال‌های زیادی است که با پدر و مادرها دیدار داشته‌اند و با آن‌ها صحبت کرده‌اند و از دغدغه‌ها و مشکلات آن‌ها آگاه شده‌اند.

کشمکش با بداخلاقی‌ها، ناآرامی‌ها، ترس‌ها، پرخاشگری‌ها و هرگونه رفتارهای آزار دهنده‌، یا نگران‌ کننده‌ی کودکان، قسمت جدایی‌ ناپذیری از زندگی روزمره‌ی آن‌هاست. بی‌خوابی، سر و کله زدن برای انجام تکلیف‌های مدرسه، کفش‌های کثیف و پر از گِل، خامه‌ی ‌شکلاتی روی لباس نو، خمیرِ بازی لابه‌لای صفحه کلید کامپیوتر و شنیدن جمله‌ی تکراری «اول اون شروع کرد»، همه و همه موجب می‌شود برای دستیابی به زمان خواب، لحظه‌‌شماری کنید.

با تمام این دردسرها، پای تربیت کودکان که به میان می‌آید، هدف‌تان چیزی بیشتر از صِرفِ «گذرانِ» زندگی‌شان است. وقتی کودکان بداخلاق می‌شوند مثلاً در رستوران هر چند برای‌تان سخت است، اما می‌توانید با آن کنار بیایید. اما هدف اصلی شما به عنوان پدر، مادر یا هرشخص دیگری که به نوعی در نگهداری و مراقبت از کودک وظیفه‌ای دارد، این است که بچه‌ها را طوری تربیت کنید که در آخر، به شکوفایی‌شان منجر شود. دل‌تان می‌خواهد آن‌ها با دیگران و دوستان‌شان رابطه‌هایی ماندگار برقرار کنند و از آن بهره ببرند؛ با عاطفه و رئوف باشند، تحصیلات عالیه داشته باشند، به خودشان ببالند، احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و به عنوان فردی موفق در جامعه حضور پیدا کنند.

شاید خودتان را با پدر یا مادری بسنجید که به اصطلاح همه چیز تمام هستند و هرگز تقلا نمی‌کنند که لحظه‌ها و روزهایشان را به نحوی از سر بگذرانند و برای هر روز فرزند خود فکری در سر دارد. پدر و مادرانی که برای بچه‌هایش کتاب‌های اخلاقی درباره‌ی اهمیت کمک کردن به دیگران و دوست داشتن دیگران می‌خواند، پدر و مادرانی که بچه‌هایشان را به موزه‌‌های هنری می‌برند، حتی در راه موزه نیز برای‌شان در ماشین، آهنگ پیانوی کلاسیک پخش می‌کند، تا به بچه‌هایش آرامش بدهند. هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم خودمان را به پای چنین پدر و مادرهایی برسانیم، به ویژه وقتی می‌بینیم بخش اعظمی از روزمان، صرف از سر گذراندن می‌شود.

نیازی نیست برای شکوفا شدن فرزندتان، در پی جور کردن وقت و شرایط خاص باشید. می‌توانید از هر آنچه میان‌تان می‌گذرد از برخوردهای پر از تنش و خشم گرفته، تا رفتارهای مناسب و تحسین‌برانگیز به عنوان فرصت‌هایی برای کمک به فرزندان‌تان استفاده کنید، تا همان اشخاص مسئولیت‌پذیر، باشخصیت و توانمندی بشوند که همیشه آرزوی آن را داشتید. مسئله این کتاب همین است؛ از تک‌تک لحظه‌هایی که هر روز با بچه‌هایتان می‌گذرانید استفاده کنید و کمک‌شان کنید به استعدادهای بالقوه‌ی واقعی‌ و درونی‌شان جامه‌ی عمل بپوشانند.

مطالب کتاب تربیت کودک برای مغزی یکپارچه به جای راهکارهای قدیمی و خشکِ تربیت فرزندان که تأکید بیش از حدشان بر موفق بودن و کامل بودن کودک است، آن هم به هر قیمتی، راه چاره‌ی دیگری پیش پایتان می‌گذارد. این اثر مرکز توجه را بر شیوه‌هایی گذاشته است که بتوانید، با استفاده از آن‌ها، به فرزندان‌تان کمک کنید تا هرچه بیشتر خودشان باشند، دغدغه‌های فکری‌شان هرچه کم‌تر شود، و بتوانند بعد از پیش آمدن هر شرایطی، خودشان را دوباره پیدا کنند و قوی باشند. چطور این کار را بکنید؟ جوابمان ساده است: باید از بعضی نکاتِ پایه‌ای درباره‌ی مغز کودکان‌تان سر دربیاورید، تا بتوانید به رشد و پرورشش کمک کنید؛ مغزی تازه و باطراوت، ولی خام و بی‌تجربه. همه‌ی مطالب این کتاب در همین باره است.

پیدا کردن درکی واضح از ابعادِ مختلف نگرش «یکپارچه‌ مغز»، به شما این امکان را می‌دهد که به مسئله‌ی پرورش فرزندان با دیدی نوتر و خاص‌تر بنگرید. تلاش در حفظ فرزند در برابر هر آسیب و آزار، در نهاد ما پدر و مادرها گذاشته شده‌ است، اما در آخر همه پدران و مادران نمی‌توانند از کودکان در برابر همه‌ی این آسیب‌ها محافظت کنند. بچه‌ها زمین می‌خورند، احساسات‌شان جریحه‌دار می‌شود، دچار ترس و اندوه و خشم خواهند شد. در واقع غالبا همین تجربه‌های دشوار هستند که باعث می‌شوند آن‌ها رشد کنند و درباره‌ی جهان پیرامون‌شان چیزهای بیشتری بیاموزند.

به جای اینکه سعی کنیم فرزندان‌مان را در برابر سختی‌ها و مشکلات اجتناب‌ناپذیر زندگی، دور کنیم و از آن‌ها حمایت کنیم، می‌توانیم کمک‌شان کنیم که آن تجربه‌ها را یکپارچه کنند و به این ترتیب، از دنیا درک و شناخت بیابند و از تجربه‌هایشان هم نکته‌های بسیاری بیاموزند.

در بخشی از کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه می‌شنویم:

خاطرات ناآشکار اغلب مثبت هستند و به نفع ما عمل می‌کنند، مانند وقتی که انتظار داریم همه‌ی افراد پیرامونمان ما را دوست داشته باشند، فقط به این علت که همیشه دور و بری‌هایمان دوستمان داشته‌اند. اگر در وقت پریشانی، روی دلداریِ والدینمان حساب می‌کنیم چون قبلاً هم همیشه همین کار را کرده‌اند علتش این است که مجموعه‌ای از خاطرات ناآشکار مثبت، درون ذهنمان ذخیره شده‌اند. اما خاطرات ناآشکار می‌توانند منفی هم باشند، مانند مواردی که بارها تجربه‌ای خلاف قضیه هم داشته‌ایم، یعنی والدینمان در وقت‌های دلتنگیِ ما به خشم آمده‌اند، یا این‌که بی‌تفاوت بوده‌اند.

مشکلی که با خاطراتِ ناآشکار وجود دارد به ویژه اگر به تجربه‌ای دردناک یا منفی برگردند این است که اگر از آن‌ها آگاه نباشیم، مثل مین‌های کاشته شده در زمین، می‌توانند به نحوی خطیر و گاه ناتوان کننده، محدودمان کنند. مغز رویدادهای زیادی را به خاطر می‌آورَد چه از آن‌ها آگاه باشیم و چه نباشیم بنابراین وقتی تجربه‌هایی سخت داریم هر چیزی، از پیچ خوردنِ مچ پا گرفته تا مرگ یک عزیز این لحظه‌های دردناک در عمق مغز جای می‌گیرند و شروع می‌کنند به تحت‌تأثیر قرار دادن ما. خاطرات ناآشکار، حتی اگر از سرچشمه‌هایی که در گذشته داشته‌اند آگاه نباشیم، باز هم می‌توانند ایجاد ترس، طفره‌رفتن، غم، و سایر عواطف و احساسات، و حتی حس‌های جسمانیِ دردآور بکنند. این مطلب کمک می‌کند به توضیح این‌که چرا بچه‌ها (مثل بزرگ‌ترها) اغلب در برابر موقعیت‌هایی شدیداً واکنش نشان می‌دهند، بدون این‌که بدانند چرا این‌قدر برآشفته‌ هستند. بچه‌ها ممکن است دچار اختلالات خواب، ترس‌های تضعیف کننده، و مشکلاتی دیگر شوند، مگر این‌که بتوانند معنا و مفهوم خاطرات دردناکشان را بفهمند.

پس وقتی فرزندانمان از اثرات تجربه‌های منفیِ گذشته در رنج‌اند، چگونه آن‌ها را یاری دهیم؟ ما نورِ آگاهی را بر آن خاطراتِ ناآشکار می‌تابانیم و آن‌ها را آشکار می‌سازیم، به این ترتیب، فرزند ما می‌تواند از آن‌ها آگاه شود و دانسته، از پس آن‌ها بربیاید. گاهی اوقات پدر و مادرها امید دارند فرزندانشان تجربه‌های دردآوری را که بر آن‌ها گذشته است، «به دست فراموشی بسپارند»؛ اما آنچه کودکان واقعاً بدان نیاز دارند این است که والدینشان راه‌های یکپارچه‌سازیِ حافظه‌ی ناآشکار و آشکار را به آن‌ها بیاموزند، طوری که حتی تجربه‌های دردآور را به منابعی از قدرت و خودشناسی تبدیل کنند.

بخشی از مغزمان دقیقاً وظیفه‌اش همین است: یکپارچه‌سازی حافظه‌های آشکار و ناآشکارِ ما، به گونه‌ای که بتوانیم جهان و خودمان را هرچه کامل‌تر بشناسیم. این بخش «هیپوکامپ» نام دارد و می‌توان آن را به عنوان «موتورِ جست‌و‌جو» برای فراخوانیِ حافظه در نظر گرفت. هیپوکامپ با بخش‌های مختلفِ مغزمان همکاری می‌کند تا همه‌ی تصویرها، عواطف و احساسات، و حس‌های مربوط به حافظه‌ی ناآشکار را برگیرد و آن‌ها را در کنار هم قرار بدهد، آن‌چنان که این مجموعه تصویرها بتوانند «تصویرهایی» یکپارچه بشوند و به ما درکی آشکار از تجربه‌های گذشته‌مان بدهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
1 دقیقه
متن پشت جلد
1 دقیقه
تقدیم
2 دقیقه
یادداشت مترجم
13 دقیقه
سرآغاز - از سرگذراندن و شکوفا شدن
16 دقیقه
چگونه از این کتاب استفاده کنید
4 دقیقه
فصل اول - تربیت فرزندان با در ذهن داشتن ساختار مغز
7 دقیقه
ءی یا ببو ببو
10 دقیقه
یکپارچگی چیست و چرا مهم است - بخش اول
10 دقیقه
یکپارچگی چیست و چرا مهم است - بخش دوم
10 دقیقه
با جریان رودخانه همراه شوید
4 دقیقه
فصل دوم - دو تا مغز بهتر از یکی است
6 دقیقه
آشنایی با مغز چپ و راست
10 دقیقه
دو نیمه با هم می‌شوند یک واحد کامل
6 دقیقه
یکپارچگی چیست و چرا مهم است - بخش سوم
9 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 1 - بخش اول
9 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 1 - بخش دوم
7 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 2 - بخش اول
15 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 2 - بخش دوم
3 دقیقه
کودکان یکپارچه‌مغز
5 دقیقه
یکپارچه‌سازی خودمان
5 دقیقه
فصل سوم - ساختن پلکان ذهن
8 دقیقه
پلکان ذهن
4 دقیقه
پلکان ناتمام
11 دقیقه
ذهنی با نرده‌ی حفاظ کودک
12 دقیقه
بدقلقی‌ها
13 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 3
7 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 4 - بخش اول
8 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 4 - بخش دوم
9 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 5
4 دقیقه
کودکان یکپارچه‌مغز
6 دقیقه
یکپارچه‌سازی خودمان
4 دقیقه
فصل چهارم - پروانه‌ها را بکش
10 دقیقه
حافظه و مغز - چند باور غلط
10 دقیقه
حقایقی درباره‌ی حافظه - بخش اول
9 دقیقه
حقایقی درباره‌ی حافظه - بخش دوم
11 دقیقه
یکپارچه‌سازی حافظه‌های آشکار و ناآشکار
13 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 6
10 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 7
4 دقیقه
کودکان یکپارچه‌مغز
8 دقیقه
یکپارچه‌سازی خودمان
4 دقیقه
فصل پنجم - کشور وجود من - ایالت‌های مستقل اما متحد
9 دقیقه
ذهن‌نگری و چرخ آگاهی
7 دقیقه
گیرافتادن روی طوقه
8 دقیقه
توجه تمرکزیافته شما را قدرتمند می‌کند - بخش اول
8 دقیقه
توجه تمرکز‌یافته شما را قدرتمند می‌کند - بخش دوم
4 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 8
9 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 9 - بخش اول
9 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 9 - بخش دوم
12 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 10
4 دقیقه
کودکان یکپارچه‌مغز
9 دقیقه
یکپارچه‌سازی خودمان
9 دقیقه
فصل ششم - پیوند میان من و ما
2 دقیقه
شناخت و همدلی
4 دقیقه
مغز اجتماعی - نهادینه شده برای ما
8 دقیقه
نورون‌های آینه‌ای - بازتابنده‌های ذهن
7 دقیقه
برقراری زمینه‌های پیوند
6 دقیقه
آماده شدن برای ما
9 دقیقه
ایجاد حالت ذهنی بله
11 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 11
8 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 12 - بخش اول
11 دقیقه
راهکار یکپارچه‌مغز شماره‌ی 12 - بخش دوم
2 دقیقه
کودکان یکپارچه‌مغز
9 دقیقه
یکپارچه‌سازی خودمان
7 دقیقه
سخن پایانی - بخش اول
5 دقیقه
سخن پایانی - بخش دوم
4 دقیقه
یادداشت روی یخچال - بخش اول
4 دقیقه
یادداشت روی یخچال - بخش دوم
7 دقیقه
یکپارچه‌سازی مغز بر پایه‌ی سن و مراحل رشد - بخش اول
8 دقیقه
یکپارچه‌سازی مغز بر پایه‌ی سن و مراحل رشد - بخش دوم
8 دقیقه
پیش از دبستان - بخش اول
7 دقیقه
پیش از دبستان - بخش دوم
8 دقیقه
سال‌های اول مدرسه - بخش اول
9 دقیقه
سال‌های اول مدرسه - بخش دوم
8 دقیقه
سال‌های بالاتر مدرسه - بخش اول
9 دقیقه
سال‌های بالاتر مدرسه - بخش دوم
9 دقیقه
سپاس
4 دقیقه
درباره‌ی نویسندگان کتاب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه
نویسنده،
مترجمشادی جهرانی
گویندهنسترن حسنی، شهره روحی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

ساحره خراسانی
۱۴۰۱/۹/۶
به نظر من هر پدر و مادر مهربانی به جای خرید وسایل گرانقیمت برای سیسمونی بهتره کتابهایی مثل این کتاب را مطالعه کنند تا بتوانند فرزندانی با روان سلامت پرورش دهند که کم کم جامعه بیمار کنونی رو به جامعه سالم رولنی و پر از ارامش تبدیل شود چراکه بچه هایی که با ذهنهای تخریب شده بزرگ میشوند و به جامعه پا و میزارند مثل دندان خراب کم کم در جمعها تاثیر سو گذاشته کم کم همه جا را خراب میکنند و با توجه به عدم اموزش خوب در مدرسه بچه ها جذب ادمهای اینچنینی شده و جامعه بیمار شکل میگیرد.کتاب تربیت کودک برای مغز یکپارچه روشهایی را ارائه میکند که شما به راحتی در مقابل فرزند خود میتوانید به کار ببرید و اموزش به صورت روان است. شما میتوانید کودکتان را با تمرین و ممارست و با مطالعه جز به جز کتابدرست تربیت کنید و بنابراین هم خودتان هم فرزند عزیزتان با عشق و ارامش زندگی کنید. باز هم غبطه میخورم که چرا قبلا این کتابها را نخواندم.
ندا مرتضوی
۱۳۹۸/۸/۱۶
کتاب یک پارچگی مغز فوق العاده بود
من کتابهای تربیت کودک خیلی زیاد خواندم. اما به عنوان یک مادر هر وقت در شرایط بد قرار میگرفتم نمیتوانستم دختر یا پسرم و درک کنم. حالا میفهمم با یک حرکت اشتباه چطور روی بچه‌ها تاثیر مثبت یا منفی میذارم. چند روزه که دارم سعی میکنم تعادل بین نیم کره چپ و راست مغز ایجاد
کودکانم کنم، و با کمال تعجب جواب گرفتم. به تمام کسانی که کودک دارن یا حتی تصمیم به بچه دار شدن دارند
پیشنهاد میکنم این کتاب و مطالعه کنند
ماندانا سلامی
۱۳۹۹/۹/۱۰
حقیقتا برای هر پدری و مادری لازمه که این کتاب رو بخونه و اجراش کند. رمز موفقیت در تربیت صحیح فرزندان همین راهکار هاست. من رشته‌ام روانشناسی است اما حسرت میخورم که در زمان کودکی فرزندم از برخی از این راهکارها بی خبر بودم. اما از کسب اطلاعاتم در حال حاضر خوشحالم.
ر گرج۹
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب خوبی است. اینکه توصیه‌ها بیس علمی دارند و براساس علوم اعصاب است و نظر شخصی نیستند. نویسنده کتاب متخصص روانپزشکی کودک نوجوان هستند. به نظرم ترجمه کتاب خیلی روان و خوبه و صدا و لحن گوینده‌اش هم خوبه. در مجموع یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه فرزندپروریه
ارغوان خسروی
۱۴۰۰/۵/۲۷
این کتاب برای رشته من فوق العاده الهام بخش است وکاربردی. نه تنها برای تخصص بنده. بلکه برای هر والدی که میخواهد زندگی خوب، بی دغدغه واینده‌ای روشن به فرزندش هدیه بدهدکتابی فوق العاده است. باتشکر ازکتابراه
ف جان
۱۳۹۸/۱۲/۲
سلام کتاب بسیار خوبیهصدای راوی خوب و محتویات کتاب خیلی کاربردیهبر خلاف بسیاری از کتابها که بیشتر تم تئوریک دارند مورد کاوی‌های بسیار خوب و متعددی دارهتوصیه میکنم گوش کنید. موفق باشید
shiva zarandi
۱۴۰۱/۳/۲۶
یکی از بهترین کتابهای تربیتی کودک که تا بحال خوندم. علتش هم اینه که همه راهکارهای کتابهای دیگه رو کامل و جامع در خود داره و خیلی عالی توضیح میده. ممنون از کتابراه 🌹
محبوبه رضایی
۱۴۰۱/۶/۲۶
تا اینجایی ک خوندم خیلی خوشم اومد چون راهکار رو با مثال توضیح میده. و برای مادری که وقت زیادی برای خوندن کتاب نداره، کتاب صوتی خیلی خوبه
Elinaz B
۱۴۰۱/۵/۲۲
اگه قصد داری کودکی تربیت کنی که لجبازی کمتری داشته باشه و بهتر بتونید باهم ارتباط برقرار کنید این کتاب بسیار مفیده
فرزندپروری مغز بنیان
عادل آتشین
۱۴۰۱/۳/۲۰
فرآیندی لازم و کافی برای ساخت یک موتور محرکه‌ی ۱۸ سیلندر! ^°! در کلّه‌ی بزرگسالی برآمده از کودکی که تحت این فرآیند رفتاری والدین قرار میگیرد
النا اسدالهی
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
این کتاب رو به تمام پدران و مادران توصیه میکنم باید خیلی به مفهوم وجزییات مطالب دقت کرد تا کتاب رو به درستی درک کنید
ریحانه وحیدنیا
۱۴۰۰/۳/۱۹
بسیار عالی و کاربردی. این راهکارها معطوف به سن خاصی نیست برای همه سنین جواب میده. عالی👌👌
اشرف نقی زاده نقی زاده
۱۴۰۱/۹/۱۶
این یک کتاب مرجع هست با گوینده گی که عالی کرده تفهیمش رو امیدوارم بتونم چندین بار گوش بدم
میترا پ
۱۴۰۰/۱/۴
تمام کسانی که بچه دارند یا حتی قصد بچه دار شدن دارند باید بخوانند
مریم صابری
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
کتاب خوبی برای رفتار صحیح با فرزندان میباشد و راهنمایی برای تربیت صحیح
مشاهده همه نظرات 27

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

برای دریافت کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.