معرفی و دانلود کتاب جامع اسرار زبان بدن

عکس جلد کتاب جامع اسرار زبان بدن
قیمت:
۵۵۹۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جامع اسرار زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جامع اسرار زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جامع اسرار زبان بدن

در کتاب جامع اسرار زبان بدن، اثر پرفروش و مشترک آلن پیز و باربارا پیز، بنیادی‌ترین معلوماتِ مورد نیاز برای فهم کامل زبان بدن به مخاطبین ارائه شده است؛ مطالعه‌ی این اثر شما را در فهم دقیق ناگفته‌های درونی افراد یاری می‌کند.

درباره کتاب جامع اسرار زبان بدن:

واژه‌ها هرگز برای بیان مقاصد ما کافی نیستند؛ حتی می‌توان گفت که در اغلب موارد، کلمات نه تنها نا‌کافی، بلکه اساساً مخل ارتباطند. در چنین شرایطی‌ست که فهم زبان بدن و احاطه بر آن اهمیتی حیاتی می‌یابد. شما هم اگر تا به حال به طور جدی درباره‌ی زبان بدن انسان اندیشیده باشید، بی‌شک به اهمیت و نقش تاثیرگذارِ آن در ارتباطات خود پی برده‌اید.

تمام انسان‌ها در برخورداری از زبان بدن با هم اشتراک دارند. در کتاب جامع اسرار زبان بدن (The definitive book of body language)، با قواعدِ این زبان جهانی آشنا می‌شوید. نویسندگان در این اثر کوشیده‌اند تا برخی از مهم‌ترین اصول حاکم بر زبان بدن را به شیوه‌ای روشن و بی‌ابهام توضیح دهند.

در این کتاب، به هر یک از اندام‌های انسان که می‌توانند دلالت‌های زبانی داشته باشند، فصلی جداگانه اختصاص داده شده است. برای مثال، در فصلی درباره‌ی چشم‌ها و کارکرد آن‌ها در القای عواطفی نظیر خشم و هیجان می‌خوانید، و در فصلی دیگر، درباره‌ی معانیِ نهفته در حرکات دست‌ها. این اثر همچنین، توضیحات قابل توجهی دربار‌ه برخی از نمادها و ژست‌های خاص به خواننده می‌دهد، که شاید به خودی خود از اهمیت آن‌ها غافل باشید. احتمالا پس از مطالعه‌ی کتاب، از کشف معانی عمیقی که در شیوه‌های مختلف سیگار کشیدن و یا آرایش کردن نهفته است تعجب خواهید کرد!

علاوه بر این‌ها، در بخشی جداگانه، درباره‌ی تفاوت‌های فرهنگی و نقش آن در برداشت‌ انسان از معانی ژست‌ها و حرکات بدن، توضیحاتی جذاب داده شده است.

نکوداشت‌های کتاب جامع اسرار زبان بدن:

- زبان بدن، یک موضوع نوظهور و یا ساخته و پرداخته صرف آدمیان عصر حاضر نیست. بلکه از آغاز خلقت انسان، بخشی از بیان احساسات و نیازها در مقابل دیگران بوده است. لزوم درک و فهم این زبان توسط دیگران از بدو پیدایش زندگی اجتماعی مورد توجه قرارگرفته است. زبان بدن مانند سایر دانش و مهارت‌های بشری براثر تاثیر متغیرهای مختلف در طول زمان پیچیده و گسترده شده و تکامل یافته است، به نحوی که امروز حوزه‌ی نفوذ آن در مناسبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی قابل مشاهده است. به همین رو، درک کامل و پاسخگویی موثر به آن، به عنوان یک مهارت مورد پذیرش قرارگرفته است. لذا علاقمندان علوم ارتباطات، انتقال موثر این بخش از دانسته‌های بشری به دیگران را یک ضرورت اجتناب ناپذیر در برقراری ارتباطات موثر می‌دانند. نگارنده کتاب و مترجمان آن، ضمن انتقال تجربه پیشینیان، رسالت آموزشی خود را به بهترین شکل ممکن ایفا نموده‌اند. (دکتر خسرو صحت)

- بی‌شک ارتباطات غیر کلامی به خصوص زبان بدن تاثیر بسیار ویژه‌ای در ارتباطات امروز زندگی شخصی و کاری هر انسانی داراست. طبق آمار 93% عوامل اثرگذار در ارتباطات امروز به ارتباطات غیر کلامی باز می‌گردد و خود یکی از دلایل مهم این بخش از ارتباطات می‌باشد. جمله‌ای است که می‌گوید: "زبان بدن، آن چه که در ذهن شماست را فریاد می‌زند". کتاب مذکور که به همت آقای دکتر سعید گل محمدی و سرکار خانم گیتی شهیدی ترجمه شده است، مجموعه‌ای وزین در این راستاست که مطالعه‌ی آن را به تمامی علاقه مندان ارتباطات موثر توصیه می‌کنم. (دکتر کامران صحت)

کتاب جامع اسرار زبان بدن، برای چه کسانی مناسب است؟

هر خواننده‌ای می‌تواند از خواندن این کتاب لذت ببرد و مطالب مفیدی بیاموزد. اما دانشجویان علوم ارتباطات، علاقه‌مندان به افزایش مهارت‌های ارتباطی، و فروشندگان و صاحبین مشاغل اداری، از خواندن این کتاب لذت دوچندان خواهند برد.

با آلن پیز و باربارا بیشتر اشنا شویم:

او (آلن) سخنران انگیزشی و نویسنده‌ی استرالیایی‌ست. پیشه‌ی اصلی آلن پیز (Allan Pease) نوازندگی بود، اما بعد از کسب موفقیت در کسب و کار بیمه، به فراگیری و آموزش علوم ارتباطی، و نگارش کتاب‌هایی در مقولات روانشناسی و زبان بدن پرداخت. کتاب پرفروش او درباره‌ی زبان بدن، باعث شناخته شدن او در جهان شد. در یکی کانال‌های تلویزیون کشور استرالیا، مدتی مسئول تحلیل زبان بدن سیاستمداران بود. لازم به ذکر است که او بیشتر کتاب‌های خود را، به همراه همسرش باربارا (Barbara Pease) نوشته است. برخی از آثارِ این دو عبارتند: بازیگر، پرسش‌ها همان پاسخ‌هایند، چرا مردها در آخرین لحظه هدیه می‌خرند، و هدیه‌ی زن‌ها از قبل آماده است؟

در بخشی از کتاب جامع اسرار زبان بدن می‌خوانیم:

دانشمندان رفتارشناس و جانورشناس رفتار طلب همسری حیوانات را بررسی کردند و معلوم شد حیوانات نر و ماده از مجموعه حرکات طلب همسری پیچیده‌ای استفاده می‌کنند. بعضی از آن‌ها علنی است و برخی زیرکانه، و این‌که قسمت اعظم این حرکات نیمه‌آگاهانه انجام می‌شود.

در دنیای حیوانات، رفتار طلب همسری در هر گونه، از مجموعه الگوهایی خاص و از پیش تعیین‌شده پیروی می‌کند. به‌عنوان مثال، در چندین گونه از پرندگان، پرنده‌ی نر بال‌هایش را در اطراف پرنده‌ی ماده باز می‌کند و صداکنان نمایشی اجرا می‌کند، پرهایش را سیخ می‌کند و بسیاری از حرکات پیچیده‌ی بدنی را برای جلب‌توجه او انجام می‌دهد؛ در حالی که به نظر می‌رسد پرنده‌ی ماده علاقه‌ی کمی نشان می‌دهد یا به هیچ وجه علاقه نشان نمی‌دهد.

این مراسم شبیه مراسمی است که هنگام طلب همسری در انسان‌ها آغاز می‌شود. ایماها و اشاره‌های انسان‌ها در این زمینه شامل حرکاتی است که بی‌شباهت به حرکات طلب همسری پرندگان و دیگر حیوانات نیست، مثل همان‌هایی که در برنامه‌های حیات‌وحش دیده می‌شود. نتیجه این‌که وقتی شخص خواهان جذب جنس مخالف است بر تفاوت‌های جنسی خود تکیه می‌کند. می‌توان با پنهان کردن و بی‌توجهی به این تفاوت، جنس مخالف را از خواسته‌اش منصرف کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: درک مبانی و اصول پایه‌ای
فصل دوم: قدرت در دستان شماست
فصل سوم: جادوی خنده و لبخند
فصل چهارم: علائم مربوط به دست و بازو
فصل پنجم: تفاوت‌های فرهنگی
فصل ششم: ایماها و اشاره‌های ویژه‌ی شست و دست
فصل هفتم: نشانه‌های مربوط به ارزیابی و تقلب
فصل هشتم: علائم مربوط به چشم
فصل نهم: کسانی که به حریم و فضای شخصی و خصوصی دیگران تجاوز می‌کنند
فصل دهم: پاها چگونه مکنونات ذهنی افراد را آشکار می‌کنند؟
فصل یازدهم: سیزده حرکت معمول که روزانه شاهد آن هستید
فصل دوازدهم: تقلید کردن - ما چگونه رابطه ایجاد می‌کنیم؟
فصل سیزدهم: نشانه‌های پنهان در پس حرکت سیگار کشیدن، عینک زدن و آرایش کردن
فصل چهاردهم: چگونه بدن به‌سوی محلی که ذهن قصد رفتن به آن را دارد اشاره می‌کند
فصل پانزدهم: طلب همسری و ابراز شیفتگی
فصل شانزدهم: ایما و اشاره‌های مربوط به نشان دادن مالکیت، حدود قلمرو و علائم مربوط به بلندی قامت
فصل هفدهم: ترتیب نشستن – کجا بنشینیم و چرا
فصل هجدهم: مصاحبه‌ها، قدرت‌نمایی‌ها و سیاست‌های دفتری و اداری
فصل نوزدهم: جمع‌بندی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جامع اسرار زبان بدن
نویسنده،
مترجمسعید گل محمدی، گیتی شهیدی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۷۵
زبانفارسی
شابک978-964-236-253-0
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۹۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جامع اسرار زبان بدن

Hemmat .N
۱۳۹۶/۶/۱۶
تردیدی نیست که هر اندازه جامعه پیشرفت کرده و توسعه می‌یابد، انسان‌ها برای زندگی بهتر و موفقیت در روابط، تعامل و قابلیت‌های بیشتر زندگی اجتماعی باید مهارت‌های خود را افزایش داده و بهبود بخشند. یکی از این قابلیت‌ها، شناخت زبان بدن یا gestures و کاربرد مناسب آن در روابط مختلف زندگی اجتماعی است. زبان و بدن، استفاده‌ی بهینه از تمام قابلیت‌های رفتاری بدن برای دستیابی اصولی به نتایج قابل پیش بینی با کاهش هزینه‌های رفتاری است که قابلیت‌های اجتماعی افراد را در مناسبات افزایش می‌دهد. در این کتاب به طور جامع به این مسئله‌ی بسیار اساسی مهم پرداخته شده و شناخت‌های لازم را در مورد علم زبان بدن در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. موفق باشید
عماد عمادی
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این کتاب فوق العاده است و بسیار کاربردی. من در حیطه درمان کار میکنم و بسیار برای من مفید بوده و هست شما با تحلیل حرکات بیمار میتوانید حالات فعلی او را از زبان بدن تشخیص دهید بعنوان مثال پرخاشگری و عصبانیت دروغ شیطنت شرم. عدم اعتماد. عدم موافقت با نظر شما و... که جهت برنامه ریزی و انتخاب لحن صحبت با کردن افراد می‌تونه بسیار کمک کننده باشه برای افرادی که در حیطه فروش و بازاریابی هستند بسیار مفید است. در خواندن این کتاب شک نکنید.
حمزه صوفی
۱۳۹۹/۲/۲۵
کتاب خیلی خوبیه ۵ ستاره بهش دادم اما تنها ایرادی که میتونم ازش بگیرم اینه که این کتاب بیشتر برای زن‌ها و دلگرمی اونها نوشته شده... در قسمت رفتارهای طلب همسری کلا نشسته داره با زنها درد و دل میکنه و بهشون روحیه میده... مردها رو کلا‌ی مقدار شوت در روابط اجتماعی تعریف کرده... من خودم جزو کسایی هستم که حتی خود همسر من از اینکه میتونم نیت افراد رو تشخیص بدم تعجب میکنه... کتاب خوبیه توصیه میکنم حتما بخونین ولی به نگرش نویسنده هم احترام بذارین😊😉
M Gh
۱۴۰۰/۱/۱۱
سلام. با اینکه تخصص من روانشناسی نیست بهترین کتاب روانشناسی که کمکم کرده در زندگی و کسب و کارم همین کتاب بوده. نسخه جامع این کتاب بهتراز نسخه خلاصه بود ولی ترسیم اشکال نسخه خلاصه بهترو واضح تر بود و هردومکمل همدیگه هستند. بهتره هردومطالعه شوند. درنسخه جامع چندتا املای کلمات مشکل داربود. تا کنون حدود۵ کتاب زبان بدن مطالعه کردم بهترینشون همین کتاب میباشد. مطالب کتاب غیرقابل ارزشگذاری میباشد. عالیه
حسین همتی
۱۳۹۹/۱۰/۱
کتاب خوبی است خیلی‌ ساده و روان نوشته شده است اما کاستی‌هایی هم دارد
اول اینکه در خیلی از مطالب از تصاویر استفاده نشده است و در فهم مطلب با تردید عمل می‌شود
دوم اینکه صورت یکی از قسمت‌های مهم زبان بدن است بسیار کم به اجزای صورت اشاره شده
اجزای صورت خودش به تنهایی خیلی از مطالب را دربرگیرد
در کل کتاب خوبی است من خیلی چیزها یادگرفتم
با تشکر از عوامل تولید کتاب
مهندس حسین همتی
محمد قره خانی
۱۴۰۰/۱/۲۹
کتابی بسیار عالی و کاربردی هستش، بسیار روان و قابل درک نوشته شده. پیشنهاد میدم به کسانی که به حوزه زبان بدن و شناخت اشخاص
علاقه مند هستند حتما مطالعه کنند.
به من که در حوزه فروش هستم بسیار کمک کرد و جواب خیلی از سوالاتی که از قبل برایم پیش آمده بودرو داد.
باتشکر از دست اندر کاران برنامه کتابراه و مترجمان عزیزی که بسیار عالی این کتاب رو ترجمه کردند.
Morteza Dashtizadeh
۱۴۰۰/۱/۱۰
خواندن این کتاب برای افرادی که دائما در جلسات مذاکره شرکت می‌کنند مناسب با نظر می‌رسد. برخی از نشانه‌هایی که در کتاب ذکر شده است لزوما در فرهنگهای مختلف معنی یکسانی ندارد لذا در تفسیرها بایستی محتاط بود.
چنانچه تصاویر بیشتری در کتاب وجود می‌داشت می‌توانست مفهوم را بهتر به خواننده منتقل کند. در کل کتاب مفیدی است.
سید حسین میرباقری
۱۳۹۷/۶/۲۹
دانستن زبان بدن برای رمزگشایی ارتباط با دیگران اگر چه موثر و مفید است اما تقریبا بدون باور بر کسی قابل تطبیق نیست یعنی نمی‌توان به صورت کامل بدون باور با خواندن یک یا صدها کتاب زبان بدن را اصلاح کرد اگر بدنبال این تغییرید خواندن اینگونه کتابها را فراموش کنید و اگر بدنبال شناخت بیشترید کتابی مفید می‌باشد.
سعید افشار
۱۳۹۶/۶/۱۹
کتابهای زیادی در این مورد خوندم و اطلاعات خوبی هم داشتم ولی دوستانی که میخوان با یک کتاب بنام‌مرجع زبان بدن رو یاد بگیرن و سردرگم پیدا کردن مطالب دیگر نباشن این کتاب فوق العاده زیباست. برای اثر بخشی کامل؛ موارد یاد گرفته شده رو در محاوره‌های روزانه‌ خود اعمال کنید و به مراتب تمرین کنید.
سارا سلیمی
۱۳۹۹/۱۱/۱۰
نویسنده بسیار متاثر از اندیشه‌های فروید به نگارش کتاب پرداخته. حجم کتاب بالاست و اگر کمبود وقت دارید نسخه‌ی خلاصه رو پیشنهاد میدم. در کل کتاب بد نبود و‌ای کاش کتاب جامعی برای زبان بدن و منطبق بر فرهنگ ایران وجود میداشت که خلاصه و جمع و جور هم باشه با تصاویر مناسب آموزشی.
Gina Company
۱۴۰۰/۵/۲۷
من واقعا موضوع کتاب رو دوست داشتم خیلی وقت بود دنبال یه کتاب خوب در این زمینه می‌گشتم. بنظرم اینجور کتاب‌ها مهارت افراد رو برای زندگی کردن بالا میبره‌ای کاش توی دانشگاه بجای این همه واحد مذهبی همچین درس‌هایی تو قسمت واحدهای عمومی ارائه بشه.
قطعا خوندن اینجور کتابها مفیده
null null
۱۳۹۸/۱۲/۶
بنده بیشتر واسه بازی مافیا سراغ این کتاب اومدم و الان هم به صداقت دارم عرض میکنم با اینکه تازه کارم تو این زمینه ولی براحتی دروغو تشخیص میدم. البته تشخیص دروغ فقط یکی از مزایای این کتاب گرانبهاست. لطفا لایک کنید...
شکیب موری احمدی
۱۴۰۱/۱۱/۷
بسیار کاربردی وعالی این کتاب از اون دسته کتاب‌هایی است که باید چندبار خوند تا مطالب ملکه ذهن بشه البته نا حدود بسیار کمی هم با فرهنگ ما مغایرت داره که با مطالعه کتابهای دیگه میتونید این عیب رو برطرف کنید در کل خوندن این کتاب رو حتما توصیه میکنم.
مهدی رشنوادی
۱۳۹۹/۱/۷
اگر به دنبال یادگیری زبان بدن هستید یکی از کاملترین نسخه‌های آموزش زبان بدن رو انتخب کردید میشنهاد میکنم حتما بخرید و هرچه سریعتر بخونید جالبتر اینکه با خوندنش تمام مطالب رو برای همیشه یاد میگیرید و در مذاکره دست برتر رو خواهید داشت.
سعید فراهانی
۱۳۹۶/۱۲/۱۸
صرف هزینه برای خرید کتاب، اون هم با قیمت مناسب در این سایت و اپیلیکیشن، بسییااااار مفید تر از خرید یک پفک با همین قیمت هست،،،
شاید، فصلی، صفحه ای، جمله‌ای یا کلمه‌ای از مطالعه این یار مهربان، تغییری ماندگار در ما ایجاد کرد
. . . . برای همیشه
مشاهده همه نظرات ۱۳۹

راهنمای مطالعه کتاب جامع اسرار زبان بدن

برای دریافت کتاب جامع اسرار زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.