معرفی و دانلود کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر

عکس جلد کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر
قیمت:
16000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر

دنیای ادبیات فانتزی با کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر به بعد و قبل از این کتاب تقسیم می‌شود. جان رونالد روئل تالکین که با این اثر مشهورش مرزهای ادبیات تخیلی و فانتزی را در جهان جابه‌جا کرد؛ در این جلد شخصیتی مرموز را وارد داستان می‌کند که می‌کوشد با فرودو طرح دوستی بریزد و اعتمادش را جلب کند.

درباره‌ی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر:

در فصل دهم از جلد اول رمان ارباب حلقه‌ها (The Lord of The Rings) استرایدر وارد می‌شود!

پی‌پین گفت: سلام. تو کیستی؟ چه می‌خواهی؟ پاسخ داد: نام من استرایدر است و هر چند شاید دوست‌تان از یاد برده باشد، اما قول داده تا به طور خصوصی با من صحبت کند. فرودو گفت: چه می‌خواهی بگویی؟

استرایدر پاسخ داد: چیزهای بسیاری برای گفتن دارم و البته حرف‌هایم بهایی دارد. فرودو گفت: بگو ببینم چه چیزهایی می‌دانی؟

استرایدر با جدیت گفت: «مطالب ناراحت‌کنندۀ بسیاری می‌دانم، هر چند نمی‌توانم مخفی بشوم...» فرودو حرفش را قطع کرد: کاملاً اتفاقی بود! استرایدر گفت: «این اتفاق، موقعیت تو را دچار خطر کرد. فرودو من سوارهای سیاه را می‌شناسم و از تعدادشان نیز باخبرم...» سکوتی سنگین بینشان حکم‌فرما شد و آقای باتربار نامه‌ای از سوی گندالف برای فرودو آورد...

جلد اول از این رمان مشهور بیشتر به هابیت‌ها و امید می‌پردازد تا مخاطب در خلال آن اطلاعات زیادی در مورد شخصیت و کمی هم از تاریخشان به دست آورد. اطلاعات بیشتر را در گزیده‌ای از کتاب سرخ سرحد غربی که پیشتر با نام هابیت منتشر شده است می‌توان پیدا کرد. داستان از اولین فصل‌های کتاب سرخ برگرفته شده که اثر خود بیل‌بو اولین هابیتی است که شهرتش در دنیا پیچید.

درباره‌ی مجموعه کتاب ارباب حلقه‌ها:

یکی از برجسته‌ترین و اثرگذارترین آثار ادبیات قرن 21 مجموعه کتاب ارباب حلقه‌ها به شمار می‌آید که تاکنون بارها و بارها تجدید چاپ شده و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. این مجموعه داستان در ادامۀ اثر پیشین نویسنده به نام هابیت به نگارش درآمده است. جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien)، این مجموعه را بعد از 12 سال کار، در طول سال‌های 1954 تا 1956 به چاپ رساند که برای او شهرتی جهانی به همراه داشت.

رمان ارباب حلقه‌ها که نخستین بار در سال 1954 منتشر شد، استاندارد و چارچوب همۀ آثار فانتزی حماسی پس از خود را معین کرد. در این مجموعه کتاب داستان هابیتی جوان به نام فرودو بگینز روایت می‌شود که با پافشاری و اصرارهای فراوان جادوگری رمزآلود به نام گاندلف، سفری بسیار خطرناک و حیاتی را با هدف نابودی حلقۀ یگانه شروع می‌کند. این حلقه که قرن‌ها پیش به وسیلۀ سارون ارباب تاریکی، ساخته و بعد از آن گم شد، یک سلاح شیطانی محسوب می‌شود و سارون قصد دارد هر طور که شده آن را پس بگیرد.

ارباب تاریکی با به دست آوردن دوبارۀ قدرت حلقه، خشم و عصبانیت خود را بر سرتاسر سرزمین میانی فرود خواهد آورد. تنها یک راه برای ممانعت از تبدیل شدن این سرگذشت ترسناک به واقعیت وجود دارد و آن برگرداندن حلقه به مکانی به نام موردور است. این مکان تنها جاییست که حلقه در آن از بین می‌رود و از بدشانسی قهرمانان داستان، موردور، جایگاه سارون ارباب تاریکی می‌باشد.

در این رمان علاوه بر هابیت‌ها از موجودات افسانه‌ای دیگری سخن گفته شده است که در ادامه معرفی کوتاهی از آن‌ها در اختیارتان قرار می‌دهیم:

دورف: شکلی از موجودی خیالی که در حفره‌ها و مسیرهای درون کوه‌ها و سطوح زیر معدن‌ها زندگی می‌کنند. قد آن‌ها حدود نیم متر است. گاهی اوقات ظاهر زیبایی دارند اما اغلب به شکل پیرمردانی باتجربه با ریش بلند ظاهر می‌شوند که در مواردی گوژپشت هستند.

گابلین: یک جن سرگردان که اغلب شرور و خبیث است. آن‌ها در غار زندگی می‌کنند، با این حال به منازل مردم هم می‌روند و قابلمه‌ها و دیگ‌ها را به صدا درمی‌آورند، لباس کسانی که به خواب رفته‌اند را چنگ می‌زنند، شب‌ها اسباب و وسایل را جابه‌جا و بعد از کوبیدن به در و دیوار فرار می‌کنند.

اورک: یک موجود افسانه‌ای همچون هیولای دریا، غول یا دیو با هیبتی ترسناک.

اِلف: اِلف در فرهنگ عامه ژرمن‌ها، در آغاز به هر نوع روح گفته می‌شد اما بعدها به معنای خاص‌تر، برای موجود کوچکی به شکل انسان استفاده ‌شد. اسنوری اِلف‌ها را به اِلف‌های روشن که زیبا بودند و اِلف‌های تاریک که تاریک‌تر از قیر بودند دسته‌بندی کرد. الف‌ها به شرارت و بی‌ثباتی شهرت داشتند. در زمان‌ها و نقاط مختلف این طور تصور می‌شد که الف‌ها موجب ایجاد مرض و بیماری در بین حیوانات و انسان‌ها می‌شوند و بر سینۀ فرد خوابیده می‌نشینند و برایش کابوس درست می‌کنند.

ترول: هیولای عظیم‌الجثه‌ای که گاهی صاحب قدرت‌های جادویی می‌شوند. آن‌ها که با انسان‌ها دشمن هستند در کاخ‌هایشان زندگی می‌کنند و هم‌زمان با تاریکی هوا مناطق اطراف خود را تحت تسلط خود درمی‌آورند. اگر نور آفتاب به ترول‌ها بخورد می‌ترکند یا تبدیل به سنگ می‌شوند.

هابیت: مردمی کوچک‌تر از دورف‌ها هستند و دوست‌دار صلح و آرامش و زمین‌های زراعی‌اند. از ماشین خوششان نمی‌آید، اما ماهرانه از ابزارها استفاده می‌کنند. چالاک‌اند اما عجله ندارند.

پیتر جکسون فیلمی براساس همین رمان و به همین نام ساخته است که برندۀ جوایز اسکار در رشته‌های بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها:

- جزء فهرست 100 کتاب قرن لوموند
- برندۀ جایزۀ بین‌المللی داستان فانتزی سال 1957
- برندۀ جایزۀ تالار مشاهیر پرومتئوس سال 2009
- جزء بهترین کتاب‌هایی که خوانندگان قدیمی در یک سال (2002) آن را دوست داشتند.
- برندۀ جایزۀ دومیلور 1975
- نامزد دریافت جایزۀ هوگو برای بهترین مجموعه کتاب همیشگی 1966
- برندۀ نخستین جایزۀ گندالف (به افتخار یکی از شخصیت‌های داستان ارباب حلقه‌ها) در سال 1973
- کتاب ارباب حلقه‌ها با 250 هزار رأی از سوی کاربران اینترنتی کتاب هزارۀ دوم نام گرفت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها:

- یکی از بهترین آثار تخیلی قرن بیستم. (Sunday Telegraph)
- اثری خارق‌العاده هیجانی ناب. (New York Times)
- یکی از معدود آثار اصیل در ادبیات موخر. (New Republic)

کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های تخیلی و فانتزی علاقه‌مند هستید، این مجموعه کتاب ارزشمند و خاص را نباید از دست بدهید.

با جان رونالد روئل تالکین بیشتر آشنا شویم:

جان رونالد روئل تالکین نویسنده، شاعر، زبان‌شناس و استاد دانشگاه بریتانیایی در سال 1892 چشم به جهان گشود. او درس زبان‌شناسی تاریخی را طی سال‌های 1925 تا 1959 در دانشگاه آکسفورد تدریس کرد. وی از سال 1915 تا 1920 با درجۀ ستوان دوم در ارتش بریتانیا به خدمت مشغول شد.

تالکین به خلق زبان‌های علمی یا فراساخته علاقه‌ی وافری داشت و شاید تنها کسی باشد که توانست 15 زبان جدید خلق کند. با این وجود توصیه او به افرادی که طرفدار زبان بین‌المللی هستند این است که از اسپرانتو پشتیبانی کنند.

او را به دلیل آثارش در ژانر خیال‌پردازی حماسی می‌شناسند. از مشهورترین کتاب‌هایش می‌توان از هابیت، ارباب حلقه‌ها و سیلماریلیون نام برد. وی علاوه بر این کتاب‌های معروف آثار دیگری چون ماجراهای تام بامبادیل، راه پیوسته تا آن سو می‌رود و فرزندان هورین را به رشتۀ تحریر درآورده که اغلب بعد از مرگش به چاپ سیدند. این کتاب‌ها دربارۀ موضوعاتی هستند که به آنان رشته افسانه می‌گویند و در اصل اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتۀ دور جهان است.

جان رونالد انگیزه‌اش از نوشتن کتاب‌های تخیلی ارباب حلقه‌ها و ساختن میان زمین را صحبت کردن به زبان‌های فراساخته در این آثار بیان کرده است. او در دوم سپتامبر سال 1973 در انگلیس درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها می‌شنویم:

فرودو خشمگین گفت: «من هنوز نمى‌فهمم که این موضوع چرا علاقه شما را برانگیخت. آقاى استرایدر ممکن است دلیل شرافتمندانه‌اى براى جاسوسى و استراق سمع داشته باشد؛ ولى اگر این طور است، باید توصیه کنم که آن را توضیح بدهد.»

استرایدر با خنده گفت: «باشد جواب مى‌دهم! اما توضیحش ساده است: دنبال هابیتى به نام فرودو بگینز مى‌گشتم. مى‌خواستم خیلى زود پیدایش کنم. مى‌دانستم مجبور شده شایر را ترک بکند، خوب این رازى بود که به من و دوستانم مربوط مى‌شد.»

تا فرودو از صندلى‌اش برخاست و سام با اخم از جایش پرید، استرایدر محکم گفت: «دچار سوء تفاهم نشوید! من بیشتر از شما مراقب حفظ اسرار هستم. و مراقبت هم لازم است!» به جلو خم شد و به آنان نگاه کرد. با صدایى آهسته گفت: «مواظب هر سایه‌اى باشید! سواران سیاه از برى گذشته‌اند. مى‌گویند روز دوشنبه یکى از آن‌ها از سمت شمال راه سبز آمده؛ و یکى دیگر بعداً از طرف جنوب راه سبز سر و کله‌اش پیدا شده.»

سکوتى درگرفت. سرانجام فرودو رو به پى‌پین و سام کرد و گفت: «من باید آن را از نحوه استقبال نگهبان دروازه حدس مى‌زدم. و صاحب میهمانخانه هم ظاهراً چیزهایى شنیده. چرا مجبورمان کرد که به جمع ملحق بشویم؟ اصلاً معلوم هست چرا این قدر مثل احمق‌ها رفتار مى‌کند: باید بدون جار و جنجال اینجا مى‌ماندیم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
فصل دهم - استرایدر - قسمت اول
12 دقیقه
فصل دهم - استرایدر - قسمت دوم
12 دقیقه
فصل دهم - استرایدر - قسمت سوم
8 دقیقه
فصل دهم - استرایدر - قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهیاسین طیب نعیمی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
16000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر

برای دریافت کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دهم - استرایدر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.