معرفی و دانلود کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته

عکس جلد کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته
قیمت:
16000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته

دنیای ادبیات فانتزی با کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته به بعد و قبل از این کتاب تقسیم می‌شود. جان رونالد روئل تالکین که با این اثر مشهورش مرزهای ادبیات تخیلی و فانتزی را در جهان جابه‌جا کرد؛ در این جلد آغاز مبارزه و جنگ شخصیت‌های اصلی داستان برای تصاحب حلقه را به تصویر می‌کشد.

درباره‌ی کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته:

در فصل دوم جلد اول رمان ارباب حلقه‌ها (The Lord of The Rings) چندین و چند سال از نبودن بیل‌بو بگنز می‌گذرد. فرودو به پنجاه سالگی رسیده اما ظاهری همچون جوان‌های بیست ساله دارد. گندالف تصمیم می‌گیرد در مورد حلقه با فرودو حرف بزند. از این رو به او می‌گوید: «فرودو هر شخصی که تنها یکی از این حلقه‌ها را با خود داشته باشد، هیچ‌گاه نمی‌میرد، با این وجود عمر و زندگی بیشتری نیز نصیبش نمی‌شود، تنها باقی می‌ماند و هر لحظه برایش رنجی بزرگ را به همراه دارد. اگر آن فرد برای ناپدید کردن خودش این حلقه را به کار بیندازد محو و در نهایت تا ابد نامرئی می‌شود.» بعد از این سخنان زمان آن می‌رسد که حرف اصلی را به او بزند و سرانجام می‌گوید: فرودو صاحب حلقه از خواب بیدار شده و در پی حلقه است و دنبال تو نیز می‌گردد و ...

جلد اول از این رمان مشهور بیشتر به هابیت‌ها و امید می‌پردازد تا مخاطب در خلال آن اطلاعات زیادی در مورد شخصیت و کمی هم از تاریخشان به دست آورد. اطلاعات بیشتر را در گزیده‌ای از کتاب سرخ سرحد غربی که پیشتر با نام هابیت منتشر شده است می‌توان پیدا کرد. داستان از اولین فصل‌های کتاب سرخ برگرفته شده که اثر خود بیل‌بو اولین هابیتی است که شهرتش در دنیا پیچید.

دربارۀ مجموعه کتاب ارباب حلقه‌ها:

یکی از برجسته‌ترین و اثرگذارترین آثار ادبیات قرن 21 مجموعه کتاب ارباب حلقه‌ها به شمار می‌آید که تاکنون بارها و بارها تجدید چاپ شده و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. این مجموعه داستان در ادامۀ اثر پیشین نویسنده به نام هابیت به نگارش درآمده است. جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien)، این مجموعه را بعد از 12 سال کار، در طول سال‌های 1954 تا 1956 به چاپ رساند که برای او شهرتی جهانی به همراه داشت.

رمان ارباب حلقه‌ها که نخستین بار در سال 1954 منتشر شد، استاندارد و چارچوب همۀ آثار فانتزی حماسی پس از خود را معین کرد. در این مجموعه کتاب داستان هابیتی جوان به نام فرودو بگینز روایت می‌شود که با پافشاری و اصرارهای فراوان جادوگری رمزآلود به نام گاندلف، سفری بسیار خطرناک و حیاتی را با هدف نابودی حلقۀ یگانه شروع می‌کند. این حلقه که قرن‌ها پیش به وسیلۀ سارون ارباب تاریکی، ساخته و بعد از آن گم شد، یک سلاح شیطانی محسوب می‌شود و سارون قصد دارد هر طور که شده آن را پس بگیرد.

ارباب تاریکی با به دست آوردن دوبارۀ قدرت حلقه، خشم و عصبانیت خود را بر سرتاسر سرزمین میانی فرود خواهد آورد. تنها یک راه برای ممانعت از تبدیل شدن این سرگذشت ترسناک به واقعیت وجود دارد و آن برگرداندن حلقه به مکانی به نام موردور است. این مکان تنها جاییست که حلقه در آن از بین می‌رود و از بدشانسی قهرمانان داستان، موردور، جایگاه سارون ارباب تاریکی می‌باشد.

در این رمان علاوه بر هابیت‌ها از موجودات افسانه‌ای دیگری سخن گفته شده است که در ادامه معرفی کوتاهی از آن‌ها در اختیارتان قرار می‌دهیم:

دورف: شکلی از موجودی خیالی که در حفره‌ها و مسیرهای درون کوه‌ها و سطوح زیر معدن‌ها زندگی می‌کنند. قد آن‌ها حدود نیم متر است. گاهی اوقات ظاهر زیبایی دارند اما اغلب به شکل پیرمردانی باتجربه با ریش بلند ظاهر می‌شوند که در مواردی گوژپشت هستند.

گابلین: یک جن سرگردان که اغلب شرور و خبیث است. آن‌ها در غار زندگی می‌کنند، با این حال به منازل مردم هم می‌روند و قابلمه‌ها و دیگ‌ها را به صدا درمی‌آورند، لباس کسانی که به خواب رفته‌اند را چنگ می‌زنند، شب‌ها اسباب و وسایل را جابه‌جا و بعد از کوبیدن به در و دیوار فرار می‌کنند.

اورک: یک موجود افسانه‌ای همچون هیولای دریا، غول یا دیو با هیبتی ترسناک.

اِلف: اِلف در فرهنگ عامه ژرمن‌ها، در آغاز به هر نوع روح گفته می‌شد اما بعدها به معنای خاص‌تر، برای موجود کوچکی به شکل انسان استفاده ‌شد. اسنوری اِلف‌ها را به اِلف‌های روشن که زیبا بودند و اِلف‌های تاریک که تاریک‌تر از قیر بودند دسته‌بندی کرد. الف‌ها به شرارت و بی‌ثباتی شهرت داشتند. در زمان‌ها و نقاط مختلف این طور تصور می‌شد که الف‌ها موجب ایجاد مرض و بیماری در بین حیوانات و انسان‌ها می‌شوند و بر سینۀ فرد خوابیده می‌نشینند و برایش کابوس درست می‌کنند.

ترول: هیولای عظیم‌الجثه‌ای که گاهی صاحب قدرت‌های جادویی می‌شوند. آن‌ها که با انسان‌ها دشمن هستند در کاخ‌هایشان زندگی می‌کنند و هم‌زمان با تاریکی هوا مناطق اطراف خود را تحت تسلط خود درمی‌آورند. اگر نور آفتاب به ترول‌ها بخورد می‌ترکند یا تبدیل به سنگ می‌شوند.

هابیت: مردمی کوچک‌تر از دورف‌ها هستند و دوست‌دار صلح و آرامش و زمین‌های زراعی‌اند. از ماشین خوششان نمی‌آید، اما ماهرانه از ابزارها استفاده می‌کنند. چالاک‌اند اما عجله ندارند.

پیتر جکسون فیلمی براساس همین رمان و به همین نام ساخته است که برندۀ جوایز اسکار در رشته‌های بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها:

- جزء فهرست 100 کتاب قرن لوموند
- برندۀ جایزۀ بین‌المللی داستان فانتزی سال 1957
- برندۀ جایزۀ تالار مشاهیر پرومتئوس سال 2009
- جزء بهترین کتاب‌هایی که خوانندگان قدیمی در یک سال (2002) آن را دوست داشتند.
- برندۀ جایزۀ دومیلور 1975
- نامزد دریافت جایزۀ هوگو برای بهترین مجموعه کتاب همیشگی 1966
- برندۀ نخستین جایزۀ گندالف (به افتخار یکی از شخصیت‌های داستان ارباب حلقه‌ها) در سال 1973
- کتاب ارباب حلقه‌ها با 250 هزار رأی از سوی کاربران اینترنتی کتاب هزارۀ دوم نام گرفت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها:

- یکی از بهترین آثار تخیلی قرن بیستم. (Sunday Telegraph)
- اثری خارق‌العاده هیجانی ناب. (New York Times)
- یکی از معدود آثار اصیل در ادبیات موخر. (New Republic)

کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های تخیلی و فانتزی علاقه‌مند هستید، این مجموعه کتاب ارزشمند و خاص را نباید از دست بدهید.

با جان رونالد روئل تالکین بیشتر آشنا شویم:

جان رونالد روئل تالکین نویسنده، شاعر، زبان‌شناس و استاد دانشگاه بریتانیایی در سال 1892 چشم به جهان گشود. او درس زبان‌شناسی تاریخی را طی سال‌های 1925 تا 1959 در دانشگاه آکسفورد تدریس کرد. وی از سال 1915 تا 1920 با درجۀ ستوان دوم در ارتش بریتانیا به خدمت مشغول شد.

تالکین به خلق زبان‌های علمی یا فراساخته علاقه‌ی وافری داشت و شاید تنها کسی باشد که توانست 15 زبان جدید خلق کند. با این وجود توصیه او به افرادی که طرفدار زبان بین‌المللی هستند این است که از اسپرانتو پشتیبانی کنند.

او را به دلیل آثارش در ژانر خیال‌پردازی حماسی می‌شناسند. از مشهورترین کتاب‌هایش می‌توان از هابیت، ارباب حلقه‌ها و سیلماریلیون نام برد. وی علاوه بر این کتاب‌های معروف آثار دیگری چون ماجراهای تام بامبادیل، راه پیوسته تا آن سو می‌رود و فرزندان هورین را به رشتۀ تحریر درآورده که اغلب بعد از مرگش به چاپ سیدند. این کتاب‌ها دربارۀ موضوعاتی هستند که به آنان رشته افسانه می‌گویند و در اصل اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتۀ دور جهان است.

جان رونالد انگیزه‌اش از نوشتن کتاب‌های تخیلی ارباب حلقه‌ها و ساختن میان زمین را صحبت کردن به زبان‌های فراساخته در این آثار بیان کرده است. او در دوم سپتامبر سال 1973 در انگلیس درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها می‌شنویم:

شایعات حاکى از آن بود که وقایع عجیبى در جهان بیرون رخ مى‏‌دهد؛ و از آنجا که در آن زمان، سال‏‌ها مى‏‌شد که گندالف نیامده و پیامى نفرستاده بود، فرودو خود تا آنجا که مى‏‌توانست تمامى خبرها را به دست مى‌آورد.

اِلف‏‌ها که به ندرت قدم به شایر گذاشته بودند، اکنون موقع غروب، هنگام گذر از بیشه‌‏ها، گذرى بى‌‏بازگشت به سمت غرب، دیده مى‏‌شدند؛ اما آنان سرزمین میانه را ترک مى‌‏گفتند و علاقه‌‏اى به مشکلات آن نداشتند. با این حال دورف‌‏ها را نیز مى‌‏شد به تعدادى غیرمعمول در جاده دید. جاده باستانى شرق - غرب از میان شایر مى‌‏گذشت و به بندرگاه‌‏هاى خاکسترى منتهى مى‏‌شد و دورف‏‌ها همیشه این جاده را براى رسیدن به معادن خود در کوه‏‌هاى آبى به کار مى‌‏بردند.

دورف‏‌ها منبع عمده کسب اخبار هابیت‏‌ها از نواحى دوردست بودند - البته به شرط آن که دنبال کسب خبر باشند؛ اما معمولاً قاعده بر این بود که دورف‌‏ها کم مى‏‌گفتند و هابیت‏‌ها هیچ نمى‏‌پرسیدند. اما اکنون فرودو، اغلب دورف‏‌هاى بیگانه را که از سرزمین‏‌هاى دوردست بودند و پناهگاهى در غرب مى‌‏جستند ملاقات مى‏‌کرد. آنان آشفته بودند و برخى به نجوا از دشمن و از سرزمین موردور سخن مى‌‏گفتند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
فصل دوم - سایۀ گذشته - قسمت اول
14 دقیقه
فصل دوم - سایۀ گذشته - قسمت دوم
15 دقیقه
فصل دوم - سایۀ گذشته - قسمت سوم
20 دقیقه
فصل دوم - سایۀ گذشته - قسمت چهارم
20 دقیقه
فصل دوم - سایۀ گذشته - قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهیاسین طیب نعیمی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
16000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته

نوید پرندوار
۱۴۰۱/۶/۱۲
پیش از دیدن این سریال، یاید توجه داشت که آقای جی آر. آر تالکین، یکی از بزرگ‌ترین نویسنده‌های رمان‌های فانتزی می‌باشد که جلد‌های زیادی از این دنیای گسترده‌ی ارباب حلقه‌ها منتشر کرده است. او از جمله نویسنده‌هایی می‌باشد که همیشه داستان خود را از ابتدا آغاز می‌کند و به همه‌چیز می‌پردازد و هیچ چیز را و از قلم نمی‌اندازد. داستان‌های او از سه دوره یا همان عصر تشکیل شده‌اند که سه سری ارباب حلقه‌ها در دوره‌ی سوم سریال آن در دوره‌ی دوم رخ می‌دهد.
اما چه اتفاقاتی باعث می‌شود که این عصر اتفاق بیافتد و سائورون به دشمنی عظیم برای الف‌ها و انسان‌ها تبدیل شود. سائورون در عصر اول سری کتاب‌های تالکین حضور دارد و او شخصیتی است که در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها، به صورت یک تک چشم مشاهده می‌کردیم.
ندا عالی پور
۱۴۰۰/۱/۲۳
درکل خوبه، بعضی اسامی واماکن رو اشتباه تلفظ کرده
مثلا توی مقدمه باید بگه۷ حلقه برای فلان ۹ حلقه برای انسان هاو... اما میگه حلقه۷ برای فلان حلقه۹ برای انسان
فاطمه تاروتی
۱۴۰۰/۱/۲۰
جالب بود. میتونستم تک تک سکانس‌های فیلم رو جلثی خودم تصور کنم
محمدرضا گرگیچ
۱۴۰۱/۱۱/۷
بسیار عالی حتما گوش کنید
محمد حسین مطهری
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
کتاب خوب و باحالیه
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته

برای دریافت کتاب صوتی ارباب حلقه‌ها - قسمت دوم - سایه گذشته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.