معرفی و دانلود کتاب صوتی گتسبی بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی گتسبی بزرگ
قیمت:
64000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گتسبی بزرگ

کتاب صوتی گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتز جرالد یکی از بزرگ‌ترین و ماندگارترین و همچنین پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکاست که تاکنون بیش از 25 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این اثر، خاطره‌ایست ‌جاویدان؛ از هوس، هرزگی، تباهی و بی‌قیدی که همه و همه در ثروت نهفته است.

این کتاب اولین بار در سال 1925 منتشر شد. فتیتزجرالد (Fitzgerald Francis Scott) در این کتاب آمریکای دهه بیست را روایت می‌کند. نویسنده در این کتاب مرد ثروتمندی را به تصویر می‌کشد، که درآمد خود را از راه تولید و فروش مشروبات الکی به‌دست می‌آورد؛ آن هم در سال‌هایی که قانون منع تولید و فروش مشروبات الکی پابرجا بود.

کتاب صوتی گتسبی بزرگ (The Great Gatsby)، یک رمان فاخر از ادبیات کلاسیک امریکایی است که ظاهرأ داستانی در مورد عشق بی‌ثمر یک مرد به زن است. با این حال، زمینه‌ی اصلی رمان دامنه‌ای بزرگتر و کمتر رمانتیک دارد. این کتاب به سراغ نقدگونه‌های مختلفی از مضامین عدالت، قدرت، صلح، خیانت، رویای آمریکایی و از همه بیشتر تفاوت طبقات اجتماعی پرداخته است.

این رمان آمریکای ثروتمند پس از جنگ جهانی اول را به تصویر می‌کشد. گتسبی قهرمان کتاب، مردیست خود‌ساخته و بزرگ که چون هر انسان دیگری مجموعه‌ای ‌از خوبی‌ها ‌و بدی‌هاست، اما خوبی‌های ‌او بر بدی‌هایش ‌رجحان دارد و بزرگترین اشتباه او لجاجت و پافشاری بر روی یک آرزوی محال از دست رفته است. گاه باید با دنیا و ناملایمات و نا‌خراشیدگی‌های ‌آن سازگار شد و دنیا را دور زد! کاری که گتسبی نکرد و خواست از نزدیکترین راه به مقصدش برسد و حریف دنیا نشد و زمین خورد.

رمان گتسبی بزرگ چون هر رمان دیگری داستان زندگیست، همان زندگی مرسوم و جاری انسانی اما به نظر می‌رسد درس‌های ‌انسانی عمیقی می‌آموزد که ربطی به زمان و مکان ندارد و هر کسی در هر شرایطی می‌تواند از آن بیاموزد و درس بگیرد و اصلا راز جاودانگی و شهرت این اثر چیزی جز این آموزندگی نیست. البته از این نیز نگذریم که اثر، اثری خلاقانه، شیرین و شنیدنی‌ است.

گتسبی مرد خود ساخته‌ای ‌بود که در زمان خودش به خاطر مهمانی‌های ‌پر زرق و برقش شهرتی به هم زده بود، علی‌رغم اینکه ‌غرق نور و زیبایی تنگه‌ی ‌زیبای لانگ آیلند بود، خودش تنها و تنها دلبسته‌ی ‌دی زی بیوکنن بود. فیتس جرالد در کلامی متموج و درخشان نشان می‌دهد که گتسبی آن قدر رویایش را دنبال می‌کند تا به آن پایان غم‌انگیز می‌رسد.

اف. اسکات. فیتس جرالد، برخلاف باور مردم که ثروتمندان را همه از یک طبقه و قماش‌ می‌دانند، آن‌ها را به دو قشر تقسیم کرده است. گروه اول دارای ثروت قدیمی و گروه دوم، قشر گتسبی یا همان دارای ثروت جدید هستند. نکته بسیار بجا و ظریفی که فیتز جرالد در داستان خود آورده، مربوط به قشر سوم یا همان «بی‌پول‌ها» ست. تنها نماینده‌ی این قشر در پایان داستان کنار گتسبی می‌ماند.

کتاب «گتسبی بزرگ» در ابتدا با استقبال چندانی مواجه نشد و در خلال جنگ جهانی دوم، به طور کلی به فراموشی سپرده شد. اما بعد از جنگ و در سال‌های رکود اقتصادی آمریکا مورد استقبال بی‌سابقه‌ای قرار گرفت؛ به طوری که در سال 1998 هیئت دبیران «مادرن لایبری» این کتاب را بهترین رمان قرن بیستم و دومین رمان انگلیسی زبان این قرن معرفی کردند.

کتاب «گتسبی بزرگ» اولین بار در سال 1344 در ایران ترجمه و به چاپ رسیده است. همچنین فیلمی با اقتباس از این کتاب با بازی «لئوناردو دی کاپریو» در نقش گتسبی در سال 2013 ساخته شده است.

اسکات فیتز جرالد، نویسنده آمریکایی رمان و داستان‌های کوتاه بود. آثار فیتزجرالد نمایانگر عصر جاز در آمریکا است. او به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ سده بیستم میلادی شناخته می‌شود. شناخته‌شده‌ترین اثر او رمان گتسبی بزرگ است که اولین بار در سال 1925 منتشر شد. از آثار دیگر این نویسنده می‌توان به «این سوی بهشت»، «زیبا و ملعون»، «لطیف است شب»، «آخرین قارون»، «بازگشت به بابل» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب گتسبی بزرگ:

- یک چیز حتمی است و هیچ چیز حتمی‌تر نیست، ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند و فقیران بچه می‌آورند.
- فکر می‌کرد من خیلی چیز سرم می‌شود برای اینکه چیزهایی که من می‌دانستم با چیزهایی که او می‌دانست تفاوت داشت.
- باید یاد بگیریم دوستی‌مونو با آدم‌ها تا موقعی که زنده‌ن نشون بدیم، نه بعد از مردن‌شون. بعد از مردن‌شون، روال من اینه که بذارم‌شون به حال خودشون.
- هرکسی حداقل یکی از فضیلت‌های مهم را برای خودش قائل است و فضیلت من این است: من یکی از معدود آدم‌های باصداقتی‌ام که در عمرم شناخته‌ام.
- در سال‌هایی که جوان‌تر و زودرنج‌تر بودم، پدرم نصیحتی به من کرد که هنوز آن را در ذهنم مرور می‌کنم. پدرم گفته بود: «هر وقت دیدی که می‌خوای از کسی ایراد بگیری فقط یادت باشه که آدم‌های دنیا همه این موقعیت‌ها رو نداشتن که تو داری.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
نمونه 2
نمونه 3
8 دقیقه
فصل اول - بخش اول
27 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
22 دقیقه
فصل اول - بخش سوم
37 دقیقه
فصل دوم
20 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
31 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
21 دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
26 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
18 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
18 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
34 دقیقه
فصل ششم
26 دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
27 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
21 دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
20 دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
18 دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
29 دقیقه
فصل نهم - بخش اول
16 دقیقه
فصل نهم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گتسبی بزرگ
نویسنده
مترجممهدی افشار
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
64000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گتسبی بزرگ

زینب.م
۱۳۹۷/۹/۲۵
این نظر دوم من و بعد از شنیدن کامل کتابه.
یک. ترجمه بشدت عذاب آوره، بااینکه راوی تلاششو برای دلچسب بودن کتاب کرده اما واقعا بعضی جملات -و توصیف‌ها رو مخصوصا- متوجه نمیشدم.
دو. از معدود کتاب‌هایی که اقتباس سینمایی شون خییییییییییلی بهتر از آب دراومده. و به واقع جزییاتی که تو کتاب هست و تو فیلم هیج
نیست اسیبی به سیر روایی داستان نمیزنه. تو کتاب اصلا دلت برا هیچکس نمیسوزه. اونقدری که تو فیلم به عشق گتسبی و دیزی خوب پرداخته میشه، تو کتاب خیلی گذرا رد میشه.
سه. گتسبی کتاب شبیه مرد پنجاه ساله و مرموزیه که حالا یه علاقه‌ای هم به دیزی داره. درحالیکه دی کاپریو خیلی بهتر و باورپذیر تر این کاراکتر رو ساخته. دیزی کتاب اصلا قابل تحمل نیست و نمیفهمی برای چی انقد گتسبی دوسش داره. درحالیکه کری مولیگان تو فیلم انگار واقعا گتسبی رو دوست داشته، جردن بیکر داستان خیلی خشن تر و بی‌عاطفه تر از الیزابت دبیکی فیلمه. و....
چهار. از همه کسایی که کتابو دوست داشتن عذرمیخوام و به همه کسایی که مثه من به هوای فیلم میان کتابو میخونن بگم که خاطره خوش فیلمو با خوندن کتابش خراب نکنن. مخصوصا سکانس اهنگ لانا دل ری رو.. 😭
M.A.D م.ع.د
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
شاید این کتاب به نظر بعضی از مطالعه کنندگان محترم رمانی عادی بیاید.
اما وقتی به خصوصیات شخصیت‌ها دقت میکنیم و دلایل خیانت یا جنایت و پشت پرده‌ی خیانت‌ها می‌بینیم که با شاهکاری روبرو هستیم که کم نظیر است.
وقتی گتبسی عشق قدیمی خود را با کمک گرفتن از دونفر به جایی برای ملاقات میکشاند حسی را تجربه
میکند که ماها درزندگی خود بارها تجربه کرده ایم.
برای چیزی حاظریم جان بدهیم ولی زمانی که این اتفاق میافتد برایمان غریب است و اگر نتوانیم با ترس خود مبارزه کنیم قطعا فرار خواهیم کرد.
ممنون از کتابراه که برای امثال من که وقت برای مطالعه کتاب فیزیکی نداریم بستری فراهم آورده که درحین انجام کارهایمان صوتی گوش بدهیم و به اندیشه هایمان بیافزاییم.
و تشکر ویژه از اوانامه و مخصوصا جناب آرمان سلطان زاده عزیز که همیشه با صدای دلنشین و اجرای قوی مارا شویق به گوش کردن میکند.
میم غین
۱۳۹۹/۲/۲۱
من فیلم این کتاب و دیدم و اطلاعی نداشتم که کتابش هم بوده و هست اما در کل زندگی قشرهارو نشون داده که ما خودمون هم تو دنیای واقعی عینه اون هارو در اطرافمون میبینیم اما با این تفاوت که عمق زندگیه قشرهای مذکور رو برای ما ادمها میشکافه و به نوعی اگاهی میده که از هر قشری چه توقع و رویدادی سر میزنه... و ک رو اون دیده نهانی از زندگی داشتیم رو اینبار اون روی سکه رو در واقع اشکار شده‌ی نوع زندگی از سبک ثروتمند قدیمی و به ثروت رسیده جدید و فقیر رو گویاتر و عمیق ببینیم در واقع از زندگی هر قشری چه توقعی محرز و رخ داده میشه...
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
نمیدونم شاید ترجمه بعضى از آثاره معاصر آمریکا امکان پذیر نباشه و قطعاً فیتزجرالد در رده هاى اول این ثقیل بودن قرار داره نه از باب موضوع بلکه در خصوص تمثیلها و استعاره هایى که در زبان انگلیسى براى آن معروف و ستوده است. اما در برگردان فارسى دچار بى محتوایى و نامفهومى میشود.. البته مثل همیشه صداى عالى سلطانزاده بسیار و شگرف بود و داستان هم قابل تامل و تفکر و فقط همین استعاره هاى زیاد نامفهوم به گوش، اثر را کمى خسته کننده میکرد
زینب.م
۱۳۹۷/۸/۱۶
وای خیلی خوشحالم میبینم این کتاب هم ترجمه جدیدش اومده هم با صدای دلنشین و فوق‌العاده آقای سلطان زاده ست.. من اول فیلمشو دیدم و بشدت تحت تأثیر قرار گرفتم و تا چند وقت گریه می‌کردم😁
بعد رفتم سراغ کتابش تا با جزییاتی ک معمولا از دید فیلم‌های اقتباسی پنهون میمونن، بیشتر آشنا بشم، اما ترجمه شو دوست نداشتم و کلا گذاشتمش کنار.
ممنونم کتابراه عزیز که ترجمه جدید و بصورت صوتی ارائه ش کرده.
داریوش
۱۳۹۸/۷/۱۴
سلام، به نظرم روح کتاب و تو سانسور خفه کردن و یه جورایی خواستن که فقط یه کتابی به اسم گتسبی بزرگ باشه که بگن هست. اصلا از گوش دادن وصله پینه‌های این کتاب لذت نبردم. صدای راوی مثل همیشه عالی و دلنشین بود و به نظرم انرژی زیادی برای پر کردن کمبود‌های کتاب گذاشته باشن. با تشکر از آقای آرمان سلطان زاده.
مرضیه فتاحی
۱۳۹۷/۹/۲۸
ممنون بابت به اشتراک گذاری این اثر. کتاب فوقالعاده خوبیه. من پیشنهاد میدم فیلم ساخته شده از رمان رو هم حتما ببینید. گوینده‌ی این کتاب صوتی صدای خوب و دلنشینی داره و با فراز و فرودهای به موقع کمک میکنه تا شنونده تمرکزش رو از دست نده. ضمن اینکه ترجمه‌ی خوبی هم دارد
sahra falah
۱۳۹۹/۲/۴
کتاب قشنگیه و فیلمی هم که ساخته شده با بازی عالی دیکاپریو کاملا جذاب و منطبق با کتاب.... شخصیت دیزی واقعا روی اعصاب در حالی که عاشق گتسبی و میدونه همسرش هم بهش خیانت میکنه اما باز هم تام رو رها نمیکنه حتی گاهی اونو هم دوست داره...
مصطفی پارسامنش
۱۴۰۱/۷/۱۵
بسیار زیبا بود. سال هاپیش میخواستم این کتاب رو مطالعه کنم‌و به لطف کتاب راه و صدای گرم‌ آقای سلطان زاده این امر برام میسر شد. موسیقی که در حین کتاب خوانی پخش میشد هم بسیار زیبا و متناسب با فضای داستان بود. بسیار ممنون
بهارک شاه پسند
۱۳۹۸/۷/۱۵
همیشه دوست داشتم این کتابرو مطالعه کنم تا اینکه اول فرصتی پیش اومد تا فیلمشو دیدم.. من فکر میکنم یه فیلم اقتباسی هر چقدر هم عالی باشه به پای اصل کتاب نمیرسه. خوندن با گوش دادن این کتاب رو له همه توصیه میکنم.
elnaz br
۱۳۹۸/۵/۱۷
این کتاب واقعاااا خوب بود، از اون رمان هاییه که هر زمان بخونی جذابه. صدای آرمان سلطان زاده هم عاااالیه، تقریبا هر رمانی با صدای ایشون باشه با خیال راحت گوش میکنم، زیبا کار میکنن معمولا اثر قشنگتر هم میشه.
س ض
۱۳۹۸/۴/۲۶
داستان درونمایه زیبایی داشت، اما خیلی دیر وارد ماجرای اصلی شد. شخصیت پردازی خیلی خوبی داشت داستان، به خصوص شخصیت گتسبی به خوبی پرداخته شده بود. من از شنیدن این داستان با راوی بسیار خوبی که داشت ئاقعا لذت بردم.
مینا زارعی
۱۴۰۱/۱۱/۷
گتسبی بزرگ پر از توصیفات جزئی طوری که سررشته موضوع از دستم خارج میشد و هر بخش رو دوباره باید گوش میدادم تا یادم میاد موضوع چی بود با اینحال چون کتاب معروفی هست ترجیح میدم تا پایان گوش بدم
Lydia The orange
۱۳۹۸/۱۱/۶
ترجمه ش انقدر افتضاح بود که مجبور شدم همون اوایل دیلیت کنم و کنار بذارم...
ترجمه‌های مختلف این کتاب رو نگاه کردم، بهترین ترجمه برای خانم معصومه عسگری هست. بقیه اصلا خوب نیستن.
علیرضا مرزبان
۱۳۹۸/۸/۳۰
شخصیتی دوست داشتنی و بلد پرواز که از آرزوش دست بر نمی‌داره
صدای راوی خوبه اما ترجمه اصلا روون نیست
بعضی از توصیفاتی که گفته میشه اصلا واضح نیست و نمی‌تونه فضا سازی رو تو ذهن شکل بده
مشاهده همه نظرات 67

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گتسبی بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.