معرفی و دانلود کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

عکس جلد کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی نوشته‌ی گریچن رابین، شما را با دسته‌بندی‌های مهم شخصیت در علم روانشناسی آشنا می‌سازد و کمک می‌کند تا زندگی سعادتمندتر و موفق‌تری برای خود و دیگران بیافرینید و ارتباط بهتری با اطرافیان‌تان برقرار کنید.

درباره کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی:

گریچن رابین با دسته‌بندی شخصیت‌ها آخرین بخش بندی از تیپ‌های شخصیتی را ارائه می‌دهد. درون‌گرایی در برابر برون‌گرایی، آزمون‌های روانشناسی میرز - بریگز و آزمون روانشناسی هاگوارتز هاوس را می‌توان منابع این طبقه‌بندی به شمار آورد.

نویسنده از مشاهدات و پژوهش‌هایش برای مرتب‌سازی این دسته‌های شخصیتی بهره گرفته که ریشه و اساس آن نحوه واکنش افراد در برابر انتظارات است. کتاب پیش رو دیدگاه جدید درباره چهار گرایش فردی به شما می‌دهد. این چهار گرایش به این نکته می‌پردازند که افراد چطور به انتظارات بیرونی و درونی پاسخ می‌دهند و این مسئله چطور بر زندگی‌شان اثر گذاشته است.

انتظارات بیرونی انتظاراتی هستند که دیگران در شما ایجاد می‌کنند، مانند کاری را سر موعد انجام دادن. انتظارات درونی نیز انتظاراتی‌اند که شما در وجود خودتان به وجود می‌آورید مثل عمل کردن به تصمیمات که هنگام سال نو می‌گیرید.

بسته به واکنش فرد به انتظارات درونی و بیرونی، شخصیت آن فرد در یکی از دسته بندی‌های چهارگانه قرار می‌گیرد: حمایتگرها به راحتی انتظارات بیرونی و درونی را پاسخ می‌دهند. پرسشگرها تمامی انتظارات را زیر سؤال می‌برند؛ آن‌ها تنها در صورتی به یک انتظار پاسخ می‌دهند که باور داشته باشند موجه است، پس در نتیجه تنها انتظارات درونی را پاسخ می‌گویند.

ایثارگرها به سادگی انتظارات بیرونی را پاسخ می‌گویند اما برای پاسخ دادن به انتظارات درونی در تقلا هستند. عصیانگرها نیز در مقابل تمامی انتظارات، چه بیرونی و چه درونی، مقاومت می‌کنند.

وقتی چهار گرایش را در نظر می‌گیرید، بهتر قادر به درک خودتان خواهید بود. این خودآگاهی حیاتی است چون می‌توانید تنها بر پایه ماهیت، علایق و ارزش‌هایتان زندگی شادی را برای خود بسازید.

زمانی که به این چهار گرایش توجه می‌کنید، به همان اندازه بهتر قادر به درک دیگران خواهید بود. وقتی گرایش دیگران را شناسایی کنید، می‌توانید به طرزی مؤثرتر با آن‌ها به عنوان همکار و رئیس، معلم و مربی، زن و شوهر، والدین و بچه‌ها، پزشک و بیمار زندگی و کار کنید. پس فهمیدن چهار گرایش درکی غنی‌تر از جهان را برایتان به ارمغان می‌آورد.

همچنین با خرد، تجربه و خودآگاهی از چهار گرایش، می‌توانید از وقتتان به طور سازنده‌تر استفاده کنید، تصمیمات بهتری بگیرید، دچار استرس کمتری شوید و به طرزی مؤثرتر با دیگر افراد در تعامل باشید. کتاب گرایش‌های چهارگانه شخصیتی (The Four Tendencies) نقاط ضعف و قوت هر گرایش را مطرح می‌کند و به شما می‌گوید که چطور از آن‌ها به سود خودتان استفاده کنید. همچنین شما به کمک این کتاب شباهت‌های این گرایش‌ها به یکدیگر را درک خواهید کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی:

- من گریچن رابین را دوست دارم چرا که او به من کمک می‌کند تا خودم و مردم اطرافم را درک کنم. (Cathy Rentzenbrink)

- شما یاد خواهید گرفت که بر اساس آنچه برای مشخصات شخصیتی خاص خودتان مناسب است تصمیمات بهتری بگیرید، نه آنچه دیگران انتظار دارند یا از شما می‌خواهند. (Chris Guillebeau)

- این کتاب بلافاصله هر زمینه از زندگی شما را بهبود می‌بخشد و من این را از تجربه شخصی می‌گویم. اگر در روابط عاطفی، شغلی، سلامتی یا اعتماد به نفس خود دچار چالش شده‌اید، درک گرایش و چگونگی آن برای شما تغییردهنده چیزی است که به دنبال آن هستید. (Melissa Hartwig)

- مسیر رسیدن به خوشبختی از شخصیت شما آغاز می‌شود. در این کتاب، گریچن رابین از خردی متعارف و متناسب با همه مردم استفاده می‌کند و راهی مناسب برای سلامتی، روابط و رفاه را به خوانندگان ارائه می‌دهد. یک اثر خواندنی و قابل توجه از یکی از کاربردی‌ترین داستان‌نویسان کره زمین. (Tom Rath)

- چهار گرایش کتابی کاملاً خوش‌ساخت و خوش‌خوان است. گریچن رابین به من آموخت که چرا به عنوان یک شورشی، انتظارات من اغلب با انتظارات دیگران سازگار نیست و به من کمک می‌کند تا دیدگاه ترحم‌آمیزی پیدا کنم. این اثر گام‌های قدرتمندی را ارائه می‌دهد که همه ما می‌توانیم برای برقراری روابط سازنده‌تر با افراد زندگی خود برداریم. (Robert Sutton)

کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مطالب روانشناسی به خصوص شخصیت‌شناسی علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

با گریچن رابین بیشتر آشنا شویم:

نویسنده آثار پرفروشی چون بهتر از قبل، آرامش درونی، پروژه شادی، شادی در خانه و نظم بیرونی کسی جز گریچن رابین (Gretchen Rubin) نیست. او خود را مشاهده‌گری مدرن در عرصه زندگی انسان و مسیر نشاط و سرزندگی معرفی می‌کند.

رابین دیدگاه‌های خود درباره شادکامی انسان را در وبلاگ و پادکست خود با نام چطور شادتر باشید با گریچن رابین، در میان می‌گذارد. این مجموعه پادکست‌ها جوایزی را نیز به خود اختصاص داده‌اند.

او در گذشته در دادگاه عالی ساندرا دی اوکانر به عنوان کارمند فعالیت می‌کرد. رابین مدرک دانشگاهی‌اش را از دانشگاه حقوق ییل گرفت و هم‌زمان با تحصیل به عنوان سردبیر نشریه بررسی حقوقی ییل، مشغول کار شد.

از سخنرانی‌های مهم و برجسته او می‌توان به سخنرانی در مجموعه کنفرانس‌های تد اکس و مجموعه سخنران لینکداین را نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی می‌شنویم:

گرایش‌های ما ذاتی هستند: آن‌ها نتیجه ترتیب تولد، سبک تربیت، پرورش مذهبی و جنسیت نیستند. آن‌ها ارتباطی با برون‌گرایی یا درون‌گرایی ندارند. بسته به اینکه در خانه، سرکار، با دوستان باشیم تغییر نخواهند کرد و همین که پا به سن می‌گذاریم تغییری در آن‌ها ایجاد نخواهد شد. ما این گرایش‌ها را با خود به دنیا می‌آوریم.

اینکه اکثر افراد به راستی به طور مستقیم به یکی از چهار دسته قابل تقسیم هستند تا حدی مرا غافلگیر می‌کند. در حالی که گاهی اوقات گرایش یک بچه می‌تواند سخت باشد (من هنوز نمی‌توانم از گرایش یکی از دخترهایم سر درآورم)، ولی به هنگام بزرگسالی به طور مشخص با گرایش به‌خصوصی دمساز می‌شویم که ادراک و رفتار ما را به شیوه‌های اساسی شکل می‌دهد. گرایش‌های ما تغییر نمی‌کند، مگر آنکه تجربه مصیبت‌بار تغییر شکل شخصیت، مانند تجربه‌ای نزدیک به مرگ، یک بیماری خطرناک یا یک دوره جدی اعتیاد را تاب آوریم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
40 دقیقه
فصل اول - چهار گرایش
8 دقیقه
فصل دوم - گرایش خود را مشخص کنید
44 دقیقه
فصل سوم - شناخت حمایت‌گر
26 دقیقه
فصل چهارم - سروکار داشتن با یک حمایت‌گر
52 دقیقه
فصل پنجم - پرسش‌گر
29 دقیقه
فصل ششم - سروکار داشتن با یک پرسش‌گر
44 دقیقه
فصل هفتم - ایثارگر
39 دقیقه
چطور ایثارگرها می‌توانند مزایا و معایب این گرایش را مدیریت کنند؟
24 دقیقه
فصل هشتم - سروکار داشتن با یک ایثارگر
53 دقیقه
فصل نهم - عصیان‌گر
42 دقیقه
فصل دهم - سروکار داشتن با عصیان‌گر
35 دقیقه
فصل یازدهم - وقتی چهار گرایش با هم جفت می‌شوند
20 دقیقه
فصل دوازدهم - صحبت کردن ثمربخش با هر گرایش
4 دقیقه
فصل سیزدهم - گرایش ما هر آنچه باشد می‌توانیم یاد بگیریم نقاط قوت آن را مهار کنیم
9 دقیقه
ارزیابی چهار گرایش گریچین رابین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی
نویسنده
مترجمسالومه خدابخشی
گویندهفرزانه فائزی، اعظم حبیبی، معصومه عزیز محمدی، مهیار ستاری، محسن زرآبادی پور
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

abbas masjedian
۱۴۰۰/۷/۹
با سلام.. کتاب خوبیه... از یک جنبه خوب چهار تیپ شخصیتی را توضیح میده با مثالهای واقعی... میتونه کمک کنه ادمهای اطرافت را از نظر تیپ شخصیتی بشناسی و برخوردی مناسب باهاشون داشته باشی تا تنش کمتری داشته باشی و راحتتر تو‌جامعه زندگی کنی
Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۳/۲۲
کتاب واقعا خوبیه، به شخصه نمیتونم قطعیت به همه کتاب بدم اما برای خودشناسی خیلی کتاب خوبیه و موضوعات کاملا جدیدی داره و کمک کننده هست و حس خوبی میده در نهایت و تاثیرگذاره در خیلی جاها... مرسی
زهرا شاهی
۱۴۰۰/۴/۱
بخونیدش خوبه کمک میکنه خودتون رو بشناسین وهمینطور هم مشکلاتتون با بقیه رو هم تا حدی میتونین کنترل کنین
علیرضا نوروزی
۱۴۰۱/۷/۱۸
کتاب خوبی هست اما به نظر من بیشتر بدرد بچه‌های روانشناسی میخوره و زیاد عمومی نیست
سجاد تربت
۱۴۰۰/۷/۶
یه دیدگاه فوق العاده از ادم‌ها درست کرده که هرکدوم رو تو دنیای واقعی هم میشه لمس کرد
milad Sailor
۱۴۰۱/۸/۱۵
متوجه شدم که چطوری به خودم نگاه کنم چطوری با بقیه تعامل داشته باشم
بهنام نجفی
۱۴۰۱/۶/۲۶
برای کسایی که در حوزه شخصیت شناسی فعالیت دارند یا علاقه به این حوزه دارند مفیده
علی شهبازی
۱۴۰۲/۱/۱۶
کتاب خوب و کاربردی هست ممنون از کتاب راه
milad ستاری فرد
۱۴۰۱/۷/۶
صدای گوینده مناسب متن بود ولی فایل‌ها طولانی هستن
Hamid Hamidy
۱۴۰۰/۸/۱۳
عالی، بهتون کمک میکنه خودتون و اطرافیانتن رو بهتر بشناسین.
Hamidreza Pakpour
۱۴۰۰/۴/۲۶
برای روابط اجتماعی و شناخت آدم‌های اطرافت واقعا خوبه
محبوبه ملکی
۱۴۰۰/۳/۱۸
عالیه چون حداقل شناخت کامل به خود پیدا میکنید
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی

برای دریافت کتاب صوتی گرایش‌های چهارگانه شخصیتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.