معرفی و دانلود کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین

عکس جلد کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین

کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین نوشته‌ی علیرضا لبش، پنجمین جلد از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی، دربردارنده‌ی لطیفه‌ها و حکایت‌هایی دلپذیر از کتاب لطائف الطوائف است که پس از شنیدنش لبخندی عمیق بر لبان‌تان می‌نشیند.

درباره‌ی کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین:

کتاب لطیفه‌های شیرین پنجمین جلد از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی است که از کتاب «لطائف الطوائف» برگرفته شده و لطیفه‌های کهن ایرانی را روایت می‌کند. علیرضا لبش بصورت دقیق و حرفه‌ای به کاوش در کتاب لطائف الطوائف پرداخته و تمام طنزهای پنهان در این اثر را بیرون کشیده است.

فخرالدین علی صفی از لطیفه‌پردازان درخشان ایرانی و نویسنده‌ی کتاب لطائف الطوائف است. او در خانواده‌ای اهل قلم بزرگ شده و در قرن‌های نهم و دهم هجری می‌زیست. این کتاب مجموعه‌ای از لطایف این نویسنده‌ی ماندگار است که از قرن‌های گذشته به جا مانده و به اشکال گوناگون در بین بازگوکنندگان حکایات طنز روایت شده است.

در کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین، بیشتر لطیفه‌ها به نکات اخلاقی اشاره می‌کنند. این لطیفه‌ها به دو صورت وجود دارند، یا به صورت اخلاقی هستند، یا به نقد اخلاقی خاص می‌پردازند و مستقیما به موضوع اشاره می‌کنند.

هم‌چنین در برخی از این لطیفه‌ها، اخلاق ناپسندی در قصه‌ای شرح داده می‌شود، بدون اینکه آن اخلاق مورد ملامت قرار بگیرد. برخی دیگر حکایاتی شیرین، جذاب و به نوعی سرگرم کننده هستند که پس از شنیدنشان به شما حس خوبی می‌دهند.

درباره‌ی مجموعه لطیفه‌های زیرخاکی:

مجموعه «لطیفه‌های زیرخاکی» دربردارنده‌ی همان لطیفه‌های قدیمی است که به صورت امروزی برای نوجوانان روایت شده یا همان لطیفه‌های تازه است که در زمان‌های گذشته آن را تعریف می‌کردند. خیلی از این لطیفه‌ها تاکنون به ندرت شنیده‌ شده‌اند.

هر وقت عنوان کتابی با موضوع عرفان به گوش ما می‌رسد؛ معمولا ناخودآگاه ذهن ما به سوی اثری با متنی سنگین کشانده می‌شود. اما برعکس تمام آن‌ها، کتاب‌های صوتی لطیفه‌های زیرخاکی حاوی محتوایی روان و طنزگونه است که همراه آن گاهی طعنه و کنایه نیز شنیده می‌شود.

علی رضا لبش در بازنویسی خود با حفظ مزه و نمک سبک کهن، اثربخشی ویژه‌ای را به شنونده ارائه می‌دهد. لطیفه‌های زیرخاکی به خاطر برخورداری از روایتی طنزگونه خستگی در شنیدن را از شنونده گرفته و او را علاقه‌مند به شنیدن ادامه داستان می‌کند.

علی رضا لبش را بیشتر بشناسیم:

علی‌رضا لبش در سال 1360 در شهر قم متولد شد. او بعد از سپری کردن دوره ابتدایی و گرفتن دیپلم وارد دانشگاه شد و در دانشگاه مدرک کارشناسی علوم دامی را اخذ کرد، ولی در ادامه تحصیل به رشته جامعه‌شناسی روی آورد. از کتاب‌های مشهور طنز او می‌توان به کتاب لاف تو شک و کافه خنده اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین می‌شنویم:

لقمان حکیم را کسی به غلامی گرفت. مدتی خدمت کرد و آثار حکمت و علم از او آشکار شد. روزی ارباب به قصد امتحان به او گفت: «گوسفندی بکش و بهترین اجزای آن را برای من بیاور.» لقمان گوسفندی کشت و دل و زبان آن را برای ارباب برد. روزی دیگر ارباب گفت: «گوسفندی بکش و بدترین اجزای آن را برای من بیاور.» لقمان گوسفندی کشت و باز هم دل و زبان آن را برای ارباب برد. ارباب تعجب کرد و گفت: «راز این کار چیست؟» لقمان گفت: «هیچ چیز بهتر از دل و زبان نیست، اگر پاک باشد و هیچ چیز بدتر از دل و زبان نیست، اگر ناپاک باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
قسمت اول
۱۶ دقیقه
قسمت دوم
۱۶ دقیقه
قسمت سوم
۱۶ دقیقه
قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
قسمت پنجم
۱۶ دقیقه
قسمت ششم
۱۷ دقیقه
قسمت هفتم
۱۷ دقیقه
قسمت هشتم
۱۷ دقیقه
قسمت نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لطیفه‌های شیرین
نویسنده
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین

siamak Farahmandi
۱۴۰۰/۵/۲۷
آقای لبش از شما بعید بود کاش نمیذاشتی این کتاب پخش بشه
Farzad Zohdi
۱۴۰۰/۳/۴
عالی بود خیلی کیف کردم
سمانه مرادخانی
۱۴۰۰/۱/۱۳
جالب بود و دلنشین
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین

برای دریافت کتاب صوتی لطیفه‌های شیرین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.