معرفی و دانلود کتاب صوتی شبانه‌های شیلی

عکس جلد کتاب صوتی شبانه‌های شیلی
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شبانه‌های شیلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شبانه‌های شیلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شبانه‌های شیلی

رمانی مدرن از ادبیاتِ اعجاب‌انگیز آمریکای لاتین! کتاب صوتی شبانه‌های شیلی، یک داستانِ بلند جذاب و شنیدنی از نویسنده‌ی فقیدِ اهل شیلی، روبرتو بولانیو است. در این اثر که نخستین بار در سال 2000 منتشر شد، کشیش پیری که در آستانه‌ی مرگ قرار دارد، سرگذشت پرماجرای خود را در قالب یک تک‌گویی طولانی بازگو می‌کند...

درباره کتاب صوتی شبانه‌های شیلی:

ادبیات آمریکای لاتین در ذهن بیشتر مخاطبین به نام مکتب رئالیسم جادویی گره خورده است. حتی بعضاً اینگونه تصور می‌شود که اگر کتاب‌های متعلق به این مکتب را نادیده بگیریم، آثار قابل بحث فراوانی در ادبیاتِ کشورهای جنوب آمریکا باقی نمی‌ماند. اما واقعیت تقریباً عکس این است.

تا جایی که می‌توان اینگونه ادعا کرد که ادبیات آمریکای لاتین، از حیث تنوع مضامین و سبک‌های رایج در آن، با ادبیاتِ هیچ‌‌کجا قابل مقایسه نیست. برای اثبات صحت این گزاره، کافی‌ست نگاهی گذرا به نام‌های بزرگِ ادبیات آمریکای جنوبی بیندازیم. آنگاه از اصالت هر یک و تفاوت‌های پررنگ آن‌ها با همتایان‌شان حیرت‌زده خواهیم شد.

یکی از این نام‌های بزرگ روبرتو بولانیو (Roberto Bolaño) است. این نویسنده‌ی شیلیایی اگرچه خیلی زود و پیش از رسیدن به پنجاه سالگی از دنیا رفت، با این حال از طریق کتاب‌هایی که نوشت و آثاری که خلق کرد، جایگاهی والا در میان غول‌های ادبیات آمریکای جنوبی برای خود دست و پا کرد. شما در کتاب صوتی شبانه‌های شیلی (By Night in Chile)، شنونده‌ی یکی از بهترین رمان‌های این نویسنده خواهید بود.

کتاب از زبان کشیش پیری به نام سباستین اوروتیا روایت می‌شود. او که اکنون در بستر بیماری و مرگ افتاده است، در یک تک‌گویی نسبتاً طولانی تمام سرگذشت خود را شرح می‌دهد و در این بین به قضاوت اعمال خود می‌نشیند. دنبال کردن خاطرات اوروتیا گاهی دشوار می‌شود؛ زیرا در روایت او مرز میان گذشته و حال مدام از میان برداشته می‌شود. مخاطب گاهی از تشخیص دقیق آنچه به راستی رخ داده و آنچه تنها گمان رخ دادنش می‌رفته درمی‌ماند. با این حال، اثر هرچه به پایان خود نزدیک‌تر می‌شود روشن‌تر شده و از ابهاماتش کاسته می‌شود. البته نباید این نکته را فراموش کرد که این دشواریِ روایی، تعمدی بوده و به واقع نشانه‌ی مهارت نویسنده در بازسازیِ زبان و ذهنیتِ یک بیمار رو به موت است.

در زندگی اوروتیا (آنگونه که خودش روایت می‌کند)، ادبیات، سیاست و مذهب بیش از هر چیز دیگری نقش بازی کرده‌اند. در واقع او در ابتدا قصد داشته شاعر شود؛ بعد بنا به دلالی به سلک کشیشان یسوعی درمی‌آید؛ و در این بین همواره توجهی جدی به وقایع سیاسی دارد.

در یک ارزیابی کلی، باید گفت که کتاب صوتی شبانه‌های شیلی اثری مدرنیستی با درونمایه‌‌های اجتماعی - سیاسی است. کتابی که در آن ادبیات در متعالی‌ترین معنای ممکن، هم متعهد و دغدغه‌مند است، و هم تکنیکال و خوش‌ساخت.

در نکوداشت کتاب صوتی شبانه‌های شیلی و نویسنده‌‌ی آن:

- بولانیو بی‌شک مهم‌ترین رمان‌نویس نسل خود است. (Marcela Valdes)

کتاب صوتی شبانه‌های شیلی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات آمریکای جنوبی، خصوصاً دوست‌داران رمان‌های مدرن، بی‌شک این کتاب صوتی را جذاب و شنیدنی خواهند یافت.

با روبرتو بولانیو بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1953 به دنیا آمد. از این نویسنده‌ی اهل شیلی امروزه به عنوان یکی از بنیانگذاران موج نو در ادبیات آمریکای جنوبی یاد می‌شود. بولانیو زندگی پرماجرایی داشت؛ در خانواده‌ای نه چندان ثروتمند به دنیا آمد و بیشتر ایام کودکی‌اش را به سبب شغل پدر که راننده کامیون بود، در سرگردانی و خانه‌به‌دوشی گذراند. او همانقدر که در عرصه‌ی ادبی جسور و نوآور بود، در زندگی اجتماعی نیز رفتاری بی‌محابا داشت. به عنوان مثال، می‌توان به حملات تند او به نویسنده‌ی بزرگ کلمبیایی، گابریل گارسیا مارکز اشاره کرد. روبرتو بولانیو به لحاظ سیاسی نیز افکاری رادیکال داشت و تا آنجا که در توان داشت، می‌کوشید علیه استبدادِ ظالمانه‌‌ی حاکم بر شیلی مبارزه کند. برخی از کتاب‌های ترجمه شده از او به زبان فارسی عبارتند از: «کابوی تحمل‌ناپذیر، شرم نوشتن، شبانه‌های شیلی».

در بخشی از کتاب صوتی شبانه‌های شیلی می‌شنویم:

مرد آلمانی بی‌وقفه و بدون شنونده یک‌بند حرف می‌زد. زیرا که او، یعنی نویسنده ما، خودش را به افکارش گره زده بود و گوآتمالایی اندکی پریشان، همچنان کنار پنجره نشسته و غرق در تماشای پاریس بود. پس وقتی دن سالوادور بی‌هیچ دردسری، به هر حال به نظر خودش، سرنخ حرف‌های یونگر خوش‌زبان و پرگو را یافت، توانست چند کلمه‌ای به گفته‌های مرد آلمانی درباره هنر نقاشی اضافه کند.

گفته‌هایی که اگر با کم‌گویی و پرهیز از گزافه کمی نرم‌تر نمی‌شدند، حتی پابلو را به وحشت می‌انداختند. و آنگاه، آن افسر آلمانی و دیپلمات شیلیلایی، نقاش گوآتمالایی را در اتاقک زیرشیروانی به حال خود رها کردند و رفتند. آنها داشتند از پله‌های بی‌نهایت تنگ و باریک خانه پایین می‌رفتند که ناگهان یونگر گفت او گمان نمی‌کند گوآتمالایی تا زمستان آینده دوام بیاورد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۸ دقیقه
قسمت اول
۱۹ دقیقه
قسمت دوم
۱۸ دقیقه
قسمت سوم
۱۹ دقیقه
قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
قسمت پنجم
۲۲ دقیقه
قسمت ششم
۲۳ دقیقه
قسمت هفتم
۲۶ دقیقه
قسمت هشتم
۲۷ دقیقه
قسمت نهم
۲۳ دقیقه
قسمت دهم
۲۶ دقیقه
قسمت یازدهم
۳۱ دقیقه
قسمت دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شبانه‌های شیلی
نویسنده
مترجمرباب محب
گویندهعلیرضا ثانی فر
ناشر چاپیانتشارات بوتیمار
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شبانه‌های شیلی

Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۵/۱۶
صدای گوینده خوب نبود کتاب هم خوب نبود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شبانه‌های شیلی

برای دریافت کتاب صوتی شبانه‌های شیلی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.