معرفی و دانلود کتاب صوتی جنایت و مکافات

عکس جلد کتاب صوتی جنایت و مکافات
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جنایت و مکافات

کتاب صوتی جنایت و مکافات اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی یکی از شاهکارهای ادبیات جهان است. داستان این رمان کلاسیک و جذاب درباره دانشجوی فقیری به اسم «راسکولنیکف» است که در حاشیه شهر سن‌پترزبوگ زندگی می‌کند و به علت تشویش درونی و انگیزه‌های که حتی خودش هم نمی‌تواند آن را توجیه کند، پیرزن رباخواری را به قتل می‌رساند.

درباره کتاب صوتی جنایت و مکافات:

داستان از جایی آغاز می‌شود که راسکولنیکف که به دلیل مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل می‌شود، زندگی سختی را می‌گذراند. او شخصیتی پرتنش با گفت‌و‌گوهای درونی زیادی است. آنقدر که ذهن او گنجایش کافی برای حفظ کلمات را ندارد و بعضی حرف‌ها به شکل زمزمه‌وار از میان لب‌هایش سرازیر می‌شوند. «رازومیخین» نزدیک‌ترین و تنها دوست راسکولنیکف است که عقیده دارد رفیقش عبوس، گرفته، مغرور و متکبر است.

فئودور داستایفسکی در کتاب جنایت و مکافات (Crime and Punishment) مانند یک فیلسوف روان‌شناس شخصیت پیچیده رمانش را روانکاوی کرده و درمورد انگیزه‌های قتل صحبت کرده است. او همچنین از تاثیر جنایت بر روی مجرم می‌گوید و انگیزهای پیچیده‌ی شخصیت اصلی رمان را تحلیل می‌کند.

سنگینی بار عذاب وجدان چنان برای راسکولنیکف تحمل‌ناپذیر است که او را بیمار می‌کند. از طرفی کارگاه پلیسی که به او مشکوک شده مرتب او را تعقیب می‌کند و در پی یافتن قاتل اصلی است. این موضوع اضطراب راسکولنیکف را دو چندان می‌کند. او برای یافتن آرامش و رهایی از این حس تلخ به هر چیزی چنگ می‌زند. در آخر تنها چیزی که از نظر او تسکین‌دهنده است و او را در مسیر رستگاری ابدی همراهی می‌کند، «عشق» است.

داستایوفسکی با نفوذ به عمیق‌ترین لایه‌های روانی و تفکر شخصیت‌هایش، به آسیب‌شناسی وجدان انسان پرداخته است. عناصری مثل جدال خیر و شر، نیکی و بدی، مهربانی و پلیدی و درگیری‌های فردی درونمایه‌ی اغلب آثار این نویسنده را تشکیل می‌دهند. کتاب حاضر که یکی از شاهکارهای ادبیات داستانی به شمار می‌آید، به زبان‌های زیادی ترجمه شده و توسط فیلمسازان و نمایشنامه‌نویسان زیادی اقتباس شده است.

فیلم سینمایی «پل خواب» به کارگردانی «اکتای براهنی» در سال 1393 به نمایش در آمد که داستان اصلی آن از این رمان الهام گرفته شده است. همچنین در سال 1394 «ایمان افشاریان» تئاتری را به نام «جنایت و مکافات» کارگردانی کرد که داستان آن از کتاب حاضر برگرفته شده بود. «وودی آلن» نیز در سال 2005 فیلم سینمایی «امتیاز نهایی» را با اقتباس از این رمان ساخت.

کتاب صوتی جنایت و مکافات مناسب چه کسانی است؟

اگر به آثار بزرگ ادبیات دنیا و به خصوص ادبیات روسیه علاقه دارید، از شنیدن این رمان جذاب لذت خواهید برد.

فئودور داستایوفسکی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته روس در سال 1821 میلادی به دنیا آمد. او علاوه‌بر داستان‌نویسی در حوزه‌های دیگری همچون روانشناسی، فلسفه و ترجمه نیز فعالیت داشت. فئودور داستایفسکی (Fyodor Dostoyevsky) به عنوان یکی از پیشگامان ادبیات روانشناسانه شناخته شده و نقدهای ادبی، فلسفی و روانشناسانه زیادی درباره آثارش وجود دارد.

اولین اثر وی «بیچارگان» بود که با سبک ساختارشکنانه خود، داستایوفسکی را به جامعه نویسندگان شناساند. رمان «یادداشت‌های زیرزمینی» مدتی بعد از انتشار اولین رمانش منتشر شد که باعث شهرت این نویسنده در بین جهانیان شد. کالبدشکافی روح شخصیت‌های داستان، امضای این نویسنده برجسته روس است و او توانسته به خوبی با این کار، جذابیت رمان‌هایش را چند برابر کند.

داستایوفسکی بیش از سی رمان و داستان کوتاه نوشته که از بین آن‌ها می‌توان به «برادران کارامازوف»، «شب‌های روشن»، «ابله»، «قمارباز»، «همیشه شوهر» و «تسخیرشدگان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جنایت و مکافات می‌شنویم:

مهم این بود که «لوژین» تا آخرین لحظه پیش‌بینی نمی‌کرد چنین وضعیتی پیش بیاید. او همیشه به خودش می‌بالید. چون گمان نمی‌کرد دو زن تنها و تهی‌دست بتوانند از حیطه‌ی اقتدارش بیرون روند. چنین باوری از خودخواهی‌اش سرچشمه می‌گرفت و نیز از اعتمادی که به خودش داشت. در نتیجه چشم واقع‌بینش کور شده بود. لوژین که زندگی را از صفر شروع کرده بود، با غروبی بیمارگونه به طرز عمیقی خودش را تحسین می‌کرد. نسبت به تیزهوشی و ظرفیتش اعتقاد زیادی داشت. حتی گاهی اتفاق می‌افتاد که جلوی آینه می‌ایستاد و از خودش تمجید می‌کرد. اما آن چه که بیشتر از هر چیزی در دنیا دوست داشت، پولی بود که از راه کار کردن و از راه‌های دیگر به دست آورده بود.

فکر می‌کرد این ثروت او را در سطح افرادی بالاتر از خودش قرار می‌دهد. موقعی که به تلخی به دنیا یادآور شد تصمیم گرفته بود به رغم شایعه‌هایی که درباره‌اش وجود داشت از او خواستگاری کند، راست می‌گفت. با یادآوری این خاطره و ابراز حق ناشناسی دختر جوان، دچار خشم شدیدی شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۷ دقیقه
بخش یک
۶۰ دقیقه
بخش دو
۳۹ دقیقه
بخش سه
۳۸ دقیقه
بخش چهار
۳۴ دقیقه
بخش پنج
۳۶ دقیقه
بخش شش
۳۶ دقیقه
بخش هفت
۴۹ دقیقه
بخش هشت
۳۱ دقیقه
بخش نه
۳۸ دقیقه
بخش ده
۳۰ دقیقه
بخش یازده
۳۰ دقیقه
بخش دوازده
۵۸ دقیقه
بخش سیزده
۵۳ دقیقه
بخش چهارده
۳۷ دقیقه
بخش پانزده
۳۳ دقیقه
بخش شانزده
۳۷ دقیقه
بخش هفده
۳۶ دقیقه
بخش هجده
۵۸ دقیقه
بخش نوزده
۳۵ دقیقه
بخش بیست
۳۷ دقیقه
بخش بیست و یک
۳۲ دقیقه
بخش بیست و دو
۲۴ دقیقه
بخش بیست و سه
۵۰ دقیقه
بخش بیست و چهار
۵۹ دقیقه
بخش بیست و پنج
۲۱ دقیقه
بخش بیست و شش
۴۷ دقیقه
بخش بیست و هفت
۳۸ دقیقه
بخش بیست و هشت
۴۲ دقیقه
بخش بیست و نه
۵۹ دقیقه
بخش سی
۴۰ دقیقه
بخش سی و یک
۳۱ دقیقه
بخش سی و دو
۴۹ دقیقه
بخش سی و سه
۳۱ دقیقه
بخش سی و چهار
۳۴ دقیقه
بخش سی و پنج
۴۴ دقیقه
بخش سی و شش
۴۰ دقیقه
بخش سی و هفت
۳۲ دقیقه
بخش سی و هشت
۳۵ دقیقه
بخش سی و نه
۵۸ دقیقه
بخش چهل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جنایت و مکافات
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
گویندهعلی عمرانی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۶ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۵۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جنایت و مکافات

معصومه غفارزاده
۱۴۰۰/۴/۲۴
اجرای آقای عمرانی بی نظیر است... کتاب هم که جای حرف ندارد... ترجمه هم جزو ترجمه‌های خوب است از این کار... ممنون از کتابراه...
رزیتا رضایی
۱۴۰۰/۶/۲۴
استاد عمرانی یک شاهکار هستند در عرصه هنر
واقعا قرائت این کتاب ارزشمند را عالی اجرا کردند عالی عالی
شقایق حاتمی
۱۴۰۰/۵/۶
بسیار عالی تاثیر گذار بود و اجرا عالی بود خیلی ممنونم...
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جنایت و مکافات

برای دریافت کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.