معرفی و دانلود کتاب صوتی بهرام و گل اندام

عکس جلد کتاب صوتی بهرام و گل اندام
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بهرام و گل اندام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بهرام و گل اندام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بهرام و گل اندام

کتاب صوتی بهرام و گل اندام نوشته‌ی حسن ذوالفقاری و محبوبه حیدری، از مجموعه ادبیات مکتب خانه‌ای ایران، به روایت عشقی آتشین میان پسر پادشاه روم به نام بهرام گور و دختر پادشاه چین به نام گل‌اندام می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی بهرام و گل اندام:

این کتاب صوتی به سبک کلاسیک به نگارش درآمده و از آن دسته از داستان‌های درخشان فارسی است که از زمان‌های بسیار دور دهان‌به‌دهان بین مردم اقشار مختلف روایت شده و به عبارتی زبانزد خاص و عام است. رویارویی مخاطب با داستان عاشقانه‌ای مملو با افسانه‌، جادو و طلسم‌، یکی از ویژگی‌های مهم و تاثیرگذار این داستان است.

نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی این کتاب آن است که هنرمندان بسیاری مانند حسن اسماعیل‌زاده و حسین بهزاد با تأثیر پذیرفتن از داستانش به آفرینش آثار هنری زیبا و جذابی دست زده‌اند. داستان بهرام و گل اندام از جهت ساختاری دارای متنی پیوسته و یکپارچه است و از جهت زاویه دید نیز به روش دانای کل روایت می‌شود.

خلاصه‌ی کتاب صوتی بهرام و گل اندام:

خداوند پس از حدود 40 سال به پادشاه روم فرزندی به نام بهرام می‌دهد. زمانی که بهرام بزرگ می‌شود، پدرش به او 7 نصیحت شاهانه می‌دهد و اداره‌ی کل کشور را به او می‌سپارد و به مکانی دور می‌رود تا به راز و نیاز و عبادت بپردازد.

در یکی از روزها بهرام شاه، شیری تنومند و قوی را شکار می‌کند و سپس تصمیم می‌گیرد به شکار آهویی برود. او آهویی را می‌بیند و به دنبالش می‌رود. در راه گنبدی زیبا می‌بیند و داخلش می‌شود. به محض ورود چشمانش به صورتی زیبا و دلفریب می‌افتد. بهرام عاشق صورت آن دختر می‌شود که بر پای تخت پیری نشسته است. این صورت متعلق به گل اندام دختر پادشاه چین است که فقط سالی یک‌بار از قصر مجلل و باشکوهش بیرون می‌آید و … .

درباره‌ی مجموعه‌ی صوتی مجموعه ادبیات مکتب خانه‌ای ایران:

مجموعه ادبیات مکتب خانه‌ای ایران، به روایت‌ بخشی از تاریخ مهم ادبیات ایران می‌پردازد و نوع تفکر فرهنگی مردم دوران قاجار و ادبیات آن عصر را مشخص می‌کند. این مجموعه در سه جلد با عناوین سلیم جواهری، بهرام و گل اندام، حسین کرد شبستری نوشته شده که به ابعاد گوناگون آموزشی، تاریخی و روایی به قصه‌های ادبیات مکتب‌خانه‌ای می‌پردازد. داستان‌های عامیانه‌ی هر دوره و اقلیم، حاوی قسمت‌های باارزشی از فرهگ شفاهی مردمان آن زمان است. خواندن و یا شنیدن این داستان‌ها باعث می‌شود شما بیشتر با ویژگی‌های افسانه‌ها و قصه‌های عامیانه تاریخی آشنا شوید.

ادبیات مکتب‌خانه‌ای در دوران حکومت صفوی به خاطر رواج قصه‌گویی و نقالی رونق چشم‌گیری داشت، زیرا در این دوره بود که صنعت کاغذسازی، کتاب‌نویسی و نسخه‌برداری گسترش یافت. هم‌چنین افزایش نسبی سواد خواندن و نوشتن، یکی دیگر از دلایل رواج یافتن داستان‌های عامیانه بود. روش قصه‌گویی هزار‌ویک‌شب، عنصر تکرار‌شونده‌ی بیشترِ این داستان‌هاست.

شنیدن کتاب صوتی بهرام و گل اندام به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی نتیجه سال‌ها دهان‌به‌دهان گشتن یک داستان عامیانه است و برای کلیه افرادی که داستان‌های جذاب و مملو از جادو و هیجان را دوست دارند، به شدت پیشنهاد می‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی بهرام و گل اندام می‌شنویم:

شاهزاده را به اندرون آن قصر بردند، شاهزاده نظر کرد و قصری دید با زینت تمام آراسته و تختی از زر سرخ در آن‌جا نهاده و فرش‌های ملوکانه گسترده. شاهزاده چون وارد شد او را بر روی یکی از تخت‌ها نشانیدند و شاهزاده صیفور را در پهلوی خود جای داد و سردات خود را به هفت‌قلم آرایش نموده به خدمت شاهزاده آمد و بایستاد. شاهزاده او را نیز به بالای تخت نشانید و به زبان جنی صیفور سخن با شماس گفت. شماس بیرون رفته بعد از زمانی در بیرون قصر صدای غوغایی بلند شد. شماس به اندرون آمده و گفت: «امرای جن آمده‌اند تا پای شاهزاده را ببوسند» و صیفور سردات را گفت: «تو از مجلس بیرون رو» چون سردات بیرون رفت جوانان مرصع پوش از در درآمدند و سلام کردند و دعا و ثنای شاهزاده را به جای آوردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
قسمت اول
۱۱ دقیقه
قسمت دوم
۲۰ دقیقه
قسمت سوم
۲۳ دقیقه
قسمت چهارم
۲۴ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بهرام و گل اندام
نویسنده،
گویندهاردلان ضرغام
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بهرام و گل اندام

محمدرضا ذاکری
۱۳۹۹/۴/۲۳
فقط نمی‌فهمم نعره الله اکبر زدن و نامه با نام خدا و صلوات بر محمد اول نامه پادشاهی روم چیکار میکنه
اسم بهرام واسه پسر پادشاه روم و اسم گل اندام واسه دختر پادشاه چین....
در کل داستان سرگرم کننده‌ای بود اگر این اشتباه‌ها یا اجبار‌ها در اون نبود
نریمان نوروزی
۱۴۰۰/۲/۱۳
سلام درود خداوند بر تمام دست دراندکاران از زحمت شمارشان بزرگوار بسیار سپاسگزارم واقعا لذت بردم کشیدن این کتاب مخصوصا صدای دلنشین راوی محترم
امیرحسین قارونی
۱۴۰۰/۴/۳۱
شیرین و پند آموز از قصه‌ای شیرین پارسی
عالی برای نوجوانان و جوانان شیرین شکر بیان
ali pirvand
۱۴۰۰/۲/۸
حرف نداشت عالی خیلی خوشم اومد ازش
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بهرام و گل اندام

برای دریافت کتاب صوتی بهرام و گل اندام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.