معرفی و دانلود کتاب چهار میثاق

عکس جلد کتاب چهار میثاق
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چهار میثاق

دون میگوئل روئیز از نوادگان تولتک‌هاست. او در کتاب چهار میثاق، اثری برجسته و پرفروش، سعی دارد چهار باوری را آشکار نماید که انسان‌ها را محدود می‌کند و منجر به از بین رفتن شادی‌ها و ایجاد رنج‌های غیرضروری می‌شود تا رویای مشترک دنیا و انسان‌ها را تغییر دهد.

سرخپوستان تولتِک افرادی آگاه به فطرت و ادراک انسان بودند. آن‌ها جسم و روان انسان را از هم جدا نمی‌دانستند. کتاب چهار میثاق (The four agreements: a practical guide to personal freedom) دست‌آورد تجربیات و تفکرات مردی است از تبار سرخپوستان آمریکاى مرکزى که عقاید و باورهای تولتک‌ها را به زبانی ساده و با مثال‌های قابل فهم به نسل‌های جدید منتقل می‌کند؛ به این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند.

به دست آوردن شناختی کامل از خود یا به عبارتی خودشناسی، یافتن راه‌های رسیدن به خوشبختی و بهتر زیستن و در نهایت رسیدن به درجات والای انسانی، از گذشته‌های دور تاکنون دغدغه‌ی مشترک میلیون‌ها انسان در جهان بوده است.

این کتاب ارزشمند به بیان چهار اصل اساسی برای رهایی انسان از این دغدغه‌ها پرداخته است. هنگامی که این اصول را فرا بگیرید و آن‌ها را در زندگی به کار ببرید، قدم به قدم به سوی آزادی، شادی حقیقی، عشق و در نهایت آرامش درونی نزدیک خواهید شد.

در فصل اول، دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) از رویای مشترکى سخن گفته که از طریق نسل‌های گذشته به ما منتقل شده است، انسان‌هایى که در دوره‌های تاریخی پیش از ما زندگی کرده‌اند و به ما مى‌آموزند که چگونه به شیوه‌ى جامعه رویا ببینیم. اما این رویا مطلوب و خواستنی نیست؛ در این رویا، رنج بشر، ترس و مشکلات روحی و عاطفی و ... دیده می‌شود.

در این کتاب ممکن است با دیدن عناوین تصور کنید موضوعاتی تکراری هستند که بارها در مورد آن‌ها شنیده و یا صحبت کرده‌اید. اما موضوعی که کتاب چهار میثاق را متفاوت کرده نحوه نگاه و نگرش ستودنیه تولتِک‌ها به این موضوعات است. چهار میثاق او عبارت‌اند از: 1- کلام خود را به گناه آلوده نکنید. 2- هیچ چیز را به خود نگیرید. 3- تصورات باطل را کنار بگذارید. 4- نهایت تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت به کار گیرید.

درباره‌ی تولتِک‌ها:

دون میگوئل روئیز در مقدمه‌ی‌ کتاب می‌گوید که هزاران سال پیش زنان و مردانی دانا در مکزیک جنوبی زندگی می‌کردند که به تولتِک‌ها معروف بودند. متخصصان انسان‌شناسی، از تولتِک‌ها به عنوان یک ملت یا نژاد یاد می‌کردند، اما در حقیقت آن‌ها هنرمندان و دانشمندانی بودند که با تشکیل جامعه‌ای خواستار کشف و حفظ خرد معنوی و سنت‌های کهن شدند. این دسته از افراد در تئوتیهواکان شهر باستانیِ اهرام در خارج از مکزیکوسیتی دور هم جمع می‌شدند و به عنوان استاد (ناوال‌ها) و شاگرد فعالیت می‌کردند. شاید برایتان جالب باشد که تئوتیهواکان، به مکانی که «انسان در آن خدا می‌شود» شهرت دارد!

با گذشت سال‌های طولانی، ناوال‌ها به ناچار مجبور شدند که خرد نیاکان آبا و اجدادی‌شان را پنهان کرده و در خفا از آن نگهداری کنند. فتح قاره‌ی اروپا توسط اروپاییان به همراه سوء استفاده‌ی بی‌حد و حصر تعدادی از کارآموزان از قدرت شخصی‌شان، باعث شد که ناوال‌ها این خرد و دانش را از دسترس کسانی که شایستگی استفاده از آن را نداشتند یا ممکن بود قصد سوء استفاده از این خرد و دانش را در جهت رسیدن به منافع شخصی‌شان داشته باشند، دور نگه دارند.

دانش محرمانه‌ی تولتک‌ها به وسیله‌ی تبار‌های مختلف ناوال‌ها جمع‌آوری شد و به دیگر نسل‌ها انتقال یافت. با اینکه این خرد و دانش صد‌ها سال در پرده‌ی اسرار پنهان باقی ماند، اما جالب است بدانید که غیب‌گویان دوران باستان این‌طور پیش‌بینی کرده بودند: «زمانی فرا خواهد رسید و ضرورت بازگرداندن این خرد و دانش به مردم احساس خواهد شد.»

دون میگوئل روئیز را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته در خانواده‌اى از شفاگران به دنیا آمد و در یکى از روستاهاى مکزیک تحت تربیت مادرى شفاگر و پدربزرگى شمن یا ناوال بزرگ شد. اعضاى خانواده امیدوار بودند که او سنّت صدها ساله شفاگرى و معلمى را ادامه دهد و دانش مکنونه تولتک‌ها را گسترش داده، به نسل‌هاى بعد منتقل کند. اما دون میگوئل روئیز که جذب زندگى متجدد شده بود، ترجیح داد به دانشکده پزشکى برود. او تحصیلات پزشکى را به پایان رسانید و در جراحى تخصص گرفت.

در بخشی از کتاب چهار میثاق می‌خوانیم:

هرآنچه اکنون در این لحظه مى‌بینید و مى‌شنوید، چیزى جز یک رویا نیست. شما در این لحظه دارید رویا مى‌بینید. شما در بیدارى دارید رویا مى‌بینید.

رویا دیدن فعالیت مهم و عمده ذهن است، و ذهن بیست و چهار ساعت در شبانه روز رویا مى‌بیند. ذهن رویا مى‌بیند هنگامى که مغز بیدار است، و همچنین هنگامى که مغز در خواب است. تفاوت در این است که وقتى مغز بیدار است، چهارچوبى مادى موجب مى‌شود که ما اشیا را به طریق خطى ادراک کنیم. وقتى به خواب مى‌رویم، دیگر چهارچوب نداریم و رویا تمایل به تغییر مداوم دارد.

موجودات بشرى تمام مدت رویا مى‌بینند. قبل از تولد ما، انسان‌هایى که پیش از ما مى‌زیستند رویایى بزرگ و برونى آفریدند که مى‌توانیم آن را رویاى جامعه یا رویاى سیاره زمین بنامیم. رویاى سیاره زمین، رویاى مشترک میلیاردها رویاى کوچک‌تر و شخصى است که با هم رویاى یک خانواده، رویاى یک جامعه، رویاى یک شهر، رویاى یک کشور و بالاخره رویایى را که همه بشریت را دربر مى‌گیرد، مى‌سازند. رویاى سیاره دربرگیرنده تمام قوانین اجتماعى، باورها، مقررات، مذاهب و فرهنگ‌هاى مختلف است که شامل چگونگى اداره حکومت‌ها، مدارس، وقایع اجتماعى و تعطیلات هم مى‌شود.

ما با توانایى رویا دیدن به دنیا مى‌آییم و انسان‌هایى که پیش از ما زیسته‌اند به ما مى‌آموزند که چگونه به شیوه جامعه رویا ببینیم. رویاى برونى بشر تعداد بى‌شمارى قاعده دارد، و هنگامى که فردى متولد مى‌شود، ما توجه او را جلب مى‌کنیم و این قواعد را وارد ذهنش مى‌سازیم. رویاى برونى از پدر و مادر، مدارس و مذهب استفاده مى‌کند تا به ما بیاموزد که چگونه رویا ببینیم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
درباره تولتک‌ها
مقدمه: آینه دودى
1: اهلى شدن و رویاى سیاره زمین
2: اولین میثاق با کلام خود گناه نکنید
3: دومین میثاق هیچ چیز را به خود نگیرید
4: سومین میثاق تصورات باطل نکنید
5: چهارمین میثاق همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید
6: راه تولتک‌ها به سوى آزادى شکستن میثاق‌هاى قدیمى
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چهار میثاق
نویسنده
مترجمدل آرا قهرمان
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-964-7390-95-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چهار میثاق

عباس نبی
۱۳۹۹/۱۰/۷
این کتاب کمک میکنه تا سرزنش کردن خودتون و پدر و مادر و اطرافیانتون رو کنار بذارید. کلا آقای دون میگوئل رویز از دیدگاهی زیبا به همه چیز نگاه میکند و صد البته که حرف هاش از اعماق وجودش بیرون میاد و به همین دلیل بر دل همه خوانندگان مینشینه. اگر این کتاب را به سه قسمت تقسیم کنیم، قسمت اولش بسیار شیرین و البته کمی پیچیده است، قسمت دوم آن بسیار مفهومی و کمی بیشتر گنگ تره و در قسمت سوم، این کتاب بسیار شگفت انگیز تموم میشه و به پیچیدگی دو سوم اول کتاب نیست. این کتاب بسیار تأثیر گذار هست به گونه‌ای که مو رو بر بدنتون سیخ میکنه
طیبه کمالی
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
من اتفاقی با این کتاب آشنا شدم و خوندم.. واقعا من ماه گذشته رو با ملامت خودم گذروندم که حتی تقصیری تو اون نداشتم... روزی بارها خودمو سرکوب کردم ولی این کتاب من رو به خودم آورد... برای یک اشتباه چقدر باید خودم رو ملامت کنم؟ هر روز مجازات کردن خودم چه نفعی به خودم میرسونه.. چقدر برده‌ی افکار سمی خودم هستم... خیلی خوشحالم که این کتاب رو خوندم.. یک قدم برا تغییر منو سوق داد
محمد آرزومند
۱۴۰۱/۵/۱۳
کتاب چهار میثاق بیان کننده فرهنگ اصیل سرخپوستی که عقایدشان را در ارتباط با انسان و جهان پیرامون ارائه میدهد. من تا قبل این کتاب تصور درستی از این قشر و فرهنگشان نداشتم ولی باید بگم من به ظاهر مسلمان شاید باید سالها ریاضت و عبادت کنم تا به علم و آگاهی این قشر از مردم زمین برسم. دیدگاه‌هایی که در اوج لطافت و ظرافت انسانی بیان شده و نشان از سالها علم و مطالعه عمیق راجع به جهان پیرامون خود داره.
زهرا جان بزرگی
۱۳۹۹/۱۰/۵
کتاب فوق العاده بود من هم نسخه پی دی اف و خریدم هم نسخه صوتی. نسخه صوتی با صدای آقای نیما ریئسی واقعا عالی و تاثیر گذار بود کتابی برای رهایی از باورهای غلط و دوزخی که خود برای خودمان ساختیم ودستیابی به بهشتی که خود خالق ان هستیم
با تشکر از کتابراه که این کتاب رو برای خواندن فراهم کردن
Zara Mmd
۱۴۰۰/۸/۷
واقن این کتاب کتاب فوق العاده ایه که بهترین راهنما و مشوق برای خلاص شدن از دست جهنم ذهنی ایه که برا خودمون ساختیم و اگه از ته دل نوشته هاش درک بشه کمکمون میکنه بهشت خودمونو بدست خودمون بسازیم.. با وجود زبان و قلم سختی که داره به شدت کتاب مفیدیه و شدیدا پیشنهاد میکنم..
مینا حاجی بنده
۱۴۰۰/۱۱/۵
این کتاب باعث میشه ادم مدیریت فکرایی که میکنه به دست بگیره. واقعا هیچ تهدیدی واسه ادم خطرناک تر از ذهن خودش نیست. ما خودمون میتونیم بزرگترین دشمن خودمون باشیم و این کتاب کمک میکنه انرژی مونو در جهت بهتری صرف کنیم و از چیزای کمتری ناراحت شیم
حمیده ابارشی
۱۴۰۰/۷/۸
این کتاب رو یکی از دوستان دبیرستانیم به من معرفی کرد و اگر بتونیم به چهار میثاق پایبند باشیم یک گامی به سمت ارامش روان و حذف تمام سموم فکری برداشته ایم بسیار روی من تاثیر مثبت داشت و قصد دارم امروز که کتاب رو تمام کردم مجدد و عمیقتر کتاب رو برای بار دوم بخونم
سوگل بانو
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
خیلی کتاب خوبی بود... عالی بود
پیشنهاد میکنم حتما بخونید
من در زندگی سعی میکنم با کلامم گناه نکنم، چیزی را به خود نگیرم، تصورات باطل نکنم و تمام تلاشم را بکنم.
از خدای خوبم که من را به سمت خواندن این کتاب هدایت کرد ممنون و سپاسگزارم
Ani Sufiyan
۱۴۰۰/۱/۹
این کتاب زندگی به سبک ارکتورینی را نیز به زبانی ساده و فصیح بازگو میکند
گنجینه‌ای ارزشمند و متمرکز که هر سطرش اگر به کار گرفته شود جهانی پدید می‌اورد سرشار از موهبت و برکت / درود‌ها از جان بر شما یاران و همراهان و بزرگواران
زهرا سادات حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
عالی بود من باشنیدن و گوش کردن به این کتاب عاشق کتاب صوتی شدم و سعی میکنم از این به بعد همیشه وقت کارهایی که به تمرکز احتیاج نداره به کتاب‌های صوتی گوش کنم واقعا عالی بود مدیتیشن آخرش فوق العاده بود
r Halat
۱۴۰۰/۱۱/۳
این کتاب را به همه، پیشنهاد میکنم مخصوصا به کسانی که در جهت خودشناسی و خودسازی اقدامات مفید انجام می‌دهند
و البته که کتاب خوب را باید بارها و بارها مطالعه کرد
بسیار ممنون از کتابراه
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۴/۲
بی نظیر بود. مخصوصاً اوایلش؛ کلی چیز ازش یاد گرفتم. همچنین ذهنم رو به تفکر واداشت و چندین سوال در ذهنم شکل گرفت...
در کل خوشحالم که این کتاب رو مطالعه کردم و امیدوارم بتونم تو زندگیم عملیش کنم...
Malih Karimi
۱۴۰۱/۲/۳۰
تمام 12 جلد کتابهای کارلوس کاستاندا خلاصه شده در این کتاب هست... کتابی کوتاه اما بسیار مفید، ارزشمند و تأمل برانگیز... بسیار شیوا و رسا ترجمه شده... سپاس از خانم قهرمان عزیز.
نیلوفر محبی
۱۴۰۱/۱/۱۳
من خیلی اتفاقی با این کتاب آشنا شدم
بنظرم هر کسی باید یکبار این کتاب رو مطالعه کنه قطعا ارزش خوندن داره تک تک مثال‌هایی که میزنه انگار توی زندگیِ شماهم اتفاق افتاده
علی جعفری
۱۴۰۱/۱/۳۰
با اینکه حجم کمی داشت اما محتوای خوبی داره برای کسی که اون رو بخونه و بهش عمل کنه. مطالعه‌اش رو توصیه میکنم به کسانی که میخوان به انسانیت نزدیک بشن
مشاهده همه نظرات ۸۴

راهنمای مطالعه کتاب چهار میثاق

برای دریافت کتاب چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.