معرفی و دانلود کتاب صوتی حسادت

عکس جلد کتاب صوتی حسادت
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حسادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حسادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حسادت

کتاب صوتی حسادت نوشته‌ی مارسل پروست، درباره عشقی نافرجام و رنج‌آور است که میان راوی و معشوق دوران کودکی‌اش، آلبرتین رخ می‌دهد. نویسنده نیز در لابه‌لای داستان حس حسادت را به خوبی شرح می‌دهد و حتی آن را نیازی می‌داند که باید در روابط عاشقانه به کار گرفته شود. این اثر بخشی از کتاب در جست‌وجوی زمان از دست رفته است.

درباره کتاب صوتی حسادت:

مارسل پروست در کتاب صوتی حسادت (Jealousy) علاوه بر روایت کردن داستانی عاشقانه، پرسش‌های عمیقی در ذهن‌تان ایجاد می‌کند؛ اینکه چرا انسان‌ها تلاش می‌کنند تا دیگری را برای خود کنند و احساس مالکیت بر او داشته باشند؟ چگونه حسادت می‌تواند پایه‌های یک زندگی را از بین ببرد و اینکه آیا آدم‌ها می‌توانند تجربیات عشق نخستین زندگی‌شان را بار دیگر تکرار کنند و به آن حس و حال دست یابند؟

پروست به عنوان یکی از سرشناس‌ترین نویسندگان جهان، به خوبی توانسته بخش‌های تاریک درون انسان‌ها را بشکافد و آن‌ها را در قالب داستانی تاثیرگذار بیان کند.

همچنین کتاب حسادت منتخبی از جلد پنجم کتاب «در جست‌وجوی زمان از دست رفته» به شمار می‌رود که در مجموعه «تکه‌های نیک» به چاپ رسیده و البته انتخاب اولیه آن نیز برعهده مجموعه «وینتیج مینی» از انتشارات پنگوئن (Penguin Books) بوده است.

کتاب صوتی حسادت به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات فرانسه علاقه‌مند هستید و از شنیدن رمان عاشقانه لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

مارسل پروست را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده، مقاله‌نویس و منتقد فرانسوی بود که با نوشتن رمان هفت جلدی «در جست‌وجوی زمان از دست رفته»، نام خود را عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات جهان ثبت کرد. مارسل پروست (Marcel Proust) در سال 1871 در پاریس به دنیا آمد و در بیست سالگی و در اوج جوانی به چهره‌ای مشهور تبدیل شد که در شیک‌ترین سالن‌های پاریس حضور پیدا می‌کرد. با این حال پس از سال 1899 به خاطر ابتلا به بیماری آسم، مرگ والدینش و ناامیدی از جهان و انسانیت، بیشتر در خانه‌اش ماند و به نوشتن مشغول شد.

او به غیر از نگارش رمان عظیم خود، کتاب‌های «آلبرتین گمشده و ضد سنت بوو» را نوشته و سال‌ها در مجلات ادبی فعالیت کرده است.

سرانجام مارسل پروست در سال 1922 قبل از انتشار سه جلد آخر رمان در جست‌وجوی زمان از دست رفته درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی حسادت می‌شنویم:

حسادت ما را مشتاق به شناختن چند نفر، چند شهر و چند جاده می‌کند. حسادت عطشی‌ست برای دانشی که به واسطه آن با در نظر گرفتن موضوعات متفاوت مجزا به نوبت به جست‌وجوی هر ایده‌ی ممکن، جز آنچه که به دنبال‌اش بوده‌ایم، دست می‌زنیم.

نمی‌توان گفت که شک برنمی‌انگیزد چون به یک باره شخص چیزی را به یاد می‌آورد که روشن نبوده؛ بهانه‌ای که نمی‌تواند بی‌هدف مطرح شده باشد. او دیگر شخص مورد نظر را نمی‌بیند اما چیزی به اسم حسادت پس نگر وجود دارد که فقط بعد از اینکه فرد مورد نظر را ترک کردیم، متولد می‌شود؛ حسادتی با تاخیر.

شاید من این عادت را از مراقبت امیال مختلف در درونم به دست آوردم. میل به دختری جوان از خانواده‌ای خوب مثل آن‌هایی که قبلا زیر پنجره‌ام می‌دیدم و معلم سرخانه‌شان کنارشان بود و به خصوص میل به دختری که سندلوپ به من گفته بود. دختری که زیاد به خانه‌های بدنام رفت‌وآمد می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
2 دقیقه
متن پشت جلد
4 دقیقه
یادداشت سرپرست مجموعه
2 دقیقه
درباره‌ی نویسنده
18 دقیقه
حسادت - بخش یک
19 دقیقه
حسادت - بخش دو
21 دقیقه
حسادت - بخش سه
20 دقیقه
حسادت - بخش چهار
19 دقیقه
حسادت - بخش پنج
17 دقیقه
حسادت - بخش شش
15 دقیقه
حسادت - بخش هفت
16 دقیقه
حسادت - بخش هشت
13 دقیقه
حسادت - بخش نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حسادت
نویسنده
مترجمصبا راستگار
گویندههوتن شاطری پور، فرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حسادت

Mahsa Bashiri
۱۴۰۲/۹/۱۲
زیبا جذاب که نشان می‌دهد آنش حسادت چه بر سر آدم و زندگی و همینطور اطرافیان میاورد اوایل کتاب آدم رو خیلس جذب نمیکنه و خسته کننده به نظر میرسه ولی زمانی که خودت رو با زاوی همراه میکنی و تمرکز کم کم جذابیت کتاب و متن بیشتر میشه پوست داری بدون وقفه اون رو ادامه‌ بدی و صدای گوینده و لحن آن بسیار شیوا و دلنشین و تورو بیشتر جذب میکنه در کل کتابی حوب و جذاب که ارزش خواندن داره و فقظ بدی اون یک طرفه روایت شدن داستان است
پری سا
۱۴۰۰/۵/۱۴
با سلام. خود مارسل پروست هم اگر این اثر تیکه دوزی شده رو بشنوه نمی‌تونه تشخیص بده کتاب خودشه، اگر هم تشخیص داد ازش سر در نمی‌آره.
نرگس بهرامی
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
بسیار زیبا و دلنشین بیش از یکبار خواندم و هر دفعه بیشتر لذت می‌برم.
Shima Rahmani
۱۴۰۱/۳/۲۴
توصیف نویسنده خیلی دقیق هست واقعا میشه حسشو درک کرد ولی یکم کتاب نامفهمه
Rahil najafi
۱۴۰۱/۳/۲۲
نوشته‌ای یک طرفه
هر وقت خوب راجع به آن فکر کردم حتما نظر میدهم
Maryam Rajabi
۱۴۰۰/۶/۳۰
دنیای سیاه حسادت
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حسادت

برای دریافت کتاب صوتی حسادت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.