معرفی و دانلود کتاب صوتی گرداب

عکس جلد کتاب صوتی گرداب
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرداب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرداب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گرداب

کتاب صوتی گرداب نوشتهٔ صادق هدایت داستان جذاب و پر تعلیق مردی به نام «همایون» را روایت می‌کند که پس از مرگ بهترین دوستش متوجه چیزهایی می‌شود که تابه‌حال از او نمی‌دانسته و اتفاقات تلخی برایش رقم می‌خورد.

درباره کتاب صوتی گرداب:

همایون تازه متوجه شده که «بهرام» دوست صمیمی‌اش که از زمان مدرسه با او دوست بود خودکشی کرده است. او نمی‌داند دلیل خودکشی بهرام چیست و هرچه فکر می‌کند متوجه نمی‌شود که چرا به او چیزی نگفته است. او مدتی با خود کلنجار می‌رود تا اینکه نامه‌ای از طرف بهرام به دست او می‌رسد که پیش از مرگش برایش نوشته است. او در آن نامه وصیت کرده که پس از مرگش تمام اموالش به «هما» دختر همایون برسد...

همایون نمی‌داند چرا بهرام این کار را کرد و چه دلیلی داشته که اموال خود را به دختر او بخشیده. همان جاست که افکار شومی ذهنش را درگیر می‌کنند و او برای همیشه از بهترین دوستش متنفر می‌شود...

صادق هدایت در داستان گرداب از سبک داستانی و نوشتاری همیشگی خود استفاده کرده است. فضای تلخ و تاریک این داستان نشان‌دهنده قلم پرتوان این نویسنده است. تعلیقی که هر لحظه از داستان خواننده را درگیر خود می‌کند و پایان غیرمنتظره آن امضای خاص این نویسنده برجسته را نشان می‌دهد.

در سال 1383 فیلم سینمایی «گرداب» به کارگردانی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی «حسن هدایت» با اقتباس از این داستان و با بازی «شهاب حسینی» ساخته شد.

کتاب صوتی گرداب مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان کوتاه فارسی و آثار صادق هدایت علاقه دارید، شنیدن این کتاب برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بزرگ ایرانی و یکی از اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران بود که آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته است. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم به دنیا آمد و در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد.

وی در داستان‌نویسی، همان جایگاهی را دارد که نیما در شعر فارسی. هر دو آن‌ها فرزند زمانهٔ خود بودند؛ نگاه و صدایی نو داشتند و خواهان ایجاد تحول اساسی در فرم و محتوای ادبیات فارسی بودند. به‌علاوه، هر دو در کار خود با حمله‌ها و کج‌فهمی‌های بی‌شماری مواجه شدند. بااین‌حال، هم نیما یوشیج و هم صادق هدایت، در نهایت چنان تغییرات اساسی‌ای در ساختمان شعر و داستان فارسی ایجاد کردند که کمترین ارمغان آن، ظهور استعدادهایی چون مهدی اخوان ثالث، رضا براهنی، هوشنگ گلشیری و... در نسل‌های بعدی بود.

ازجمله آثار مهم و تأثیرگذار هدایت می‌توان به «سه قطره خون، علویه خانم، بوف کور و سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی گرداب می‌شنویم:

ولی همایون حس کرد که حرف‌های زنش ساختگی و محض مصلحت روزگار است. همین زن که هشت سال پیش او را می‌پرستید که آن‌قدر افکار لطیف راجع به عشق داشت، در این ساعت، مانند اینکه پرده‌ای از جلوی چشمش افتاد. این دلداری زنش، در مقابل یادگارهای بهرام، او را متنفر کرد. از زنش بیزار شد که حالا مادی، عقل‌رس، جاافتاده و به فکر مال و زندگی دنیا بوده و نمی‌خواست غم و غصه به خودش راه بدهد و دلیلی که می‌آورد این بود که بهرام زن و بچه نداشته! چه فکر پستی، چون او خودش را از این لذت عمومی محروم کرده، مردنش افسوسی ندارد. آیا ارزش بچهٔ او در دنیا بیش از رفیقش است؟ هرگز! آیا بهرام قابل افسوس نبود؟ آیا در دنیا کسی را مانند او پیدا خواهد کرد؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
گرداب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گرداب
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گرداب

یونس باقری
۱۴۰۱/۸/۲۱
داستان زیادی کوتاهه
با مضامین همیشه تکراری
ناامیدی قهرمان به زندگی و قهرمان شدن با مردن
در حالی که انسان زنده را عشق است
نوشین رضایی
۱۴۰۲/۱/۹
خیلی جالب بود. ‌ممنون از شما لطفا کتابهای صوتی را بیشتر کنید
حسن بیکدلی
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
بسیار عبرت آمیز
آموزنده
وحشتناک
تاثیر گذار
حتما حتما ارزش شنیدن روداره
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۸/۲۰
عالی بود. نتیجه گیری اینکه زود قضاوت نکنیم. راوی هم عالی روایت کردن. باتشکر
هادی فراهانی
۱۴۰۱/۸/۱۷
عالی و جذاب بود مثل همه کارهای صادق هدایت
سینا اخلاقی
۱۴۰۱/۶/۲۴
بشخصه تمام کتابهای هدایت پیشنهاد میکنم بخوانید عالیه
Farzad Afkhami
۱۴۰۰/۸/۲۱
خیانت بدترین چیز در زندگیست
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گرداب

برای دریافت کتاب صوتی گرداب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.