معرفی و دانلود کتاب صوتی تغذیه

عکس جلد کتاب صوتی تغذیه
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تغذیه

کارول آن رینزلر در کتاب صوتی تغذیه، درمورد روش درست و اصولی تغذیه و مواد غذایی سالم و خوشمزه صحبت می‌کند. با شنیدن این کتاب مفید یاد می‌گیرید که چطور یک رژیم غذایی سالم برای خود انتخاب کنید. این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی شناخته شده است، به چهارده زبان ترجمه شده و یکی از آثار مجموعه دامیز به شمار می‌آید.

درباره کتاب صوتی تغذیه:

همه چیز در بدن شما به چیزهایی که می‌خورید ارتباط دارد. وقتی بیمار می‌شوید باید چیزهایی بخورید تا روند درمان سریع‌تر شود و در برخی مواقع نیز چیزهایی می‌خورید که شما را بیمار می‌کند. آیا اصلاً می‌دانید بدن شما به چه مواد غذایی نیاز دارد؟ یا میزان درست پروتئین، چربی و کلسترول در بدن شما چقدر باید باشد؟ آیا می‌دانید هریک از این‌ها در رشد، سلامتی و بیماری‌های شما چه نقشی ایفا می‌کنند؟

می‌توان گفت اساسی‌ترین نیاز هر انسانی تغذیه است و هرکسی برای زنده ماندن نیاز به مواد مغذی دارد. کارول رینزلر در کتاب تغذیه (Nutrition For Dummies) به شما می‌گوید که نخستین کار هر مواد غذایی تأمین انرژی برای انجام کارهای روزانه است. او عقیده دارد بدن بسیار از مواد غذایی ضروری را نمی‌تواند تولید کند و باید از طرق مصرف غذا یا مکمل‌ها تأمین شوند.

با شنیدن این کتاب می‌توانید رژیم غذایی خود را به بهترین شکل دنبال کنید و با سازوکار بدن خود آشنا شوید. نویسنده همچنین در این کتاب سعی کرده یک رویکرد کلی از این موضوع را به شکلی تخصصی به شما توضیح دهد. او در فصل اول مفاهیم ابتدایی علم تغذیه را تعریف کرده و متخصصین مربوط به این حوزه را معرفی می‌کند. در فصول بعدی نیز هریک از مواد غذایی و جایگاه آن‌ها به همراه مقدار غذای موردنیاز بدن را توضیح می‌دهد.

با شناخت عناصر اصلی تغذیه یعنی پروتئین، چربی، کربوهیدرات، آب و خوراکی که این عناصر را دارا هستند، می‌توانید با واکنش بدن در برابر آن‌ها و روش‌های جذب‌شان در بدن آشنا شوید. همچنین اگر دوست دارید ویژگی‌های یک رژیم غذایی سالم را بدانید و نحوه تهیه مواد غذایی سالم و متنوع را یاد بگیرید، این کتاب به شما کمک می‌کند.

از دیگر مطالبی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته می‌شود، می‌توان به معرفی هرم‌های تغذیه‌ای و توضیح برچسب‌های غذایی آن‌ها با زبانی ساده و قابل‌درک برای عموم مردم اشاره کرد. با شنیدن این کتاب یاد می‌گیرید به مواد غذایی که در بشقابتان وجود دارد بیشتر فکر کنید و با درنظرگرفتن سلیقه و فرهنگ غذایی خود، رژیمی غذایی سالمی را دنبال کنید.

درباره مجموعه کتاب‌های دامیز:

کتاب‌های موجود در این مجموعه موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند. موضوعاتی مثل بارداری، تغذیه، ستاره‌شناسی، آموزش زبان، روان‌شناسی و مدیریت چیزهایی هستند که می‌توانید درمورد آن‌ها در این سری کتاب‌ها بخوانید. هدف اصلی این کتاب‌ها ارائه آموزش‌های ساده، کاربردی و قابل‌فهم درمورد موضوعات مختلف برای عموم مردم در هر سن و موقعیتی است.

شما با هر خواندن یا شنیدن کتاب‌های مجموعه دامیز، قرار نیست در آن موضوع متخصص شوید. بلکه فقط با موضوع آشنا می‌شوید تا اگر به آن موضوع علاقه‌مند شدید، پیگیری‌های جدی‌تری درمورد آن انجام دهید. در این کتاب‌ها مطالب به ساده‌ترین شکل ممکن توضیح داده شده‌اند و بعضی از آن‌ها چندین بار تکرار شده‌اند تا هر فردی بتواند موضوع مورد نظرش را یاد بگیرد. این مسئله باعث شده تا این کتاب‌ها طرفداران زیادی در همه‌جای دنیا داشته باشند.

کتاب صوتی تغذیه مناسب چه کسانی است؟

اگر به‌سلامتی خود و کیفیت غذایی که می‌خورید اهمیت می‌دهید، این کتاب می‌تواند برای شما مفید باشد.

کارول آن رینزلر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده تابه‌حال بیش از 30 کتاب در زمینه سلامت و پزشکی نوشته و به‌عنوان ستون‌نویس تغذیه در «نیویورک دیلی نیوز» فعالیت کرده است. او از جمله اولین افرادی بود که ارتباط بین هورمون‌درمانی و افزایش خطر ابتلا به تومورهای سینه را کشف کرد. چهار کتاب کارول آن رینزلر (Carol Ann Rinzler) در مجموعه دامیز به نام‌های «تغذیه»، «کنترل کلسترول»، «کاهش وزن» و «سوزش سر دل و رفلاکس» حقایق پیچیده پزشکی را در دسترس عموم مردم قرار می‌دهند.

در بخشی از کتاب صوتی تغذیه می‌شنویم:

در این فصل با جمله‌ای غیرمنتظره آشنا می‌شوید؛ بدن سالم نیاز به چربی دارد. بدن انسان با استفاده از چربی، یعنی چربی دریافتی از غذا، بافت‌های خود را می‌سازد و مواد بیوشیمی موردنیاز مثل هورمون‌ها را تولید می‌کند. بعضی از چربی‌های دریافتی از غذا در بافت‌های چربی بدن، مثل سینه‌ها، باسن، ران، کفل‌ها و شکم زنان و همچنین شکم و شانه‌های مردان قابل‌مشاهده است. این چربی قابل‌مشاهده یک منبع ذخیرهٔ انرژی بدن را تأمین می‌کند، دو به بدن شکل می‌دهد، سه فشار وارده بر پوست را کم می‌کند. یعنی تصور کنید هنگام شنیدن این کتاب در حالی روی صندلی بنشینید که کفل‌هایتان همچون تشکی زیر استخوان‌هایتان قرار نگرفته باشد و چهار همچون عایقی برای کاهش حرارت عمل می‌کند.

سایر چربی‌ها اطراف اندام‌های داخلی بدن قرار دارند و دیده نمی‌شوند. این چربی‌های پنهان یک، بخشی از غشای هر سلول است، یعنی پوستهٔ بیرونی که محافظت از سلول را بر عهده دارد. دو، عنصر سازندهٔ «میلین» مادهٔ چربی است که روی بسیاری از سلول‌های عصبی تشکیل می‌شود و مبادلهٔ پیام‌ها الکتریکی را برای فکرکردن، دیدن، صحبت‌کردن، حرکت و بسیاری از اعمال طبیعی دیگر امکان‌پذیر می‌کند و بافت مغز نیز مقادیر زیادی چربی دارد. سه، ضربه‌گیر است که در حد امکان از اندام‌ها در مقابل افتادن یا آسیب‌دیدگی محافظت می‌کند و چهار، تولیدکنندهٔ هورمون‌ها و دیگر ترکیبات بیوشیمی، ویتامین د و صفرا است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۲ دقیقه
مقدمه
۴۱ دقیقه
فصل یک: منظور از تغذیه چیست؟
۲۴ دقیقه
فصل دو: مواد غذایی موردنیاز بدن چقدر است؟
۴۳ دقیقه
فصل سه: پروتئین قدرتمند
۵۶ دقیقه
فصل چهار: حقایقی درباره‌ی چربی و کلسترول
۴۳ دقیقه
فصل پنج: کربوهیدرات‌ها، داستانی پیچیده
۴۳ دقیقه
فصل شش: آب و بدن
۳۴ دقیقه
فصل هفت: رژیم غذایی سالم چیست؟
۳۶ دقیقه
فصل هشت: انتخاب عاقلانه‌ی مواد غذایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تغذیه
نویسنده
مترجممهرک ایروانلو
گویندهفاطمه نیرومند
ناشر چاپیانتشارات آوند دانش
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تغذیه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تغذیه

برای دریافت کتاب صوتی تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.