معرفی و دانلود کتاب شیوه چوپان: هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پربازده

عکس جلد کتاب شیوه چوپان: هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پربازده
قیمت:
۱۹۹۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شیوه چوپان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شیوه چوپان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شیوه چوپان: هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پربازده

کوین لمن و ویلیام پنتاک در کتاب شیوه چوپان هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پربازده را با شما در میان می‌گذارند. این کتاب به مدیران می‌آموزد که چطور تیم خود را در مسیر درست هدایت کنند و با پرورش توانایی‌های کارمندان خود، بهترین نتایج را به دست بیاورند.

درباره کتاب شیوه چوپان

سرعت تغییرات در دنیای مدرن، مدیران امروزی را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است. به همین دلیل آن‌ها برای جا نماندن از این جریان باید مهارت‌های زیادی را به کارکنان خود بیاموزند و امر یادگیری را به یک اصل اساسی در سازمان خود تبدیل کنند. مدیران باید این نکته را مدنظر داشته باشند که رسیدن به این نقطه نیازمند نهادینه شدن برخی خصوصیات اخلاقی و شخصیتی در افراد است.

کارمندانی که نظم، فروتنی و شرافت را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهند، در نهایت نتایج بهتری را هم برای تیم خود به همراه می‌آورند. اما متاسفانه گاهی عدم وجود رهبرانی کاردان و آگاه این موفقیت را از سازمان سلب می‌کند و از مسیر اصلی خود دور می‌سازد.

کوین لمن (Kevin Leman) و ویلیام پنتاک (William Pentak) در کتاب شیوه چوپان (The Way of the Shepherd)، با بیانی استعاری به روش‌‌هایی اشاره می‌کنند که می‌تواند در رهبری مفید و کارآمد باشند. آن‌ها پس از سال‌ها مطالعه در این حوزه، این اثر را تالیف کرده‌اند تا به شما کمک کنند با ایجاد حس تعلق، تعهد و انرژی، انگیزه لازم برای انجام وظایف سازمانی را به کارمندانتان بدهید و نیرو و پتانسیل‌های نهفته درونشان را کشف و آشکار سازید.

این کتاب مهارت رهبری را از طریق داستانی جذاب روایت کرده است. داستان جوانی که به دنبال یادگیری اصول مدیریت است و در این راه تجربیات زیادی به دست می‌آورد. در هر فصل، هدایت کارکنان با بیانی تمثیلی به چوپانی کردن گوسفندان تشبیه شده و اصول مدیریت در آن به سادگی آموزش داده می‌شود. با وجود بازخوردهایی گوناگونی که از انتخاب این تعبیر به کتاب وارد شده است، نویسندگان تلاش کرده‌اند تا نمونه‌ای متفاوت و تاثیرگذار در اثر خود بگنجانند تا یادگیری آسان‌تر انجام پذیرد.

خواندن کتاب شیوه چوپان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام کسانی که برای مدیریت و رهبری کارکنان خود به راهنمایی نیاز دارند، می‌توانند از این کتاب استفاده نمایند.

با نویسندگان کتاب شیوه چوپان آشنا شویم

دکتر کوین لمن، روانشناس، سخنران مسیحی مشهور بین المللی و نویسنده پرفروش نیویورک تایمز است که پنجاه کتاب را در کارنامه خود دارد. دکتر لمان که استاد ارتباط است، مهمان مکرر صدها برنامه رادیویی و تلویزیونی مانند The View، Oprah، Today، Fox & Friends، و Focus on the Family است.

ویلیام پنتاک بیست و دو سال موفقیت ثابت شده در احیای سازمان‌هایی با عملکرد ضعیف دارد. او که نویسنده، مقاله نویس، کشیش، مشاور و سخنران است، به سراسر کشور سفر کرده و سخنرانی‌ها و سمینارهای اصلی را ارائه می‌دهد. ویلیام، مدرک MBA خود را از دانشگاه تگزاس دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب شیوه چوپان می‌خوانیم

زمانت، تعهدت، انرژی شخصی‌ات و درگیرشدنت. این سبک رهبری برایت به قیمت خودت تمام می‌شود. در این روش تو یک ‌سری تکنیک‌های مدیریتی را یاد نمی‌گیری بلکه چشم‌اندازی جدید را می‌​آموزی. شیوه چوپان بیش از هر چیز، شیوه زندگی رهبری است که ارزش بالایی برای گله‌اش قائل می​‌شود.

اگر می​‌خواهی اینگونه رهبری باشی تِد، اگر می‌خواهی افرادت را در جنرال تکنولوژی چوپانی کنی، پس باید بدانی که لازم است هزینه بالایی را بپردازی. زمانی که افرادت از راه منحرف شده و به دردسر افتاده‌اند، بیرون کشیدن آن​ها برایت هزینه بر می‌دارد. برداشتن ترکه و تأدیب کردن افرادت در بعضی موارد برایت از نظر احساسی هزینه‌​بر است. در بعضی مواقع مجبوری کارهایی را انجام دهی که چندان تمایلی به انجامشان نداری.»

نیومن برای تأکید بر روی مطلب بعدی‌اش سری تکان داد و گفت: «رهبریِ عالی کار سختی است. بیش از همه، این نوع رهبری بی‌رحم است و کسانی که آن را خوب انجام می‌دهند، به این دلیل به خوبی از عهده​اش بر می‌​آیند که مایلند هزینه آن را بپردازند. تو قبل از قدم گذاشتن در مسیر رهبری باید این را بدانی.»

گفتم: «متوجه هستم.»

او جواب داد: «امیدوارم، چون در صورتی که دلت نخواهد هزینه آن را بپردازی، در نهایت افرادت باید هزینه​‌اش را بپردازند.»

پرسیدم: «منظورتان چیست؟»

نیومن لحظاتی به گذشته فکر کرد و سپس گفت: «آن گله بیچاره را که چند هفته پیش دیدیم، به خاطر داری؟»

گفتم: «البته.»

«چوپان آن گوسفندان علاقه‌ای به پرداخت هزینه‌های چوپانی نداشت و نمی‌​خواست که آنچه می​‌بایست باشد. به همین خاطر در آخر این گوسفندها بودند که هزینه رهبری ضعیف او را پرداخت کردند. این چیزی است که دارم در موردش صحبت می‌کنم. یک نفر باید این هزینه را پرداخت کند؛ موضوع این است که چه کسی قرار است که آن را پرداخت کند. مسأله این جاست که گوسفند نمی‌تواند تصمیم بگیرد. این تصمیم توسط کسی گرفته می‌شود که گوسفندان را شبانی می‌کند. پس هر روز زمانی که برای کار به جنرال تکنولوژی می‌روی، تو باید تصمیم بگیری که چه کسی قرار است هزینه رهبری آن روز تو را پرداخت کند- تو یا افرادت.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه: مصاحبه
فصل اول: وضعیت گله‌ات را بدان!
فصل دوم: شکل گوسفندت را کشف کن!
فصل سوم: به گوسفندانت کمک کن تا با تو آشنا شوند
فصل چهارم: چراگاهت را مکانی امن بساز!
فصل پنجم: چوب‌دستی راهنمایی
فصل ششم: ترکه اصلاح
فصل هفتم: قلب چوپان
پایان مصاحبه
اصول شبانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شیوه چوپان: هفت راز باستانی برای مدیریت افراد پربازده
نویسنده،
مترجمسمیه جعفری نژاد، آزاده بهرامجی
ناشر چاپینشر آواژ
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۷
زبانفارسی
شابک978-600-8698-15-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۹۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شیوه چوپان

اف ام
۱۴۰۱/۷/۴
بسیار عالی. از بهترین کتاب‌های مدیریت و هدایت جمع و گروه.
Shahrokh Shahabi
۱۴۰۱/۷/۲
اصلا عالی نبود. نه تنها عالی نبود بلکه افتضاح بود
Ali Rezaei Rezaei
۱۴۰۱/۶/۳
بسیار عالیه، ثبت سفارش گذاشتم که اصل کتاب را هم بخرم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب شیوه چوپان

برای دریافت کتاب شیوه چوپان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.