معرفی و دانلود کتاب صوتی کشتن کتابفروش

عکس جلد کتاب صوتی کشتن کتابفروش
قیمت:
51000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتن کتابفروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتن کتابفروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کشتن کتابفروش

رمانی ماندگار و جذاب از ادبیات عرب... کتاب صوتی کشتن کتابفروش نوشته‌ی سعدمحمد رحیم، قصه پیرمردی کتابفروش را روایت می‌کند که یک روز به طرز مشکوکی به ضرب گلوله‌ای کشته می‌شود و در اینجاست که روزنامه‌نگاری برای حل این معما وارد ماجرای زندگی این مرد می‌شود. این رمان در سال 2017 توانست نامزد جایزه بوکر عربی شود و در مدت یک سال، ده بار تجدید چاپ گردد.

درباره کتاب صوتی کشتن کتابفروش

در شهر بعقوبه در 60 کیلومتری شمال بغداد، در یک روز کاملا معمولی مردی 70 ساله به نام محمود المرزوق، در خیابان الاطبا با شلیک گلوله‌ای به قتل می‌رسد. همه چیز مشکوک و عجیب است؛ همه محمود را به عنوان کتابفروشی هنرمند می‌شناسند که عاشق نقاشی، موسیقی، ادبیات، زبان و زیبایی‌ست و همواره تلاش می‌کند در کشوری جنگ‌زده و پرهیاهو به مردم کتاب بفروشد.

در این بین ماجد بغدادی، روزنامه‌نگاری باتجربه است که به طرز عجیبی درگیر این پرونده می‌‌شود و از طرف فردی ناشناس و پرنفوذ مامور می‌گردد تا مدت دو ماه بر روی قتل محمود کار کند و گزارشی جامع در این باره ارائه دهد.

به همین خاطر ماجد رهسپار شهر بعقوبه می‌شود و با دوستان و آشنایان مقتول ارتباط می‌گیرد تا بتواند از دل این صحبت‌ها به اطلاعات ارزنده‌ای دست یابد. سرانجام او متوجه یادداشت‌ها و نامه‌هایی قدیمی می‌شود که زندگی این کتابفروش را از زمان ورود آمریکایی‌ها به عراق روایت می‌کند و در لابه‌لای صفحات نیز اشاراتی به شهر پاریس و زنی فرانسوی به نام ژانت شده است.

ماجد تصمیم می‌گیرد رد این زن مرموز را بگیرد اما در این مسیر از رازهای شخصیت‌های مهم سیاسی و هنری باخبر می‌شود و حقایق جذابی را کشف می‌کند...

سعدمحمد رحیم در کتاب کشتن کتابفروش (مقتل بائع الکتب) به خوبی توانسته شخصیتی پیچیده و صمیمی را خلق کند که به مرور مخاطبان با زندگی‌اش خو می‌گیرند و در این میان با تاریخ و فرهنگ و روشنفکران کشور عراق نیز آشنا می‌شوند. اثری شایسته تقدیر که در سال 2016 منتشر شد و توانست به چندین زبان زنده دنیا ترجمه شود.

کتاب صوتی کشتن کتابفروش برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به ادبیات عرب به خصوص کشور عراق از شنیدن رمان صوتی کشتن کتابفروش لذت خواهند برد.

سعدمحمد رحیم را بیشتر بشناسیم

این نویسنده پرافتخار عراقی در سال 1957 در استان دیالی در شرق این کشور به دنیا آمد و تا سال‌ها به عنوان یک معلم و روزنامه‌نگار مشغول به فعالیت بود. به همین خاطر در نشریات عراقی و عرب زبان مقالات متعددی از وی منتشر شده است.

سعدمحمد رحیم نویسنده شش مجموعه داستان کوتاه، تعدادی پژوهش سیاسی و ادبی و سه رمان است: «گرگ و میش سرگردان»، برنده جایزه خلاقیت عراق در سال 2000، «آواز یک زن، گرگ و میش دریا» و «کشتن کتابفروش».

همچنین او در سال 2005 برنده جایزه عراق برای بهترین روزنامه نگاری تحقیقی شد و همچنین جایزه خلاقیت سال 2010 را در بخش داستان کوتاه برای مجموعه «گل بادام» دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کشتن کتابفروش می‌شنویم

خبر رسید که او مرده است. خبر را مردی بی هیچ زحمتی گفت. همسر فلان فلانی که دختر فلان فلانی است، دیروز مرد. بیماری قلبی داشت. در روحم خلایی وحشتناک و بزرگ احساس می‌کنم.

تا انتهای خیابان دنبال جوانی دویدند و با گلوله او را سوراخ سوراخ کردند. خیابان در عرض چند ثانیه خالی شد. مغازه را نبستند. آمبولانسی آمد و مقتول را برد. پلیس وقتی رسید که دیگر کار از کار گذشته بود. یک بمب منفجر شد. شاید در میدان تره‌بار پشت مسجدجامع فاروق.

گرسنه بودم و رستورانی پیدا نکردم تا شام بخورم. یخچال را که بیشتر مواقع خاموش است گشتم. یک سیب پیدا کردم که داشت می‌گندید و آن را با نان بیات و یک لیوان ویسکی خوردم. در را نبستم، منتظر ماندم تا آمریکایی‌ها بیایند، آمریکایی‌ها آمدند. پله‌ها را نیامدند پایین. به گمانم توقع نداشتند احمقی کتابفروشی‌اش را در چنین شرایطی باز کرده باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
13 دقیقه
فصل اول - بخش یک
6 دقیقه
فصل اول - بخش دو
5 دقیقه
فصل اول - بخش سه
7 دقیقه
فصل اول - بخش چهار
8 دقیقه
فصل اول - بخش پنج
19 دقیقه
فصل دوم - بخش یک
12 دقیقه
فصل دوم - بخش دو
17 دقیقه
فصل سوم - بخش یک
12 دقیقه
فصل سوم - بخش دو
17 دقیقه
فصل سوم - بخش سه
13 دقیقه
فصل سوم - بخش چهار
13 دقیقه
فصل سوم - بخش پنج
16 دقیقه
فصل چهارم - بخش یک
22 دقیقه
فصل چهارم - بخش دو
5 دقیقه
فصل چهارم - بخش سه
6 دقیقه
فصل پنجم - بخش یک
17 دقیقه
فصل پنجم - بخش دو
3 دقیقه
فصل ششم - بخش یک
7 دقیقه
فصل ششم - بخش دو
3 دقیقه
فصل ششم - بخش سه
6 دقیقه
فصل ششم - بخش چهار
14 دقیقه
فصل ششم - بخش پنج
15 دقیقه
فصل ششم - بخش شش
10 دقیقه
فصل ششم - بخش هفت
9 دقیقه
فصل ششم - بخش هشت
8 دقیقه
فصل هفتم - بخش یک
11 دقیقه
فصل هفتم - بخش دو
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش سه
10 دقیقه
فصل هفتم - بخش چهار
19 دقیقه
فصل هفتم - بخش پنج
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش شش
12 دقیقه
فصل هفتم - بخش هفت
14 دقیقه
فصل هفتم - بخش هشت
13 دقیقه
فصل هشتم - بخش یک
16 دقیقه
فصل هشتم - بخش دو
12 دقیقه
فصل هشتم - بخش سه
4 دقیقه
فصل نهم - بخش یک
9 دقیقه
فصل نهم - بخش دو
2 دقیقه
فصل نهم - بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کشتن کتابفروش
نویسنده
مترجمخلیل شهبازی
گویندههوتن شاطری پور، شهره روحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
51000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کشتن کتابفروش

پگاه امامی
۱۴۰۱/۶/۸
واقعا سه بار پایان داستان رو گوش دادم اما متوجه اون نشدم! حتی دنبال فصلی میگشتم که شاید دانلود نشده باشد. داستان رو به نتیجه رسوند اما با پایان بندی ضعیف. من نپسندیدم
meh z
۱۴۰۱/۷/۲۱
اصلا جنایی نبود. سرکذشت یک مرد زن باز بود.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کشتن کتابفروش

برای دریافت کتاب صوتی کشتن کتابفروش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.