معرفی و دانلود کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم

عکس جلد کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم

کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم اثر پائولو کوئیلو، روایتی ایدوئولوژیک و مذهبی اما در لفافه‌ی عشقی زمینی‌ست. داستان درباره‌ی دختری به نام پیلار است که پس از سال‌ها معشوقه‌ی دوران کودکی خود را پیدا می‌کند در صورتی که او بسیار تغییر کرده است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه آوا تولید شده است.

کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم (By the River Piedra I Sat Down and Wept)، اولین بار در سال 1994 منتشر شد. عشق و علاقه‌های دوران نوجوانی به ندرت به سرانجام می‌رسند اما چه اتفاقی می‌افتد زمانی که دو عاشق جوان بعد از یازده سال دوباره به یکدیگر برمی‌گردند؟

شخصیت اصلی داستان، پیلار از زندگی یکنواخت خود خسته شده و در جستجو مفهوم والاتری از زندگی است. او در گذر زمان به زنی قوی و مستقل تبدیل شده و دوست و معشوقه‌ی قدیمی‌اش نیز، یک مربی معنوی خوش‌تیپ و جذاب شده است. پیلار در طول این سال‌ها به خوبی یاد گرفته که چگونه احساساتش را دفع کند و دوستش نیز، برای دور شدن از مشکلات و نگرانی‌ها به مذهب روی آورده است.

اما حالا دوباره در کنار هم هستند و در مسیری پرمشکل و سخت، همسفر یکدیگر شده‌اند. در روستایی کوچک در فرانسه و در کنار آب‌های رودخانه‌ی پیدرا، رابطه‌ای خاص و قدیمی به واسطه‌ی بزرگترین سوالات زندگی مورد امتحان قرار می‌گیرد. این ملاقات‌ها زندگی پیلار را سراسر دگرگون می‌سازد. در این کتاب، قدرت معجزه، ایمان و شفای روحانی به شکل برجسته‌ای خودنمایی می‌کند و مخاطب را سخت تحت تاثیر قرار می‌دهد. عشق یعنی با دیگری یگانه شدن، و جرقه خدا را در دیگری یافتن که اشک‌های پیلار در کنار رود پیدرا ما را به سوی این یگانگی رهنمون می‌شود.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده برزیلی و بی‌شک اثرگذارترین نویسنده‌ی معاصر دوران ماست که در اغلب کتاب‌هایش به موضوع عشق و ایمان می‌پردازد. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای گوناگون دنیا معروف است. رمان کیمیاگر مشهورترین کتاب او، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دهه‌ی پایانی قرن بیستم جهان است.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم می‌شنویم:

«افسانه‌ها می‌گفتند که هر کس در این رود خانه اشک بریزد، اشک‌هایش در رودخانه تبدیل به سنگ می‌شود و او آرزو کرده بود که کاش می‌شد قلبش را از سینه در آروده و به ته رودخانه می‌انداخت تا تبدیل به سنگ شود.»

«کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم. هوای زمستانی اشک‌های روی گونه هایم را سرد کرد و اشک‌هایم در آب‌های سردی که از کنارم می‌گذشتند، جاری شد. در جایی، این رودخانه به رودخانه‌ی دیگری می‌پیوندد تا سرانجام دور از قلب و چشم من، همه‌شان به دریا بریزند.»

«باشد که اشک‌های من تا دور دست بروند تا عشق من هیچ گاه در نیابد روزی برای او گریستم. باشد که اشک‌های من تا دور دست بروند تا من بتوانم رودخانه پیدرا و همه آنچه را که روزی در کنار هم داشتیم فراموش کنم. باید جاده‌ها، کوه‌ها و دشت‌های رویاهایم را فراموش کنم. رویاهایی که هیچ گاه به حقیقت نمی‌پیوندند. او گفت: زندگی کن. یادآوری خاطرات کار افراد مسن است.»

«عشق به یک ماده‌ی مخدر می‌ماند، در آغاز احساس سرخوشی و تسلیم مطلق به آدم دست می‌دهد، روز به روز بیشتر می‌خواهی، هنوز معتاد نیستی اما از آن احساس خوشت می‌آید و فکر می‌کنی می‌توانی در اختیار خودت داشته باشی، چند دقیقه به معشوق می‌اندیشی و بعد سه ساعت فراموشش می‌کنی. اما کم‌کم به آن شخص عادت می‌کنی و کاملاً به او وابسته می‌شوی، حالا دیگر سه ساعت به او فکر می‌کنی و دو دقیقه فراموشش می‌کنی. اگر در دسترس تو نباشد، همان احساسی را داری که معتادهای خمار دارند. معتاد برای به دست آوردن مواد، تن به هر کاری می‌دهد و تو هم حاضری به خاطر عشق دست به هر کاری بزنی. پس تنها باید به کسی عشق بورزیم که می‌توانیم او را در کنارمان داشته باشیم»

«همه‌ی روایات عشق یکسان‌اند. و این یک روایت عاشقانه است. عشق شباهت زیادی به یک سد دارد: اگر شکاف کوچکی در آن ایجاد شود که آب قطره قطره بتواند از آن عبور کند، این قطرات رفته رفته همه‌ی سد را فرو می‌ریزند، و هیچکس قادر نخواهد بود نیروی آب را مهار کند. عشق دام است. مانند مواد مخدر است. ابتدا احساس رهایی می‌کنی، بعد همان طور که بیشتر می‌خواهی فکر کنی می‌توانی کنترل‌اش را داشته باشی، ناگهان می‌بینی عادت کرده‌ای، وابسته شده‌ای. اگر نباشد، خماری و برای به دست آوردنش هر کاری حاضری بکنی.»

«گویی فکرم را خوانده باشد، از آن سوی میز لیوانش را بالا گرفت: «به سلامتی عشق» او هم کمی مست شده بود. تصمیم گرفتم از فرصت استفاده کنم. «به سلامتی خردمندان که می‌فهمند بعضی عشق‌ها، حماقت‌های کودکانه هستند» پاسخ داد: «کسی که خردمند است، تنها به این خاطر خردمند است که عشق می‌ورزد و کسی که احمق است، تنها به این خاطر احمق است که فکر می‌کند می‌تواند عشق را بفهمد»»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
42 دقیقه
بخش اول
25 دقیقه
بخش دوم
22 دقیقه
بخش سوم
25 دقیقه
بخش چهارم
22 دقیقه
بخش پنجم
23 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
28 دقیقه
بخش هشتم
16 دقیقه
بخش نهم
25 دقیقه
بخش دهم
18 دقیقه
بخش یازدهم
27 دقیقه
بخش دوازدهم
30 دقیقه
بخش سیزدهم
20 دقیقه
بخش چهاردهم
35 دقیقه
بخش پانزدهم
27 دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم
نویسنده
مترجمحسین نعیمی
گویندهبتول نجفی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم

Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۳/۲۳
یادم میاد الان که ۴۰ ساله هستم، اولین کتابی که از پائولو حوئیلو خوندم همین کتاب کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم بود، دوباره بعد از ۲۵ سال خوندمش و لذت بردم و کتاب معرکه‌ای هستش که به همه علاقه مندان به رمان پیشنهادش میکنم
مینا مصلایی
۱۳۹۹/۴/۲۰
کتابش خیلی خوب بود البته خواننده کمی بی حس قرائت فرموده‌اند ولی با این وجود خوب بود، ضمنا به نظر من کمی پیامهای طرفدار یهودیت ومالکیت سرزمین مقدس داشت که در پوششی از خداپرستی و... پنهان شده بود
سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۶/۴
بسیار کسل کننده بود متن سنگین ولی راوی اینقدر یکنواخت روایت میکنه که از حوصله خارج میشه... بالا و پایین‌های متن درست درنیومده در صوتش... خوشم نیومد
nasrin nemati
۱۳۹۸/۵/۱۱
راوی اصلا به دلم نمیشینه و جذاب نیست، انگار بدون احساس فقط میخونند. کتابراه و راوی‌های دیگه رو خیلی دوست داشتم مخصوصا کتاب کیمیا رو
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۴/۱۹
ممنون از خانم هاشمی وخانم نجفی عزیز با صدای گرم وشیرینش، عالی بود البته با آثار ایشان آشنا بودم، سبک خاصی دارد، همیشه انسان را در تصمیم گیری مسائل خاص به چالش میکشد.
haleh m
۱۳۹۸/۱/۱۳
فایل نمونه خیلی عالیه. این کتاب‌های صوتی واقعا در بالابردن آمار کتابخوانی موثرند و مناسب این عصر هستند
میترا برتون
۱۳۹۸/۱۱/۸
کتاب عرفانی و آموزنده اییه، ولی برای من کمی خسته کننده بود، جاهای زیادی مطالب تتکراری و مثل هم داشت و ذهن من رو خسته کرد. یکنواخت و بدون هیجان بود.
Mis Mim
۱۳۹۸/۹/۱۳
واقعا حرص می‌خورم این راوی به این خوبی این کتاب رو کار کرده بعد من اون یکی نسخه رو خریدم با همین قیمت اون وقت صدا و لحن گویندش جوریه که اصن نمیشه تحمل کرد 😤😒
K ک.اکبری
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
پیش رفتن عشق و شور الهی با عشق پاک زمینی را در یک راستا به تصویر می‌کشد و سرانجام موفق می‌شود پیوندی ناگسستنی بین آن دو ایجاد کند.
آیدا حاجی احمدی
۱۳۹۹/۹/۱۸
موضوعش یه عاشقانه عرفانی بود‌. ولی من زیاد خوشم نیومد زیاد وارد مسائل دینی و مسیحی شده بود. صدای راوی هم خوبه
ا ا
۱۴۰۰/۱۲/۳
صدا و اجرای راوی مناسب است، داستان هم تمی عرفانی و عاشقانه دارد، ولی در بعضی فصل‌ها کمی زیاده گویی میکند
رضا بندری
۱۴۰۰/۹/۲۷
وقتی کیمیاگر را خوندم انتظار بیشتری از نویسنده داشتم. خیلی وارد بحث مذهب شده بود که همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌داد.
عاطفه محمدی
۱۳۹۹/۸/۲۱
خانم نجفی اصلا راوی خوبی نیستن، چندبار کتابها و بخاطر صدا و لحن گفتنشون کنسل کردن. خواهشا ایشون حذف کنید
h n
۱۳۹۸/۲/۶
داستان جالبیه آمیخته‌ای از عشق و ایمان
تعریف و توصیفهای خوبی از عشق و ایمان و باور داره.
امیرصالح حیاطشاهی
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
اگر میدونستم کتاب مذهبی انقدر به کلیسا معجزه مسیحیت مسیح مقدسات... ربط داره عمرا خرید میکردم
مشاهده همه نظرات 37

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم

برای دریافت کتاب صوتی کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.