معرفی و دانلود کتاب صوتی گروه محکومین

عکس جلد کتاب صوتی گروه محکومین
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گروه محکومین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گروه محکومین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گروه محکومین

کتاب صوتی گروه محکومین نوشته‌ی فرانتس کافکا، داستانی نمادین از سرنوشت انسان‌هایی‌ست که در جزیره‌ای عجیب و ترسناک، همگی به مرگ محکوم شده‌اند و علت آن را نیز نمی‌دانند. سرزمینی که نماد جهان است و ماشین اعدامی در آن وجود دارد تا محکومان را به طرز وحشتناکی شکنجه و روانه مرگ کند. همچنین در ابتدای این کتاب شما نوشته‌ای از صادق هدایت به نام پیام کافکا را خواهید شنید که مرور و تحلیلی از زندگی و آثار کافکاست.

درباره کتاب صوتی گروه محکومین:

جزیره‌ای بی‌نام با فضایی نظامی را تصور کنید که در آن ماشین اعدامی وجود دارد و قرار است محکومی را به طرز دردناکی اعدام کنند. این روایت، هسته اصلی کتاب صوتی گروه محکومین (In the Penal Colony) به حساب می‌آید که فرانتس کافکا آن را در سال 1914 در آلمان به نگارش درآورد، در سال 1918 تغییراتی را در کتاب اعمال کرد و سرانجام این داستان بلند در اکتبر 1919 منتشر شد.

در کتاب گروه محکومین قرار است با یک ماشین اعدام با جزئیات دقیق آن آشنا شوید و طرز شکنجه و کشتن محکومین را بشنوید. اثری عجیب از کافکا که سعی کرده دیدگاه‌های خود درباره مرگ، انسان، زندگی، کمونیسم و آنارشسیم را ارائه بدهد.

شما در این داستان تنها با چهار شخصیت آشنا خواهید شد که اسم و هویت مشخصی ندارند و صرفا براساس نقشی که در قصه دارند، نامگذاری شده‌اند. یعنی مرد محکومی که باید اعدام شود، افسر مسئول ماشین اعدام، سرباز وظیفه که محافظ محکوم است و مسافری اروپایی که قرار است شاهد ماجرا باشد.

تمام داستان جزیره مجازات در دوازده ساعت رخ می‌دهد؛ از زمانی که مسافر با ماشین وحشیانه‌ای روبه‌رو می‌شود و افسر با علاقه و اعتقاد به کارکرد دستگاه، همه چیز را درباره آن می‌گوید و محکومی که از حکم مرگ خود بی‌خبر است و به زودی قانون شکسته شده بر روی بدنش حک می‌شود.

کافکا در داستان درخشان خود، سرنوشت انسان‌هایی را روایت می‌کند که بدون آنکه دلیل مجازات خود را بدانند، به مرگ محکوم می‌شوند و حتی زمان اجرای آن را هم نمی‌دانند؛ به نوعی پوچی مطلق نسبت به زندگی.

فرانتس کافکا را بیشتر بشناسیم:

فرانتس کافکا (Franz Kafka) یکی از مهم‌ترین داستان‌نویسان قرن بیستم بود. او در یک خانواده یهودی طبقه متوسط ​​آلمانی زبان در پراگ متولد شد. سبک نوشتاری منحصر به فردش، آثار او را به تاثیرگذارترین‌های ادبیات غرب تبدیل کرده است. اما اکثر کتاب‌های کافکا یا ناقص مانده‌ و یا پس از مرگ او منتشر شده‌اند.

زبان اول کافکا آلمانی بود، اما او به زبان چکی نیز تسلط داشت و بعدها نیز بر زبان و فرهنگ فرانسه مسلط شد تا حدی که یکی از نویسندگان مورد علاقه او گوستاو فلوبر بود.

این نویسنده شهیر در اوایل جوانی به عنوان وکیل آموزش دید و پس از پایان تحصیلات حقوقی، در یک شرکت بیمه استخدام شد. او در اوقات فراغت شروع به نوشتن داستان کوتاه کرد و تا آخر عمر به این شغل ادامه داد و همواره می‌گفت که متاسف است که وقت خود را به کار روزانه اختصاص می‌دهد.

از داستان‌های این نویسنده می‌توان به مسخ (1912) و گروه محکومین (1914) اشاره کرد و رمان‌های محاکمه (1925)، قصر (1926) و آمریکا (1927) که همگی پس از مرگش منتشر شدند. همچنین او صدها نامه به خانواده و دوستان نزدیکش دارد که بخشی از نوشته‌هایش به حساب می‌آیند و برای بررسی حال و هوای این نویسنده منبعی خوب هستند چرا که رابطه عجیب و ترس همیشگی کافکا از پدرش، بر حالات و دیدگاه‌هایش تاثیرگذار بوده‌ است.

نوشته‌های کافکا پس از مرگش به مرور دیده شد اما در طول زندگی‌اش، فقط چند داستان کوتاه منتشر کرد و هرگز هیچ یک از رمان‌های خود را تمام نکرد، مگر اینکه "مسخ" یک رمان (کوتاه) تلقی شود. حتی کافکا قبل از مرگش به دوست خود ماکس برود نوشته بود که تمام دست نوشته‌ها و نامه‌ها و خاطراتش خوانده نشود و از بین برود؛ اما برود خواسته‌های دوستش را نادیده گرفت و آثار ارزشمند کافکا را منتشر کرد و می‌دانست به زودی سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

کافکا ژانرهایی مانند اگزیستانسیالیسم را به شدت تحت تأثیر قرار داد. همچنین بیشتر آثارش مانند مسخ و گروه محکومین با مضامین و کهن الگوهایی مانند بیگانگی، مشکلات جسمی و روانی، درگیری بین والدین و فرزند، هزارتوهای روحی و عرفانی انسان‌ها و شخصیت‌هایی که در یک تلاش بیهوده و وحشناک هستند، پر شده است.

اقتباس‌هایی هنری از کتاب صوتی گروه محکومین:

- در سال 1969 نمایشنامه‌ای از استیون برکف که خودش نیز نقش افسر را بازی کرد.
- در سال 1999 چارلی دوکس فیلم کوتاه آوانگارد Zoetrope را نوشت و کارگردانی کرد.
- در سال 2000 فیلیپ گلاس آهنگساز، بر اساس داستان یک اپرای مجلسی به نام "در مستعمره مجازات" نوشت.
- در سال 2006 اقتباس سینمایی 24 دقیقه‌ای ازسیبل گوونس، فیلمساز کانادایی.
- در سال 2009 یک فیلمساز جوان ایرانی به نام نرگس کلهر، فیلم کوتاهی ساخت و آن را در جشنواره فیلم نورنبرگ نشان داد.
- در سال 2012 گروه نمایشی مستقل مصر وارشا به کارگردانی حسن ال گرتلی، اقتباسی به زبان عربی انجام داد.
-در سال 2018 نمایشی به نام Apparatus از نویسنده و کارگردان نمایشنامه نویس ولزی راس دینویدی.

درباره پیام کافکا نوشته صادق هدایت:

در بخش ابتدایی کتاب صوتی گروه محکومین، نوشته‌ای از صادق هدایت نویسنده ایرانی به نام پیام کافکا را خواهید شنید که تحلیلی بر روی شخصیت و نوشته‌‌‌های فرانتس کافکا به حساب می‌آید. هدایت که نویسنده آثاری همچون بوف کور و سگ ولگرد و سه قطره به شمار می‌رود، به شدت از طرفداران اوست و در این نوشته سعی می‌کند که او را در زمره بهترین نویسندگان جهان قرار بدهد چرا که روحیات و آثار خودش را شبیه به کافکا می‌داند و جهان‌بینی او برایش عجیب و دور نیست. شما می‌توانید با شنیدن پیام کافکا، شناختی جامع از زندگی، وقایع خانوادگی و آثار کافکا پیدا کنید.

کتاب صوتی گروه محکومین برای چه کسانی مناسب است؟

دوست‌داران ادبیات داستانی و نوشته‌های صادق هدایت حتما از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی گروه محکومین می‌شنویم:

سیاح می‌خواست روی خود را از افسر برگرداند لذا بی‌سبب به اطراف نگاه می‌کرد. افسر می‌پنداشت که سیاح سرگرم تماشای فضای تهی دره غیرمسکون است. دستش را گرفت و برای اینکه نگاه او را دوباره بر خود بیندازد، به دورش گشت و پرسید: شما هیچ به این رسوایی توجه کردید؟ سیاح همچنان خاموش بود. افسر لحظه‌ای از او دور شد. پاها را از هم باز نموده و دست‌ها را در جیب فرو کرد. بی‌آنکه چیزی بگوید، چشم‌ها را به زمین دوخته بود. سپس به سیاح لبخند گرمی زد و گفت: دیروز وقتی فرمانده شما را به تماشای اعدام دعوت کرد، من پهلوی شما ایستاده بودم و دعوتش را شنیدم. هرچند فرمانده برای مخالفت با من، به اندازه کافی تواناست، ولی آن جرئت را ندارد. می‌خواهد مرا در معرض قضاوت شما که قضاوت یک فرد برجسته خارجی است، قرار دهد. حسابش دقیق است شما دو روز بیشتر نیست که در این جزیره هستید. فرمانده سابق را نمی‌شناختید؛ با دنیای افکار او آشنا نبودید؛ شما با شیوه تفکر اروپایی خو گرفته‌اید و شاید در اصل با کیفر اعدام به وسیله ماشین مخالف باشید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
معرفی / قسمت اول: پیام کافکا به قلم صادق هدایت
۲۹ دقیقه
قسمت دوم: پیام کافکا به قلم صادق هدایت
۳۱ دقیقه
قسمت سوم: پیام کافکا به قلم صادق هدایت
۱۹ دقیقه
قسمت چهارم: پیام کافکا به قلم صادق هدایت
۳۰ دقیقه
قسمت پنجم: پیام کافکا به قلم صادق هدایت
۲۹ دقیقه
قسمت اول: گروه محکومین
۲۴ دقیقه
قسمت دوم: گروه محکومین
۲۵ دقیقه
قسمت سوم: گروه محکومین
۲۰ دقیقه
قسمت چهارم: گروه محکومین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گروه محکومین
نویسنده
مترجمصادق هدایت
گویندهفریاد موسویان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گروه محکومین

معصومه شرفیان
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
داستان کتاب رو خیلی دوست داشتم واقعا جالب بود در مورد مقدمه هم باید بگم که درسته یکم طولانی بود ولی برای کسی حداقل یک یا دو اثر از کافکا خونده باشه واقعا توضیحات کامل و مفصلی داشت ولی شاید برای کسی که برای اولین بار میخواد یکی از آثار کافکا رو بخونه کمی قابل درک نباشه من دوست داشتم و مشتاق شدم که کتاب‌های دیگه این نویسنده رو هم بخونم
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
از کتاب‌های کوتاه و خواندنی کافکا
‌از اصل کتاب جالب‌تر مقدمه مفصل صادق هدایت با عنوان «پیام کافکا» ست. ترکیب این نوشته و نوشته ایوان کلیما، حس خوبی از کافکاخوانی می‌دهد. راوی قابل تحملی هم داشت.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۲۸
مقدمه کاملی درباره کافکا به قلم صادق هدایت نوشته شده که خواننده را اتفاقا کامل با او و نظریات و فلسفه‌اش آشنا می‌کند. گویندگی هم مناسب است.
khashayar khajehnoori
۱۴۰۰/۷/۲۹
همه روایت یک سمت، مقدمه از قلم استاد بزرگ صادق خان هدایت هم یک طرف، بسیار دلنشین و لازم بود.
فرهاد الموتی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
یک اثر کافکایی خلاصه شده
حسین زیرک
۱۴۰۰/۶/۲۹
کافکا کارش حرف نداره. یک نابغه. 🙂
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گروه محکومین

برای دریافت کتاب صوتی گروه محکومین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.