معرفی و دانلود کتاب صوتی جاده انقلابی

عکس جلد کتاب صوتی جاده انقلابی
قیمت:
58000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاده انقلابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاده انقلابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جاده انقلابی

کتاب صوتی جاده انقلابی رمانی به قلم ریچارد ییتس، نویسنده‌ی فقید آمریکایی‌ست. او در این اثر درخشان که پس از انتشار فینالیست جایزه‌ی کتاب ملی شد، زندگیِ غرق در روزمرگی زوجی آمریکایی را در میانه‌های سده‌ی بیستم به تصویر کشیده است.

درباره کتاب صوتی جاده انقلابی:

ریچارد ییتس (Revolutionary Road) یکی از نویسندگان مغفول‌مانده‌ی قرن بیستم است. البته اخیراً نام او در محافل ادبی زیاد شنیده می‌شود. اما ارزش آثارش، دست‌کم تا زمانی که خود او در قید حیات بود، هرگز چنان‌که باید و شاید شناخته نشد. باری، اکنون با انتشار ترجمه‌ی فارسی شاهکار این نویسنده‌ی صاحب سبک، یعنی رمان جاده‌ی انقلابی، این فرصت برای ما نیز مهیا شده تا همپای ادب‌دوستان در سرتاسر جهان، این داستان‌نویس آمریکایی را بخوانیم و در بابش به قضاوت بنشینیم.

جاده‌ی انقلابی، اثری که از آن به عنوان شاهکار ریچارد ییتس یاد کردیم، نخستین بار در سال 1961 به انتشار رسید. ییتس در این کتاب داستان زندگی یک زوج ظاهراً خوشبخت آمریکایی را به تصویر کشیده که مدتی‌ست زندگی‌شان را دستخوش ملال و روزمرگی می‌بینند. برای فرار از این وضعیت، زن پیشنهادِ عزیمت به پاریس، شهر عشق و بوسه را می‌دهد؛ مرد اما مایل به پذیرفتن این پیشنهاد نیست. در گیرودار درگیری این زوج با پیشنهاد مطرح‌شده، در جریان برخی از روابط پنهانی این زن و مرد نیز قرار می‌گیریم. در همین حال، ناگهان اتفاقی غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد: زن برای سومین مرتبه، اما این بار ناخواسته، باردار می‌شود. زوجِ داستان به سرعت تصمیم به سقط جنین می‌گیرند. اما این ماجرا به همین سادگی‌ها به پایان نمی‌رسد...

گفتنی درباره‌ی رمان جاده‌ی انقلابی بسیار است، اما بهتر آن می‌بینیم که با داوری‌های ارزشیِ خود به تفاسیر احتمالیِ شما از اثر جهت نبخشیم. فقط نکته‌ی مهمی را یادآوری می‌کنیم: هنگام مطالعه‌‌ی کتاب جاده‌ی انقلابی، بهتر است که به زمینه‌ی تاریخی، فرهنگی و اجتماعی‌ای که اثرْ درون آن به رشته‌ی تحریر درآمده نیز توجه داشته باشید. آمریکا در دهه‌ی شصت میلادی شاهد موج عظیمی از تغییر و تحولات اجتماعی بود. در این دوره ایده‌های رادیکالی در باب حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها و مسائلی از این دست در سطح عمومی مطرح و به بحث گذاشته شد. پس طبیعی‌ست که شناخت ادبیات و هنر آمریکایی در دوره‌ی مورد بحث، مستلزم آشنایی با اوضاع و احوال حاکم بر آن دوران باشد.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی جاده انقلابی:

رمان جاده‌ی انقلابیِ ریچارد ییتس در سال 2008 به فیلمی با همین عنوان بدل شد. این اثر که بازیگرانی چون لئوناردو دی‌کاپریو و کتی بیتس در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند، پس از اکران نامزد دریافت سه جایزه‌ی اسکار شد.

افتخارات کتاب صوتی جاده انقلابی:

- فینالیست جایزه‌ی کتاب ملی
- یکی از 100 رمان برتر انگلیسی‌زبان از 1923 به بعد (به انتخاب نیویورک تایمز)

نکوداشت‌های کتاب صوتی جاده انقلابی:

- این رمان چیزی بیش از یک نوشته‌ی عالی‌‌ست. (تنسی ویلیامز)
- گتسبی بزرگِ دوران خودش است. (کورت ونه‌گات)
- رمانی زیبا و کنایه‌آمیز. (ویلیام استایرون)

کتاب صوتی جاده انقلابی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات آمریکا بی‌شک مفتون قلم ریچارد ییتس، نویسنده‌ی رمان جاده‌ی انقلابی خواهند شد.

با ریچارد ییتس بیشتر آشنا شویم:

ریچارد ییتس (Richard Yates) نویسنده‌ای آمریکایی بود که در سال 1926، در شهر بزرگ نیویورک دیده به جهان گشود. سه ساله بود که والدینش از هم طلاق گرفتند و او پس از آن زندگی ناآرام و بی‌ثباتی داشت. در سال 1944 به ارتش پیوست و در سال‌های واپسین جنگ جهانی دوم مشغول خدمت شد. پس از بازگشت به خانه نوشتن را با جدیت بیشتری دنبال کرد. مشهورترین اثر ییتس رمان جاده‌ی انقلابی است که معرفی آن را پیشتر مطالعه کردید. سرانجام ریچارد ییتس در سال 1992 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی جاده انقلابی می‌شنویم:

قضیه این بود که تمام آن بعدازظهر که در شهر سر کار بود، آن هم کاری که اسمش را گذاشته بود «ملال‌آورترین کاری که بشود فکرش را کرد» و حسابی حوصله‌اش سر رفته بود، از خیال‌پردازی‌های خودش درباره‌ی آن شب دلگرم شده بود. اینکه خودش را با عجله به خانه برساند و بچه‌ها را توی هوا تاب بدهد و صدای خنده‌شان را دربیاورد، جرعه‌ای کوکتل بنوشد و سر شام زودتر از موعد با همسرش پرحرفی کند. اینکه خودش همسرش را به دبیرستان برساند و دستش را برای دلگرمی روی پای منقبض از نگرانی‌اش بگذارد که زیر دستش گرم شده بود، («فرانک، کاش اینقدر عصبی نبود»)! اینکه خودش مسحور از غرور نشسته باشد و بعد وقتی پرده می‌افتاد بلند شود تا با تشویق رعدآسای تماشاچیان همراهی کند؛ اینکه برافروخته با موهای آشفته راهش را از میان جمع خوشحال پشت صحنه باز کند تا اولین بوسه‌ی اشک‌آلودش را بستاند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
3 دقیقه
درباره‌ی نویسنده
26 دقیقه
بخش اول - فصل یک
35 دقیقه
فصل دو - قسمت یک
27 دقیقه
فصل دو - قسمت دو
28 دقیقه
فصل سه - قسمت یک
28 دقیقه
فصل سه - قسمت دو
21 دقیقه
فصل چهار - قسمت یک
21 دقیقه
فصل چهار - قسمت دو
33 دقیقه
فصل پنج - قسمت یک
34 دقیقه
فصل پنج - قسمت دو
29 دقیقه
فصل شش
31 دقیقه
فصل هفت
25 دقیقه
بخش دوم - فصل یک - قسمت یک
22 دقیقه
فصل یک - قسمت دو
23 دقیقه
فصل دو - قسمت یک
23 دقیقه
فصل دو - قسمت دو
20 دقیقه
فصل سه - قسمت یک
21 دقیقه
فصل سه - قسمت دو
25 دقیقه
فصل چهار
21 دقیقه
فصل پنج - قسمت یک
22 دقیقه
فصل پنج - قسمت دو
20 دقیقه
فصل شش - قسمت یک
21 دقیقه
فصل شش - قسمت دو
23 دقیقه
بخش سوم - فصل یک - قسمت یک
31 دقیقه
فصل یک - قسمت دو
28 دقیقه
فصل دو
24 دقیقه
فصل سه - قسمت یک
22 دقیقه
فصل سه - قسمت دو
22 دقیقه
فصل چهار - قسمت یک
20 دقیقه
فصل چهار - قسمت دو
23 دقیقه
فصل پنج
27 دقیقه
فصل شش
28 دقیقه
فصل هفت
33 دقیقه
فصل هشت
28 دقیقه
فصل نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جاده انقلابی
نویسنده
مترجمفرناز حائری
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر برج
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جاده انقلابی

الهام شفیع ابادی
۱۴۰۱/۲/۴
این کتاب جزو معدود کتاب‌هایی هست که بنظرم در روابط زن و مرد از دید مردها به مشکلات نگاه کرده و در عین حال تونسته مشکلات زن خاندار بودنو عنوان کنه. زنی که معیار زن بودنشو با مادر بودن میسنجن. با فصل‌های آخرش خیلی ارتباط برقرار کردم و خیلی از فیلمش بهتر و ملموستر بود.
shahram shirazian
۱۴۰۱/۵/۱۴
بازیگر فیلم کتی بیتس نیست، کیت وینسلت است.
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۲/۷
خوب بود سرگرم کننده بودولی اسم کتاب گمراه کننده بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جاده انقلابی

برای دریافت کتاب صوتی جاده انقلابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.