معرفی و دانلود کتاب صوتی روان درمانی چیست؟

عکس جلد کتاب صوتی روان درمانی چیست؟
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روان درمانی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روان درمانی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روان درمانی چیست؟

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که به جلسات روان درمانی بدبین هستید و درک درست و کاملی از این موضوع ندارید. آلن دوباتن در کتاب صوتی روان درمانی چیست؟ تصویری دقیق و صحیح از این علم ارائه می‌دهد و کارکردهای مفید آن را برای زندگی‌تان بیان می‌کند.

درباره کتاب صوتی روان درمانی چیست؟

دارویی مقوی برای روح... مقدمه‌ای شگفت‌انگیز برای هرکسی که قصد دارد روان درمانگر شود یا حتی به فکر درمان خود باشد. مارتین پولکوف، رئیس UKCP (شورای روان درمانی انگلستان)

کتاب روان درمانی چیست؟ (What is psychotherapy) یکی از کاربردی‌ترین آثار مجموعه مدرسه زندگی به شمار می‌رود و با زبانی ساده و صمیمی، گام به گام مفهوم روان درمانی را برای شما شرح می‌دهد تا تمام تصورات غلطی که نسبت به این موضوع داشتید، کاملا از بین برود.

آلن دوباتن با سبک خاص و همیشگی خود می‌خواهد نشان دهد که روان درمانی بزرگ‌ترین گامی است که شما می‌توانید در جهت خودشناسی و شکوفایی‌تان بردارید. همچنین یک دیدگاه تازه نسبت به این علم ارائه می‌دهد؛ علمی که یکی از با ارزش‌ترین کشف‌های صد سال گذشته است و قدرتی استثنایی برای بالا بردن سطح کیفیت عاطفی‌ و بهبود روابط‌تان دارد و از همه مهم‌تر توان و استعداد واقعی درون شما را کشف می‌کند. اما در دهه‌های گذشته دیدگاهی گاه منفی و همراه با سوء تفاهم درباره روان درمانی به وجود آمده، به همین خاطر کتاب روان درمانی چیست می‌تواند واقعیت را به شما نشان دهد تا بدون هیچ پیش داوری با این علم آشنا شوید و حتی اگر نیاز به جلسات درمانی دارید، بدون معطلی به سراغ آن بروید.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا بشویم:

کمتر فیلسوفی را می‌شناسیم که بتوان فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و باکیفیت، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را بیان کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که با 50 سال سن در لندن زندگی می‌کند.

او تجربه نوشتن کتاب‌های داستانی و غیرداستانی زیادی دارد، اما شهرت او به خاطر جستارنویسی‌ها و مقاله‌هایی است که ترکیبی از ایده‌های هنرمندان، فیلسوفان و دانشمندان با زندگی عادی مردم است. درواقع هدف این فیلسوف، بازگرداندن تفکر در مرکز زندگی است؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد.

آلن دوباتن با نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و تسلی‌بخش‌های فلسفه در ایران و جهان مشهور شد. او در اولین کتاب خود یعنی جستارهایی در باب عشق، سبکی غیرمعمول را به کار گرفت و عناصر داستانی یک رمان را همراه با تاملات و تحلیل‌های غیر داستانی ترکیب کرد و باعث شد خوانندگان زیادی جذب آن بشوند.

آثار مهم و ترجمه شده این نویسنده سوئیسی شامل این موارد است: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت(موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن»

درباره مجموعه مدرسه زندگی:

آلن دوباتن یکی از اعضای تیم نویسندگان و مربیان مدرسه زندگی (The School of Life Library) بود که در سال 2008 آن را پایه گذاری کردند؛ مدرسه‌ای که هم اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا مانند لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و موضوع اصلی آموزش‌ها درباره مسائل روزمره زندگی مانند روابط، کار، معاشرت، یافتن آرامش و... است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: ایده راه اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی روان درمانی چیست:

- روان ‌درمانگران درک کامل و درستی از آنچه هنجار بودن تلقی می‌شود، دارند.
- در دوران کودکی که از جنبه عاطفی سالم باشد، باز اشتباهات زیادی رخ می‌دهد.
- اگر کودکی را ملزم به موفقیت سازیم به همان اندازه زیان‌بار است که او را ملزم به شکست بدانیم.
- تعامل با روان‌درمانگر می‌تواند وجه اشتراک کمی با پیوندها و روابطمان در زندگی عادی داشته باشد.

کتاب صوتی روان درمانی چیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به موضوعات روانشناسی هستید و می‌خواهید بسیاری از دغدغه‌های ذهنی‌تان رفع شود، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی روان درمان چیست می‌شنویم:

آنچه در کودکی ما اتفاق افتاده، به لحاظ عاظفی عامل بسیار مهم بر چگونگی رفتار ما در بزرگسالی است. بنابراین آنچه که شگفت‌آور و تاسف‌آور است، خاطرات اندکی‌ست که از گذشته به یاد داریم. وقایع اصلی و چند حادثه از این دوره را به یاد می‌آوریم اما درک جزئیات توام با حس درونی نداریم. اینکه شخصیت‌ها و شرایط سال‌های اولیه زندگی بر وضعیت کنونی ما چه تاثیری گذاشته است. در کل مبتدی بوده و در نگاهی دقیق به گذشته، دچار شک و تردید می‌شویم. در بسیاری از موارد سخن گفتن از فراموشی عامده در این باره زیاده روی نیست. اگر بخواهیم آسیب آغازین دوران کودکی را فراموش کنیم، دشوار نیست. این تصور که اتفاقات گذشته می‌تواند بر قسمت اعظم احساسات و کنش‌های ما در زمان حال اثر بگذارد، غیرقابل پذیرش و همچنین تحقیرآمیز است.

این جبرگرایی روانشناسانه زمخت و به ظاهر کلیشه‌ای، امید ما به برخورداری از زندگی آزادانه و ارزشمند را در بزرگسالی نفی می‌کند. این تصور که شخصیت ما متاثر از رخدادهایی‌ست که قبل از پنج سالگی شکل گرفته، تحقیرآمیز و از بعضی جهات احمقانه است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
بخش اول: مقدمه
۱۹ دقیقه
بخش دوم: چرا به درمان نیاز داریم
۱۳ دقیقه
فراموشی و انکار
۱۸ دقیقه
سلامت عاطفی در دوران کودکی
۲۹ دقیقه
بخش سوم: روان‌ درمانی چگونه عمل می‌کند
۱۴ دقیقه
بخش چهارم: مطالعات موردی
۲۲ دقیقه
کودک خوب
۱۵ دقیقه
وابستگی اضطراب‌‏آور و اجتناب‌‏ناپذیر
۱۶ دقیقه
بخش پنجم: نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روان درمانی چیست؟
نویسنده
مترجممحمد کریمی
گویندهکامبیز خلیلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روان درمانی چیست؟

بهار مسعودی
۱۴۰۱/۱/۱۳
به نظرم هر کسی می‌خواد رواندرمانی رو شروع کنه یا کسانی که تردید دارن برای شروع رواندرمانی و حتی کسانی که شروع کردن لازمه که این کتاب رو بخونن تا بدونن قرار هست از کجا شروع کنن چطور ادامه بدن و به کجا برسن
حمیده مهاجر
۱۴۰۰/۵/۳۰
به توصیه دوستان کتاب رو خریدم.
کتاب جالب و منسجمیه از نظر ترتیب مطالبی که آورده شده. توصیه می‌کنم بخونیدش.
Fara🙇‍♀️ Mmm
۱۴۰۰/۱/۵
با خوندن این کتاب متوجه میشید که چرا باید برا درمان پیش روانشناس رفت. 👌🏻👌🏻
Mohammad javad Hamzeh
۱۴۰۰/۶/۱۴
کتاب‌های آلن دوباتن همیشه عالیه و پر معنا
امید افشار
۱۴۰۰/۱/۱۶
بسیار عالی برای کسانی که از مشکلات روانی رنج میبرن
حسین محمودزاده
۱۳۹۹/۱۲/۷
کتابی بسیار عالی و پرمحتوا هستش
reza Brnvnd
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
کتاب مناسب و دارای نکات خوبی بود
بیتا پیل زور
۱۴۰۰/۱۰/۷
عالی بود الن دو باتن همیشه عالیست
حسین زیرک
۱۴۰۰/۵/۲۴
بسیار عالی، ممنون از کتابراه.
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روان درمانی چیست؟

برای دریافت کتاب صوتی روان درمانی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.