معرفی و دانلود رایگان کتاب جایی برای نگرانی نیست

عکس جلد کتاب جایی برای نگرانی نیست
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جایی برای نگرانی نیست

کتاب جایی برای نگرانی نیست نوشته‌ی محمدجواد شیرودی، آمیزه‌ای از مطالب روانشناسی و عرفانی است و 18 روش کاربردی برای رهایی از نگرانی‌ها به شما می‌آموزد. با خواندن این کتاب و انجام روش‌های منطقی که به آن‌ها اشاره شده است، می‌توانید به آرامش عمیقی دست یابید و از هر لحظه‌ی زندگی خود لذت ببرید.

درباره کتاب جایی برای نگرانی نیست:

در زندگی روزمره مشکلات فراوانی وجود دارد که با اشکال گوناگون به سراغ شما می‌آیند. مشکلات مانند طاقدیس و ناودیس هستند. امروز با زحمت و مشقت از یک طرف طاقدیس بالا می‌روید ولی فردا مطمئناً به راحتی و با سرعت از طرف دیگرش پایین خواهید آمد و اگر از ناودیس پایین بیایید، فردا باید دوباره از طاقدیس دیگری بالا بروید. مشکلات و نگرانی‌های حاصل از آن نیز چنین حالتی را دارد اگر امروز نباشد، فردا حتماً خواهد بود. بنابراین باید بتوانید با کسب آگاهی‌های لازم و به کار بستن راه حل‌های درست، خودتان را با آن‌ها وفق دهید.

در دنیا هیچ انسانی وجود ندارد که ادعا کند هرگز نگرانی نداشته است. شما می‌توانید مشکلات و نگرانی‌ها را بخشی از زندگی خود بدانید. به راستی اگر مشکلی وجود نداشته باشد، زندگی بی‌معنا و یکنواخت خواهد شد. بنابراین یکی از حکمت‌های وجود مشکلات در زندگی لذت بردن از آسایش و رفاه است.

در این دنیا هرکس نگرانی دارد و اگر امروز را بدون آن سر کند، فرداها با آن روبرو خواهد شد. پس راه گریزی نیست. برخی از افراد با کوچکترین نگرانی از پا در می‌آیند. عده‌ای فکر می‌کنند، اینگونه افراد ترسویی بیش نیستند. ولی اگر کمی با دقت به موضوع بنگرید، درمی‌یابید ترس واژه درستی نیست و در مورد اینگونه افراد، واژه ناآگاهی بیشتر صدق می‌کند. آن‌ها می‌گریزند، زیرا توانایی تحمل آن را ندارند. ولی در صورت برخورد صحیح، حتی بدترین نگرانی‌ها در مقابل شما سر فرود خواهند آورد.

برخی از افراد از کاه، کوه می‌سازند و کمترین نگرانی را به بزرگترین نگرانی تبدیل می‌کنند. اینگونه افراد چون راه مبارزه با نگرانی را نمی‌دانند، به همین خاطر دچار اشتباهات جبران‌ناپذیری می‌شوند و ممکن است به خاطر تصمیم‌های غلط از مسیر اصلی زندگی فرسنگ‌ها فاصله بگیرند که البته امید است این دسته از افراد بعد از مطالعه این کتاب تا حدودی راه درست برخورد با نگرانی‌ها را بشناسند. افراد دیگری نیز هستند که موفق شده‌اند، با نگرانی‌ها کنار بیایند و بدین ترتیب به یک آرامش خیال دست یابند.

کتاب جایی برای نگرانی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر با دو عامل مخرب ترس و نگرانی در زندگی مواجه هستید، خواندن این کتاب کمک فراوانی برای رهایی از مشکلاتتان خواهد کرد.

جملات برگزیده کتاب جایی برای نگرانی نیست:

- یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رهایی از نگرانی نوشتن آن‌هاست.
- آزمایش الهی اتفاقی است که صد درصد برای هر شخصی در زندگی اتفاق می‌افتد.
- ذهن ما دارای قدرت و توانایی‌های فراوانی است که باید راه درست استفاده از آن را بیاموزید.
- براستی که برخی از مشکلات ما را وادار به انجام کاری می‌کند که خوشبختی و سعادت ما در آن است.
- در زندگی اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد که نه می‌توان آن‌ها را حدس زد و نه در بروز آن دخالتی داشت.

در بخشی از کتاب جایی برای نگرانی نیست می‌خوانیم:

اگر خود ما عامل بروز مشکلی نبوده‌ایم، باید ایمان داشته باشیم که مسائل و مشکلات بوجود آمده برای آزار و اذیت ما نیامده‌اند. بلکه به جهت پیشرفت ما در مسائل معنوی بر سرراهمان قرار گرفته‌اند. ما همانند آهنی هستیم که آهنگر برای شکل دادن به آن به ناچار آن را درون آتش می‌اندازد و سپس آنرا بر روی سندان قرار داده، می‌کوبد. قلب سخت ما نیز باید در آتش مشکلات بسوزد و بر روی سندان کوبیده شود تا بلکه به آن شکلی که خداوند از ما انتظار دارد، تبدیل شود. در این نوع مشکلات هر چه قدر سختی بیشتری را تحمل کنیم، همانقدر روحمان پاکتر می‌شود و همانقدر به آن شکلی که خداوند از ما انتظار دارد، نزدیکترمی شویم.

آزمایش الهی اتفاقی است که صد درصد برای هر شخصی در زندگی اتفاق می‌افتد. حتی پیامبران و معصومین نیز از آن مستثنی نبوده‌اند. اما چرا با وجود اینکه خداوند بندگانش را خوب می‌شناسد اما باز آن‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد؟

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه نویسنده
فصل اول: انواع مشکلات
فصل دوم: در زمان حال زندگی کنید
فصل سوم: مشکلات را پیش‌بینی نکنید
فصل چهارم: فکر ما چه توانایی‌هایی دارد
فصل پنجم: روش جایگزینی
فصل ششم: راهی آسان برای رهایی از نگرانی
فصل هفتم: هیچگاه نترسید
فصل هشتم: قبول کردن مشکلات
فصل نهم: در مقابل امواج قرار نگیرید
فصل دهم: سعی کنید نگران چیزی نباشید
فصل یازدهم: خوشبین باشید
فصل دوازدهم: این هم می‌گذرد
فصل سیزدهم: رها کنید تا بدست آورید
فصل چهاردهم: چگونه نگرانی‌هایمان را کاهش دهیم
فصل پانزدهم: چگونه با مشغول کردن خود، ذهن را از نگرانیها دور سازیم
فصل شانزدهم: ایمان داشته باشید
فصل هفدهم: قانون قیاس
فصل هجدهم: همیشه خودتان باشید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جایی برای نگرانی نیست
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شیرودی
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
شابک978-964-95319-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب جایی برای نگرانی نیست

Nahid_Rh
۱۴۰۱/۱/۲۸
کتاب خوبی بود من دوس داشتم شاید کتاب ساده ایی باشه و کتابای زیادی هستن در همین سبک به نظر پر بارتر بیان ولی به نظرم توی این کتاب راهکارایی گفته شده که شاید همه شنیدیم یا حتی می‌دونیم وشاید انجام هم میدیم ولی درک درستی ازش نداریم یا فراموش کردیم مثلا شاید اکثرا بگیم به خدا ایمان داریم ولی شاید کردیم فراموش که ایمان به خدا واقعا یعنی چه؟ یا مثلا وقتی مشکلی یا نگرانی داریم میایم هی غصه می‌خوریم هی گله می‌کنیم وشاید یادمون رفته بهتره بیایم نگرانیمونو بنویسیم و براش راه حلی پیدا کنیم و بجای غصه خوردن و بی قرار شدن و فکر و خیال و تلخ کردن زندگی بر خودمون برای حلش تلاش کنیم،
همه‌ی اینارو شاید همه مون بدونیم ولی واقعا ایا یادمونه انجام بدیم!!!
این کتاب برای من که خیلی مفید بود با تمام سادگیش،
برام یادآور نکته‌های ساده اما مهم بود که فراموش کرده بودم یا شاید اصلا بلد نبودم.
محمد
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی کتاب خوبی بود باوجود داستان‌های زیبایی که داشت کمک می‌کرد مطالب رو راحت درک کنیم و توی ذهن موندگار بشه. (حتما بخونید)
یک سوال دارم.
آخر کتاب نوشته بیائید تا خودمان باشیم و قدر استعدا و توانایی که خداوند به ما هدیه داده است را بدانیم. تا زندگی را بدون نگرانی شادمانه زندگی کنیم.
من راسیتش
نمیدونم به چی اصلا علاقه دارم نمیتونم استعداد خودمو کشف کنم حتی رشته تحصیلی که انتخاب کردم بهش علاقه ندارم و حتی کارمو کسی هست کتابی معرفی کنه یا راه حلی به ذهنش برسه؟
Maryam yuosefi
۱۴۰۱/۱۱/۱
سلام کتاب خوبی بود سلیس روان و جالبتر اینکه هر قسمت از شیوه یادگیری با داستانی همراه بود تا درک خواننده از ان موضوع بهتر باشد سپاسگزارم برای راه حلهایی که برای لحظات زندگیمان چه غم چه شادی چه نگرانی وچه ترس از تجربه‌ها و راههایی که امتحان کردید و نتیجه مثبت گرفتید را در اختیار ما گذاشتید و این مسلم است که ایمان و توکل و عزت نفس داشتن در هرکاری یا در برابر هر مشکلی میتواند به انسان در ارامش روح و روانش نقش بسزایی داشته باشد گفتن بسیار اسان است ولی عمل کرد ما انسانها نشان دهنده ان چیزیست که در افکار ما میگذرد امیدوارم از هر اتفاقی در زندگیمان تجربه‌ای مثبت و اگاهی با ارزش بر وجودمان نقش ببندد و یاد بگیریم در هر شرایطی نترسیم و ارام باشیم و به خدا توکل کنیم سپاسگزارم از کتابراه و نویسنده محترم اقای محمد جواد شیرودی
م نظری
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی کتاب زیبا بود هر انسان سالمی اگر منکر ترس ونگرانی در خود شود بدانید که دروغ می‌گوید چون این دو موضوع دغدغه تمام آدمها است اما بعضی‌ها بیشتر وبعضی دیگر کمتر/آنهایی که درجه بیشتری دارند مطمئن باشید حتما در زندگی شان یک مشکی داشته‌اند یا دارند و یک بحران را تجربه کرده اند/این افراد اول باید از آن بحران بیرون بیایند واگر مال قبل است آن را با راه حل‌هایی که گفتید برای خود هضم کنند/اینها را با توجه به تجربه خودم گفتم که خیلی از آن‌ها را تجربه کرده‌ام و راه حل‌های شما را قبول دارم وثمره آن را دیده ام
Ali Safari
۱۴۰۰/۱/۲۰
همیشه آرزو داشتم کتاب بخونم ورزش کنم و خیلی آرزوهای دیگه که منو نگران آینده نامعلوم میکرد ولی خداروصد هزار بار شکر که حالا با بالا رفتن آگاهیم از لحظه لحظه‌ی زندگیم لذت میبرم.
فرزانه
۱۴۰۱/۱۲/۶
همونطور که مولف هم گفته این کتاب تلفیقی از روانشناسی و عرفانه و چیزهایی که خود مولف بهش رسیده به زبان خیلی ساده و با داستان‌های خیلی قابل فهم پیامش و رسونده. شاید از این دست کتاب زیاد خونده باشید ولی مطمئن باشید بازم از خوندن کتابای اینچنینی، بی نیاز نیستید چون هر نویسنده‌ای، به شکلی حقایق و فهمیده و با بیانی خاص خودش حرف میزنه که چه بسا یه نکته‌ای به دلتون بشینه و به دردتون بخوره و عملی‌اش کنید
کتابای خارجی به شکلی جالب و مفید هستن و این کتاب هم به شکلی...
و این و هم بگم که توصیه‌ها عملی کردنشون خیلی سخته و بعضی هاش و هم تردید دارم درست باشه
منصوره طالعی
۱۴۰۰/۳/۲۳
30 سالمه و فک میکنم تا اینجای عمرم رو به بطالت گذروندم این عمر چه خوب و چه بد میگذره پس حیفه این دو روزه دنیا تفکر نکنیم از اینکه من کی هستم چی میخام از زندگی، تصمیم گرفتم از این به بعد کتاب‌های زیادی بخونم و به دیگران هدیه بدم خصوصا کتاب‌هایی که ذهن رو باز میکنه و دید افراد رو نسبت به مشکلات تغییر میده خدارو شاکرم که این مسیر رو برام روشن کرد
شهاب فارسی
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
خوشا لبخند شادی آفرینان
که شادی روید از لبخند اینان
مشو در پیچ و تاب رنج و غم گم
به هر حالت تبسم کن تبسم
کتاب باید در راستای هدف مند کردن انسان باشه و آگاهی انسان رو برای لذت بیشتر از زندگی در نظر داشته باشه اگر کتابی احساس لذت و شادی و حال خوب بهتون میده قطعا کتاب خوبیه وگرنه فایده‌ای نداره و
امیدوارم از کتاب خواندن لذت ببرید که جامعه ایران ایرانی خیلی خیلی بهش نیاز داره به امید روزی که کتاب خانه‌ها خیلی شلوغ تر از مجتمع‌های تجاری و... بشه سالم و سلامت باشید آگاه پروران عزیز
راز خوشبختي
۱۴۰۰/۲/۲۴
من این کتاب رو خوندم، یسری جاها رو قبول ندارم! مثل اینکه گفته شده اگه مصیبتی بهتون وارد شده از سمت پروردگار، پس صبور باشید و ناشکری نکنید و ازش عبور میکنید و یک روزی آسمون زندگیتون آبی خواهد شد. اما سوال من اینه، اون کسایی که به بیماری صعب العلاج مبتلا میشن، اونایی که بیماری درمان ناپذیر دارن، و تا قراره آخر عمر باهاش دست و پنجه نرم کنن، مثل یسری امراض ژنتیکی، که یهو بروز پیدا میکنه و زندگیشونو جهنم میکنه، اینا چطوری خودشونو آروم کنن؟ یذره شعاری بود. خوشم نیومد.
ایوب آدینه
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
من خودم ۹۰ درصد طول روز نگرانی و اضطراب چیزهای رو داشتم که هرگز اتفاقم نمیفتاد.. و از بس مینشستم به این نگرانی‌ها فکر میکردم که تمام انرژی ذهنیم گرفته بود و از شدت خستگی ذهنی حتی نمیتونستم در جهت برطرف کردن اون نگرانی کار کنم.. و روز به روز حالمو بدتر میکرد این منفعل بودن... من برای تغییر خودم تو و کتابای زیادی این زمینه خوندم واقعا تا حدود خیلی زیادی عوض شدم.. این کتاب هم یکی از کتب‌هایی بود که واقعا مفید بود در این راه
فاطمه بادرستانی
۱۴۰۱/۵/۲۲
خوب بود ممنون از کتابراه. از انجا که زندگی همواره انسان را به چالش میکشد و این چالشها موجب نگرانی و اضطراب در انسان میشن برای ان که بتوانیم اسانتر روزهای پر تنش رو بگذرونیم لازم است راهنمایی در کنار
خود داشته باشیم و به نظرم این کتاب میتونه کمک کنه البته مطالب ان به صورت کلی گویی گفته شده و بیشتر این کتاب توصیه‌های معنوی داره تا علمی و اصولی.
طناز دریا
۱۴۰۰/۲/۲۹
بعضی دوستان از سطح پایین بودن این کتاب صحبت کردن، درسته تکرار بعضی داستانهاشو ازکتابهای معنوی میشه زیاد دیداما سادگی و شیوایی قلم نویسنده درانتقال مطالب اصلی رو نمیشه نادیده گرفت و تکرار درسهایی که همه ما توزندگی نه یک بار بلکه همیشه باهاش روبرو هستیم و نیازداریم، این کتاب رو بمانند سایر کتابهای که به سادگی تاثیر گذاری مثبت دارند رومیشه به همه دوستان پیشنهادداد.
mary bahonar
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
کتاب در نوع خودش خیلی خوب بود، از خیلی کتابهایی خارجی که در مورد آرامش و غیره هستن بهتر بود، چون اولا صحبت رو کش نداده بود و خیلی راحت مطالب متعددی رو به سرعت و شیوایی منتقل میکرد، مطالب به ظاهر ساده ولی واقعا درست و مفید، از جهت دیگه هم معنویتی که توی کتاب بود با دین ما همخوانی بیشتری داره و برای ما قابل قبولتره، بطور کلی لذت بردم و تشکر میکنم
فاطمه کریم پور
۱۴۰۱/۱۱/۹
دوتا فصلش خوندم واقعا عالی بود توصیه میکنم بخونید مثال‌های خیلی جالبی زده بخصوص بخودم برمیگردد. بد برای کسی بخوای اول بخودت برمیگرده. مهراتفاقی تو زندگی حکمتی داره چقد قشنگ خدا نشونه برامون میاره ولی ماها ناشکری میکنیم. من خودم عادت دارم همیشه دیر وقت بخوابم ولی باخوندن دو فصل از این کتاب در کمال ناباوری ساعتی خوابم برد که تعجب کردم واقعا. خدا را شکرت
سمیرا انیسی
۱۴۰۱/۳/۵
همه ما نیاز داری خودمون رو بشناسیم و به خدا اعتماد کنیم وقتی دستامونو بزاریم تو دستای خدا هیچ نگرانی نخواهیم داشت خودمون رو باید در آغوش امن خدا رها کنیم همانطور که به مادرمان اعتماد کردیم و در آغوش امن قرار گرفتیم هیچ مادری برای فرزندش بد نمیخواد پس خدا هم بد بنده ش رو نمیخواد و همیشه حمایت میکنه آزمون
گر در طلب خدایی به خود آی که تو خود خودِ خدایی به خدا
مشاهده همه نظرات 726

راهنمای مطالعه کتاب جایی برای نگرانی نیست

برای دریافت کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.