معرفی و دانلود کتاب صوتی سرود کریسمس

عکس جلد کتاب صوتی سرود کریسمس
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرود کریسمس

کتاب صوتی سرود کریسمس (میکرو کتاب)، نوشته چارلز دیکنز، داستانی شیرین و احساسات‌‌برانگیز برای همه‌ی مردم دنیاست و درباره‌ی پیرمرد خسیس، سنگدل و بسیار ثروتمندی به نام اسکروچ است، بداخلاقی‌های او باعث شده تا همه از او فراری باشند. تا اینکه در شب کریسمس با دیدن روح شریکش اتفاق‌های عجیبی و هیجان‌انگیزی برایش رقم می‌خورد.

کتاب صوتی سرود کریسمس (A Christmas Carol) با تخیلی بی‌مرز، حس هر مخاطبی را فارغ از ابعاد زمان و مکان برمی‌انگیزد. روح مارلی در جهان پرسه می‌زند، در حالی که غل و زنجیر سنگینی را با خود می‌کشد، این غل و زنجیر براساس بی‌تفاوتی و بی‌احساسی او نسبت به هم‌شهریانش در زمانی که زنده بود، ساخته شده است. مارلی به اسکروج هشدار می‌دهد چنانچه در روش زندگی و رویه‌ی اخلاقی خود تغییری ایجاد نکند، به سرنوشت او مبتلا خواهد شد. در ادامه روح سه زمان گذشته، حال و آینده‌ی زندگی اسکروج در برابر او ظاهر و سبب تحول و دگرگونی شخصیت او می‌شود. او با دیدن عملکرد خود در گذشته و آن چه در آینده بر سرش خواهد آمد، پشیمان شده و خود را باز می‌یابد و در نهایت به شخصیتی مهربان، بخشنده و دوست داشتنی تبدیل می‌شود که روح واقعی کریسمس را دریافته است.

ریتم فوق‌العاده جذاب این کتاب موجب تولید چندین فیلم و انیمیشن شد. کتاب برای اولین بار در سال 1843 و دقیقا در کریسمس منتشر شد و تاکنون جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه داستان در سراسر جهان بوده و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

چارلز دیکنز همیشه در آثارش سعی کرده با نمایش و انعکاس ناکامی‌های طبقات رنج دیده، نابسامانی‌های اجتماعی را بهبود بخشد، زیرا او از کودکی طعم فقر را چشیده بود و فقیران را خوب می‌شناخت.

بعد از شکسپیر برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسنده عصر ویکتوریایی، چارلز دیکنز (Charles Dickens) است. در همه‌ی رمان‌های او تلفیقی از خیال‌پردازی، واقعیت‌های اجتماعی و دوران کودکی خودش را می‌توان دید. رمان‌های دیکنز غالبا شما را در گوشه‌ای از داستان با اتفاقات ناگهانی حیرت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را برای شما به تصویر می‌کشند تا به طور کامل درک کنید. در تمام رمان‌های چارلز دیکنز می‌توانید تقابل شخصیت‌های سفید و آرمان‌گرا را با افراد سیاه و بد ذات ببینید. در داستان دو شهر او از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در الیور توئیست می‌خوانیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از سرنوشت خوبی برخوردار می‌شود. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست اشاره کرد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب صوتی سرود کریسمس می‌شنویم:

جیکوب مارلی مرده بود؛ مردی که سالیان سال شریک اسکروج بود و اسمش هنوز روی تابلوی بالای دفتر به چشم می‌خورد. با این حال اسکروج کار را به تنهایی ادامه داده بود و برایش اهمیتی نداشت که تازه‌ واردها به اشتباه مارلی صدایش بزنند.

برای اسکروج پیر، بدخلق و باهوش هیچ‌چیز به اندازه‌ی پول اهمیت نداشت. سال‌ها بود که تنها زندگی می‌کرد و هیچ علاقه‌ای به آدم‌ها نشان نمی‌داد. قلبش چنان سرد و نامهربان بود که روی چهره‌اش هم تأثیر گذاشته بود؛ چشم‌های سرخش با سرسختی آدم‌ها را می‌پایید، لب‌های کبودش هرگز به لبخند باز نمی‌شد و با صدای خشک و خشنش به آدم‌ها دستور می‌داد. سرمای قلبش به موهای سفید و برفی‌اش هم راه پیدا کرده بود و هوای اطرافش سرد و منجمد می‌کرد.

همین که قدم به خیابان می‌گذاشت، همه خودشان را از سر راهش کنار می‌کشیدند؛ نه دوستی با او خوش‌وبش می‌کرد، نه بچه‌ای از او ساعت می‌پرسید و نه گدایی از او درخواست پول می‌کرد. این مسئله هرگز باعث ناراحتی اسکروج نشد، چرا که درست همان چیزی بود که می‌خواست. چند ساعت به کریسمس مانده بود و اسکروج در دفترش سخت مشغول به کار بود. با اینکه عقربه‌ی ساعت تازه سه بعدازظهر را نشان می‌داد، اما هوای سرد و مه گرفته به تاریکی می‌زد. اسکروج در دفتر را باز گذاشته بود تا منشی‌اش - باب کرچیت - را زیر نظر بگیرد؛ مبادا مرد جوان یک‌وقت از زیر کار در برود. دفتر کار باب چنان کوچک و تاریک بود که بیشتر به کمد شباهت داشت و آتش کوچکی که در شومینه می‌سوخت، از پس گرم کردنش برنمی‌آمد.

ناگهان صدایی اسکروج را از جا پراند. «کریسمس مبارک عموجان! خدا خیرت بدهد!»
صدای شاد و هیجان‌زده به برادرزاده‌ی اسکروج تعلق داشت. اسکروج زیر لب غرغری کرد و گفت: «همه‌اش حیله و فریب است...» برادرزاده‌ی اسکروج متعجب پرسید: «حیله و فریب؟ منظورتان که کریسمس نیست، مگر نه عموجان؟»
«چرا، منظورم دقیقا همین است. اصلا چرا می‌گویی کریسمس مبارک؟ تو فقیرتر از آنی که چیزی برایت مبارک باشد.»
برادرزاده‌ی اسکروج لبخندی زد و پاسخ داد: «شما هم پول‌دارتر از آنی هستید که بدخلق و عصبانی باشید.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۱۶ دقیقه
فصل اول: روح مارلی
۱۵ دقیقه
فصل دوم: اولین روح
۱۷ دقیقه
فصل سوم: دومین روح
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: آخرین روح
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: اسکروج
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرود کریسمس
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرود کریسمس

الناز محمدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
این سومین کاری بود که از چالز دیکنز خوندم و لذت بیشمار بردم! یه چیز توی هر سه کار (دیوید کاپرفیلد، اولیور تویست، و سرود کریسمس) مشترک بود، و اون میزان درد و رنجی بود که چالز دیکنز خودش توی بچه گی به دلیل فقر و بودن پدرش توی زندان تحربه کرده بود!
من قلم چارلز رو رساترین و بهترین قلم برای بیان توی
مشکلات اجتماعی اواسط قرن ۱۹ توی انگلیس می‌دونم! به نظرم چارلز بسیار جسور بود که توی اون دوران می‌تونست اینقدر بی پروا و آزاد از مشکلات جامعه بنویسه.
میگن از پس هر مشکلی می‌تونه حکمتی باشه، و ما باید از مشکلات رد شیم و اونها رو پشت سر بزاریم. و باید دردها و درس‌هامون رو توشه کنیم تا توی روزهای دیگه‌ی زندگی مون ازشون استفاده کنیم. به نظر من اگر اون روزهای فقر و فلاکت توی زندگی دیکنز نبود تا اون رو مثل یه الماس صیقل بده، شاید اون نمی‌تونست الان تا این حد جاودانه بشه. منم دوست دارم به مشکلات و موانع توی زندگیم به شکل یه موقعیت نگاه کنم. هر دردی که توی زندگیم باشه، اگر نکشتم، قوی ترم میکنه! مرسی کتابراه، عالی بود واقعا!!
سید مهرداد قهاری
۱۳۹۹/۱۰/۷
کتاب سرود کریسمس واقعا یک کتاب جذاب و خواندنی هست. روایتی از سنگدلی و درد. من این کتاب رو صوتی‌اش رو گوش ندادم و سالها قبل نسخه کامل اون رو خوندم، بسیار کتاب خوبیه و اگر صدای راوی خوب باشه یک شاهکار دیگر رو از دیکنز خواهید خوند
Rana Hajian
۱۳۹۹/۳/۱۸
واقعا عالی بود. محتوای داستان که فوق العاده است و مرتبط با کرسمس زیبا، صدای گوینده هم بسیار آرامش بخش و دلنشین و لذت بخش بود 😍❤👌👌
سجاد حسینی
۱۳۹۹/۲/۲۲
عالیییی. مثل همه اثار دیوید کاپرفیلد... انیمیشن این رمان هم ساخته شده و بسیار مفهومی و اموزنده هست و خیلی بدرد زندگی‌های امروزی میخوره
f y
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
یکم برام ساده بود ولی پیام مهمی برای همه ما داشت. اینکه سعی کنیم انسان خوب و مفیدی باشیم. شاید فردایی نباشه...
یگانه کی نیا
۱۴۰۰/۶/۲۳
بسیار زیبا و جذاب
توصیه می‌کنم این کتاب را بخوانید
من رمان‌های آقای دیکنز رو خیلی دوست دارم
ف ه
۱۴۰۰/۴/۲۴
برای بچه‌ها خوبه ولی از نظر سبک نوشتار، پیام اخلاقی و سطح داستان گویی برای بزرگسالان کودکانه ست
Farzan Zareei
۱۳۹۹/۱/۲۴
هر شب یه فصلشو میشنوم و میخوابم. خیییلی خوبه👌 فیلم مرتبطشم چند شب پیش شبکه ۴ نشون داد.
میلاد حسین پور
۱۴۰۰/۸/۲۵
خواندن این کتاب برای کسایی که بسیار زیاد به کار کردن مشغول هستند توصیه می‌شود..
Nova Moon
۱۳۹۹/۴/۱۱
مگه میشه از کتابایه دیکنز تعریف نکرد.. 😕😐😶
عالیه 👌👌
Nassim Davoody
۱۳۹۹/۲/۲۱
راضیم از خریدش، هم صدای گوینده خوب بود همه کتاب جالبی بود
Masoumeh F
۱۳۹۸/۲/۳۱
صدای این گوینده عالیه👌👌👌👌
.بهراد عبادی
۱۳۹۹/۹/۴
صدای گوینده بسیار خوبه و دلنشین
روح الله مظفری
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
فیلمشو دیده بودم جذاب بود هردو
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرود کریسمس

برای دریافت کتاب صوتی سرود کریسمس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.