معرفی و دانلود کتاب صوتی اتاق افسران

عکس جلد کتاب صوتی اتاق افسران
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتاق افسران

کتاب صوتی اتاق افسران نوشته‌ی مارک دوگن، قصه یک افسر جوان فرانسوی را به تصویر می‌کشد که در هیاهوی جنگ جهانی اول مورد اصابت ترکش قرار می‌گیرد و تمام صورتش از بین می‌رود. پس از آن او به مدت پنج سال در یک بیمارستان می‌ماند و با رنج‌های درونی خود روبه‌رو می‌شود. این رمان تاکنون برنده هجده جایزه ادبی شده است.

درباره کتاب صوتی اتاق افسران:

جنگ همواره امری مذموم و ویران‌گر بوده است و سراسر جهان در طول تاریخ آسیب‌های فراوانی از این موضوع دیده‌اند. مارک دوگن (Marc Dugain) نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب اتاق افسران با نگاه رئالیستی و انتقادی خود چهره‌ی واقعی و وحشیانه جنگ را به تصویر کشیده است. این اثر در سال 1998 به فرانسوی و یک سال بعد به زبان انگلیسی منتشر شد و گویا براساس تجربیات یکی از اجداد خود نویسنده در طول جنگ جهانی اول نوشته شده است.

قصه رمان اتاق افسران (The Officers' Ward) از جایی آغاز می‌شود که در سال 1914 جنگ جهانی اول آغاز شده و آدرین فورنیر ستوان خوش‌تیپ بخش مهندسین به عنوان راوی و قهرمان داستان، جراحت جدی برمی‌دارد. او یک در ماموریت شناسایی ساده در اولین روز درگیری فرانسه زخمی ‌شود و تمامی همراهانش از جمله افسران و اسب‌هایشان کشته می‌شوند. آدرین زنده می‌ماند اما با صورتی زخمی و مجروح که تقریبا هیچ جای سالمی باقی نمانده و درد فراوانی نیز می‌کشد.

سرانجام او بقیه جنگ را در یک بیمارستان می‌گذراند و در کنار بیمارانی قرار می‌گیرد که همه‌شان از ناحیه فک و صورت دچار آسیب شده‌اند. از جمله زنی به نام مارگاریت که هنگام پرستاری در جبهه غرب زخمی شده است و با آدرین هم‌صحبت می‌شود.

کتاب اتاق افسران به خوبی توانسته تجربیات زخمیان و جانبازان جنگ جهانی را روایت کند و زندگی جدید و متفاوت آن‌ها را تا جنگ جهانی دوم نشان بدهد.

این رمان برجسته و محبوب موفق شد 18 جایزه ادبی را به دست آورد و در سال 2001 نیز فیلمی به کارگردانی فرانسوا دوپیرون براساس همین داستان ساخته شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اتاق افسران:

- معجزه کلمات! (روزنامه La Provence)
- لطیف و با ظرافت! (روزنامه Le Canard enchaîné)
- دوگن یک رمان جهانی نوشت! (Le Figaro Magazine)
- مارک دوگن ما را به جاهایی می‌برد که هرگز مجبور نبودم تنها به آنجا برویم. (مجله Le Point.)

کتاب صوتی اتاق افسران برای چه کسانی مناسب است؟

جنگ جهانی اول و دوم همواره یکی از جذاب‌ترین سوژه‌ها برای آثار ادبی و هنری‌ست و تاکنون هنرمندان بسیاری موضوع اثر خود براساس وقایع تاریخی آن دوره انتخاب کرده‌اند. پس اگر از ادبیات فرانسه و رمان‌های تاریخی و جنگی لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی اتاق افسران می‌شنویم:

روزها از پی هم می‌گذرند و همگی به رغم تلاشی که می‌کنیم تا جمع کوچک‌مان کمی به هیجان بیاید، یک نواخت و شبیه هم است. زندگی‌مان شده مانند دیرنشین‌ها به اضافه درد و رنج و منهای بارقه امید. همگی امید به برگشتن به زندگی عادی گذشته‌مان را از دست داده‌ایم و تسلیم نواختی تغییرناپذیر شده‌ایم که هم مایه تسکین است و هم افسرده‌کننده.

دنیای تخیلات و رویاهای یک زخمی که به علت نقص عضوش، ماه‌ها در اتاقی در بیمارستانی نظامی زندانی شده دور مجور افکاری تکراری می‌چرخد که به ندرت عمیقند و به نظر دیگران بیهوده و بیمارگونه می‌آیند.

اولین تلاش‌مان این بود که همه آن‌ چیزهایی را که می‌توانستند به یادمان بیاورند که زندگی گذشته‌مان به طور طبیعی بر پایه حس‌هایمان پایه‌گذاری شده بود، از ذهن‌مان پاک کنیم و تلاش دوم‌مان در این راه بود که فکر هرگونه برنامه‌ریزی برای آینده‌ای سوای این دنیای بسته پیشرفت‌های کوچک روزانه در جویدن غذا و تلفظ کلمه‌ها را به کلی کنار بگذاریم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
24 دقیقه
بخش اول
17 دقیقه
بخش دوم
19 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم
25 دقیقه
بخش پنجم - قسمت یک
23 دقیقه
بخش پنجم - قسمت دو
7 دقیقه
بخش ششم
26 دقیقه
بخش هفتم - قسمت یک
31 دقیقه
بخش هفتم - قسمت دو
16 دقیقه
بخش هفتم - قسمت سه
23 دقیقه
بخش هشتم - قسمت یک
35 دقیقه
بخش هشتم - قسمت دو
24 دقیقه
بخش نهم
4 دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتاق افسران
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتاق افسران

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
داستان زندگی یکی از مجروحان جنگی فرانسه رو به تصویر کشیده که در همون روزهای ابتدایی جنگ به دست آلمانی‌ها مجروح میشه. افسری جوان، بلند قد و زیبایی بوده که از ناحیه صورت به شدت آسیب می‌بینه، قدرت تکلم رو در ابتدا از دست میده و بارها و بارها عمل جراحی انجام میده و پس از عمل‌های بسیار تا حدی می‌توونه و با کمک فک‌های پلاستیکی و... قدرت تکلمش رو به دست بیاره. اما تغییر چهره‌اش به طور کلی زندگیش رو دگرگون می‌کنه. در تمام دوران جنگ در یک آسایشگاه به همراه دو افسر دیگه با مجروحیتی مشابه، بستری میشه برای اینکه چهره اشون باعث تضعیف روحیه‌ی سربازان دیگه نشه، چندین سال متوالی اونها رو از زندگی اجتماعی به دور نگه می‌داشتند اما در عین حال به عنوان پیشکسوت آسایشگاه برای مجروحان تازه از راه رسیده، قلمداد می‌شدند. بیش از یکسال، فقط با اعضای خانواده‌اش مکاتبه می‌کنه و از روزمرگی میگه اما در مورد وضعیت چهره‌اش توضیحی نمیده و اعتماد به نفس رو به رو شدن باهاشون رو نداشته و حتی وقتی کسی به دیدنش می‌اومده، برای بازدید، بهانه می‌آورده تا اینکه با اصرار پرستاری با خواهرش ملاقات می‌کنه. در طی این مدت از مشکلات دوستان دیگه‌اش و مجروحان دیگری که باهاشون برخورد می‌کنه، داستان‌های زیادی نوشته. بعد از پایان جنگ؛ شغل سابقش رو بخاطر تغییر چهره‌اش به عنوان مهندس و رابط تجاری قادر نیست پس بگیره، زندگی روزمره‌اش در مواجه با مردم عادی و بچه‌ها، در مسیرهای رفت و آمد شهری و یا استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی، دچار دگرگونی شدیدی میشه تا جایی کم کم حضور در اجتماع، به تنهایی براش سخت میشه تا اینکه به عنوان افسر جنگی برای سخنرانی به منظور صحبت از جنگ، غرامت گرفتن از آلمان و جلوگیری از رخ دادن شرایط مشابه و...
سمانه میرزایی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
سلام به کتابراه عزیزم. وصف حال تمام جانبازان جنگ هستش در تمام دنیا. البته این کتاب‌ی جور خاص تره. ولی قشنگ بود.
حامد عرب گل
۱۴۰۰/۱۰/۷
کتاب جالبیه
البته خیلی چالشی و هیجانی نیست
بیشتر رواییه
علیرضا خاکسار
۱۴۰۰/۳/۲۲
خیلی عالی. من رو کمی به یاد «وداع با اسلحه» انداخت
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتاق افسران

برای دریافت کتاب صوتی اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.