معرفی و دانلود کتاب صوتی توان زیستن

عکس جلد کتاب صوتی توان زیستن
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توان زیستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توان زیستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی توان زیستن

کتاب صوتی توان زیستن نوشته فاطمه کنهانی، به روایت کشمکش‌های درونی تمامی انسان‌ها و آشکار شدن فطرت پاک انسانی در برابر فاجعه‌های بشری می‌پردازد. راوی این اثر نوزادی‌ست که ناگهان با دنیایی روبه‌رو می‌شود که با تصورات و تعاریفش با زمین و انسان‌ها در تضاد است و دلایلی برای خود شرح می‌دهد که زمین را ترک کند.

کتاب صوتی توان زیستن به شما یادآور می‌شود که تمام انسان‌ها به دلیل مشخصی پا به زندگی زمینی گذاشته‌اند و رسالتی بر دوش دارند و هم‌چنین این نکته که سرنوشت هر شخصی در دستان خودش است. در این اثر ما از زبان نوزادی تازه متولد شده به تماشای جهان، آدم‌ها و اتفاقات می‌نشینیم. نوزادی که از لحظه ورود به دنیا شروع به بررسی انسان‌ها و اتفاقات محیط اطرافش می‌کند. گاهی موجودی که تازه به این دنیا قدم گذاشته هم می‌تواند راوی داستانی باشد و ما دنیا را از منظر او ببینیم و با کلمات و جملات او بشناسیم.

این نوزاد خارق‌العاده بارها سیاهی‌هایی را در این دنیا نظاره می‌کند که موجب می‌شود از آمدن به این جهان پشیمان شود و از خدا بخواهد که او را پیش خودش بازگرداند. اما در نهایت چیزی می‌بیند که نظرش عوض می‌شود و از آمدن به این دنیا خوشحال می‌شود.

این اثر با زبانی متفاوت قدرت انتخاب انسان را شرح می‌دهد، اینکه آمدن به این دنیا خواست خودش است و اینکه حیات و زندگی در این دنیا در واقع نعمت و گوهری است از جانب خدایی که از روحش در او و تمامی انسان‌ها دمیده است.

کتاب صوتی توان زیستن در بسیاری از فضاها شبیه به داستان مشهور و درخشان شازده کوچولو است، شازده کوچولویی که پا به زمین گذاشته و به بررسی آن می‌پردازد و زیبایی‌های جهان را نظاره می‌کند و دائما در حال یادگیری است. همین‌طور در بخش‌هایی از آن، رمان زیبای فرانکنشتاین تداعی می‌شود. موجودی که به دست انسان ساخته می‌شود با چهره‌ای هیولاگونه اما قلبی شفاف که به دلیل چیره شدن سیاهی‌های زمین بر قلبش دچار سیاهی می‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی توان زیستن می‌شنویم:

همه چیز از جایی شروع شد که من، به دنیا آمدم! و دنیایی که حالا باید آن را کشف می‌کردم و می‌شناختم و در آن زندگی می‌کردم. روز تولدم روزی بود که باید شروع به کاوش در زندگی انسان‌ها می‌کردم، باید خودم و انسانیت و وجود خودم را می‌شناختم و تصمیم می‌گرفتم زندگی روی زمین را می‌خواهم یا نه. و آیا اصلا توان ادامه‌ی زندگی روی زمین را دارم؟ توان پذیرفتن رنج‌ها و سختی‌های زندگی و البته کنار آمدن با آن‌ها را دارم؟ وقتی به دنیا آمدم همه چیز به نظرم عجیب و ناآشنا و حتی ترسناک بود. اول یک نور بسیار شدید و خیره کننده...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
بخش اول
28 دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی توان زیستن
نویسنده
گویندهنازنین آذرسا
ناشر چاپیانتشارات همراهان جوان
ناشر صوتی آذرسا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی توان زیستن

Shirin Shahmoradi
۱۳۹۸/۶/۱۱
کتاب جذاب و مفیدی بود ولی کل کتاب حول محور «نمی خواهم بزرگ شوم» می‌چرخید که این موضوع تا فصل یازده کمی خسته کننده بود و بیشتر جمله‌ها کلیشه‌ای بودند، ولی نویسنده بعد از فصل دوازدهم این نقص رو جبران کردن وکتاب رو از تکراری بودن درآوردن. اون یه ستاره‌ای هم که کم کردم به خاطر همون بود. خوندن این کتاب واسه کسایی که در مراحل اولیه مطالعه هستن بسیار مناسبه ولی برای کسانی که کتاب‌هایی از این ژانر زیاد خوندند ممکنه تکراری به نظر بیاد.
فاطمه مختاری
۱۳۹۸/۶/۲۲
بنظرم بیشتر برای گروه سنی نوجوانان مفید هست.
sm mk
۱۳۹۸/۸/۱۹
عالی و بسیار آموزنده.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی توان زیستن

برای دریافت کتاب صوتی توان زیستن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.