معرفی و دانلود کتاب رموز جذاب زندگی: راهنمای پیدا کردن تعادل در زندگی

عکس جلد کتاب رموز جذاب زندگی: راهنمای پیدا کردن تعادل در زندگی
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رموز جذاب زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رموز جذاب زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رموز جذاب زندگی: راهنمای پیدا کردن تعادل در زندگی

این یک رمز موفقیت دیرین است که برقراری تعادل در کارها، ما را به آرامش و شادکامی می‌رساند. اما کتاب رموز جذاب زندگی نوشته گاور گوپال داس به روشی تازه به شما یاد می‌دهد که چگونه در زندگی خود، با پیروی از سبک زندگی متعادل به موفقیت برسید.

درباره کتاب رموز جذاب زندگی:

آیا تا‌ به حال احساس کرده‌اید که کمی زود‌رنج و ناامید هستید؟ آیا احساس می‌کنید که زندگی پیش نمی‌رود؟ آیا احساس می‌کنید که بخش مهم زندگی شما نیاز به توجه دارد؟ اگر جواب یکی یا تمام این سوالات بله است، نشان می‌دهد که زندگی شما از تعادل خارج شده است. راز زندگی در این است که تعادل را کشف کنیم، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.

کتاب رموز جذاب زندگی (Life's Amazing Secrets) آمیز‌ه‌ای از فرهنگ شرقی و زندگی مدرن است که شما را برای رسیدن به تعادل در زندگی امروزی‌ راهنمایی می‌کند.

گاور گوپال داس، پس از سال‌ها تامل در عرفان، فلسفه کهن شرق و روانشناسی مدرن، چهار دستور اصلی را به عنوان تمرین معنوی در این کتاب به شما پیشنهاد می‌کند تا با استفاده از آن‌ها به روشنایی، شادی و کمال برسید.

گوپال سعی دارد با آوردن مثال‌های واقعی از موقعیت‌های مختلف زندگی همچون برقراری ارتباطات انسانی، مواجه با بیماری، حل کردن مسائل کاری و... شما را در شرایط گوناگون قرار دهد و ذهنتان را ورزیده و قوی کند.

او معتقد است برای قدم نهادن در مسیر شادی، موفقیت و خوشبختی، باید تعادل را روی مرز زیاده‌روی و کم‌کاری حفظ کنید. در واقع این شما هستید که فرمان زندگی خود را در دست دارید و آن را به سمت و سوی مختلف هدایت می‌کنید.

این کتاب، قدرت شما را در نگه داشتن سکان زندگی و خارج نشدن آن از خط اصلی افزایش می‌دهد و شما را به هر مقصدی که مدنظرتان است، می‌رساند.

کتاب رموز جذاب زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اثر حاضر مخصوص کسانی‌ست که می‌خواهند در افراط و تفریط‌های روزمره خود، اندکی درنگ و تامل به خرج دهند تا نقطه تعادل را پیدا کنند و به پیروزی و آرامش درون برسند.

گاور گوپال داس را بیشتر بشناسیم:

گاور گوپال داس (Gaur Gopal Das) یکی از مشهورترین راهبان جهان، معروف به بهترین استاد جوان شورای دانشجویان هند، بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پونا و گرفتن مدرک مهندسی برق، سال‌ها در «آشرام» به عنوان راهب زندگی می‌کرد. بعد از 22 سال فراگیری عرفان و فلسفۀ شرقی و روان‌شناسی مدرن، به پیشوا و آموزگاری خردمند تبدیل شده است که به کشورهای مختلف سفر می‌کند و اندیشه و نوع نگاه معنوی خود را با موسسه‌های بزرگ بین‌‌المللی به اشتراک می‌گذارد. گوپال امروز شهرتی جهانی دارد به طوری‌که میلیون‌ها مخاطب از سراسر دنیا، در فضای مجازی از رهنمودهای او بهره‌مند می‌شوند.

جملات برگزیده کتاب رموز جذاب زندگی:

- گاهی اوقات ممکن است احساس کنیم که زندگی پوچ است و نمی‌دانیم که قرار است ما را به کجا ببرد. در این مواقع باید فرمان معنویت را محکم بچسبیم.

- همان‌طورکه شمع نمی‌تواند بدون آتش بسوزد، ما هم نمی‌توانیم بدون زندگی معنوی خود، به حیاتمان ادامه دهیم.

- موضوع رابطه‌ها، ریشه‌های معنوی دارد. اگر ما بتوانیم درک کنیم که با افراد در یک حالت معنوی روبه‌رو می‌شویم، می‌توانیم اختلافات جدایی‌آور خود را پشت سر بگذاریم.

- رابطه‌های صمیمی مربوط به تعاملاتی است که فراتر از نیازهای ما شکل می‌گیرد. ابتدا وسایل و سپس غذای خود را با آنها به اشتراک می‌گذاریم و در آخر با به اشتراک گذاشتن افکار، ارزش‌ها و عقاید صمیمیت را تکمیل می‌کنیم.

- اگر بیش‌از‌حد خود را با دیگران مقایسه کنیم، در روزمرگی و عدم خلاقیت غرق می‌شویم. ما همیشه این گزینه را داریم تا کورکورانه از دیگران تقلید کنیم و در آخر گوهر وجودی خود را از دست بدهیم. در بدترین حالت ما نسبت به هستی، کسل می‌شویم.

در بخشی از کتاب رموز جذاب زندگی می‌خوانیم:

وقتی شخصی احساسات بیمارگونه نسبت به دیگران داشته باشد و بخواهد مانند آن‌ها یا بهتر باشد، غبطه خوردن در وجود فرد شکل می‌گیرد. اگرچه این احساس از درون فرد را می‌خورد، اما فرد همچنان روی خود کنترل دارد تا به دیگران آسیب نزند. با‌ این‌حال وقتی شخصی بر اساس این احساسات واکنش نشان می‌دهد، غبطه خوردن به حسادت تبدیل می‌شود. حسادت دلیل اصلی رقابت با دیگران است و به گونه‌ایست که فرد از انجام هیچ کاری برای گرفتن جای دیگران، ترس ندارد.

وقتی می‌خواهیم به کسی هدیه بدهیم، اگر آن را پنهان نکنیم، عنصر هیجان را حذف کرده‌ایم. پنهان کردن هدیه هیجان و اشتیاق ایجاد می‌کند و وقتی هدیه را باز می‌کنیم، این هیجان به شادی تبدیل می‌شود. نه تنها کسی که هدیه را دریافت کرده است، بلکه کسی که هدیه را تهیه کرده است نیز احساس شادی می‌کند. به همین ترتیب، همۀ انسان‌ها استعدادها و مهارت‌هایی دارند که به عنوان هدیه و نعمت به آن‌ها داده شده است. هر فرد، استعداد منحصربه‌فردی در وجود خود دارد. اگر قرار بود که خداوند از همان بدو تولد، استعدادی که در درون هرکس مخفی شده است را آشکار کند، در طول سفر زندگی، هیچ هیجانی وجود نداشت.

تو باید دو چیز را در نظر بگیری. اول اینکه به کاری که مجبوری انجامش بدهی عشق بورز. ما همگی باید قبض‌هایمان را پرداخت کنیم، سبک زندگی خود را سامان دهیم و در شغلی که هستیم تلاش کنیم. برای بیشتر افراد، بالای هشتاد درصد، این احتمال هست که افراد در کارهایی که به آن تمایل دارند، مشغول نباشند. به همین دلیل است که باید شروع کنیم و به شغل خود عشق بورزیم. کدام مراحل و قسمت‌های شغل خودت را دوست داری؟ روی آن‌ها تمرکز کن.

فهرست مطالب کتاب

معرفی نویسنده
دیباچه
فصل اول: فراموش کردن کلید
فصل دوم: نگریستن فراتر از بدیهیات
فصل سوم: سفر آغاز می‌شود!
چرخ اول؛ زندگی شخصی
فصل چهارم: رشد کردن از طریق قدردانی
فصل پنجم: دکمۀ درنگ و مکث را فشار دهید.
فصل ششم: چرا نگران باشیم؟
فصل هفتم: پرورش معنویت
چرخ دوم؛ رابطه‌ها
فصل هشتم: با ملایمت صحبت کردن
فصل نهم: بصیرت و دیدگاه پاک
فصل دهم: محتاطانه به اصلاح بپردازید
فصل یازدهم: بخشش
فصل دوازدهم: اتحاد و همدلی اهمیت دارد
چرخ سوم؛ زندگی کاری
فصل سیزدهم: تقاطع رقابت
فصل چهاردهم: خودشناسی
فصل پانزدهم: رمزگشایی معنویت در محل کار
فصل شانزدهم: کمال و شخصیت
چرخ چهارم؛ مشارکت اجتماعی
فصل هفدهم :ایثار و فداکاریِ عاری از خودپرستی
فصل هجدهم: اولویت با خانواده است!
فصل نوزدهم: سرگذشت یک ملت
فصل بیستم: خدمت و کمک به دیگران شادی می‌آفریند
پیوست 1: یادداشت بخشش
پیوست 2: کاربرگ ایکی‌گای

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رموز جذاب زندگی: راهنمای پیدا کردن تعادل در زندگی
نویسنده
مترجمشادی فروتنیان
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات295
زبانفارسی
شابک978-622-668374-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رموز جذاب زندگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب رموز جذاب زندگی

برای دریافت کتاب رموز جذاب زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.